dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    artkuci1

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1

    Domyślnie cofający dym z pieca co zrobić?

    Witam serdecznie.
    Jestem w pewnej rozterce, bo nie wiem co zrobić? Mam piec kaflowy i właśnie na nowo postawiony przez zduna bo poprzedni nie ciągnął, no i co się okazało,że sąsiad mieszkający na dole również jest w tym przewodzie kominowym, co można w tej sprawie zrobić bo te przestawienie chyba nic nie dało, nadal cofa się dym do pomieszczenia. Czy można w takim piecu palić? Już zgłaszałam do administracji to zdun do pieca przyszedł i mówi,ze ciepło wydobywa się z dołu. Co mozna z tym zrobić?

  2. #2

    Domyślnie Re: cofający dym z pieca co zrobić?

    Cytat Napisał artkuci1
    Witam serdecznie.
    Jestem w pewnej rozterce, bo nie wiem co zrobić? Mam piec kaflowy i właśnie na nowo postawiony przez zduna bo poprzedni nie ciągnął, no i co się okazało,że sąsiad mieszkający na dole również jest w tym przewodzie kominowym, co można w tej sprawie zrobić bo te przestawienie chyba nic nie dało, nadal cofa się dym do pomieszczenia. Czy można w takim piecu palić? Już zgłaszałam do administracji to zdun do pieca przyszedł i mówi,ze ciepło wydobywa się z dołu. Co mozna z tym zrobić?
    Witam.
    Mysle ze rozwiazaniem jedynym bylby tu wymuszony ciag gazow z paleniska. Mianowicie na kominie zamontowac nalezaloby wyciagowy wentylator. Moze smieszne ale takie systemy wentylowania paleniska sie sprawdzaja.
    Jesli sie orietuje to mozliwym jest podlaczenie jedynie jednego pieca do ciagu kominowedo w naturalnym systemie usuwania spalin (tu bylby wymuszony).
    Lub mozna wybudowac wyzszy komin, bo rozumiem ze zwiekszenie jego przekroju nie jest mozliwe. Jesli choc troche pomoglem w problemie, to bedzie mi milo
    Pozdr.

  3. #3

    Domyślnie

    W tym przypadku powinna interweniować administracja .Wystosuj odpowiednie pismo (nic na gębę). Zabronione jest podłączanie kilku piecy do jednego komina . Trochę kolega sam przegapił moment. Przed remontem pieca należało sprawdzić kanały.Rozwiązanie problemu wentyl. wyciągowym nie wchodzi w grę . Kto odpowie w przypadku zatrucia tlenkiem węgla przy awarii lub braku zasilania?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony