dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 228
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 4559
  1. #41
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    caixa

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    5

    Domyślnie

    Rzeczywiście dużo zmian My też zdecydujemy się chyba na projekt indywidualny, chcemy poszerzyć kuchnię i jadalnię (1- 1,5m) i salon(2m) ,klatkę schodową (1,1-1,2m) , na górze łazienkę rodziców do 10m2 kosztem wspolnej, taras na pewno większy. Podcień zostawiamy

    Miło,że ktoś z Wrocławia wreszcie, może sąsiadami zostaniemy... My będziemy się budować w Radomierzycach za Wojszycami, gm św. Katarzyna

  2. #42
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    caixa

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    5

    Domyślnie

    Zwola, Twoje uwagi są bezcenne dla nas walczących na etapie projektu No więc jeszcze jedno pytanie, czy oprócz tego, że salon jest trochę za wąski, nie uważasz, że jest za mało okien ? Byłabym ogromnie wdzieczna za zdjęcia salonu Dla osoby bez wyobrażni przestrzennej, takie zdjęcia są na wagę złota Pozdrawiam serdecznie !

  3. #43

    Domyślnie

    Nie. Jeśli chodzi o sam salon to ilość okien jest ok. Natomiast w jadalni należy się zastanowić nad oknem na dużej ścianie.
    Pomysł akswała by wysunąć garaż po to by poszerzyć okno na klatce schodowej i doświetlić salon uważam za nietrafiony. To okno salonu nie doświetli, a poza tym to nie jest problem w tym projekcie (jak już pisałem ilość okien w salonie jest ok).

  4. #44

    Domyślnie

    Jeszcze jedna uwaga.
    Wybieraliśmy projekt wspólnie chyba 3 miesiące. Przeanalizowaliśmy setki (naprawdę setki) projektów gotowych i mogę z czystym sumieniem powiedzieć - nie ma takiego, który spełniałby wszystkie nasze marzenia. Niekiedy oczekiwania się wykluczają i trzeba z czegoś zrezygnować.
    Po spisaniu wszystkich naszych życzeń wyszło nam, że dom musi mieć przeszło 300m2 i nie mieściłby się na działce, bo jest za wąska
    Trzeba wyraźnie określić sobie priorytety bo można się łatwo zafiksować.

  5. #45
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar akswał
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    287
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zwola
    Nie. Jeśli chodzi o sam salon to ilość okien jest ok. Natomiast w jadalni należy się zastanowić nad oknem na dużej ścianie.
    Pomysł akswała by wysunąć garaż po to by poszerzyć okno na klatce schodowej i doświetlić salon uważam za nietrafiony. To okno salonu nie doświetli, a poza tym to nie jest problem w tym projekcie (jak już pisałem ilość okien w salonie jest ok).
    Nie mówię o typowym doświetleniu, a o rozproszeniu światła - każde doświetlenie dodatkowym dużym oknem daje większą sumę ogólnego światła w dziennej przestrzeni. Tym bardziej że zawsze chciałam mieć szklaną barierke, oraz że to okno wychodzi bezpośrenio na wschodzące słońce od 6:30 do prawie 9.więc po powiększeniu otworu okiennego do szerokości poszerzonych schodów (planuje mieć tam wielkość spocznika szerokiego na 2-2,2m), będzie naprawde dużo światła.No i ja z pełną premedytacją nie chce mieć salonu oświetlonego bezpośrednim światłem, a jedynie roproszonym - jesteśmy z małżonkiem niestety kinowo-telewizyjnymi maniakami i takie warunki są najleprze do oglądania filmów będąc wygodnie rozłożonym na kanapie.

  6. #46

    Domyślnie

    Witam,

    Przyłączę się do opinii w sprawie likwidacji podcienia na rzecz salonu. Ja właśnie planuję takie rozwiązanie tj likwdacja podcienia a w zamian za to duże trzyskrzydłowe okna. Myślę że wygląd zewnetrzny domku nie ucierpi na takim rozwiązaniu. Do tego rzeczywiście pszerzenie salonu przynajmniej do 5m i dodanie okna w ślepej ścianie jadalni zamiast okien bocznych- tak jak sugeruje Zwola.

  7. #47

    Domyślnie

    Witam,

    My od dlugiego czasu chcielismy wybudowac projekt Doskonaly Domow z Wizja, ale po akutalizacji ich strony - gdzie wstawili zdjecia realizacji, doszlismy do wniosku ze nie bedzie to niestety dobrym pomyslem, zwlaszcza przy zmianach ktore planowalismy wprowadzic. W zwiazku z tym zaczelismy szukac innego projektu (mamy dosyc waska dzialke) i wlasnie sie zdecydowalismy na Kasjopea.
    Zmiany jakie chcemy wprowadzic to dodanie w jadalni okien tak by powstal taki jakby szklany wykusz, a moze pojedziemy po calosci i zrobimy to w formie a la ogrod zimowy (mam fisia na punkcie storczykow i nie ukrywam ze takie cos bardzo by mi sie przydalo). Obejrzalam realizacje uzytkownika Zwola i musze przyznac ze dom ladnie sie prezentuje. Mamy juz warunki zabudowy, ale nie mozemy zaczac poki nie sprzedamy mieszkania - a z tym niestety bedzie raczej ciezko. Ale bede tu zagladac od czasu do czasu, sledzic Panstwa postepy i kibicowac budujacym.

  8. #48

    Domyślnie

    Witam,

    My od dlugiego czasu chcielismy wybudowac projekt Doskonaly Domow z Wizja, ale po akutalizacji ich strony - gdzie wstawili zdjecia realizacji, doszlismy do wniosku ze nie bedzie to niestety dobrym pomyslem, zwlaszcza przy zmianach ktore planowalismy wprowadzic. W zwiazku z tym zaczelismy szukac innego projektu (mamy dosyc waska dzialke) i wlasnie sie zdecydowalismy na Kasjopea.
    Zmiany jakie chcemy wprowadzic to dodanie w jadalni okien tak by powstal taki jakby szklany wykusz, a moze pojedziemy po calosci i zrobimy to w formie a la ogrod zimowy (mam fisia na punkcie storczykow i nie ukrywam ze takie cos bardzo by mi sie przydalo). Obejrzalam realizacje uzytkownika Zwola i musze przyznac ze dom ladnie sie prezentuje. Mamy juz warunki zabudowy, ale nie mozemy zaczac poki nie sprzedamy mieszkania - a z tym niestety bedzie raczej ciezko. Ale bede tu zagladac od czasu do czasu, sledzic Panstwa postepy i kibicowac budujacym.

  9. #49

    Domyślnie

    Właśnie uaktualniłem stronę ze zdjęciami - www.zwola1.fotosik.pl

  10. #50

    Domyślnie

    Zwola, mam pytanie. Na poprzednich fotkach nie bylo jeszcze tej szafy wymurowanej w jadalni. Planujecie ja? Bo my wlasnie nie wiemy, czy to bedzie funkcjonalne i nam przypadkiem nie zrobi sie ciasnawo przy jedzeniu. Jak sprawa sie przedstawia u Was?

  11. #51

    Domyślnie

    Nie, nie będziemy jej mieć. Mieliśmy porównanie, bo widzieliśmy realizację z nią i bez niej (nasi murarze ją postawili i potem rozbierali).
    Naszym zdaniem lepiej bez niej. Ale to rzecz gustu. My lubimy przestrzeń i ta ściana nam nie pasowała.
    Nie musicie jednak teraz podejmować w tej sprawie decyzji. To jest ścianka działowa i muruje się ją długo po postawieniu ścian nośnych i dachu. Proponuję Wam dokładnie takie samo rozwiązanie jak nasze: każcie sobie ją postawić (nawet na sucho z siporexu). Sami wtedy zdecydujecie. Koszt postawienia i rozbiórki to grosze w stosunku do niezadowolenia po zakończonej budowie

  12. #52

    Domyślnie

    Witam wszystkich budujących domki Kasjopea! Mam nadzieje, że będzie coraz większy ruch na tym forum. Ja za kilka dni zaczynam biegać po urzędach załatwiać formalności związane z budową, ciekawa jestem ile mi się z tym zejdzie? Planuje zacząć budowe we wrześniu. Czytam z wielką zachłannością wszelkie informacje dot. tego projektu, to mój faworyt Proszę o kolejne rady i zdjęcia. Pozdrawiam
    hoffi

  13. #53

    Domyślnie

    Ja za kilka dni zaczynam biegać po urzędach załatwiać formalności związane z budową, ciekawa jestem ile mi się z tym zejdzie? Planuje zacząć budowe we wrześniu.

    My zaczelismy w lutym zeszlego roku, a pozwolenie odebralismy 30 grudnia. Poza tym musimy teraz miesiac poczekac, czy nikt nie bedzie mial pretensji, wiec jezeli chcesz rozpoczac we wrzesniu (my planowalismy fundamenty w pazdzierniku) to nie wiem, czy sie wyrobisz, bo, przynajmniej w naszym przypadku, wszystkie papiery musialy w urzedach swoje odlezec. Ale zyczymy powodzenia . Teraz najblizszy termin rozpoczecia to 10 kwietnia, jak juz ziemia troszke przeschnie i sie rozmarznie, tak nam przynajmniej doradzono. Jak wczesniej wspominalam, budujemu lustrzane odbicie wersji E, wiec jezeli w jakikolwiek sposob bedziemy pomocni, pozostawilismy we wczesniejszych postach maila.

  14. #54

    Domyślnie

    Linotte dzięki, ze mnie uprzedziłaś, jutro z rana biegnę do urzędu gminy,
    ja myślałam o podstawowej wersji projektu ale teraz po takich opadach śniegu myślę o garażu na 2 samochody (1miał stać pod wiatą)
    mam pytanie... gdzie mogę znaleść projekty innych wersji? na stronie mg chyba nie ma.

    dzięki, pozdrawiam
    hoffi

  15. #55

    Domyślnie

    na stronie mg chyba nie ma.

    jest, na stronie http://www.mgprojekt.com.pl/domki/kasjopea/index.php zjedz na dol i tam jest wersja E, pobierz plik szczegolowy PDF. Gora wyglada tak samo, jest garaz na 2 samochody, pokoj za garazem, wieksza kotlownia i wieksza lazienka, no i co nam sie najbardziej spodobalo, wieksza, kwadratowa, ustawna kuchnia.

  16. #56

    Domyślnie

    Linotte dziękuje za szybką odpowiedz
    mam kolejne pytanie ... do Twojego projektu jaka jest potrzebna szerokość działki? bo ja mam niestety wąską 18,5 m

    czekam na odpowiedz i pozdrawiam
    hoffi

  17. #57

    Domyślnie

    Niestety, nie pomoge, mamy spora dzialke, wiec poprostu stawiamy na srodku. Zeby miec okna ze wszystkich stron, trzeba postawic dom 4m od granicy dzialki. Jezeli granica wypada blizej, tez mozna postawic, tylko nie bedziecie mogli miec okien po tej stronie. Najlepiej jednak spytajcie kogos, kto sie na tym zna. My mielismy problem, bo na granicy naszej dzialki stal budynek sasiada i byl drewniany. I zgodnie z przepisami anzypozarowymi, musialibysmy postawic dom 12m (!!!!) od tej granicy...Ale udalo sie, sasiad ugodowy, komorki juz nie ma . Tyle moge pomoc.

  18. #58

    Domyślnie

    Boki budynku: 4m przy ścianie z oknem, 3m przy ścianie bez okien lub oknem z lusferami.
    Przód budynku: zgodnie z określoną w warunkach zabudowy linią zabudowy.

    Najlepiej pytać w pracowni projektowej lub przyszłego kierownika budowy.

  19. #59

    Domyślnie

    Witajcie Linotta i Zwole
    odnośnie projektu to działka musi mieć 20,65 a ja mam ponad 18. Sąsiedzi się zgodzili na odstęp 3 metrowy ale nie wiem co na to urzędnicy, jeśli sie nie zgodzą to może pokombinuje z oknami. A jak nie, to zostanę przy wersji podstawowej, tak jak Ty masz Zwola. Przy okazji wielkie dzięki za zdjęcia, przeglądam je codziennie i czekam na więcej.
    Miałam w tym tyg. załatwiać pozwolenie na budowę ale oczywiście nie miałam wolnego dnia. Mam nadzieje, ze uda mi się w przyszłym tyg. bo już się nie mogę doczekać bieganiny po urzędach
    Linotte widzę, że masz fajnego sąsiada, inny może po złości by nie rozebrał szopy.

    pozdrawiam wszystkich

  20. #60

    Domyślnie

    Właśnie ociepliłem i wybiłem podłogę (osb) na poddaszu. Jestem w szoku jaką piękną i wielką powierzchnię strychu uzyskaliśmy w ten sposób. Gdyby budynek był wyższy o 50cm to wstawiłbym na strych piłkarzyki Tam wejdzie wszystko! Postaram się zrobić zdjęcia i umieścić na stronie.

Strona 3 z 228

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony