dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 8
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 151
  1. #1

    Domyślnie podlogowe ogrzewanie elektryczne

    mysle o zastosowaniu tego ogrzewania w lazienkach. nie ma to byc ogrzewanie akumulacyjne lecz takie na cienkiej wylewce.
    powidzcie prosze jakie macie z tym doswiadzcenia i jaka technologie polecacie? czy takie ogrzewanie podlogowe musi byc uzupelnione o tradycyjne(drabinki)?

  2. #2

    Domyślnie

    Tom,
    Jezeli w domu masz instalację co wodną to daj wodna podłogówkę. Jezeli grzejesz się prądem to lepszym rozwiazaniem wydają się kable grzejne zatapiane w wylewce. W tum przypadku w przeciwieństwie do mat grzewczych możesz wykorzystać energię zakumulowaną w podłodze podczas taryfy nocnej(tańszej). Jeżeli chcesz miec maty grzewcze to ich zaletą jest szybsza reakcja na włączenie, ale generuje to także wadę bo tak samo szybko reaguje na wyłączenie. wszystko zależy od tego w jaki sposub będzisz kożystał z łazienki. Czy chcesz mieć tam ciepło przez cały dzień czy też w ściśle określonych porach, no i czy latem też chcesz dogrzać podłogę w łazience.

  3. #3

    Domyślnie

    ja tez remontuje chalupe wiec nie mam wielkich szans zrobienia wodnej podlogowki bez sproej zmiany wysokosci posadzki. Poza tym chcialbym jedynie w ten sposob ogrzewac lazienke i to nie akumulacyjnie a jedynie wieczorem podczas intensywnego jej wykorzystania. w pozostalym okresie bedzie sie nagrzewac cieplem zassysanym i pochodzacym z pokoi.

  4. #4

    Domyślnie

    Mam ciekawą stronę, an której wszystko o elektrycznym ogrzewaniu podłogowym jest opisane. Nie chce mi się tego przepisywać

    http://www.into.pl/ogrzewanie/

    DarekRz

  5. #5

    Domyślnie

    a kto to sprawdzil w praktyce? jakich producentow polecacie?

  6. #6
    Guest

    Domyślnie

    Nie sądzę żeby Wam się opłacało podłączyć taryfę nocną na ogrzewanie podłogowe tylko do łazienki. Z tego co wiem, przy taryfie nocnej cena dzienna jest większa od ceny normalnej. Trzeba więc naprawdę dużo korzystać z tayfy nocnej, żeby się to opłaciło. Inaczej za prąd w ciągu dnia zapłacicie więcej niż za prąd przy taryfie normalnej.
    Tom. Czy nie boisz się że będzie zimno przy cieple "zasysanym"? Ruch powietrza może nie być tak intensywny i może być zimniutko, a przecież to jest łazienka.

  7. #7

    Domyślnie

    Tom,
    Ja w swojej łazience zamontowałem wodne. Skułem podłogę aż do stropu.
    Co do el. podłogówki to maja taka moi bracia. Z ich opinii wiem, że żre to cholernie dużo prądu i raczej go nie używają. W ich łazienkach są dodatkowe grzejniki zasilane z CO wodnego. U mnie zresztą też.

  8. #8

    Domyślnie

    chodzi mi glownie o mala lazienke na poddaszu (tylko z kabina). wydaje mi sie ze podczas prysznicu i tak nie musi byc goraco w lazience (tak jak podczas kapieli) a na kalora nie mam zbyt duzo miejsca (okno do podlogi a reszta scian to skosy). na razie mam jedna taryfe energetyczna.
    chcialbym ogrzewac lazienke (podloge) jedynie podczas intensywnego uzywania (np rano i wieczorem). jak to sie sprawdzi?

  9. #9

    Domyślnie

    czy ktos ma elektryczna podlogowke jako drugie ogrzewanie? jakie sa koszty "ekspolatacji" cieplej podlogi (nie akumulacyjnej)?

  10. #10

    Domyślnie

    Ja mam zamiar tak zrobić. W łazience, większej, gdzie jest wanna mam już ogrzewanie tradycyjne. Chcę tam wrzucić dodatkowo matę, żeby grzać od czasu do czasu podłogę. Moja Pani jest ciepłolubna i w mieszkaniu czasami włącza "farelkę" do kąpieli. Myślę, że mata nie zeżre więcej prądu, a będzie bezpieczniej i przyjemniej. Do tego kiedy córka idzie się myś czy kąpać zawsze to miło, kiedy nie marzną jej stopy (mi zresztą też ). Jak będzie w praktyce - pokaże czas. Matę już kupiłem. Z regulatorem ok. 400 zł (2,5 m2).

    Pozdro

  11. #11
    Guest

    Domyślnie

    Ja para lat temu zainstalowałem w łazience podłogówkę w mieszkaniu. Wogóle jej nie używam, tylko korzystam z farelki. Są trzy powody : bezwładność systemu, ekonomia i z powodu błedów w wykonaniu.
    Jak korzystam z łazienki, to przy farelce ciepło mam prawie natychmiast. Moje dzieci lubią bardzo ciepło i farelka się sprawdza. Pobiera 1500 W ale tylko w ciągu 15 minut. Podłogówka ma 750 W. Jak się ją włączy do nagrzewa się strasznie długo i wtedy to już nie jest te 15 minut, ale kilka godzin. Nie ukrywam że popełniłem dwa błędy: za słaba izolacja termiczna i za słaby dobrany przewód. Podsumowując: nie założyłbym podłogówki elektrycznej pomimo bajeru z ciepłą podłogą. Koszty farelki oraz jej koszty eksploatacji są naprawdę niskie. Grzejesz krótko, intensywnie i tylko wtedy kiedy chcesz.
    Pozdrawiam Waldek.

  12. #12

    Domyślnie

    ale podloga i tak jest zimna i musi cos na niej lezec. a to cos jest zawsze mokre.

  13. #13

    Domyślnie

    Tom,
    Skoro z założenia będziesz kożystał z podłogówki okazjonalnie to zakładaj maty. Ciepła podłoga w łazience to naprawde fajna sprawa.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał godul1
    Tom,
    Skoro z założenia będziesz kożystał z podłogówki okazjonalnie to zakładaj maty. (...)
    wlasnie dlatego nie chce ogrzewania akumulacyjnego ani drugiej taryfy.
    jakiej produkcji systemy oprocz Devi polecacie?

  15. #15

    Domyślnie

    Nie polecam Davi, straszna drożyzna. A chyba kabel grzejny łatwo zrobić i go nie schrzanić
    DarekRz

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał DarekRz
    Nie polecam Davi, straszna drożyzna. A chyba kabel grzejny łatwo zrobić i go nie schrzanić
    DarekRz
    no wlasnie nie do konca wiem jak to zrobic i policzyc ale jeszcze nie wszystko doczytalem na tej stronie od ciebie. sterowanie planuje podpiac do mojego BMSa

  17. #17

    Domyślnie

    Tak, Davi jest potwornie drogie.

    A czy ktoś ma i już użytkuje elekt. podłogówkę z akumulacją w II taryfie?
    My planujemy (poza kominkiem) właśnie coś takiego - kable w grubej na 9-10cm wylewce. Podobno ładnie toto akumuluje ciepło, ale czy podłoga rzeczywiście będzie długo przyjemnie cieplutka?

  18. #18

    Domyślnie

    ja mam podlogowke elektryczna akumulacyjna i jestem bardzo zadowolony, II taryfa i wystarczy 6 godzin (24:00-6:00) grzania na dobe a potem do samego wieczorka mam ciepla podloge . polecam

  19. #19

    Domyślnie

    Wow!
    Fajnie 'usłyszeć' jakiegoś praktycznego użytkownika
    Od kiedy tak grzejesz?
    Jak masz zrobioną tą podłogówkę? (ile wylewki, ile ocieplenie na parterze, jakie kable, moc, jakie sterowanie - czujniki temp. powietrza czy podłogi)
    Te 6 godzin to przy jakich temp. na zewnątrz? Jaka jest cała moc pobierana? I w ogóle jak to kosztuje średnio za sezon?
    Czy to znaczy, że po południu 13-15 nie grzejesz?
    Podłoga jest rzeczywiście cieplutka cały czas? Kolega ma podłogówkę 'nieakumulacyjną' i chociaż w domu ciepełka z II taryfy wystarcza, to jednak podłoga w ciągu dnia może zimna nie jest, ale grzać w stópki to nie grzeje.

    Pytań dużo, ale zawsze to tak jest, jak się trafi na kogoś, kto zna odpowiedzi na nurtujące problemy.
    Bedę wdzięczny za info.

    pozdrawiam
    Robert

  20. #20

    Domyślnie

    Juz odpowiadam :

    1. Mam to dopiero od kilku miesiecy ale w mojej okolicy bylo juz kilka dni z mrozikiem ok. -6 stopni i to na razie najnizsza temp. przy jakiej testowalem.
    2. Patrzac od dolu mam to zrobione tak : folia, 15 cm steropian, na to 4 cm wylewki, na to polozylem kable grzejne i calosc zalalem jeszcze 5-6 cm wylewka czyli w sumie betonu jest ok. 10 cm
    Kable sa malej mocy bo takie sa najlepsze (oczywiscie z punktu widzenia akumulacynosci)
    W sumie na pomieszczenie o pow. 25 m2 dalem kabel o mocy 3000W na 13m2 1800W i jeszcze na jedno o 15 m2 tez 1800W
    Jest to troche na wyrost ale lepiej dac wiecej niz potem marznac.

    Jesli chodzi o koszty to wyglada to tak : w sumie mam 6600W x 6 godzin to daje 39.6 kilowatogodzin dziennie.
    Na nocnej taryfie 1 kwh = 0.18 pln a zatem koszt dzienny to ok. 7 pln
    Jesli to pomnozymy przez 30 dni to wychodzi ok. 210 zl na miesiac.
    Oczywiscie na razie jest to wystarczajace przy temp -6 stopni lub wyzszej ale jesli przyjdzie -20 to nie moze byc duzo gorzej - najwyzej pogrzeje jeszcze te 2 godzinki w ciagu dnia (13-15)
    Najlepsze w tym wszystkim jest to jak dlugo to cieplo sie utrzymuje. Naprawde pod wieczor nadal czuc lekkie ciepelko jak sie stanie sama skarpetka lub boso - uzywanie kapci staje sie niepotrzebne - to sama przyjemosc chodzic po takiej cieplej podlodze
    Kiedys sie zapomnialem i nie wylaczylem programaora (jakis sie inny program wlaczyl) i podloga chodzila na okraglo przez 14 godzin to mialem w pokoju 26 stopni (normalnie mam ok. 20-21 i jest bardzo milo bo przy podogowce inaczej sie odczuwa temperature)
    Czujniki mam powietrza a nie w podlodze - tak rzekomo lepiej i nie narzekam.

    Jakbys cos jeszcze chcial wiedziec to pytaj smialo.

Strona 1 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony