dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 227 z 228
Pokaż wyniki od 4.521 do 4.540 z 4559
  1. #4521
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Artur D

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    72

    Domyślnie

    Cytat Napisał AgaMaj36 Zobacz post
    No nam też tak mówią, ale jak zobaczyłam to oni przy drzwiach nie robili nic, rozumiem że przy oknach kładli narożniki i to jest więcej pracy, ale drzwi nie obrabiali wcale.
    Bardzo ładna podłoga. To jest deska lita czy warstwowa? To dąb czy inna?
    To jest deska warstwowa ( ze względu na podłogówkę w salonie) , Dąb kl. Natur

  2. #4522

    Domyślnie

    Ile policzyli Wam m2 tynków?

  3. #4523

    Domyślnie

    Czym i jak uszczelnialiście balkon przy sypialni?

  4. #4524

    Domyślnie Ogrzewanie podłogowe

    Hej, mam pytanie do osób które mają na dole ogrzewanie podłogowe i przeżyli już zimę
    Czy ogrzewanie wystarcza aby ogrzać dół? Czy lepiej zrobić jeszcze dodatkowy grzejnik?

  5. #4525
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Artur D

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    72

    Domyślnie

    Cytat Napisał AgaMaj36 Zobacz post
    Ile policzyli Wam m2 tynków?
    Tynków wyszło 745m2.

  6. #4526

    Domyślnie

    Proszę o informację czy wybraliście juz kominek jeśli tak to jaki?

  7. #4527

    Domyślnie

    Czy ktos podpowie, jaka jest powierzchnia dachu glownego i daszkow bocznych, brana do rozliczenia powierzchni ocieplania?

    Cytat Napisał Artur D Zobacz post
    Tynków wyszło 745m2.
    Moze, Pan by mogl pomoc?

  8. #4528

    Domyślnie

    Witam,
    Czy tajemnicą jest ile kosztuje budowa domu i jak to się ma do kosztów podawanych w kosztorysach udostępnianych przez biuro projektowe?
    Myślę o budowie Kasjopei 7b lub 6 jak mnie będzie na to stać
    Pozdrawiam Maciek

  9. #4529
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Eveline
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    blisko Łodzi
    Posty
    500

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasiakatari Zobacz post
    Hej, mam pytanie do osób które mają na dole ogrzewanie podłogowe i przeżyli już zimę
    Czy ogrzewanie wystarcza aby ogrzać dół? Czy lepiej zrobić jeszcze dodatkowy grzejnik?

    Ja mam tylko podłogówkę i całkowicie wystarczy Grzejniki mam tylko w łazience.

  10. #4530

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grolo Zobacz post
    Witam,
    Czy tajemnicą jest ile kosztuje budowa domu i jak to się ma do kosztów podawanych w kosztorysach udostępnianych przez biuro projektowe?
    Myślę o budowie Kasjopei 7b lub 6 jak mnie będzie na to stać
    Pozdrawiam Maciek
    Ja buduję Kasjopea 6, jeszcze nie mamy SSO ale mniej więcej wiem jakie będą koszty do tego etapu. Buduję systemem gospodarczym, jestem dogadany z hurtowniami, wydaje mi się, że jeśli doliczyć do ceny z kosztorysu ze strony 23% VAT to mniej więcej tyle mi z kieszeni zniknie Co do stanu deweloperskiego i pod klucz - w przyszłym roku będę wiedzieć więcej. Liczę, że cała inwestycja nie przekroczy 900k ze wszystkim (ogrodzenie, urządzenie działki, meble, itd.). Oczywiście nie wliczam ceny działki.

    Zapraszam na
    http://chmielsony.mojabudowa.pl/

  11. #4531
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Artur D

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karolewskiej Zobacz post
    Czy ktos podpowie, jaka jest powierzchnia dachu glownego i daszkow bocznych, brana do rozliczenia powierzchni ocieplania?



    Moze, Pan by mogl pomoc?
    Dach głowy nad piętrem - 115m2
    Dach nad kuchnia i jadalnia - 8m2
    Dach nad garażem, kotłownią i pokojem - 63m2
    Strop nad garażem, kotłownia i pokojem - 52m2.
    Razem - 238m2.
    Ja zdecydowałem się na pianę PUR- gr 20 cm.
    Kosztowało mnie to 10 tyś zł z materiałem i robocizną.

  12. #4532

    Domyślnie

    Cytat Napisał Artur D Zobacz post
    Dach głowy nad piętrem - 115m2
    Dach nad kuchnia i jadalnia - 8m2
    Dach nad garażem, kotłownią i pokojem - 63m2
    Strop nad garażem, kotłownia i pokojem - 52m2.
    Razem - 238m2.
    Ja zdecydowałem się na pianę PUR- gr 20 cm.
    Kosztowało mnie to 10 tyś zł z materiałem i robocizną.
    Bardzo dziekuje za informacje. Ja tez wybralem ostatecznie pianke

    Teraz staram sie skalkulowac gladz gipsowa. Nie mam pojecia ile metrow mniej wiecej musze liczyc.

    Czy robiles gladz gipsowa?
    Ostatnio edytowane przez Karolewskiej ; 28-10-2017 o 20:27

  13. #4533

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karolewskiej Zobacz post
    Bardzo dziekuje za informacje. Ja tez wybralem ostatecznie pianke

    Teraz staram sie skalkulowac gladz gipsowa. Nie mam pojecia ile metrow mniej wiecej musze liczyc.

    Czy robiles gladz gipsowa?
    Wiam
    Może pomogę, może nie. Kasjo 3, już mieszkamy.
    1. Gładzie / tynki: Zrobiliśmy w całym domu (oprócz garażu i kotłowni) tynki gipsowe, wyliczyli nam 550m2. Sam liczyłem metry z projektu - wyszło mi więcej. Nie dawaliśmy gładzi bo uważam że jak ktoś to dobrze zrobi to wystarczy pomalować. koszt 16500zł na gotowo z materiałami itp.
    2. Kominek: mamy kominek 12 albo 14KW narożny. Zabudowa z płyt akumulacyjnych. Wylot spalin wykonany z kamieni po prawie 50kg każdy, w sumie chyba 16 sztuk. Po co kamienie. Podczas rozpalania otwieram klapę i spaliny swobodnie przez dwa kamienie lecą do komina. Jak tylko płomień jest ok, zamykam klapę i spaliny przez kamienie lacą w dół aż do posadzki i do góry do komina. Działa bez zarzutu. Paląc około 4-5h tak że około godziny 24 zostaje sam żar to na drugi dzień około 16 godziny czuć jeszcze ciepło od kamieni.
    3. Balkony / loggia: Na balkony i loggię dawałem idąc od dołu: przygotowanie podłoża (zbicie nierówności, dokładne odkurzanie) gruntowanie dysperbitem cienka warstwa 3 razy, na to papa termozgrzewalna 5,4mm, na to styropapa (grubość zależy kto jak sobie przygotował), na to znowu papa termozgrzewalna, folia, posadzka z włóknem, folia w płynie sopro z taśmami, płytki. Oczywiście do posadzki obróbki blacharskie systemowe.
    4. Podłogówka (ktoś o tym też wspominał): pierwszys raz samodzielnie użytkuję coś takiego. Kociołek jest 17 kw SAS na paliwo stałe (ekogroszek ewentualnie pellet), dół w całości podłogówka + łazienka drabinka + zatynkowane w ścianie w trzech miejscach przyłącza pod grzejniki w razie w. Góra pokoje grzejniki, łazienka - pralnia - korytarz podłogówka + drabinka w łazience. Łazienki sterowane na RTLach, czyli mogę tak ustawić że parzy w stopy. Przy obecnej pogodzie mam tak ustawione że wszystko leci na minimum w domu minimum 22st. Jest ok. Kocioł bierze około 3 do 3,5 worka ekogroszku na tydzień (worek 25kg).
    5. Izolacja stropu: między belkami 18 cm wełny lambda 0035, na stelaże regipsowe 10cm ta sama lambda. W garażu gabinecie i kotłowni nad sufitem dodatkowo MUSZĄ być ocieplone ściany i belki, ZMINIMALIZOWAĆ MOSTKI!!!! Przy drugim daszku to samo.
    6. Garaż: jeśli chodzi o to miejsce to nastawiliśmy się na totalną przemysłówkę, wszystko natynk (ale wiadomo czystko i schludnie). Tynki cementowo wapienne. Posadzkę zrobiliśmy przemysłową - zacieraną. Czyli beton z gruchy, gładzony, lizany itp przez cały dzień. NA koniec spryskali to jakąś chemią i wyszło "na matowe lustro". UWażam że to idealne rozwiązanie. koszt bez tego co pod posadzką 3000zł.
    Co jeszcze? Hmmmmmmmmm
    No, to chyba tyle

  14. #4534

    Domyślnie

    Witam
    Czy można zobaczyc Państwa dom, my właśnie zaczynamy budowe w Gliwicach - kasjopea 7 , jesteśmy na etapie fundamentów. Jeśli byłaby możliwość bysmy byli wdzięczni. Mój meil [email protected] Pozdrawiam

  15. #4535

    Domyślnie Prośba

    Cytat Napisał garnuszki Zobacz post
    nareszcie mogę pokazać nasze balustrady (rok czekały na ten moment ) i pokazuje też nasze parapety zew. Granit Nero Zimbabwe szczotkowanyZałącznik 390068Załącznik 390069Załącznik 390070Załącznik 390071Załącznik 390072
    Do garnuszki. Proszę o kontakt na [email protected] Mam kilka pytań.

  16. #4536

    Domyślnie

    Witam. Można prosić o kontakt [email protected] Mam kilka pytań.

    Cytat Napisał karol1460 Zobacz post
    powiat nowodworski
    Kasjopea 3 z małymi zmianami
    stan surowy zamknięty
    Jakby co zapraszam
    Pozdrawiam

  17. #4537

    Domyślnie

    Czy ktos jakos wyciszal sufit gabinetu lub kotlowni? W kotlowni oprocz pieca mam tez rekuperator. Jak sufit zrobie tylko plytami GK do jetek, to boje sie, ze w gabinecie bedzie bardzo glosno. Jak to rozwiazaliscie?

  18. #4538

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karolewskiej Zobacz post
    Czy ktos jakos wyciszal sufit gabinetu lub kotlowni? W kotlowni oprocz pieca mam tez rekuperator. Jak sufit zrobie tylko plytami GK do jetek, to boje sie, ze w gabinecie bedzie bardzo glosno. Jak to rozwiazaliscie?
    W jaki sposób planujesz zrobić termoizolację? Na skosach? Ja to tak rozumiem.......

  19. #4539

    Domyślnie

    Witam Wszystkich. Mamy ogromną prośbę. Podobnie jak Wy zdecydowaliśmy się na budowę Kasjopei 3. Jesteśmy na etapie wyboru okien. Czy macie może jakieś firmy godne polecenia??Czy ma ktoś może okna w kolorze Antracyt w wewnątrz. Jeśli tak to czy moglibyśmy prosić o zdjecia

  20. #4540

    Lightbulb

    Nowe fotki ---> TUTAJ
    ZAPRASZAM
    Kasjopea by miss piggy - co ciekawego u nas na budowie
    Galeria zdjęć - zobaczmy jak to wszystko wygląda

Strona 227 z 228

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony