dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    werzaba

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    6

    Domyślnie marmur w łazience

    witam wszystkich i zwracam się z takim pytankiem
    narodziła się koncepcja wyłożenia brodzika z jednego lub 2 kawałków marmuru z odpływem liniowym - czy to dobre rozwiązanie? Jak sprawdzi się marmur pod względem higieny i osadzania się kamienia i jak działają na niego środki higieniczne?
    Może nie marmur a np granit lepszym rozwiązaniem
    czekam na porady i opinie
    pozdrawiam i z góry dziękuję

  2. #2

    Domyślnie

    Generalnym problemem jest namakanie kamienia poprzez spoiny (a wapien jak to wapien namakac lubi ). Mimo wcześniejszej kilkukrotnej impregnacji itp brodzik wymagal remontu juz w pierwszym roku użytkowania !!!
    Generalna refleksja jest taka że malo jest ekip ktore potrafia sobie "poradzic" z dobrym ułożeniem i zabezpieczeniem takiego kamienia. A jeden błąd i masz zaciek na pol sciany (tez marmurowej). Ostatnia ekipa (w trakcie remontu) ulozyla kamien (brodzik trzeba bylo ulozyc na nowo) tak, ze wprawdzie nie podcieka na złączach, ale i tak widac (marmur jest jasny) ciemniejsze miejsca w brodziku - niby sucho ale odbarwienia są. Samo utrzymanie czystosci = z wyszlifowanym kamieniem nie ma zbyt wielkich problemow albo jest zbyt nowy zeby to odczuc.

    pozdr

  3. #3

    Domyślnie

    Marmur jako material na brodzik , stwarza tylko jeden problem - jest sliski . Zwlaszcza jak polewamy go woda z szamponem . Aby nie wydarzylo sie nieszczescie , nalezy go zmatowac . Najlepiej chemicznie .
    Marmur czasowo przebarwia sie pod wplywem wody . Nie ma to jednak znaczenia dla jego wytrzymalosci .

  4. #4

    Domyślnie

    wybrałbym płytki ceramiczne z deseniem marmuru - jest wybór, trwalsze i lepiej zabezpieczone, kłopot w tym, że czasem mogą być skrajnie drogie ....

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    werzaba

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    6

    Domyślnie

    mam taki koncept żeby dno brodzika stanowił jeden dyży fragment marmuru lub granitu. Skoro twierdzicie że marmur namaka itd to może granit lepszy będzie, nie znam się na tym ale może ktoś mi podpowie

  6. #6

    Domyślnie

    Marmurowe wariacje masz tu:

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał clevland
    Marmurowe wariacje masz tu:
    piękne

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    vesper

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    3

    Domyślnie

    ja tez planuje prodzik z jednej plyty marmuru, ale torche sie obawiam,
    moze jednak lepszym rozwiazaniem bedzie brodzik ceramiczny - zeby problemow nie bylo-
    moze ktos poradzi

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał werzaba
    mam taki koncept żeby dno brodzika stanowił jeden dyży fragment marmuru lub granitu. Skoro twierdzicie że marmur namaka itd to może granit lepszy będzie, nie znam się na tym ale może ktoś mi podpowie
    Marmur polewany woda ciemnieje . Jak wyschnie - wraca do swojego pierwotnego koloru . To nie jego wada , tylko cecha .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony