dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 56 z 56
  1. #41
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar sonia2003
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    256

    Domyślnie

    dzisiaj odbierałam świadectwo - 550 zł (4 zł/m2)

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Katowice 3,9 zł/m2

  3. #43

    Domyślnie

    Typowy domek jednorodzinny- 400 zł
    Szybko i profesjonalnie.
    Kraków i okolice
    tel. 511563416

  4. #44
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    stp

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1

    Domyślnie

    Dom jednorodzinny- 350 zł
    Bielsko-Biała i okolice
    tel. 507 476 843

  5. #45

    Domyślnie

    Warszawa Dom jednorodzinny 200 m2 - 300 zł

  6. #46
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar vesila
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    między Krk a Trn
    Posty
    3.608

    Domyślnie

    Okolice Krakowa, dom jednorodzinny, parterowy z nieużytkowym poddaszem, ok 150 m2 parteru - cena 230 zł
    komentarze, plotki i takie tam...zapraszam...
    dziennik z galerią
    mój Pinterest
    "Właściwie wiemy coś tylko wtedy, kiedy wiemy niewiele; wraz z wiedzą rośnie zwątpienie."

  7. #47

  8. #48

    Domyślnie

    Allegro 59zł brutto za całość z uwzględnieniem kominka, PC, rekuperatora.

  9. #49
    elka51
    Guest
    elka51

    Domyślnie

    Wszystkie CE robione przez tzw "neta" to zwykła lipa... ewentualnie można ten papier nazywać "certyfikatem energetycznym projektu".

    Wykonanie Certyfikatu Energetycznego budynku wymaga wizji lokalnej (m.in. w celu weryfikacji czy to co inwestor przedłożył faktycznie zostało wybudowane w takiej formie jak widnieje w projekcie).

    Cytat Napisał dekar Zobacz post
    Allegro 59zł brutto za całość z uwzględnieniem kominka, PC, rekuperatora.
    wychodzi szałowa kwota 47,97 zl netto - opłaty allegro... Ciekawe jak tak "profesjonalnie opracowany CE" ma się do rzeczywistości

    Jestem bardzo ciekawa jakie konsekwencje prawne może ponieść sprzedający nieruchomość z przedłożonym takim wirtualnym "certyfikatem" (poświadczenie nieprawdy = zwykłe oszustwo). Przedłożony CE z nieprawdziwymi wynikami wpływa na decyzje o zakupie - na szczęście wystarczy zrobić porządnie drugi CE zaraz po zakupie i sprzedający ma "problem" i to duży.

    Można to porównywać do sprzedaży kradzionego auta z podrobionym dowodem rejerstracyjnym

    W UK dane z CE są wręcz święte... w PL ludzie nadal myślą że to jest niepotrzebny i wymyślony przez ustawodawcę "papier" za który trzeba "niepotrzebnie" zapłacić.

  10. #50

    Domyślnie

    Ale kogoś zabolało, że skończyły się złote czasy "golenia" inwestorów...
    Prawda jest taka, że jeżeli ktoś podaje prawdziwe informacje to takie świadectwo z Allegro niczym nie różni się od tego za ciężkie pieniądze.

    elka51 to powinna pracować w urzędzie skarbowym albo celnym bo z góry zakłada, że wszyscy to kombinatorzy i oszuści. Ciekawe czy z klientem też w ten sposób rozmawia? Jeżeli tak to nie dziwię się frustracji...

    Brutalna rzeczywistość wygląda jednak tak, że większości ten dokument delikatnie mówiąc "zwisa"... Niewielki odsetek osób chce sprzedać budynek od razu po wybudowaniu, to raczej domena deweloperów, więc po co Cetryfikat? Jak ktoś potrzebuje audytu energetycznego to robi go w momencie kiedy jeszcze można coś zmienić a nie jak dom jest gotowy do zamieszkania. To po prostu kolejny papierek do zgłoszenia zakończenia budowy, jakich wiele i o podobnej praktycznej przydatności.

    Na koniec informacja, że urząd nie wniósł żadnych uwag, mam prawomocne uznanie zakończenia budowy i zachowane parę stów w kieszeni
    I nie boję się żadnych konsekwencji prawnych, bo po pierwsze odpowiedzialność za certyfikat ponosi Certyfikator a po drugie podałem prawdziwe dane (tak, tak elka51 są jeszcze tacy ludzie, a w zasadzie i tu będzie pewnie dla ciebie szok, większość...).

  11. #51

    Domyślnie

    Czy napewno śwadectwo energetyczne jest potrzebne do odbioru budynku???
    http://www.energetyczni.pl/o_swiadec...rgetyczne.html

  12. #52
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Forum Muratora - Asolt - robi dokładną analizę energetyczną planowanego budynku - daje mozliwosć inwestorowi zapoznać się z prognozowanymi wydatkami na ogrzewanie , uzasadnia ekonomicznie czy warto i gdzie inwestowac w dodatkową izolację - koszt OZC jezienią 2011 - 200 złjeśli dobrze pamietam + 50 zł ŚE - dla osob ktore robiły OZC

    z czystym sumieniem mogę polecić człowieka

  13. #53
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Greyland
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Mrozy
    Kod pocztowy
    96-330
    Posty
    38

    Domyślnie

    250 pln okolice Żyrardowa, Grodziska M.- dom jednorodzinny 140 m2 + 70 podpiwniczeni. - w zeszłym tygodniu odebraliśmy.

  14. #54
    Banned
    argentyńczyk

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-005
    Posty
    25

    Domyślnie

    Na Śląsku około 200- 300 stówek za dom jednorodzinny ok 150 m2

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał hunk1 Zobacz post
    Powiem tak - pytałam o to w Nadzorze Budowlanym - mowia i sa na to dokumenty ze takie swiadectwo moze wydawac osoba ktora ma mgr z projektowania (architektonicznego, instalacyjnego i takie tam) lub ukonczyla specjalny kurs. I na tym polega problem - wiekszosc ktora moze go wydawac albo nie dokladnie czyta przepisy albo mydli glowe ze musi zrobic kurs ktory duzo kosztuje wiec i za swiadectwo duzo biora - 800 - 1000. Zdaniem tej samej urzedniczki powinno to kosztowac ok. 200 bo do wystawiania tego jest specjalny formularz i wystarczy wstawic dane.
    Ja jestem na etapie szukania kogos kto mi takie swiadectwo wystawi w sensownej cenie - albo wprowadze sie bez
    Wystawiam świadectwa energetyczne w dobrej cenie zależnie od metrażu mieszkania. Średnia cena to 300 zł. Polecam. Kontakt. 602326931

  16. #56

    Domyślnie

    Jeżeli szukacie firmy wykonującej świadectwa energetyczne na ternie Zielonej Góry i okolic sprawdźcie - > http://www.zielona-gora.swiadectwo-energetyczne.org.pl - tanio !

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony