dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 28
  1. #1

    Domyślnie Ile za położenie płytek podłogowych/ściennych?

    Jak w temacie:
    - koszt kładzenia płytek ściennych (30x45) fugowe/bezfugowe za m2
    - ścienne (10x10) fugowe/bezfugowe za m2

    - koszt kładzenia płytek podłogowych (30x30) fugowe/bezfugowe za m2

    jeżeli chodzi o "fugowe/bezfugowe" taki tekst usłyszałem przy pytaniu o orientacyjne koszty przyszłego wykonawcy. Podobno jest różnica. Wycenę mam dostać w najbliższym czasie (po konsultacji ze wspólnikiem).

    chodzi o prostą łazienkę 2x3m bez wanny i żadnych pólek
    region: okolice Krakowa.

    Pozdrawiam
    BrQsl

  2. #2

    Domyślnie

    Nie ma płytek bezfugowych. Jakie są ceny w okolicach Krakow niestety nie wiem ,ale wiem że w Ostrowcu Św. zaczynają się od 25zł\m2 a małe tzn 10x10 od 50 zł\m2

  3. #3

    Domyślnie

    Tak myślałem, że jakaś ściema z tymi bezfugowymi. Wiem skądinąd, że fachowiec ma zamiłowanie do grubych fug - pewnie o to mu chodziło. Jutro dzień prawdy - rozmowa kosztowa. Proszę o więcej informacji n/t Waszych kosztów.

    P.
    BrQsl

  4. #4

    Domyślnie

    Legalna firma:
    - 20x25 od 40,-/m2,
    - 30x45 od 50,-/m2,
    - 10x10 od 50,-/m2'
    podłoga 30x30, 35x35 od 40,-/m2, w karo + 6,-.
    Ostateczna cena zależy od jakości płytek, ilości metrów do położenia w jednym pomieszczeniu, cięcia, szlifowania, wiercenia otworów. Cokoły, listwy ozdobne, "cygara" osobno, tak samo przygotowanie podłoża /prostowanie ścian,poziomowanie posadzki/ jeśli zachodzi potrzeba.
    Oczywiście "na czarno" biorą mniej.

  5. #5

    Domyślnie

    Podane wyżej ceny są cenami netto /tak podaje większość firm/.

  6. #6

    Domyślnie

    Takie ceny to może zapłacić tylko firma , która wliczy je w koszta działalności i póżniej ściągnie je z klijenta.
    Prywatny inwestor inaczej na to patrzy.
    A praca na czarno ma też swoje zalety;
    - mniej płaci zleceniodawca
    - wykonawca ma ciągłość pracy
    - minister finansów nie ma dylematu , czy pieniądze z podatków przeznaczyć na kanelarię Prezydenta czy Premiera

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Mymyk_KSK
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    79

    Domyślnie

    Cytat Napisał Powerhouse
    Podane wyżej ceny są cenami netto /tak podaje większość firm/.
    A powinni podawać ceny brutto...
    Cena która w ofercie otrzymuje klient/cena wystawiona (np. w sklepie na "metce") musi być podana jako brutto, ewentualnie netto+... i tu podana % stawka VAT. Jeśli oferta ma podaną określoną kwotę i nie jest wyraźnie zaznaczone iż jest to cena netto oraz brak dopisku iż "informacja nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów..." itd. to klient - gdyby się na taką ofertę zdecydował miałby prawo nie dopłacac domniemanego VATu.

    A w temacie: w KRK płaciliśmy - 35 zł/m2 (30x30) - ale to było ponad rok temu.

  8. #8

    Domyślnie

    sudmir - wszystko pięknie, ale nie mając rachunku/faktury na wykonaną usługę w razie jakichkolwiek problemów z jakością wykrytych w póżniejszym czasie inwestor może się "bujać" ... Rachunek jest jedyną podstawą prawną do roszczeń z tytułu gwarancji, rękojmi itd. Wiedzą o tym wszyscy wykonawcy proponując często cenę bez 7%VAT, ale bez wystawiania rachunku. A co można powiedzieć o wykonawcach pracujących na czarno - w większości ludzie z marnymi umiejętnościami, biorący tylko prostsze zlecenia, dorabiający renciści i emeryci i różni cwaniacy uczący się dopiero zawodu ...
    Psują rynek pracy zaniżonymi cenami, odbierając chleb legalnie pracującym.Nie płacąc podatków od prowadzonej działalności okradają Państwo - czyli każdego z nas, a w razie reklamacji śmieją się prosto w twarz mówiąc "za takie pieniądze to nie można wymagać cudów"...Tanio i dobrze - te dwie sprawy wykluczają się wzajemnie ...

  9. #9

    Domyślnie

    sudmir - wszystko pięknie, ale nie mając rachunku/faktury na wykonaną usługę w razie jakichkolwiek problemów z jakością wykrytych w póżniejszym czasie inwestor może się "bujać" ... Rachunek jest jedyną podstawą prawną do roszczeń z tytułu gwarancji, rękojmi itd. Wiedzą o tym wszyscy wykonawcy proponując często cenę bez 7%VAT, ale bez wystawiania rachunku. A co można powiedzieć o wykonawcach pracujących na czarno - w większości ludzie z marnymi umiejętnościami, biorący tylko prostsze zlecenia, dorabiający renciści i emeryci i różni cwaniacy uczący się dopiero zawodu ...
    Psują rynek pracy zaniżonymi cenami, odbierając chleb legalnie pracującym.Nie płacąc podatków od prowadzonej działalności okradają Państwo - czyli każdego z nas, a w razie reklamacji śmieją się prosto w twarz mówiąc "za takie pieniądze to nie można wymagać cudów"...Tanio i dobrze - te dwie sprawy wykluczają się wzajemni....




    Zapewne masz racje , ale znam życie i wiem ile jest takich osób dla których jedynym kryterium jest cena.

    Zaś co do jakości to nie podzielam twojego zdania , niższa cena nie musi oznaczać gorszego wykonania.

  10. #10

    Domyślnie

    Sam wykonuje takie zlecenia,dodam że legalnie i moje wnioski....
    większośc ludzi jak słyszy ze pracuje legalnie to mówi że nie chce rachunku byle tylko było taniej,ja natomiast mam zawsze taką samą cenę czy z rachunkiem czy bez(wystawiam zawsze,a że klient nie chce...)
    Takze w całym roku chciało rachunek 1 osoba,to co się dziwic ze większość na czarno robi.
    Osobna kwestia to jakość...tu zalezy duzo od człowieka..widziałęm łazienki piękne zrobione przez ludzi dokładnych ,którzy jednak nie mieli duzego dośw w zawodzie i odwrotnie widziałem kaszane robioną przez fachowców z papierami..nie ma zasady.
    Jak jest termin i metry to bajki nie bedzie i basta.
    Są ludzie którzy mają talent ,po prostu wszystko im wychodzi,robią szybko,dobrze,dokładnie,mają uczciwe ceny,szanują klientów itd ale to jest 0,1% wszystkich budowlańców.
    pozdrawiam

  11. #11

    Domyślnie

    front247 - masz rację, większość inwestorów kupuje "cenę" a nie usługę czy produkt. O jakości to sobie przypominają znacznie póżniej, a wtedy jest już za póżno... i zostają najczęściej ze spapraną "robotą", ale za to mieli tanio ...

  12. #12

    Domyślnie

    a poprawki po kimś kosztują wiele drożnej niż odrazu zapłacić nawet z rachunkiem, masz wtedy podkład żeby walczyć o poprawienie przez firmę co spaprała
    osobiście nie podejmuje się poprawek po kimś innym a jeśli mój klient dzwoni i mówi ze mam coś poprawić to jadę i poprawiam żaden problem
    a zdarza się tak ze wystarczy ze przyjadę pokręcę się, powiem ze poprawione wtedy klient patrzy i mówi oo właśnie tak miało być a tylko tyle zrobiłem ze popukałem, postukałem wystarczyło mu ze po prostu przyjechałem, mieliście tez takie coś

  13. #13

    Domyślnie

    Dlaczego wszyscy żeście się uparli że wysoka cena to wysoka jakość.
    Znam przypadki dobrze wykonanej roboty za może nie małe , ale powiedzmy z dolnej strefy cen średnich .

    Pozdrawiam.

  14. #14

    Domyślnie

    wejdź na moja stronę i tam jest zakładka cennik
    poczytaj i powiedz czy mam ceny z górnej polki ok

  15. #15

    Domyślnie

    Dzięki za cennik. Twoje ceny są ok. Zaliczyłbym je do jednych z niższych.
    Mówiąc o wysokich cenach miałem na myśli prezentowane na tym forum przez niektórych wykonawców ceny zaczynające się od 50-60 zł\m2 zwykłych płytek 20x25 czy 30x30.
    Sam chyba przyznasz że to trochę przesada.
    Pozdrawiam.

  16. #16

    Domyślnie

    masz racje moje ceny są na rynek inowrocławski i okolice podejrzewam ze nawet na warszawskim rynku bym zarobił (przychody-rozchody)jednak patrząc z drugiej strony to ludzie mowie o warszawie sami tego chcą jeśli cena m2 mieszkania jest droższa o 3 razy a może i więcej niż w Inowrocławiu to taki ktoś sobie liczy, aha jak za m2 mieszkania zapłaciłem 3 czy 4 tys.zł a może i więcej to co będę żałował 10 czy 20 zł więcej za położenie płytek itd. no i to ze później może powiedzieć ze wykończenie mieszkania kosztowało mnie 28 tys. a ciebie tylko 17 tys . i już się czuje lepszy
    hahah bo go stać na droższych majstrów bo przecież on nie weźmie tych tańszych bo mu spaprają robotę a jak ci drodzy mu spaprają to się nie przyzna ze spaprali tylko powie ze tak chciał
    wiec jak dają to się bierze no nie
    jak wchodzisz do klienta i on mówi na dzień dobry "koszty nie graja roli "
    itd .wtedy każdy myśli no to cie podliczę a jak raz się udało zarobić to później trudno za mniejsze ceny robić no nie

  17. #17

    Domyślnie

    jeśli uważasz ze warto i sprawdzony jest to nie szukaj kogoś innego bo po co tu wiesz czego możesz się po nim spodziewać
    znajdziesz trochę tańszego ale nie będziesz wiedział co cie czeka

  18. #18
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    MISIUŚ

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    6

    Domyślnie

    U mnie cena za położenie płytek to od 40 do 60 zł. za metr no chyba że sciany wymagają prostowania to i cena inna!!!! wyższa rzecz jasna
    misiek

  19. #19

    Domyślnie

    A zauważyłeś, że minął rok od poprzedniego posta? Rynek trochę się uspokoił, deweloperka przysiadła, budowy indywidualne też jakby trochę. Część ludzi wróciło z emigracji, zima trzyma itd. Chyba trochę większa konkurencja w branży, tzn. więcej chętnych do podziału tego tortu. Zacząłem robić wstępne rozeznanie i jakby glazurnicy chętniej są skłonni trochę zejść ze swojej pierwotnej ceny. Cóż, zawód wymaga dokładności, cierpliwości i trochę doświadczenia. Nie są tu wymagane żadne uprawnienia ani żaden super specjalistyczny sprzęt.

  20. #20

    Domyślnie

    W środku 50zł/m2
    na zewnątrz 60zł/m2
    szlifowanie 120zł/mb.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony