Cytat Napisał frojan Zobacz post
witam,
mam pytanie i bardzo proszę o pilną odpowiedź osób, które znaja sie na poniższym temacie.
Odebrałam w ubiegłym roku domek od dewelopera z kominkiem. Deweloper miał zamotować wkład kominkowy , jednak tego nie zrobił. Pan , który robił nam ogrzewanie kominkowe stwierdził, że skoro komin jest murowany z cegły nie ma konieczności montowania wkładu. Obecnie palimy w kominku codziennie (tylko drewnem suchym) na ścianie komina pojawiły sie czarne wykwity. Na strychu gdzie komin jest tylko z cegły widać maź spływająca po kminie. Zapach nie jest przyjemny. Przebywam cały dzień w domu ze względu na miesieczne dziecko i mam obawy czy zapach lub " być może jakiś gaz" wydobywający się z tej maźi nie zagraża dla mojego dizecka i dla mnie. Bardzo proszę o informację czy taka maź może być szkodliwa, do wiosny daleko, więc czy powinnam nadal używać ogrzewania kominkowego czy alternatywnego.
Będę wdzieczna za odpowiedź
pozdrawiam
Joanna
Witam
Mam podobny problem jak koleżanka powyżej po zamontowaniu pieca C.O. SAS z nadmuchem w domu jednorodzinnym po roku czasu na pierwszym piętrze i na strychu pojawiła się maź na ścianach wiem już że czeka mnie skuwanie tynków aby pozbyć się tego smrodu i chciałbym się dowiedzieć czy jeśli wstawię wkład w komin i zrobię nowe tynki czy to wystarczy żeby znowu to się nie powtórzyło na następny sezon zimowy. Proszę o radę osoby które miały podobny problem