dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 17
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 321
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie


    Wiecie o czym pomyślałam? Może to niektórych z Was dotyczyć.
    Ja akurat mam taką sytuację, ze wokól mnie mieszka rodzina. Mała miejscowość więc sąsiedzi to też prawie jak rodzina ALe do czego zmierzam.....
    Wyobraźmy sobie taki scenariusz..... Mrozy jak ostatnio -15, -20, śnieg. Pożar naszego domu. Małe dzieci, w tym łóżeczkowe. Wybiegamy jak spaliśmy. Dzieci na rękach więc bez kapci nawet. My musimy zająć się wzywaniem pomocy, ratowaniem dobytku... A co z dziećmi? Gdyby był samochód na dworze, można je tam wsadzić, wlączyć silnik, ogrzać. A gdyby tego samochodu nie było bo stałby w garazu? Czy jest ktoś w pobliżu nas kto się nimi zajmie? Ktoś kto je uspokoi, wytłumaczy, zabierze z tego miejsca? Ja myslę, mam takie osoby wokół siebie. Jeśli natomiast jesteśmy świadkami nie stójmy i nie gapmy się. Zabierzmy te dzieci do siebie do domu. Nie czekajmy az sąsiedzi o to poproszą.
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    pablitoo no proszę Cię... nie o to chodzi Szewc bez butów chodzi
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  3. #43
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    No to jedno pytanie odnośnie gaśnic - jak mamy fachowca - po nabyciu takiej nowej gaśnicy po jakim czasie eksploatacji trzeba jej robić kontrolę ??
    --
    Pozdrawiam

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Obowiazek jest raz na rok dokonac przeglądu. Sukcesem jest 2 razy do roku. Nie mozna się sugerować okresem gwarancji na gasnicy. Ten okres nie ma nic wspólnego z okresowymi przeglądami. jedno drugiego nie wyklucza. Ale obowiązek obowiązkiem. Jako właściciele domków jednorodzinnych nie mamy obowiazku posiadać gasnice. Warto je natomiast nabyć dla własnego bezpieczeństwa. Skoro już wydamy kasę na gasnicę to dajmy je też na przeglądy.
    Zdrowy rozsądek podpowiada mi, że niewiele osób o tym będzie pamiętać Ale nawet jak sobie ten okres wydłuży o kilka miesiecy to myslę, że sie nic nie stanie.
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  5. #45
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Cytat Napisał pablitoo
    po jakim czasie eksploatacji trzeba jej robić kontrolę ??
    Jesli była eksploatowana to już do niczego nie nadaje
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał mayland
    Cytat Napisał edde
    tak sobie myślę, garaż i kotłownia powinny mieć sprawna wentylację mechaniczną, piszesz, że ........
    Powinny mieć wentylację mechaniczną? Grawitacyjna nie wystarcza?
    ........
    sorki, oczywiście powinno być (i jest, już poprawiłem posta) wentylacja, nie wentylacja mechaniczna (tak mi się wymskło bo o mechanicznej rozmyślam sobie)
    no i dzięki za profesjonalne wytłumaczenie o co biega z tym tlenem i gazami, faktycznie nawet do głowy mi nie przyszło że wlaśnie tak to się odbywa

    a odn. czujki w kanale wywiewnym went. mech. - wydaje mi sie ze może ona być ale nie jako jedyna, a na pewno tam gdzie kotłownia i garaz pozostaje na went. grawitacyjnej, tam chyba warto dać dodatkowe czujki, poza tym w trakcie pożaru często zabezpieczenia elektryczne szybko odłaczą prad, czyli też odetną wentylatory i dym/czad/gaz moze do czujki umieszczonej centralnie nie zdążyć dotrzeć

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Jesli już ma być to profesjonalna instalacja to naprawdę wiele rzeczy wchodzi w jej skład. Same super reagujace czujki, działające bez prądu nic nam nie dadzą jak będziemy mieli zwykłe drzwi, które spłoną po kilku minutach.
    Czujki w systemach zazwyczaj mają niezależne zasilanie akumulatorowe co zapewni działanie systemu po odcięciu prądu w domu. Przekazują sygnał do centrali. Ta otwiera klapy dymne, włącza tryskacze, blokuje drzwi odcinając rozprzestrzenianie sie pożaru, zawiadamia straż. No ale to raczej nie spotykane w domkach.
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  8. #48

    Domyślnie

    Dzieki za uswiadomienie, ze instalacja z czujkami przeciw pozarowymi jest potrzebna! Wlasnie jestem na etapie instalacji i na pewno zaloze czujki dymu w paru miejscach

    Uswiadomilem sobie tez, ze majac wentylacje mechaniczna warto te czujki spiac razem z nia - zadzialanie ktorejs wylaczy wentylacje, odcinajac tym samym doplyw tlenu do pomieszczen (tylko czy to nie moze spowodowac gorszego w skutkach zaczadzenia?...).
    pozdr.

  9. #49
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    W opisanym przeze mnie przypadku, w danej chwili, skutkiem nagromadzenia się gazów było ich samoistne wypychanie przez wszelkie możliwe otwory. To też zahamowało drogę napływu powietrza. Nalezy pamietać, że gazy powstajace w pożarze to też są gazy palne. W pożarach kontrolowanych w specjalnych komorach widać jak pomieszczenie się wypala prawie doszczętnie, nie ma dopływu świeżego powietrza i nagle...... pojawia się ponowny wybuch płomienia. To własnie wybuchają gazy palne. Sądze jednak, że dzieki sygnalizacji dźwiękowej czujki zamontowanej w połączeniu z wentylacją mechaniczną domownicy na tyle wcześnie zostaną ostrzeżeni o zagrożeniu, że opuszczą budynek przed zaczadzeniem.
    Pożar który opisałam to szczęście w nieszczęściu. Stężenie gazów było na tyle duze że zatkało otwory nawiewne zmieniając kierunek przepływu. Brak tlenu spowodował stłamszenie płomieni. Ale temperatura była bardzo wysoka i ten pożar tam caly czas był tylko przybrał inną postać od tej najbardziej znanej, z wysokimi płomieniami. Kto wie, czy nie gorszej.... Nie wypadły jednak szyby z okien a jedynie popękały i to te wewnętrzne. Ale były tam przecież też te gazy palne. Pożar w porę zauważony i opanowany choc straty niemałe. Straż przyjechała szybko. W tym, co należy podkreślić, jedna jednostka ochotnicza straży.
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  10. #50

    Domyślnie

    To mi daliście do myslenia, teraz to mam dopiero stracha zamieszkać Czujki gazu mam, ale czujki dymy nie

  11. #51

    Domyślnie

    Przypomniałam sobie........mam gaśnicę, rok temu kupiliśmy, tyle, że narazie w garażu - chyba lepiej na poddaszu będę ją trzymać Oczywiście w każdej sypialni latarka będzie

  12. #52
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał mayland
    Cytat Napisał pablitoo
    po jakim czasie eksploatacji trzeba jej robić kontrolę ??
    Jesli była eksploatowana to już do niczego nie nadaje
    - no tak - w takim razie nieeksploatowana ?? - stojąca w garażu ??
    --
    Pozdrawiam

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) SPECBETON LADY Avatar malgos2
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    KRK
    Posty
    39.718
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Cytat Napisał pablitoo
    Cytat Napisał mayland
    Cytat Napisał pablitoo
    po jakim czasie eksploatacji trzeba jej robić kontrolę ??
    Jesli była eksploatowana to już do niczego nie nadaje
    - no tak - w takim razie nieeksploatowana ?? - stojąca w garażu ??
    Chyba one maja date waznosci?

  14. #54
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Żelka
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    16.874

    Domyślnie

    Dziekuje mayland. Ty zawsze od nowa mnie zadziwiasz swoja wrazliwoscia i troska o innych, a do tego wiedza fachowa. Wyjatkowa z Ciebie kobieta!!!!!!!

  15. #55
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał malgos2
    Cytat Napisał pablitoo
    Cytat Napisał mayland
    Cytat Napisał pablitoo
    po jakim czasie eksploatacji trzeba jej robić kontrolę ??
    Jesli była eksploatowana to już do niczego nie nadaje
    - no tak - w takim razie nieeksploatowana ?? - stojąca w garażu ??
    Chyba one maja date waznosci?
    Jak nabędę to sprawdzę - zaraz oczywiście dam znać na forum ...
    --
    Pozdrawiam

  16. #56

    Domyślnie

    Dodam jeszcze, żeby nie zapominać o częstym sprzątaniu kotłowni ( zresztą to dotyczy nie tylko tego miejsca, ale również składu opału , warsztatu itp), aby usuwać wszędobylski zalegający kurz , pył. Szczególnie pył drzewny jest niebezpieczny, ponoć pali się jak benzyna.
    na naukę nigdy nie jest za późno

  17. #57
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Cytat Napisał mayland
    Obowiazek jest raz na rok dokonac przeglądu. Sukcesem jest 2 razy do roku. Nie mozna się sugerować okresem gwarancji na gasnicy. Ten okres nie ma nic wspólnego z okresowymi przeglądami. jedno drugiego nie wyklucza. Ale obowiązek obowiązkiem. Jako właściciele domków jednorodzinnych nie mamy obowiazku posiadać gasnice. Warto je natomiast nabyć dla własnego bezpieczeństwa. Skoro już wydamy kasę na gasnicę to dajmy je też na przeglądy.
    Zdrowy rozsądek podpowiada mi, że niewiele osób o tym będzie pamiętać Ale nawet jak sobie ten okres wydłuży o kilka miesiecy to myslę, że sie nic nie stanie.
    To odpowiedź ws. przeglądu gasnic.
    A teraz to idziemy odreagować do sąsiadów bo ja nadal się trzęsę lekko
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  18. #58
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Cytat Napisał margarytka
    Dodam jeszcze, żeby nie zapominać o częstym sprzątaniu kotłowni ( zresztą to dotyczy nie tylko tego miejsca, ale również składu opału , warsztatu itp), aby usuwać wszędobylski zalegający kurz , pył. Szczególnie pył drzewny jest niebezpieczny, ponoć pali się jak benzyna.
    Wybucha też mąka. Jedne z najbardziej tragicznych to pożary i wybuchy w młynach.
    Podobno wybucha wszystko wokół nas. Musi być tylko odpowiednio mikroskopijnie rozdrobnione
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  19. #59
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    DPS napisała coś takiego:
    Idę sprawdzić strych przy kominie...
    To też wazne miejsce o którym nie zapominajmy.
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  20. #60
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    "sztuczne ognie" to płonąca stal.
    Równie nieoczekiwanie jak pożar młyna może powstać pożar.. fabryki klamek!
    Bo?
    W procesie szlifowania, gładzenia aluminium powstaje sporo metalicznego pyłu osiadającego wszędzie!
    Wystarczy iskra, aby ta fabryka wyrobów metalowych się.. podpaliła!
    To nie teoria tylko "tymi ręcami"dotykany problem.
    Adam M.

Strona 3 z 17

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony