dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 8
Pokaż wyniki od 141 do 151 z 151
  1. #141
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar hojnorek
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Św. Katarzyna
    Posty
    353
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lharhard
    Czy można taką matę podłączyć na zwykły włącznik ?
    teoretycznie tak (zdaje sie że Twoja mata ma w okolicy 100-200W)

    Cytat Napisał Lharhard
    Czy jest jakieś ograniczenie (np nie może być właczone dłużej niż 5 min ?)
    ograniczenie jest na temp

    Cytat Napisał Lharhard
    Jaką maksymalną temperaturę może osiągnąć podłoga gdybym np zapomniał wyłączyć maty przez noc (mata 160W/m2) - czy mata może ulec uszkodzeniu bez regulatora ?
    nie wiem jaką temp ale z pewnością w pewnym momencie uszkodzi się mata albo kafle. jeśli już koniecznie chcesz na włącznik to może taki z "timerem" żeby się sam wyłaczył np po 15 min.
    dziennik:
    I. Stan Surowy Zamknięty[x]
    III.1 Poddasze [x]
    III.2 Wykończenie [ ]

    komentarze

  2. #142
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    jokka

    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    383
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    149

    Domyślnie

    Podbiję temat, bo stał sie dla mnie baardzo aktualny
    a dokładnie planujemy elektryczną podłogówkę akumulacyjną
    szukam sensownego producenta kabli i całej reszty
    na allegro odkryliśmy firmę into
    ceny interesujące, a jak z jakością?
    Podzielcie się uwagami proszę !
    Domek pod lasem
    zapraszam do komentowania w dzienniku

  3. #143

    Domyślnie

    Ja kupiłem kable do ogrzewania akumulacyjnego w firmie Avi w Łodzi.
    Pozdrawiam.

  4. #144
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    jokka

    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    383
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    149

    Domyślnie

    i ?
    użytkujesz już? to był dobry wybór??
    Domek pod lasem
    zapraszam do komentowania w dzienniku

  5. #145
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    jokka

    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    383
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    149

    Domyślnie

    mam jeszcze jedno pytanie
    w której wylewce dać zbrojenie?
    pod kablami czy nad kablami grzejnymi
    PILNE!
    Domek pod lasem
    zapraszam do komentowania w dzienniku

  6. #146

    Domyślnie

    Jako zbrojenie przeciwskurczowe to trzeba dac wlokna polipropylenowe. Siatka moze sluzyc jako mocowanie do kabli ale pozniej trzeba uwazac przy wylewkach.

    Jesli juz to raczej nie dawaj od gory bo jak beda chodzic to Ci poprzecinaja kable.

    pozdro

  7. #147

    Domyślnie Planuję, pomóżcie!

    Poczytałem sobie Wasze mądre przemyślenia i... dalej głupi jestem. Planuję budowę kanadyjczyka o powierzchni koło 130 m2. Parter z użytkowym poddaszem. Niestety, tam, gdzie kupuję działkę, konie fujarami wodę chlipią i nikt o gazie nie słyszał. Do tego, najtańsza firma budująca te domy pod klucz oferuje w standardzie instalacje elektryczną i grzejniki konwektorowe - cokolwiek to znaczy.Wniosek: albo idę na wojnę z firmą i rezygnuję z ich ogrzewania, montując gaz i baniak na podwórzu, albo przyjmuję ofertę i co dalej?
    Widmo bankructwa z powodu kosztów ogrzewania jest mi wyjątkowo ohydne.
    Co prawda montują jeszcze kominek z kanałami powietrznymi (co to jest też nie wiem), ale pracujemy z żoną w wyjątkowo dziwnych godzinach i nie damy rady palić codziennie. A dzieci raczej nie powinny mieć sopli wiszących z nosa - podobno to niezdrowe...
    W opcji coś piszą o elektrycznej podłogówce - może to ma sens?
    Wiem, że pytania zadaję naiwne, ale naprawdę zielony jestem w temacie. Człowieka konstrukcyjnie znam w detalach i naprawić czasem potrafię, ale ogrzewanie nie budzi we mnie erupcji wiedzy.
    Pomóżcie, jeśli łaska, szybko - bo niedługo muszę podjąć decyzję o wyborze, a dom naprawdę ładny i tani w wykonaniu.
    michu2606xyz

  8. #148
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dianakk

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Posty
    1

    Domyślnie

    "System elektrycznego ogrzewania podłogowego Comfort Heat zapewnia efektywne ogrzewanie pokojowe zarówno w domu, biurze, fabryce, halach sportowych, jak i wszędzie tam gdzie potrzebne jest komfortowe ciepło.

    Ogrzewanie podłogowe może być zainstalowane zarówno jako główny, jak i dodatkowy system ogrzewania. Do sterowania takim systemem została opracowana szeroka gama termostatów elektronicznych. Termostaty są wyposażone w czujniki podłogowe lub(i) czujniki temperatury powietrza, dzięki czemu mogą sterować całym bądź tylko dodatkowym systemem ogrzewania. Czujniki temperatury powietrza stosowane są w przypadku, gdy dany system grzewczy funkcjonuje jako główne i jedyne źródło ogrzewania pomieszczenia. Czujniki podłogowe są umieszczane w podłodze jako element ogrzewania uzupełniającego, aby utrzymać odpowiednią temperaturę podłogi. Wybierając odpowiednio dopasowany termostat można osiągnąć nie tylko komfort ciepła, ale również zaoszczędzić.
    Termostat C510T firmy Comfort Heat posiada funkcje programowania w trybie 5 dni + weekend lub dla każdego dnia indywidualnie." źródło: www.comfort-heat.pl

  9. #149
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Miirs

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Posty
    1

    Domyślnie

    A znacie jakiś fajny sklep, co mają takie elementy do ogrzewania elektrycznego ?
    Byłbym wdzięczny bo jestem tu nowy a za bardzo sie nie orientuje co i jak .

  10. #150
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał michu2606xyz Zobacz post
    Poczytałem sobie Wasze mądre przemyślenia i... dalej głupi jestem. Planuję budowę kanadyjczyka o powierzchni koło 130 m2. Parter z użytkowym poddaszem. Niestety, tam, gdzie kupuję działkę, konie fujarami wodę chlipią i nikt o gazie nie słyszał. Do tego, najtańsza firma budująca te domy pod klucz oferuje w standardzie instalacje elektryczną i grzejniki konwektorowe - cokolwiek to znaczy.Wniosek: albo idę na wojnę z firmą i rezygnuję z ich ogrzewania, montując gaz i baniak na podwórzu, albo przyjmuję ofertę i co dalej?
    Widmo bankructwa z powodu kosztów ogrzewania jest mi wyjątkowo ohydne.
    Co prawda montują jeszcze kominek z kanałami powietrznymi (co to jest też nie wiem), ale pracujemy z żoną w wyjątkowo dziwnych godzinach i nie damy rady palić codziennie. A dzieci raczej nie powinny mieć sopli wiszących z nosa - podobno to niezdrowe...
    W opcji coś piszą o elektrycznej podłogówce - może to ma sens?
    Wiem, że pytania zadaję naiwne, ale naprawdę zielony jestem w temacie. Człowieka konstrukcyjnie znam w detalach i naprawić czasem potrafię, ale ogrzewanie nie budzi we mnie erupcji wiedzy.
    Pomóżcie, jeśli łaska, szybko - bo niedługo muszę podjąć decyzję o wyborze, a dom naprawdę ładny i tani w wykonaniu.
    Wiele odpowiedzi na te pytania bedziesz miał po wykonaniu dokładnych i rzetelnych obliczeń ozc, one są podstawą do dalszego wyboru systemu grzewczego, a takze wariantów ocieplenia

  11. #151
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bartosz siekier

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    32-100
    Posty
    33

    Domyślnie

    Znajomy chce kupić mieszkanie w kamienicy ( 50m2) , gdzie nie ma instalacji c.o, a jedynie piece kaflowe, pytał mnie o jak najekonomiczniejszy rodzaj ogrzewania elektrycznego, zasugerowałem mu elektryczne podłogowe, ale dokładnie sie nie znam, próbuje przeanalizować mu różne warianty i policzyć jak to wyjdzie, macie jakieś sugestie i propozycje

Strona 8 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony