dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 228
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 4559
  1. #1

    Domyślnie projekt KASJOPEA pracownia MG PROJEKT

    Witam Obecnie jesteśmy na etapie zbierania dokumentów na PnB i przymierzamy się do projektu Kasjipea z biura MG projekt. Czy ktoś budował taki domek lub posiada zdjęcia z budowy ?

    http://www.mgprojekt.com.pl/domki/kasjopea/rzuty.php

    Niestety nie mamy dużego wyboru projektów piętrowych na naszą działkę, gdyż działka ma od frontu zaledwie 16,25 , ale za to długa na 57
    Kasjopea z MG projekt jest jednym z nielicznych domów piętrowych który po małych przeróbkach zmieści się
    Dużo myśleliśmy też nad projektem indywidualnym z uwagi na to że kolejnym mankamentem działki jest wjazd od południa.

    Pozdrawiamy

  2. #2

    Domyślnie

    My zaczęliśmy budowę domu według tego projektu. Na tą chwilę mam tylko zdjęcia ław fundamentowych więc niewiele to daje.
    Jeśli macie jakieś pytania, sugestie czy chcecie wiedzieć co zmieniamy to podajcie jakiś kontakt e-mailowy/gg/skype.

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękujemy za odzew, jednak zdecydowaliśmy się na indywidualny projekt domu, też piętrowego. Niestety nigdzie nie mogliśmy znaleźć zrealizowanej Kasjopei.

    Powodzenia w budowie

  4. #4

    Domyślnie

    Hm. Życzę więc powodzenia i ... smutno mi trochę, że jako jedyny będę mieszkał w Kasjopei

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    agusia75

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    4

    Domyślnie

    Niech Ci nie bedzie smutno
    Nie bedziesz sam, my tez juz rozpoczelismy budowe Kasjopei.

  6. #6

    Domyślnie Kasjopea cd

    Cytat Napisał Zwola
    Hm. Życzę więc powodzenia i ... smutno mi trochę, że jako jedyny będę mieszkał w Kasjopei
    Ano właśnie ja także mam nadzieję zacząć budowę kasjopei. Także grono się powiększa. A tak przy okazji pytanie do budujących jak na dzisiaj oceniacie realny kosztorys wybudowania do stanu deweloperskigo.

    Może ktoś podeśle jakieś foty z realizacji.
    pozdrawiam

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    agusia75

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    4

    Domyślnie

    Hej

    My jestesmy na etapie zakonczenia fundamentow. Zrobilismy male poprawki dotyczace rozplanowania. Liczymy na okolo 500 000 zl do wprowadzenia sie.

  8. #8

    Domyślnie

    Witam,

    Cieszę się, że pojazwił się wątek projektu Kasjopea z MG Projekt. My też jesteśmy zainteresowani budową tego domku. Napiszcie gdzie budujecie wasze Kasjopejki i wklejcie jakieś fotki z budowy...

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    agusia75

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    4

    Domyślnie

    Hi,

    Nasza powstaje pod Warszawa (gmina Izabelin) Postaram sie zamiescic jakies zdjecia wieczorem ale tylko fundamenty. W przyszlym tygodnie rozpocznie sie dalsza czesc budowy

    Pozdrawiam,

  10. #10

    Domyślnie

    Agusia, a jakie zmiany wprowadziliście do projektu? Jak dla mnie w zasadzie rozplanowanie jest ok. Zastanawiam się jedynie nad likwidacją jednej łazienki na piętrze i zmianą miejsca lokalizacji kominka.

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    agusia75

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    4

    Domyślnie

    Hej,

    Pod schodami podkopalismy troszke glebiej i zrobilismy mala piwniczke.
    Na pierwszym pietrze zrobilismy malutki balkonik w pokoju goscinnym.
    Zupelnie mi nie odpowiada wejscie do pralni -musze jeszcze nad tym pomyslec
    Ucielismy czesc naszej garderoby i tam beda schody kreconena gore i robimy strych mieszkalny. Tzn, az tak wysoko tam nie jest, ale moze uda sie o jedna cegle podniesci zrobimy jakas silownie czy kacik jak ktos przyjedzie w najwyzszym miejscu, a w skosach moze uda sie male pawlacze zrobic itd. Beda tez okna dwa na strychu.

    Co do kominka?
    zastanawialismy sie czy nie mozna go przeniesc do rogu, ale nie wiem.

  12. #12

    Domyślnie

    Hej,

    Zamieszczajcie jakieś fotki z waszych postępów w budowie Kasjopei. Jeżeli nie na forum to bardzo chętnie na priv [email protected]

    My mamy jeszcze daleką drogę do rozpoczęcia budowy. Narazie załatwiamy sprawy związane z samą działką, ale na projekt już jesteśmy zdecydowani i chętnie byśmy zobaczyli jak taki dom wygląda w realu...

  13. #13
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    aga132_ga

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    5

    Domyślnie

    witam
    jak strasznie się cieszę że ktoś tak jak my zdecydowała się na ten projekt.
    my jesteśmy na razie na etapie papierologi. ale decyzji o projekcie już nie zmienimy
    jak ktoś chciałby podzielić się swoimi zdjęciami i relacjami z budowy to byłoby super
    pozdrawiam wszystkich

  14. #14

    Domyślnie

    No to i my czekamy. Mam juz kupiony projekt, teraz reszta papierkow. Mowcie mniej wiecej jakie koszty na ktorym etapie Wam wychodza i umieszczajcie zdjecia . Pozdrawiam

  15. #15

    Domyślnie

    Hej wszystkim! Co do przerobek to zdecydowalismy z mezem, ze nie bedziemy robic zadnych, tylko...zamienimy projelty. Niedawno wyszla nowa wersja Kasjopei (wersja E), z podwojnym garazem, wieksza kotlownia, ladna kwadratowa lazienka na dole, pokoikiem za garazzami (co dla nas jest bardzo korzystne, bo nie musimy przerabiac garazy na pokoj, a zalezalo nam na takim pomieszczeniu na dole), a takze - co nas cieszy najbardziej - z szersza kuchnia! Poszerzono kuchnie w ten sposob, ze przedluzono sciane od jadalni i zrobiono bez zalamania. I teraz kuchnia ma 14 m2 i jest duzo szersza niz poprzednia, wiec bedzie mozna smialo pod obiema scianami szafki poustawiac . Bardzo sie ciesze, ze projektanci wpadli na taki pomysl . Jezeli jeszcze nie zaczeliscie budowac, a zastanawiacie sie tak jak my, zobaczcie projekt. Wymiana w biurze MG kosztuje 30%ceny. I duzo i malo, biorac pod uwage, ze jest to jednak inwestycja na wiekszosc zycia...

  16. #16
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    czuszka

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Wrocław
    Dzielnica
    Złotniki
    Posty
    669
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    bardzo nam się podoba ta nowa Kasjopea. wlasciwie spelnia nasze wszystkie wymagania. musimy tylko zamurowac okna z jednej strony aby weszla na dzialke. mam nadzieje ze grono budjących ten dom bedzie sie powiększać i będą dostepne zdjęcia z realizacji i informacje o kosztach.

  17. #17

    Domyślnie proszę o jakieś zdjęcia z realizacji

    może ktoś udostępniłby zdjęcia z realizacji (obojętne stan surowy, gotowy) jakby co mój prv [email protected]
    dziękuję z góry

  18. #18

    Domyślnie Re: proszę o jakieś zdjęcia z realizacji

    Cytat Napisał zbyszch
    może ktoś udostępniłby zdjęcia z realizacji (obojętne stan surowy, gotowy) jakby co mój prv [email protected]
    dziękuję z góry
    udostepnie, ale w marcu, bo wtedy ruszamy . Natomiast ja także prosze osoby, ktore juz cos dzialaja o umieszczanie zdjec, albo na priv [email protected], albo na forum, to wszyscy chetnie zobaczymy

  19. #19

    Domyślnie Kasjopea II

    Witamy serdecznie!! Nareszcie Was znależliśmy! My także wspólnie z Przyjaciółmi planujemy niebawem rozpocząć budowę Kasjopea II (to samo tylko w wersji bliźniaczej). Jak większość tu obecnych nie możemy się doczekać, żeby zobaczyć choć kawałek tego domku na żywo. Dom będzie budowany w okolicach Warszawy (Nieporętu). Za jakiekolwiek sugestie dotyczące funkcjonalności jak i niedoróbek projektu bylibysmy niezmiernie wdzięczni. Nie mówiąc juz o jakichś próbkach zdjęć z etapów budowy . Dla nas laików budowlanych, wszelkie informacje i rady będą na wagę złota.
    Chętnie nawiązalibyśmy też bezpośredni kontakt z osobami budującymi lub planującymi budowę Kasjopeii.
    Mój adres bezposredni to: [email protected]

    Jola i Janusz
    Kasjopea II, okol. Warszawy

  20. #20

    Domyślnie

    Witam wszystkich
    Z uwagi na to, że dostaję bardzo dużo zapytań na priva w sprawie Kasjopei postanowiłem napisać kilka swoich uwag i doświadczeń na forum. Myślę, że przede wszystkim doświadczenia będą dla wszystkich cenne, bo jak widzę jestem najbardziej zaawansowany w budowie tego domu. Budujemy Kasjopeę w wersji podstawowej z pojedynczym garażem.
    ZMIANY W PROJEKCIE
    Postanowiliśmy zmienić trochę układ pomieszczeń:
    - pod schodami umieściliśmy WC
    - za garażem wydzieliliśmy większe pomieszczenie gospodarcze
    - pod spocznikiem schodów zrobiliśmy małą spiżarkę połączoną z pomieszczeniem gospodarczym (jest tam nisko, ale ujdzie w tłoku)
    - poziom garażu i pomieszczenia gospodarczego wyrównaliśmy do poziomu całego parteru (w projekcie jest schodek w dół) - UWAGA!!! Podnosi się wtedy daszek nad garażem i trzeba korygować okno w sypialni od frontu i okno na klatce schodowej
    - zrezygnowaliśmy z garderoby w sypialni na rzecz wnęki pod szafę komandor
    - nie zrobiliśmy pralni na piętrze, bo wyszła ona jak ... klatka dla ptaków (nieudany pomysł projektanta)
    - zmniejszyliśmy o jakieś 0,5m balkon od frontu domu i mamy tym samym większą wnękę w sypialni koło drzwi do WC (sympatyczne miejsce na fotel bujany czy toaletkę).
    - na elewacji frontowej w sypialni prawe okno zrobiliśmy w mniejszej wysokości
    - w oknie w salonie, które miało słupek w narożniku okna wymurowaliśmy normalny filarek 25x25 dzieląc tym samym okno łamane na dwie części - wydaje się to o wiele solidniejsze i jest tańsze (łamane w kąt okno jest szalenie drogie)
    - zrezygnowaliśmy ze ścianki w jadalni (lubimy przestrzeń)
    - okno w lewej sypialni na piętrze zamurowaliśmy w części wychodzącej na tył domu, ale powiem szczerze, że na dziś kazalibyśmy wymurować je dokładnie takie same i w tym samym miejscu jak w sypialni prawej. Inna sprawa, że wtedy zmieniłaby się elewacja boczna.
    CDN
    Zdjęcia z realizacji można zobaczyć tu:
    http://www.zwola1.fotosik.pl/

Strona 1 z 228

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony