dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    marko 1

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    3

    Domyślnie stodoła na mieszkanie

    Mam wielką prośbę może mi ktoś doradzić
    Chcę kupić murowaną stodołę i przerobić ją w środku na dom mieszkalny , co jest potrzebne z urzędów

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Uzyskanie pozwolenia na zmiane sposobu uzytkowania. Potrzeba projektu arch.-bud., inwentaryzacji, eksperyzy technicznej. Tak z grubsza - w deatalu moze byc wiecej uzgodnien i pozwolen. Zalezy od gminy i starostwa oraz sytuacji lokalnej.

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    marko 1

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dzięki za podpowiedz
    stodoła ma ściany murowane ja ich nie chcę burzyć dachu też nie będę ruszał
    chcę tylko ścianki działowe postawić wylać posadzkę i jakiś strop wylać
    czy te pozwolenia da się jakoś obejść

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Zgodnie z litera prawa nie da sie. Masz stodole a chcesz mieszkanie - zmiana sposobu uzytkownia. Do tego ingerujesz w konstrukcje budynku.

  5. #5

    Domyślnie

    Tylko jeszcze sprawdz plan zagospodarowanie przestrzennegoe bo moze sie okazac ze nie bedziesz mogł nic robić
    ***

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    marko 1

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dzięki za informacje byłam w gminie i ludzie żeby przebudować stodołe to koszty tego są takie same co budowa nowego domu potrzebne jest wsio czyli plany wszystkiego włącznie z elektryką na pierwszy rozruch potrzeba 10,000 daje sobie spokój

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    szordyczka

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    7

    Domyślnie

    Marko!!!
    Ja, przebudowuję budynek tzw. gospodarczy na mieszkalny.Nie jest to wcale trudne, tyle co czasochłonne i kasy też trzeba .Nasz budynek jest w bardzo dobrym stanie technicznym , zostaje konstrukcja ta sama dodaje ,2 balkony podwieszane od szczytu,1 balkon na 2 filarach nad wejsciem głównym , 7 okien dachowych i dodatkowe wejscie tzw. boczne(do kotłowni) , plus wyjscie tarasowe na dole. Po 1 decyzja z gminy o zagospodarowaniu- 0 zł ; po 2 warunki techniczne wodociągowo- kanalizacyjne- 0 zł ; po 3 warunki techniczne z energetyki -0 zł (no ale ja ciągnę nowa linię 4.012 zł żeby być niezależnym) ; po 4 geodeta - 1.200 zł ; po 5 - projekt budowlany ok 5.000 zł ( ale kierownik budowy itp. w cenie) ; po 6- składam wszystkie papiery do Starostwa i czekam na pozwolenie na budowę . Cała procedura ciągnie się od marca 2008r . Też myślałam że będzie ciężko, ale idzie do przodu.Pozdrawiam.

  8. #8

    Domyślnie

    Droga szordyczko,

    Ja rowniez jestem z zachodniopomorskiego i marzy mi sie taki projekt przebudowy, cos w tylu o czym mowisz.
    Czy moglabys przeslac mi zdjecia Twojego obiektu na [email protected] , a takze przyblizyc cene nabycia (mniej wiecej tylko) aha no i jak znalezc cos takiego?? Przez biura czy po prostu zobaczylas gdzies przy drodze?

    pozdrawiam

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    szordyczka

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    7

    Domyślnie

    Natienka witam , bardzo serdecznie. Budynek na moje przyszłe mieszkanie znajduje się na działce sąsiadującej z domem moich Rodziców.Po rodzinnych rozmowach doszli do wniosku że się kiedyś zestarzeją i chcą ,żeby ktos do nich wrócił , dlatego dostajemy działke i budynek . Na obecną chwilę ciężko jest kupić jakikolwiek budynek do remontu , bo jak są to wykupione i przerabiane na pensjonaty itp. Myślę ,że może rozgłoszenie chęci kupna pomoże w znalezieniu jakiegoś lokum. Życzę owocnych poszukiwań.Pozdrawiam.

  10. #10

    Domyślnie

    Mieszkam w stodole od 10 lat. Adaptacja wymagała pełnej dokumentacji ( jak przy budowie nowego domu ), ale projekt wymyśliliśmy sami, a architekt przelał go tylko na papier. Efekt jest rewelacyjny. Wycena nieruchomości mile nas zaskoczyła.
    Mieliśmy nadzieję, że się tu zestarzejemy, ale niestety sytuacja rodzinna zmusza nas do przeniesienia się do miasta.

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    szordyczka

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam. Powyżej opisałam moje działania. Mam już mój wymarzony projekt - mąż nie myślał że będzie to tak rewelacyjnie wyglądało. Odebrałam pozwolenie ze starostwa i dziennik budowy. Zaczynam przygotowania do budowy. Z szarego budynku powstanie wymarzony dom - nie mogę się doczekać .Pozdrawiam.

  12. #12

    Domyślnie

    A dużo wydałaś na projekty i pozwolenia? My z mężem długo wszystko załatwialiśmy i sporo nas to kosztowało. Teraz też mamy już od niedawna końcowy projekt i powoli zabieramy się do realizacji.

  13. #13
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    szordyczka

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam, przyznam szczerze że troszkę to kosztowało- projekt 5.000, geodeta 1.200zł , skrzynka prądowa z przyłączem 4012zł , jeszcze odbiór instalacji 250zł bo energetyka wymagała. Czyli na dzień dobry 10462zł nie licząc drobnostek jakaś tam mapka za 10 zł itp.Na szczeście mam to już za sobą bo oczekiwanie na pozwolenie jest najgorsze, ale już mam .Sprzedaje mieszkanie i ruszam . Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony