dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 17
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 321
  1. #201
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    Cytat Napisał pablitoo

    Przepraszam że zapytam - a świece to po co

    a choćby po to, że córka nie bardzo lubi ciemność, ja zresztą też nie a nie chciałabym rozbić głowy o ścianę jak będzie ciemno. Latarki też są na swoim miejscu.

  2. #202
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Waldek78
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Wlkp
    Posty
    210

    Domyślnie oj daje do myślenia daje

    Prawda jest taka że nie jest żadną stratą zakup czujek, gaśnic, latarek i zorganizowanie miejsc na klucze... stratą i to wielką jest jeśli spali nam się dobytek całego życia, lub kiedy stanie się coś gorszego, kiedy ktoś nam bliski straci życie.
    Wtedy jest strata.
    Pomyślmy wszyscy przed a nie dopiero po jakieś tragedii.

  3. #203

    Domyślnie

    Jak dobrze, ze ktoś wreszcie pisze o zagrożeniach. Więcej takich wątków!
    Marzena i Zbyszek
    Już mieszkamy w M05aL
    http://dumawroclaw.fotosik.pl/albumy/684888.html

  4. #204

    Domyślnie

    Również miałem taką przygodę.
    Obudziły mnie trzaski, otworzyłem drzwi od kotłowni i brwi mi opaliło.
    Akurat było to w przejściu korytarza na zewnątrz więc ewakuowałem się przez okno.
    Strażacy przyjechali, jeden trzymał wąż skierowany na bok i krzyczał do kolegów w środku czy jest alkohol w barku.
    Niestety, naruszona konstrukcja i dom do rozbiórki
    Dzięki temu pobudowaliśmy nowy dom.
    Nie ma tego złego.... ale gdyby nie trzaski palonych paneli mógłbym nie mieć okazji napisać tego teraz

  5. #205

    Domyślnie

    Serdeczne dzięki za ten wątek. Naiwnie myślę, że jak pożar, to w życiu..nie u mnie.
    Święty spokój i zdrowy sen kosztował jedyne 400 pln. Oczywiście Allegro. Mocowanie czujek banalne.

    Za 400 nie kupię domu.
    Za 400 nie zapłacę za remont.
    Za 400 to mogą sobie jedynie popić na stypie. I to też oszczędnie.

  6. #206

    Domyślnie

    Obnażę się
    My mamy starą chatę z bali (dom wypoczynkowy)i ogrzewaną "kozami"
    Jeszcze trochę siana na strychu po poprzednich właścicielach (nie zdołaliśmy jeszcze wszystkiego wyrzucić)
    Latarka - bzdzidełko malutkie żeby kluczem do zamka trafić.
    Gaśnica - mówię o niej mężowi 2 lata....
    Popiół odstawiony co prawda w metalowym wiadrze, ale....w sieni; czasami przed domem na schodkach...
    Obok - dosłownie OBOK kozy leży drewno do niej.
    Czujniki czadu planowaliśmy założyć wiosną, przy najbliższej bytności w domu.

    .......mamy dwoje dzieci (uczeń i przedszkolak)
    Boszszsz, masakra jakaś
    Obiecuję poprawę

  7. #207

    Domyślnie

    My dopiero na wiosne zaczynamy budowe naszego wymarzonego domku...i juz wiemy NA PEWNO nie zabraknie w nim wyżej wymienionego osprzętu....
    ale przyszło mi to do głowy.....aż wstyd sie przyznać po przeczytaniu jw
    dziekuje...

  8. #208

    Domyślnie

    Mayland, kto wie ile uratowałaś tym wątkiem, mało się o sprawach potencjalnych zagrożeń mówi, jeszcze mniej myśli, a już najmniej robi . Bo: 'po co wywoływać wilka z lasu?!'. Do nowego domu jeszcze trochę, ale posiadanie gaśnicy czy montaż czujek są absolutnie oczywiste. Koszta? Przecież nie są takie wysokie. Wolę dwa miesiące później kupić piekarnik, albo położyć w łazience tańszą glazurę, albo zrezygnować z czegokolwiek co nie jest niezbędne, bo zabezpieczenie domu to właśnie rzecz niezbędna. I nie wywołuję wilka z lasu, bo wilk czasem jest tuż tuż.

    Obecnie mieszkam w czteropoziomowym klocku z lat 80tych, który właścicielka podzieliła na części i go wynajmuje. Sama lata temu wyemigrowała, więc domem absolutnie nikt się nie zajmuje. Dom wybudowany systemem gospodarczym. Rozwiązania użytkowe przyjęte w tym domu to jest jakaś masakra. Jest naprawdę niefunkcjonalny i nie raz się zastanawiam co do cholery budujący miał w głowie robiąc to i to... i jak pomyślę teraz, że tą samą 'złotą rączką' robiło się tu instalacje....których oczywiście od lat 80tych nikt nigdy nie przeglądał....nie mówiąc o czymś takim jak komin... jak popatrzę na to co się dzieje w kotłowni.... czynny piec opalany drewnem - co 2 godziny trzeba otwierać drzwiczki i dorzucać polana, mamy najtańsze, iglaste, więc dymi się i smoli i zatyka przewody, bo takie nam landlady zamówiła (ogrzewa dom), pół metra obok czynny piec gazowy (ogrzewa wodę), pod którym stoi wiadro z popiołem, reszta kotłowni wypełniona drewnem i węglem. Syf niemiłosierny, bo jakże by inaczej jak węgiel został rzucony na ziemię luzem, drewno leży, popiół produkuje się w ilościach hurtowych.... Mówiłam, że piece podłączone do jednego przewodu wentylacyjnego? A rurka od gazu z zaworem biegnie przy piecu opałowym? ja tu mieszkam najkrócej (w przeciwieństwie do osób, które od lat są tu zameldowane), więc brutalna prawda jest taka, że niewiele mam do gadania. Nocami jak zasypiam to obmyślam ewentualne ścieżki ucieczki....

  9. #209

  10. #210

    Domyślnie

    Wciągnęłam się w temat Planuję rozmieszczenie czujek i takich tam w przyszłym domu. I przy okazji znalazłam coś takiego, co nazywa się http://www.kulagasnicza.pl/. Określiłabym to jako samouruchamiającą się gaśnicę. Tzn. przy kontakcie z płomieniami kula wybucha środkiem gaśniczym na powierzchnię max 10m2. Czyli, że musi się zacząć już w domu palić. Chyba, że działa również gdy otoczka zacznie się topić... No właśnie, czy ktoś zna ten produkt? Kosztuje ok. 199zł. Nie wiem jak długo jest przydatny. Co myślicie o umiejscowieniu czegoś takiego w kotłowni? Albo w okolicach kominka (chociaż nie za piękne to to, wiem)

  11. #211
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aga-Białystok
    Wciągnęłam się w temat Planuję rozmieszczenie czujek i takich tam w przyszłym domu. I przy okazji znalazłam coś takiego, co nazywa się http://www.kulagasnicza.pl/. Określiłabym to jako samouruchamiającą się gaśnicę. Tzn. przy kontakcie z płomieniami kula wybucha środkiem gaśniczym na powierzchnię max 10m2. Czyli, że musi się zacząć już w domu palić. Chyba, że działa również gdy otoczka zacznie się topić... No właśnie, czy ktoś zna ten produkt? Kosztuje ok. 199zł. Nie wiem jak długo jest przydatny. Co myślicie o umiejscowieniu czegoś takiego w kotłowni? Albo w okolicach kominka (chociaż nie za piękne to to, wiem)[/url]
    ktoś w tym wątku pisał już o tej kuli - poszukaj

  12. #212

    Domyślnie

    o rzeczywiście, rwachster pisał ! że bomba a coś więcej? nie chodzi mi o reklamę, tylko o opinie: przydatne czy tylko kolejny gadżet?

  13. #213
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar sure
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    8.500
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    499

    Domyślnie

    Witam, właśnie jestem na etapie planowania instalacji alarmowej, zastanawiam się, czy od razu dołożyć do niej czujki dymowe. Co bardziej się sprawdza - czujki połączone z instalacją alarmową, czy oddzielne?
    pozdrawiam, Agata
    k
    d

  14. #214
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Połączone z instalacja alarmową.
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  15. #215
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar sure
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    8.500
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    499

    Domyślnie

    Dzięki, Mayland - bardzo pomocny wątek zalożyłaś. Mam do wyboru Lep OSD 23 lub Polon Alfa ADR - 20, nie znam się na tym, może wiesz, która jest bardziej sensowna? (lub może ktoś inny wie?)

    Do tego jeszcze będzie czujnik gazów usypiających - właśnie sąsiadowi ukradli samochód, bo tego czujnika nie miał..

    pozdrawiam,
    pozdrawiam, Agata
    k
    d

  16. #216
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    W wątku o alarmach pewnei lepiej Ci doradzą. Ja jakos mam przekonanie do Polonu bo to sprawdzony producent z wieloletnim doswiadczeniem w tej branży. Nawet po latach mozna u nich zamówić brakujace elementy.
    Gorzej wybrać coś za 2-3 lata zniknie z rynku i nie będzie mozna wymienić uszkodzonej czujki.
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  17. #217

    Domyślnie

    mayland! Dołączam podziękowania.
    Włos ni się zjeżył. Dom użytkuję 10 lat, kotłownia olejowa w piwnicy, kominek w salonie (systematycznie używany). Żadnych zabezpieczeń p.pożarowych. Nie wiem gdzie są klucze od garażu i chyba nie potrafiłabym otworzyć (a mężą często nie ma).
    Budujemy kolejny dom (co prawda pompa ciepła) ale kominek też i inne źródła zagrożenia. Wszystkie Twoje i innych uwagi przyjęte do wykonania.
    Jeszcze raz dzięki
    ewa78_2005

  18. #218
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    maciekCP

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    132
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    Odnośnie skutecznosci kuli gaśniczej wypowiedziała się szkoła pożarnictwa.

    http://www.kulagasnicza.pl/pliki/osgsp.pdf

    Dla tych, którym nie chce się czytać całej opni - skuteczna w przypadku małych pożarów we wczesnej fazie, powstałych bezpośrednio pod nią.

    Ja chyba wolę czujki i gasnicę...

  19. #219
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Mój kuzyn jest Strażakiem, skończył SGSP i na początku studiów wytłumaczył rodzicom konieczność posiadania gaśnicy. Mają ją w domu, drewnianej altance, za domem mają jeszcze jeden drewniany domek letniskowy w którym jest kotłownia i tam też jest gaśnica. My mieszkamy w bloku. Mamy zamykany korytarz, trzech lokatorów. Na korytarzu mam zawsze sprawną gaśnice. Tak na wszelki wypadek.. i niech tak pozostanie. Myśląc o domu postanowiłam zamurować drzwi do garażu, a drzwi do kotłowi umieścić z zewnątrz budynku. Tak aby z mieszkania bezpośrednio nie wchodzić właśnie do garażu i kotłowni. Z garażu też nie będzie wejścia do kotłowni, bo i po co. Jak trzeba dołożyć do pieca to można się przejść z boku budynku. W razie czego to jest mniejsze prawdopodobieństwo przedostania się pożaru do domu. A czujki np. dymowe czy też tlenku węgla KONIECZNE nie tylko w przypadku posiadanej kotłowni na węgiel.
    Tak wiec to naprawdę niewiele kosztuje, a może nam uratować życie.

  20. #220
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Afrodyta
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    2.617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    175

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arnika
    W razie czego to jest mniejsze prawdopodobieństwo przedostania się pożaru do domu. A czujki np. dymowe czy też tlenku węgla KONIECZNE nie tylko w przypadku posiadanej kotłowni na węgiel.
    Tak wiec to naprawdę niewiele kosztuje, a może nam uratować życie.
    Zastanów się, jak często trzeba iść do pieca i sprawdzić co i jak? Będziesz biegać wokół domu zimą, po kąpaniu z mokrą głową. Ja mam tak od 9 lat i wyperswadowałam mężowi - strażakowi wejście do kotłowni z zewnątrz.

    Jestem jak najbardziej za tym aby mieć czujniki dymu i gaśnicę w domu, ale wejście do kotłowni w piwnicy. Do garażu zresztą też.

    A najważniejsze jest to, że mąż uczy nasze dzieci (5,7 i 10 lat) jak mają się zachowywać w czasie pożaru lub zadymienia- mnie przy okazji też.

    POWINNI TAKICH RZECZY UCZYĆ W SZKOŁACH, A NIE RAZ W ROKU ROBIĆ "WYJŚCIE EWAKUACYJNE" TAK SAMO Z PIERWSZĄ POMOCĄ

Strona 11 z 17

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony