dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    agness8888

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    swidnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    14

    Domyślnie remont starego domu -koszty?

    Witam
    Jestem nowa na forum i zapewne takie watki byly juz poruszane.
    czytalam dosc duzo na temat remontu starego domu ale nie moge znalezc dokladnych koszorysow. Chcialabym wiedziec ile ci co sie podjeli remontu starego domu zainwestowali.
    Posiadam stary domek 120m pietrowy do generalnego remontu. Dach w oplakanym stanie do wymiany, tynki, ocieplenie i podcinka fundamenow rowniez do zrobienia. Srodek nie jest taki zly ale wiadomo eletryka itp do wymiany no i bede chciala wyburzac niektore scianki dzialowe zeby zrobic po swojemu. Pytalam o opinie kilku kierownikow budowy i mowia ze dom nie wyglada tak zle i ze gorsze remontowali.
    zastanawiam sie nad postawieniem nowego ale za 200 tys raczej niczego nie posawie pod klucz do tego pozwolenia koszty zburzenia istniejacego domku itp poprostu jestem zielona w tych sprawach i prosilabym o opinie

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    nie znajdziesz kosztorysu na FM ponieważ dotyczy on takiego, a nie innego ZAKRESU robót budowlanych oraz takiego, a nie innego istniejącego budynku wraz z jego parametrami użytkowymi.
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    zajrzyj do działu Przebudowy i remonty i popytaj ludzi, ile wydali.

  4. #4

    Domyślnie

    Musisz zrobić to samo co w nowym domu z wyjątkiem fundamentów i ścian. Cała reszta od zera... do tego dochodzi demolka tego co już jest a to też kosztuje. NIe opłaca się remontować starych domów. (starszych niż lata 70te).. takie są moje doświadczenia.

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    agness8888

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    swidnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    14

    Domyślnie

    Wlasnie chodzi mi w szczegolnosci o wypowiedzi ludzi ktorzy podjeli sie remonu takich domow. Wiem ze dokladnego kosztorysu nikt mi nie poda bo kazdy dom jest inny ale chociaz bym miala jakis odnosnik co do koszow, ile wydali ile pracy wlasnej wlozyli ip

  6. #6

    Domyślnie

    Ja remontowałem podobny dom.
    120m2, robione fundamenty, dach, ocieplenie, tynki, instalacje itp. - wyszło 250 kpln.
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    agness8888

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    swidnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    14

    Domyślnie

    mistalova dziekuje za odpowiedz. A jak z pracami wiekszosc ci robila firma czy sam walczyles?

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    fr3d3k

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    174

    Domyślnie

    Ciężko się zamknąć w 200 000 robiąc samemu. Jeśli ekipami to chyba z 300-400. Zburzyć i postawić nowy. podobne koszta. A po remoncie stary będzie dalej stary tylko upudrowany. Drugi raz bym się w to nie pchał.
    remont zamczyskahttp://forum.muratordom.pl/showthrea...58#post6947858
    Pow.:290m2(parter,piętro,poddasze).Ogrzewanie 100%niskotemperaturowe.podłoga-15cm styro, dach-30cm wełny, ściany-5cm wełny wew + 12-20 cm styro grafit zew. PC HCT15kW,DZ6x150mb spiralnie na pow.ok550m2

  9. #9

    Domyślnie

    Większość prac robiła mi zaprzyjaźniona firma.
    Koszta faktycznie podobne co postawienie nowego, ale w pewnych sytuacjach opłaca się remontować stary dom. Po pierwsze u mnie atutem była świetna lokalizacja i piękny, stary ogród. Po drugie, stare domy (stare czyli przedwojenne) były zazwyczaj budowane solidniej i z lepszych materiałów niż dzisiejsze.
    Suma summarum odpowiedź na pytanie czy warto remontować, nie jest jednoznaczna...
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Piotrek2005

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Pionki
    Kod pocztowy
    26-670
    Posty
    162

    Domyślnie

    W moim przypadku:
    dach 10 000 - więźba zdrowa i łaty własne bo drewna mam po dostatkiem
    ocieplenie+podbita 25 000 ( łatwo policzyć powierzchnia ścian razy 100,- koszt szacunkowy )
    wod-kan została bo ok
    elektryka została bo ok tylko kilka punktów dołożone samemu
    kocioł gaz z instalacją dół podłogówka, góra grzejnik koszt 17 000
    tynki były ok więc gładź + malowanie 10 000
    okna + drzwi zewnętrzne + brama garażowa 15 000
    a reszta to wiadomo, można płytki za 30 a można i za 130
    podobnie z panelami i innymi
    w mnie 100 000 wsio ale można pewnie i taniej

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    agness8888

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    swidnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    14

    Domyślnie

    Piotrek2005
    dzieki to juz zawsze jakis odnosnik. ak troche buszowalam po tematach i wypytywalam budowlancow o nowe itp i podjelam decyzje o remoncie ale z tym ze wiekszosc bedziemy robic sami ( co sie da oczwiscie) na start musze zrobic dach i za 200m2 wycenili mi 22000 za robocizne i maerialy w tym 4 okna i wyciagniecei/podmurowanie kominow. co uwarzacie o tej cenie?

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Antymateria
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Szczyrk
    Posty
    252

    Domyślnie

    Cytat Napisał agness8888 Zobacz post
    za 200m2 wycenili mi 22000 za robocizne i maerialy w tym 4 okna i wyciagniecei/podmurowanie kominow. co uwarzacie o tej cenie?
    Jeżeli to robienie dachu od nowa to cena podejrzana za materiał + robociznę i jeszcze okna.
    Jeżeli to przebudowa to zależy co w nią wchodzi - zbyt mało danych żeby coś powiedzieć.

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Piotrek2005

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Pionki
    Kod pocztowy
    26-670
    Posty
    162

    Domyślnie

    Cytat Napisał agness8888 Zobacz post
    Piotrek2005
    dzieki to juz zawsze jakis odnosnik. ak troche buszowalam po tematach i wypytywalam budowlancow o nowe itp i podjelam decyzje o remoncie ale z tym ze wiekszosc bedziemy robic sami ( co sie da oczwiscie) na start musze zrobic dach i za 200m2 wycenili mi 22000 za robocizne i maerialy w tym 4 okna i wyciagniecei/podmurowanie kominow. co uwarzacie o tej cenie?
    ja robię min dwie wyceny a czasem 3,4 chyba że masz polecanego wykonawcę do jakiejś roboty i cenę woła normalną to bierz i nie zastanawiaj się

  14. #14
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    RD2011

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Wieś
    Posty
    933

    Domyślnie

    agness8888
    Aktualnie jestem w trakcie remontu 26 letniego budynku.
    Tak jak pisano powyżej - całość remontu zależy od wielu
    czynników - elementów domu - który chcesz remontować.
    Też zaczęłam od dachu,- koszt 5 tyś , bo tylko poprawa ocieplenia
    i dekarz wymienił część rynien i sprawdził blachę na dachu.
    Teraz piwnica a kosztów nie podam bo trwają jeszcze prace
    Wykonanie opaski drenażowej i odprowadzenie wody z rynien to
    wstępna wycena na 10 tyś.
    Okna już wymienione - 19 szt . koszt prawie 25 tyś zł.
    Jeszcze do zrobienia podłogi , poprawa stanu ścian, malowanie scian.
    Wymiana pieca centr. ogrzeawania i czym będziemy palić w piecu - to
    jest w trakcie wycen.Na dziś liczę ,że koszty mego remontu zamkną
    się w kwocie 100 tyś zł
    Zawsze szukam kilku ofert, porównuję, dopytuję .
    Na naszym forum jest wielu Forumowiczów, którzy dzielą się Swoim
    doświadczeniem !
    Pozdrawiam !

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    agness8888

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    swidnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    14

    Domyślnie

    Dziekuje za odpowiedzi
    co do dachy to nie dodalam ze to za przekladke dachowki. za robocizne w tym zamontowanie okien i wyciagniecie kominow, podmurowanie, rynny 43zl za metr, wiec to chyba cena dobra. Niestey za podcinke i wzmocienie fundamentow 20 tys to juz lekka przesada. wiec chyba wezme lopate i sama bede walczyc lol .
    Udalo mi sie kupic ta dzialke za naprawde okazyjna cene wlasciwie dom i 2 stodoly za darmo, dzialka piekna 30 arow, fajna okolica wlasciwie to ca zawsze chcialam. Rozwazalam budowe nowego bo jak czytalam na forach to duzo ludzi radzi zeby zburzyc i postawic nowe
    z tym ze mam budzet 150 tys a za ta kwote nie ma szans zebym postawila chociaz mala parterowke, a co dopiero dom pietrowy z urzytkowym poddaszem. a wiec popytalam znajomych co maja jakies pojecie o budowlanec i jest jakis promyczek ze uda mi sie wyremontowac za ta kwote oczywiscie z duzym nakladem sil wlasnych.
    Narazie dach, fundamenty i drenaze dla zabezpieczenia domu i tyle w tym roku. Wiec zyczcie mi powodzenia i zeby funduszy nie zabraklo na tem wymazony domek

  16. #16

    Domyślnie

    Odkopanie, poprawienie fundamentów, podcinka celem izolacji poziomej, pionowej, ocieplenie fundamentów za 22kPLN to nie jest tak dużo, biorąc pod uwagę, że zrobienie tego wymaga doświadczenia. Wątpię, żeby amator zrobił to prawidłowo.
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    wg danych od mojego Inwestora ( przebudowa / remont budynku ), dla pomieszczenia 4,5 x 4,5m. Zakres prac :
    - sufit z płyt g.k.
    - opłytowanie ścian wewnątrz z płyt g.k. ( w dwóch ścianach pomiędzy profilami wełna mineralna )
    - wzmocnienie podłogi : płyta OSB 22mm+panele podłogowe
    - przemalowanie wnętrza
    - wymiana instalacji elektrycznej (3 gniazdka+wyprowadzenie do oświetlenia )
    KOSZT materiał + robocizna = 8tys. zł tj.
    400,-zł / m2 w wersji oszczędnej ( dla pomieszczeń mieszkalnych ), bez wymiany instalacji sanitarnych, okien, drzwi, termomodernizacji, dodatkowych wzmocnień, które mogą wynikać ze stanu technicznego budynku, czy też zmian inwestycyjnych
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony