dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 228
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 4559
  1. #21

    Domyślnie

    Wtam,

    Domek wygląda super. Jeszcze brnę w papierkach związanych z działką ale Kasjopea jest wciąż moim faworytem i chyba tak już zostanie. Mam pytanie czy na dachu macie dachówkę i czy okno od frontu to od sypialni bedzie jedno takie szerokie czy to tylko takie wrażenie?

    Prośba o zamiszczenie kolku fotek z wnętrza, kuchnia, salon, schody. Zastanawiam się czy kuchnia nie jest za wąska. Ja bym ją poszerzyła o jakieś 0,6 do 1 m.

  2. #22

    Domyślnie

    Na dachu jest dachówka ceramiczna firmy Kreaton. Nazwa wzoru BALANCE.
    Co do okna od frontu to myli trochę załączone zdjęcie. Jest ono wykonane jeszcze bez ścianek działowych, które utworzyły na piętrze balkon. Tak więc w miejscu tej ogromnej dziury od frontu jest teraz podwójne okno balkonowe oraz okno nad drzwiami wejściowymi.
    Postaram się w przeciągu kilku dni załączyć nowe zdjęcia (są już okna) i tam będzie to dobrze widać.
    Fotki wnętrza wrzucam na fotosik.
    Co do kuchni to nie jest ona za wąska, a raczej ma niezgrabnie usytuowane okno od frontu domu (po obu jego stronach zostają kawałki ścian mniejsze niż 60cm co jest minimum do ustawienia wysokich szafek). Można jednak przesuwać ściankę działową lecz kosztem przedpokoju.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zwola
    Witam wszystkich
    Z uwagi na to, że dostaję bardzo dużo zapytań na priva
    (...)

    Zdjęcia z realizacji można zobaczyć tu:
    http://www.zwola1.fotosik.pl/

    Zwola gratuluję dotychczasowego postępu i baaardzo dziekuję za info i foty!!! Tak na prawdę daje to wyobrażenie a uwagi są bardzo cenne.
    Licze na pozostałych zaawansowanych.
    My właśnie uprawomocniliśmy pozwolenie ... i liczę na rychły start. Każda uwaga na wagę złota

  4. #24

    Domyślnie

    Drodzy Budowniczowie

    trzy pytania na wyzszym poziomie szczegółowości

    - ile stempli braliście ( mam mozliwoś kupienia taniej, a jestemn jeszce na etapie wyboru ekipy i zwyczajnie nie wiem )

    - narożne okna na dole (salon) i na górze (sypialnia). widze że Zwola w swojej realizacji zrezygnowała z tego. czy jest ktoś kto zrobił okna zgodnie z projektem. Prosze o uwagi czy rzeczywiście nie jest to rozwiązanie rekomendowane (koszty oraz użyteczność). Może ktoś jest z tego rozwiązania zadowolony i gdzieś dostał przystepne cenowo okna.

    - czy ktoś posiada zestawnienie materiałowe. to z projektu do niczego sie nie nadaje a chyba wszystkim znany jest temat ekip które z jednej budowy sa w stanie wybudowac dwa domy na boku (pewnie przerysowuję ale wiadomo o co chodzi)
    Chodzi mi o kwestie podstawowe typu ilośc cegieł, bloczków betonowych, terriva, cement, tynki etc
    jakby ktoś byłby w stanie się czymś takim podzielić prosze o info na priva [email protected] lub krótko hasłowo na forum

    Z góry dziekuję za odpowiedzi
    pzdr
    Z

  5. #25

    Domyślnie

    Odpowiadam na gorąco.
    Ad.1.
    Nie wiem. Miałem taką ekipę, która układa stropy terivva na ... swoich stemplach )) Fajnie co? Też byłem zachwycony.

    Ad.2.
    Sam jestem ciekaw opinii, ale twierdzę, że takich co zrobili narożne okna jest niewielu.

    Ad.3.
    Mam takie zestawienie i postaram się je podać choć w podstawowych rzeczach. Przy okazji mam taką swoją uwagę. Też byłem strasznie nieufny co do tych spraw lecz moja nieufność topniała w miarę budowy domu. Jest to kwestia wyboru firm wykonawczych. Jeśli firma ma dobrą i sprawdzoną markę na danym rynku lokalnym to nie będzie ryzykowała swojej reputacji dla palety cegiał. Takie jest moje zdanie i doświadczenie.

  6. #26

    Domyślnie

    Poniżej zestawienie. Zaznaczam zaraz, że troszkę prętów zbrojeniowych mi zostało (będą na płot), zwróciłem też paletę siporexu 12cm z którego wykonałem wszystkie ściany działowe (lżejsza konstrukcja).

    Cegła Porotherm 25 2160 szt
    Cegła pełna "krotoszyn" 2600 szt
    Beton B20 36 m3
    Beton suchy 7 m3
    Bloczki M5 1200 szt
    Pręt zbrojeniowy żebrowany fi 16mm 384 mb
    Pręt zbrojeniowy żebrowany fi 12mm 1008 mb
    Pręt zbrojeniowy żebrowany fi 8mm 108 mb
    Drut wiązałkowy 15 kg
    Deski szalunkowe 2,5 m3
    Cegła klinkierowa na kominy 580 szt
    Siporex 12cm 768 szt

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zwola
    Poniżej zestawienie (...)
    Zwola po raz wtóry ogromne dzięki!

  8. #28

    Domyślnie

    [quote="Zwola"]Poniżej zestawienie.

    Mam zapytanie, poniewaz zaczynamy kupowac materialy, ale na nieco wieksza wersje Kasjopei E, zdradz, jezeli mozesz, czy Twoje zestawienie i wyliczenia pokrywaja sie z wyliczeniami z projektu, czy tez musze siasc i w jakis cudowny sposob policzyc ile mi trzeba takich roznych cegielek

  9. #29

    Domyślnie

    Powiem szczerze - nie wiem. Nigdy nie sprawdzałem tego z zestawieniem z projektu. Jak chcesz sprawdź sam czy pokrywa się to z zestawieniem materiałowym Kasjopea A. Dostałem zestawienie od ekipy murarskiej, zamówiłem, byłem codziennie na budowie i wiem, że nie ma mowy o żadnej ściemie. A nawet jeśli zginęło 30 cegieł to kogo to obchodzi w całej masie kwoty budowy

  10. #30

    Domyślnie

    Jakś cisza na forum Kasjopei. Może ktoś pochwali się dalszymi postępami w budowie?

  11. #31
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Tusia_no1

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witajcie,

    razem z mezem przymierzamy sie do budowy domu i strasznie wpadl mi w oko projekt Kasjopea.

    Widzialam ze tutaj pare osob buduje ten dom. Jak wam idzie czy moze ktos moze podzielic sie zdjeciami bardziej zaawansowanymi niz te co sa pare postow wyzej. Jak wasze wrazenia???[/list]
    Marta

  12. #32
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    caixa

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    5

    Domyślnie kasjopeja

    Witam wszystkich.

    My również zamierzamy budować Kasjopeję, na razie załatwiamy papiery.

    Jesteśmy zupełnymi laikami, z wyobraźnią przestrzenną też nie bardzo, także jeżeli bardziej zaawansowani w budowie mogliby umieścić kolejne zdjęcia z realizacji budowy, bylibyśmy zobowiązani

    Jeżeli chodzi o projekt to, zastanawiam się, czy dobrym rozwiązaniem jest zostawienie wolnej przestrzeni za kominkiem, czy nie lepiej zamurować tą ścianę, żeby nie było widać klatki schodowej ? I podcień, zdecydowaie jest za mały, w razie silnego słońca czy deszczu tylko kawałek tarasu jest zadaszony....
    Co Wy na to ? Macie jakieś inne zastrzeżenia do projektu ?

  13. #33

    Domyślnie Re: kasjopeja

    Cytat Napisał caixa
    Witam wszystkich.

    My również zamierzamy budować Kasjopeję, na razie załatwiamy papiery.

    Jesteśmy zupełnymi laikami, z wyobraźnią przestrzenną też nie bardzo, także jeżeli bardziej zaawansowani w budowie mogliby umieścić kolejne zdjęcia z realizacji budowy, bylibyśmy zobowiązani

    Jeżeli chodzi o projekt to, zastanawiam się, czy dobrym rozwiązaniem jest zostawienie wolnej przestrzeni za kominkiem, czy nie lepiej zamurować tą ścianę, żeby nie było widać klatki schodowej ? I podcień, zdecydowaie jest za mały, w razie silnego słońca czy deszczu tylko kawałek tarasu jest zadaszony....
    Co Wy na to ? Macie jakieś inne zastrzeżenia do projektu ?
    ściana za kominkiem w pierwszej kolejności do wymurowania. oprócz wg mnie poprawy funkcjonalnosci salonu dochodzi kwestia wyciszenia piętro parter - jak ktoś miał podobną syt kiedykolwiek - wie o co chodzi
    podcień rzeczywiście symboliczny - w planie albo pergola - z niecieknacym dachem albo markiza. ale rzeczywiście ciekawy temat. czy ktoś rozciągał trwałe zadaszenie i jak to wyszło???
    pzdr

  14. #34
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    caixa

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    5

    Domyślnie

    Hej Zwola !

    Jak idzie budowa ? Umieramy z ciekawości Jest szansa na nowe zdjęcia już w stanie zamkniętym ? Dachówkę wybraliście piękną, planujemy podobną

    Pozdrowienia dla wszystkich budowniczych Kasjopei !

  15. #35

    Domyślnie

    Witam wszystkich

    Sprawa ściany za kominkiem to rzecz indywidualna. Moim zdaniem rozwiązanie zaproponowane w projekcie jest ok. Dlaczego? Klatka schodowa jest bardzo wąska. Minięcie się dwóch idących po niej osób jest praktycznie niemożliwe. Zamurowanie ściany między klatką i salonem spowoduje, że wrażenie ciasnoty będzie jeszcze większe, że o pogorszeniu możliwości wtransportowania na piętro czegokolwiek innego oprócz krzesła nie wspomnę. My zostawiamy tak jak jest.
    Co do zadaszenia nad tarasem to ten projekt już tak ma. Są projekty gdzie taras jest zadaszony i tam należy szukać rozwiązań w tym temacie )))
    Przy okazji mam jedną uwagę dotyczącą wielkości tarasu. Po wybudowaniu widać, że dwie osoby spokojnie wypiją herbatę czy kawę na zadaszonym tarasie od strony jadalni.
    Zdjęcia oczywiście zamieszczę, ale nie spodziewajcie się żadnych rewelacji. Stan prac na zewnątrz jest prawie ten sam co był - dachówka, okna, drzwi garażowe. Popchnęliśmy za to sprawy wewnątrz budynku - instalację elektryczną i tynki wewnętrzne.

  16. #36

    Domyślnie

    Mam zapytanie do forumowicza Zwola. Ile Was wyniosło postawienie stanu surowego bez tynków, ktore teraz robicie?

  17. #37

    Domyślnie

    245tys razem z instalacją elektryczną

  18. #38
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    caixa

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    5

    Domyślnie

    A propos schodów, w ogóle nie zwróciliśmy uwagi ,że klatka schodowa jest taka wąska ! Po długiej debacie zdecydowaliśmy zostawić przestrzeń otwartą, schody powinny być elementem ozdobnym domu Kolejna sprawa, która nas frapuje, to wielkość salonu, a zwłaszcza jego szerokość 4m, czy to nie za mało? Zastanawiamy się nad powiększeniem salonu, kosztem podcienia.... Co Wy na to ?

  19. #39
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar akswał
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    287
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Jesteśmy na razie na etepie wyboru projektu i Kasjopea to faworyt.

    Piękny Dom.
    Zmiany (po ogladaniu planów szczegółowych) jakie planujemy to:
    1. poszerzenie schodów do 1/1,1 m w biegu oraz spocznika o jakieś 35cm. (mam rosłego i ;P szerokiego faceta, a mi z wiekiem kilogramów nie ubywa ;P
    2. Po przesunieciu do przodu grarażu, poszeżenie okna w klatce schodowej w celu doświetlenia salonu (salon bedziemy chcieli mięć z pełna premedytacją na północ).
    3. Zastanawiam się czy nie pokombinować z jadalnią
    a. poszeżyć "wykusz" przy jadalni o jakieś 70 cm i przez to poprzeżyć boczne okna by wpadało więcej słońca + dodać okno w jadalni. (taki mini ogród zimowy)
    b. zamienić miejscami jadalnie z kuchnią (lubimy gotować, uważamy że otwarta kuchnia to rewelacyjny wynalazek, świetnie się teraz u nas sprawuje, no i lubimy być nie daleko siebie, a z jadalni żadko korzystamy. Zalety tego są takie, że kuchnia ma wiecej metrów, a w potencjalnej jadalni można zrobić okno do podlogi i otworzy si na południową ekspozycje słońca.
    4. Po tych zmainach i tak sie zastanawiam czy nie bedzie indywidualnego projektu, ponieważ przydałby sie nam mały gabinet na parterze.
    5. Koniecznie trzeba porzeżyć salon - ściana z telewizorem jest calkowicie zamała i w zbyt bliskiej odległości od kominka (a takie kominki potrafią przypiec). Aktualnie mamy tewizyjną ściane o długości 6,70m i to jest naprawde optimum przy dzisiejszych przekątnych TV. Myślałam o poszerzeniu tak by na górze zrobił sie taras. Odległość umiejscowienia kanap od 50 calowego telewizora jest ok - więc nie mam potzrby wydłuzania salonu.
    6. łazienka na dole powiększona o przysznic (umiejscowienie jej jest ok) - mamy psa i każdy psiarz wie jak takie bydle potrafi wrócić urąbane do domu, łazienka zaraz przy drzwiach to skarb.
    7. Jest bitwa z myślami czy garaż pojedyńczy czy podwójny, na pewno kosztem estetyki wyciągniety do przodu- mamy obowiązującą linie zabudowy na 4 m od fronty a chcemy odsunąć budynek od drogi (mpo za tym jest b. długa działka i nie żal nam ogrodu)
    8. W kategori marzenie nie wiem czy się to da rozwiązać
    Łazienka w sypialini półnonozachodniej (ta nad wykuszem) - trzeba dobrze będzie pokombinować z odpływem kanalizacji i jej wyciszeniem.
    9. sypialnia północno wschodnia (ta nad salonem)- zrobić dwa wąskie podłużne okna po obu stronach łóżka od wschodu - nawiazujace do okna z klatki schodowej
    10.W miejsce najmniejszego pokoju zrobić garderobe i połaczyć ją z szafą z pokoju nad kuchnią. garderobe oczywiście zwęzić - by były dzwi do pozostałych dwóch pokoi sypialnianych.
    11. porzeżyć pralnie kosztem łazienki (kawalątek za dzwi)
    12. W miejsce łazienki zrobić pokój i powiększyć go kawalątek za prostokatne okno nad weiściem.
    13. zrobi się z pokoju z loggia mały pokoik ale i tak fajny - koło 10 m2

    Ja chyba bede robiła projekt indywidualny Gigantyczna liczba zmian

    Do Caixa: nie usuwaj podcienia - on dodaje uroku i jest praktyczny. Salon jest za wąski a nie zadługi. Lepiej poszerz go odrobine , ale nie wydłużaj bo zrobi się Tobie "wąska kiszka" bez proporcji

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał caixa
    A propos schodów, w ogóle nie zwróciliśmy uwagi ,że klatka schodowa jest taka wąska ! Po długiej debacie zdecydowaliśmy zostawić przestrzeń otwartą, schody powinny być elementem ozdobnym domu Kolejna sprawa, która nas frapuje, to wielkość salonu, a zwłaszcza jego szerokość 4m, czy to nie za mało? Zastanawiamy się nad powiększeniem salonu, kosztem podcienia.... Co Wy na to ?
    Salon jest faktycznie za wąski. Przy całych gabarytach domu to jest słaby punkt (razem z wąskimi schodami). Zabudowanie podcienia jednak nic nie da, bo salon przez to się nie poszerzy lecz wydłuży, chyba zwiększając jeszcze wrażenie jego wąskości. Przy okazji potwierdzam powyższe zdanie, że ten podcień ma swój urok. Wiem, bo mogę już to ocenić - dom stoi

Strona 2 z 228

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony