dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie kamień elewacyjny w domu ?

    Chciałbym położyć kamień elewacyjny w domu , jaki klej będzie do tego dobry i czy są fugi kolorowe do tego ?

  2. #2

    Domyślnie

    nie pomoge za duzo zalezy jakie chcesz kształty ja zrobiłem z Roma sahara firmy stone master efekt super i bez fugowania na zwykły klej do płytek

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawel_bthd
    nie pomoge za duzo zalezy jakie chcesz kształty ja zrobiłem z Roma sahara firmy stone master efekt super i bez fugowania na zwykły klej do płytek
    Ja kupiłam też ten kamień -na kominek i zastanawiam się czy trzeba do tego specjalny klej ,czy elastyczny jak do podłóg...?

  4. #4

    Domyślnie

    też mam ten kamień, jedna ściana w kuchni około 12 metrów.
    Ja kładłem na klej tego samego producenta.
    Stone master. Worek 25kg około 30zł
    Kupiłem w OBI.

  5. #5

    Domyślnie

    poza scianami sahare kladlem takze na kominek na zwykly klej! zrobilem boczki z suporexu który wogole sie nie nagrzewa nawet przy wysokich temp a wklad mam 26KW tak to wygladalo



    a tak wyglada teraz

  6. #6

    Domyślnie

    jeszcze takie cos zrobilismy w naszym mieszkanku

    i tu troche malo widac ale sciana jest oblozona w 100%

    zdjecia rozmyte ale nie mam statywu a w nocy efekt jest zreszta zobaczcie

  7. #7

    Domyślnie

    a to murek za dnia tylko jeszcze z okresu wojny remontowej

  8. #8

    Domyślnie Kamień elewacyjny

    Jeżeli kładziesz w domu (ściany, pokój) wystarczy zwykły klej do płytek ceramicznych. Kolorową fugę możesz uzyskać dodając barwnik - można kupić w większym sklepie z farbami ( tzw. pigment).

  9. #9

    Domyślnie Re: Kamień elewacyjny

    Cytat Napisał Galanteria-betonowa.pl
    Jeżeli kładziesz w domu (ściany, pokój) wystarczy zwykły klej do płytek ceramicznych. Kolorową fugę możesz uzyskać dodając barwnik - można kupić w większym sklepie z farbami ( tzw. pigment).
    Ale to ma być barwnik do farb ? I dodać go pózniej do kleju ?

  10. #10

    Domyślnie

    Fug kolorowych nie spotkałem w sprzedaży (pewnie są).
    Chcesz kolorową fugę - kup w sklepie fugę oraz barwnik. Dodaj barwnik do fugi, zrób próbę koloru ( odsyp trochę, dodaj wody i pozostaw do wyschnięcia).
    Jeżeli będzie ok, to do roboty.

    Jak kupisz w płynie - nie będziesz wiedział jaki kolor Ci dokładnie wyjdzie (nie dodasz płynu do fugi i nie odstawisz na np. 1h.)

    Jeżeli nie będziesz mógł znaleźć w proszku to kup w płynie.
    Do farb powinien też zdać egzamin.
    Pamiętaj proporcje mieszania aby mieć jednakowy kolor całej fugi

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar les111
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    254
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    21

    Domyślnie

    Witam,mam pytanie czy ktoś kładł taki kamień na zewnątrz to znaczy okładał komin i cokół

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał les111
    Witam,mam pytanie czy ktoś kładł taki kamień na zewnątrz to znaczy okładał komin i cokół
    Teściu ma tym obłożony domek do jakiś 0,5m wysokości i kawałki murów na tarasie.

  13. #13
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Glajcik

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    1

    Domyślnie kamień elewacyjny - z fugą czy bez?

    Dwa pytania do fachowców:
    1. czyli zdecydowanie do lepienia płytek należy użyć kleju, a nie zaprawy do płytek?
    2. wszędzie (również w marketach budowlanych na ściankach prezentacyjnych) płytki/kamień jest do siebie idealnie dopasowany - bez fug. Rozpocząłem próbne układanie kamienia w domu i mimo tego, że trzymałem idealny poziom odstępy nad lub pod płytką były zbyt duże, nawet kilka milimetrów. Wychodzi na to, że płytki mają różną wysokość. Czy takie braki uzupełnia się fugą (kupiłem kamień Roma Sahara, dlatego pewnie kolor piaskowy), czy też jakoś szlifuje się płytki, aby miały równą wysokość. Czy taką fugę da się ułożyć tak, aby optycznie zlała się z kamieniem?
    Z góry dzięki za odpowiedź.

  14. #14

    Domyślnie

    Też miałem płytki Sahara, nie są za równe, to fakt, dlatego ja je szlifowałem szlifierką i mam szpary 1-2mm. Moim zdaniem bez fugi lepiej to wygląda.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony