dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 33 z 33
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał czystydach
    Witajcie! Jeśli chodzi o dachówkę cementową to wiadomo że jest gorsza od ceramicznej nie ma co porównywać. Tematem ogólnym miały być opinie dachówki cementowej która jak wiadomo jest o wiele tańsza. Pokrycia z dachówek cementowych porastają szybciej i bardziej ponieważ nasiąkają wodą co sprzyja powstawaniu flory dachowej. Nasiąkliwość zależy od wypalenia dachówki ceramika jest wypalana w 900 do ponad1000 stopni celcjusza gdzie cementówka "leży w piekarniku" zaledwie kilkaset stopni. To jeśli chodzi o samą dachówkę, oprócz tego jest wiele innych czynników które przyczyniają się do porastania, dlatego nawet i ceramiczna może porosnąć ale nie tak mocno i szybko jak cementówka. Jednakże jest na to rada każdy rodzaj pokrycia można zaimpregnować odpowiednimi środkami a zwłaszcza dachówkę cementową. Środek zapobiega min. nasiąkaniu wody, a co za tym idzie powstawaniu niechcianego nalotu na naszym pokryciu. Dlatego dachówka cementowa nie jest taka zła pod warunkiem że odpowiednio się o nią zadba. Co do mycia Panie Andrzeju to mycie pod ciśnieniem jest możliwe ale przy odpowiednim ustawieniu atmosfer podczas wykonywania takiego zabiegu. Wszystko zależy od stanu, wieku i jakości pokrycia i tu UWAGA za duże ciśnienie może zniszczyć nam dach. Dlatego w takim przypadku najlepiej korzystać z usług fachowców. Czysty Dach.pl proszę sprawdzić...
    Gorsza powiadasz jak sobie montuję niektóre "ceramiczne"to wolę już pogardzany i wyśmiewany beton pokrycie moim zdaniem najbardziej adekwatne do relacji cena - jakość, co do nasiąkliwości i przemarzalności niejeden użytkownik "ceramiki" by się zdziwił, jak wypada ona przy marnym betonie , no ale nie ma to jak ceramiczna , panie...

  2. #22

    Domyślnie Re: Opinie na temat Dachówka cementowa

    [quote="cinko"]Witam.
    Proszę o opinie użytkowników na temat dachówki cementowej, jak wygląda sprawa przemakania, wytrzymałości itd.

    Jest wiele firm produkujących tego typu dachówki np. Bras , Pro-dach .......[/quote

    wygląda bardzo dobrze i jest bardzo korzystna cenowo, porasta wszystko prócz miedzi, więc jak dla mnie nie jest to argument za odrzuceniem betonu, powiem więcej lepiej dobry beton niż byle jaka ceramika i najlepsza blachówka

  3. #23

    Domyślnie

    Nie mówię że dachówka cementowa jest zła i że to zły wybór!! Tak jak piszesz adekwatna do ceny i tyle. Ale nie porównuj jej do ceramiki, owszem teraz cementówka produkowana jest o wiele lepsza niż kiedyś, ale to nie zmienia faktu. O przemakaniu napisałem jako pierwszy czyli odpowiedziałem na pytanie panie... co nie zmienia faktu że i jedną i drugą można zabezpieczyć!! Mercedes klasy S to to samo co klasy C przecież to i to mercedes hehe.
    MECH STOP, CZYSTYDACH.PL

  4. #24
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar majki
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    4.925
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    516

    Domyślnie

    A ja wkleję tylko jedno zdjęcie. I nic więcej nie powiem

    "Zachód słońca nad Braasem"


    pozdrawiam, majki
    mój domek ...
    komentarze ...
    były dziennik budowy ...

    mieszkamy w domu od 28 czerwca 2010 ...
    impossible is nothing ...

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał majki
    A ja wkleję tylko jedno zdjęcie. I nic więcej nie powiem

    "Zachód słońca nad Braasem"


    pozdrawiam, majki

  6. #26
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    JurekM

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    445
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Co do mchu na dachach, to czytałem gdzieś, że po zamontowaniu na dachu jakiejś specjalnej listwy miedzianej o mchu zapominamy na zawsze.

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    [quote="czystydach"]... Pokrycia z dachówek cementowych porastają szybciej i bardziej ponieważ nasiąkają wodą... ...nasiąkliwość zależy od wypalenia dachówki ceramika jest wypalana w 900 do ponad1000 stopni celcjusza gdzie cementówka "leży w piekarniku" zaledwie kilkaset stopni.

    Dobre, dobre
    Nasiąkliwość z zewnątrz zależy od powłoki zewnętrznej dachówki! Dachówki naturalne nie mające angoby nasiąkają co oczywiście nie jest żadną wadą.
    Dachówki cementowe i ceramiczne od spodu nasiąkają tak samo! Ta wilgoć od spodu (źle zwentylowane dachy) jest gorsza bo jest praktycznie stale. Ta z wierzchu łatwo wysycha.
    O jakim piekarniku piszesz?! Dachówka cementowa utwardza się na placu w temperaturze otoczenia (proces twardnienia betonu 28 dni). Zabierając głos warto zapoznać się z technologią wytwarzania.
    Mycie ciśnieniowe może doprowadzić do zniszczenia powłok dachówek (cementowych z całą pewnością). Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  8. #28
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    norbuś

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1

    Domyślnie Mycie dachu

    Hej! Ja mam dachówkę cementową firmy nie wymieniam... dach ma już dobrze ponad 10 wiosen i narzekać nie mogę! Oczywiście po kilku latach nie wyglądał jak nowy od strony pólnocnej zaszedł też mchem ale na to jest rada poprostu umyć i zabezpieczyć odpowiednimi środkami. Ja tak zrobiłem i oprócz tego że bardzo ładnie teraz wygląda nic się z nim nie stało nie popękał nie przecieka czy coś podobnego. Moim zdaniem taki zabieg jedynie odświerzył moje pokrycie i kiedy zajdzie taka potrzeba zrobię to drugi raz bez wachania tym bardziej kiedy korzysta się z pomocy fachowców i odpowiednich preparatów! Pozdrawiam.

  9. #29

    Domyślnie

    Mam cementową BRASS, 6 rok, wiem to krótko, nic sie nie dzieje już z dodatkową warstwą tzw. LUMINO
    Jeśli nie teraz to kiedy !!!

  10. #30
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Temat stary, ale pasuje, więc tak..majster z mojej potencjalnej ekipy od dachu odradza dachówkę cementowa (a na taka bylem zdecydowany), twierdzi, że czegoś tam nie ma co ma ceramiczna (felców?) i że wchodiz pod nia woda, że nawet na droższych modelach widział krople na folii. No i pytanie, zmienić dachówkę czy majstra?

  11. #31

    Domyślnie

    Jeżeli dobrze czytam nauki forumowego majstra, to szczelność ma zapewnić krycie wstępne, a nie dachówka.

  12. #32
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Czyli wychodzi mi na to, że folia, o której mówił to membrana, czyli właśnie wstępne pokrycie, czyli może na tym być trochę wody / wilgoci, bo między innymi po to ona jest? dobrze rozumuje moim mało budowlanym mózgiem ?

  13. #33

    Domyślnie

    Tak, choć wilgoci chcesz tam uniknąć zapewniając odpowiednią wentylację.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony