dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    baba na budowie

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    427
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie Malowanie mieszkania/ odśweżenie mieszkania

    Dzień dobry,
    Mam do odświeżenia 50 m2 mieszkanie w socjalistycznym bloku. Ściany jak to w takim bloku a do tego kilka warstw tapet oprócz kuchni i łazienki. Zakres prac jest taki: zerwać stare tapety, położyć grubą raufausę, pomalować ją, odmalować stare drzwi, wszędzie na podłogi położyć wykładzinę. Acha no i oczywiście sufity też odmalować. Mieszkanie jest w Katowicach. Ile taka usługa, sama robocizna bez materiałów powinna kosztować? W mieszkaniu jest kilka mebli, wiec trzeba je przenosić. Dziękuję za odpowiedź.
    rany, ale pracy nas czeka
    komentarze
    dziennik

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Zalew83
    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Skąd
    Sosnowiec, Poland, Poland
    Posty
    38

    Domyślnie

    Witam,

    Zależy jak ma być zrobione, porządnie czy tanio? Bylejakie odświżenie jest na maksymalnie pół roku, standard który sam wykonuję - zerwanie tapet, mycie płynem Fluren 37, gruntowanie, przeszpachlowanie co większych dziurek, tapetowanie i malowanie to minimum około 30zł/m2. Montaż wykładziny jest uzależniony od stanu podłoża oraz oczekiwanego wykończenia przy krawędzi, listwy, cokolik z wykładziny? Mało szczegółów, w razie zainteresowania można dzwonić, pytać, chętnie pomogę i doradzę

    Pozdrawiam, Paweł

  3. #3

    Domyślnie

    A do mnie dzisiaj zadzwoniła potencjalna klientka z zapytaniem o pomalowanie pokoju 5\4m czyli jakieś 60 m2 powierzchni , jako że jestem zatkany robotą i nie mam zamiaru nic z roboty na razie brac więc dla zgrywu powiedziałem że z uzupełnieniem ubytków i innymi pierdołami 150 zł bedzie ją to kosztowało ...........powiedziała że to trochę drogo i się zastanowi...

  4. #4

    Domyślnie

    Ciekawe czemu tak powiedziała ??? Przecież cena nie jest mocno wygórowana... Za takie pieniądze można przemalowywać raz w roku Oby tylko na farbę 60zł było odłożone bo w końcu to jedyny materiał do malowania takiego pokoju...
    A czy za pomalowanie poddasza ok. 420m2 zaznaczam że na raz bo kolory takie same, naprawy pęknięć na sufitach, wymiana g-k bo komin tak zalewał że została połowa płyty, naprawa poskręcanego słupa bo g-k przykręcone, przeszlifowanie ścian z syfów po poprzednim malowaniu, naprawy pęknięć w kantach, zabezpieczanie dębowego parkietu, oklejanie stolarki z akrylowaniem i inne pierdoły których nie było widać... Hmm za 4500zł dostałem lekko nerwową zjebkę z końcówką czy nie przesadziłem z zarobkami trochę przez telefon i no work...
    Wiadomo, że rynek jest pełen tanich wykonawców ale jakiś chociaż lekki szacunek dla ludzi robiących to profesionalnie się od was inwestorzy należy!!!

    Do autora wątku, nie wiem jaki będzie stan twoich ścian i czego oczekujesz jak pozrywasz wszystko ale z doświadczenia wiem że nie odważył bym się kleić nawet grubej raufazy bo efekt będzie słaby. Lepiej prze szpachlować np.tynkiem knufa i na wyprowadzoną powierzchnię kleić.
    Taki zakres pracy choć pewnie dojdzie malowanie grzejników itp. małych rzeczy może cię kosztować lekko 4500- 6000zł lub ciut więcej. Nie wiadomo ile tych framug i innych danych.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    Cytat Napisał jar.os Zobacz post
    A do mnie dzisiaj zadzwoniła potencjalna klientka z zapytaniem o pomalowanie pokoju 5\4m czyli jakieś 60 m2 powierzchni , jako że jestem zatkany robotą i nie mam zamiaru nic z roboty na razie brac więc dla zgrywu powiedziałem że z uzupełnieniem ubytków i innymi pierdołami 150 zł bedzie ją to kosztowało ...........powiedziała że to trochę drogo i się zastanowi...
    "to ja się jeszcze zastanowię" - częsty tekst inwestorów
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    jak żona moja pyta jak tam wycena wypadła a ja wiem, że nic z tego nie będzie:
    - to my do Pana zadzwonimy
    - ale ja nie mam telefonu
    - a to nie szkodzi.....
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    skresz

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    629
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał jar.os Zobacz post
    A do mnie dzisiaj zadzwoniła potencjalna klientka z zapytaniem o pomalowanie pokoju 5\4m czyli jakieś 60 m2 powierzchni , jako że jestem zatkany robotą i nie mam zamiaru nic z roboty na razie brac więc dla zgrywu powiedziałem że z uzupełnieniem ubytków i innymi pierdołami 150 zł bedzie ją to kosztowało ...........powiedziała że to trochę drogo i się zastanowi...
    nie bardzo rozumiem zgrywu jak byś mógł wyjaśnić (nie wiem czy to jest drogo czy tanio jeśli jest to wariant 2 to zapraszam na 800m2 za 3lata)

    chodzi o pomalowanie za-białkowanie pokoju czy może o oczyszczenie, uzupełnienie ubytków, przegrupowywanie, pomalowanie 2X sufit na biało 2X ściany kolor w tym zabezpieczanie podłóg ,okien itp. przesuwanie mebli, odkręcanie gniazdek, listw ????
    Ostatnio edytowane przez skresz ; 21-03-2014 o 14:10

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał skresz Zobacz post

    chodzi o pomalowanie za-białkowanie pokoju czy może o oczyszczenie, uzupełnienie ubytków, przegrupowywanie, pomalowanie 2X sufit na biało 2X ściany kolor w tym zabezpieczanie podłóg ,okien itp. przesuwanie mebli, odkręcanie gniazdek, listw ????
    o to właśnie chodziło klientce..dalej nie widzisz zgrywu ??
    Ostatnio edytowane przez jar.os ; 21-03-2014 o 15:27

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    skresz

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    629
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał jar.os Zobacz post
    o to właśnie chodziło klientce..dalej nie widzisz zgrywu ??
    Właśnie przywykłem do tego że jak toś ma zawalone terminy to daje zaporowe ceny a nóż się uda a dawać śmiesznie niską stawkę robisz sobie kłopot bo klientka się zgodzi a ty później narobisz sobie wrogów bo będziesz przekładał termin itp, przynajmniej ja tak to widzę.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał skresz Zobacz post
    Właśnie przywykłem do tego że jak toś ma zawalone terminy to daje zaporowe ceny a nóż się uda a dawać śmiesznie niską stawkę robisz sobie kłopot bo klientka się zgodzi a ty później narobisz sobie wrogów bo będziesz przekładał termin itp, przynajmniej ja tak to widzę.
    Ty naprawdę sądzisz że te 150zł to cena zaporowa??

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    skresz

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    629
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał jar.os Zobacz post
    Ty naprawdę sądzisz że te 150zł to cena zaporowa??
    przeczytaj jeszcze raz bez zbędnego pośpiechu
    Ostatnio edytowane przez skresz ; 22-03-2014 o 07:45

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony