dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jarecki78

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    8

    Domyślnie Rozbiorka.......

    Wiem ze do rozbiórki potrzebne jest pozwolenie ktore moge usyskac w starostwie.Wiem również ze nie potrzebujemy takiego pozwolenia gdy roboty budowlane wykonywane sa w istniejacym starym juz budynku i nie naruszaja jego konstrukcji{z wyjatkiem zabytków}.Ale co w przypadku rozbiórki starego budynku który narusza przepisy budowlane pod wzgledem odleglosci od drogi i wybudowanie nowego budynku.Inaczej piszac,chcialbym rozebrac i wybudowac plus przesuniecie o pare metrów....

  2. #2

    Domyślnie Re: Rozbiorka.......

    Cytat Napisał jarecki78
    Ale co w przypadku rozbiórki starego budynku który narusza przepisy budowlane pod wzgledem odleglosci od drogi
    Zapewne został wybudowany w czasach kiedy przepisy te nie obowiązywały

  3. #3

    Domyślnie Re: Rozbiorka.......

    Cytat Napisał jarecki78
    Wiem ze do rozbiórki potrzebne jest pozwolenie ktore moge usyskac w starostwie.Wiem również ze nie potrzebujemy takiego pozwolenia gdy roboty budowlane wykonywane sa w istniejacym starym juz budynku i nie naruszaja jego konstrukcji{z wyjatkiem zabytków}.Ale co w przypadku rozbiórki starego budynku który narusza przepisy budowlane pod wzgledem odleglosci od drogi i wybudowanie nowego budynku.Inaczej piszac,chcialbym rozebrac i wybudowac plus przesuniecie o pare metrów....
    Przerabiam trochę podobny przypadek, z tą różnicą, że u mnie konserwator musi swoje 3gr dołożyć i moim zdaniem wygląda to tak, że występujesz o pozwolenie na rozbiórkę i potem pozwolenie na budowę (albo nawet jednocześnie)

    Być może wystarczy pozwolenie na budowę nowego obiektu, gdzie będzie zaznaczone, że ten stary jest do rozbiórki - wszystko zależy od tego jakich papierków w starostwie oczekują.

    To, że budynek narusza przepisy to może oznaczać, że:
    a) był wybudowany przed wejściem przepisów w życie
    b) jest samowolą

    Jeśli jest to punkt a) to może to być argument w razie jakiś 'ale' ze strony władz , że chcesz dostosować się do obowiązujących zapisów planu, poprawa ładu i estetyki (ja to wykorzystałem podczas rozmów z konserwatorem )

    Pozdrawiam
    Tomek
    Tomek

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jarecki78

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    8

    Domyślnie

    Ok dzieki za podpowiedż..co zrobic z prądem w tym moim przypadku jest podłączony z słupa do szczytu.odciąc i potem na nowo zgodnie z przepisami padciągnoć???czy istnieje jakiś prostszy sposób z wodą to może sobie jakoś poradze...

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarecki78
    co zrobic z prądem w tym moim przypadku jest podłączony z słupa do szczytu.odciąc i potem na nowo zgodnie z przepisami padciągnoć???czy istnieje jakiś prostszy sposób z wodą to może sobie jakoś poradze...
    A co konkretnie masz na myśli (co chcesz zrobić)?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarecki78
    Ok dzieki za podpowiedż..co zrobic z prądem w tym moim przypadku jest podłączony z słupa do szczytu.odciąc i potem na nowo zgodnie z przepisami padciągnoć???czy istnieje jakiś prostszy sposób z wodą to może sobie jakoś poradze...
    A skąd weźmiesz prąd na budowie jak go odetniesz ???

    Z punktu widzenia elektrowni może i nie było by problemu, prąd mogą odciąć i mogą go pewnie potem podłączyć a co się działo w tzw ' międzyczasie' (np. wyburzenie i budowa nowego budynku) to ich nie powinno interesować, bo w końcu budynek był i budynek jest - numer ten sam, posesja ta sama.....

    Problem może być z uzyskaniem pozwolenia na budowę, bo do tego jest wymagany prąd (między innymi ), a jak zgłosisz rozbiórkę to mogą stwierdzić, że prąd też odcięty i go brak tzn pozwolenia nie dajemy.

    Ja bym się udał do starostwa i wypytał jak to zrobić, żeby było 'po bożemu'.

    Pozdrawiam
    Tomek
    Tomek

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jarecki78

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    8

    Domyślnie

    Moze jednak wstrzymac sie z rozbiórką i zacząć od budowy aż bede mógł podłączyć prąd i podprowadzić wode.Wystarczy przykryć dachem dom i juz można prądzik odciąć i podpiąć{łatwo sie pisze}problem w tym że nie wiem czy zmieszcze sie z nowym budynkiem i czy pozwolenie dostane na coś takiego bo było by ciasno..{im ciaśniej tym przyjemniej}...jak mi sie uda to wrzuce to wkrótce na rysunku...pozdrawiam..

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jarecki78

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał ekmir
    Cytat Napisał jarecki78
    co zrobic z prądem w tym moim przypadku jest podłączony z słupa do szczytu.odciąc i potem na nowo zgodnie z przepisami padciągnoć???czy istnieje jakiś prostszy sposób z wodą to może sobie jakoś poradze...
    A co konkretnie masz na myśli (co chcesz zrobić)?
    Kupilem dzialke z starym budynkim i gospodarczym.ten drugi jest ok.ten pierwszy nie do zamieszkania ale jest prąd woda nawet linia telefoniczna podłączona..chciałem to na początku zrównać z ziemia ale przemyślałem i pytam jak najwiacej ocalić z tego co mam...

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarecki78
    Moze jednak wstrzymac sie z rozbiórką i zacząć od budowy aż bede mógł podłączyć prąd i podprowadzić wode.
    Tak chyba będzie korzystniej.
    Będziesz mógł korzystać z energii, wody i innych dobrodziejstw, które masz w budynku.

    Nie wiem czy wiesz ale np. taryfa za energię elektryczną budowlaną jest wyższa niż za tą którą już masz (prawdopodobnie założyliby ci nowy licznik i za jegu używanie też byś płacił).

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony