dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 8
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 151
  1. #21

    Domyślnie

    Mareko,
    ale czy Ty napewno ogrzewasz cały dom tylko tą podłogówką?
    Piszesz tylko o 3 pomieszczeniach i tylko o 6,6kW.
    Widziałem na forum, że dom masz 146m2 i masz też piec na węgiel...(?)

    Dlaczego do akumulacyjnego kable małej mocy? Słyszałem wręcz odwrotne opinie. Teraz już same nie wiem...

    Jak zrobiłeś z tym styropianem 15cm+10cm wylewki? Projekty przeważnie nie przewidują tak grubej podłogi i gdzieś trzeba to zgubić? Wyszła Ci mniejsza wysokość pomieszczeń? Dałeś wyższe ściany parteru? My zamierzamy zagłębić ocieplenie w fundamencie, czyli wylać płytę z chudziaka jakieś 12cm poniżej końca ścianek fundamentowych. Co Ci mówili fachowcy budowlańcy na tyle styropianu w podłodze? Nam mówią, że 10cm to już naprawdę duuużo, więcej sobie nie wyobrażają. A ile masz ocieplenia na ścianach i w dachu? Masz też może rekuperator?

    Hmm Znów mnóstwo pytań. Liczę na Twoją cierpliwość.

    pozdrawiam
    Robert

  2. #22

    Domyślnie

    Podlogowke mam tylko na parterze bo jest on wysoki na 5m(pietro jest w formie antresoli - taki nietypowy projekt)
    I dlatego reszte domu wyposazylem w tradycyjne grzejniki.

    Kable slabe zeby powolutku rozgrzewaly - bo mocne kable zrobia to za szybko a nagle skoki temperatur nie sa wskazane dla betonu.

    Te 15 cm na podlodze dalem celowo po to aby cieplo skierowac do domu a nie do ziemi. 10 cm moglo byc za malo przy duzych mrozach.
    W scianie mam tylko 6 cm. Dach to 10 cm welny mineralnej.
    Rekuperatora nie mam - jakos mnie to nie przekonuje.

  3. #23

    Domyślnie

    Dzięki za info Mareko.

    My też mamy mieć centralną część salonu na wysokość do ponad 6m i antresolę.
    No a jak zmieściłeś te 15cm styropianu i 10cm betonu w podłodze?
    Chyba też damy min. 12cm styro, a nie 10. A liczyłeś jakimś programem straty w podłodze itp. ? ja jeszcze się za to nie zabrałem.

    pozdrawiam
    Robert

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Bilbo. Każdą ilość można w zasadzie zmieścić. Należy tylko zaplanować tak grubą podłogę wcześniej. Ja zmieściłem 14 cm styropianu i 7 wylewki.
    A co do ogrzewania to podany przez DarekRZ link do sprzedawcy jest podejrzany. Dlaczego ceny mat i kabli są tak niewielkie?

  5. #25

    Domyślnie

    Jezier
    wiem, że jak się coś zaplanuje wcześniej, to wszystko można zmieścić. Rzecz w tym, że ja mam w projekcie 5cm ocieplenia i 3,5cm wylewki. A teraz sobie wymyśliłem, że chcę 10 czy 15cm styropianu i 8 czy 10cm wylewki. Tą różnicę trzeba gdzieś zgubić. Pytam więc tu, mając nadzieję, że inni mieli podobne doświadczenia i praktyczne uwagi. My zamierzamy np. dać chudziak 12cm poniżej poziomu gdzie kończą się ściany fundamentowe, ale zdajemy sobie sprawę, że nie jest to idealne rozwiązanie.

    Możliwe, że ceny pod tym linkiem, jak i sam lnik jest podejrzany. Pojęcia nie mam, bo się w temat jeszcze nie wgryzałem w sposób praktyczny (teraz praktycznię walczę ze stanem zero ). Ale jeżeli podają takie ceny, to można do nich zadzwonić i spytać, czy rzeczywiście za tyle kable są na sprzedaż. Rozmawiałem jednak z kumplem, który robił u siebie podłogówkę elekt. 5 lat temu i za kable o łącznej mocy 15kW (8szt. chyba) zapłacił ok 3tys. pln. Ja pod tym linkiem (na szybko) znalazłem 10 kabli o łącznej mocy 15,6kW też za ok. 3tys. PLN a z 20% rabatem obiecanym w cenniku wychodzi 2440pln. Ceny więc mnie tam aż tak bardzo nie zdziwiły. Może zależy z czym porównywać. Aha! Raz praktycznie próbowałem się zorientować i byłem u dystrybutora Devi. Dowiedziałem się tylko ile sobie liczą za sterowniki i uciekłem
    Jeżeli ktoś weryfikował ceny spod tego linku, proszę (prosimy ? ) o info.

    pozdrawiam
    Robert

  6. #26

    Domyślnie

    Witam,
    Od roku justem uzytkowinikiem maty grzewczej, mam mala lazienke - natrysk, kibelek, umywalka wsio na 3+ m2. Mata jak najbardziej nadaje sie na tzw ciepla podloge czyli ok 20 kilka stopni. Dodatkowo mam grzejnik drabinke. Ktos wspomnial ze bedzie ogrzewal lazienke powietrzem zasysanym z innych pokoi, hm, no coz w ten sposob mozna sobie odmrozic dosc istotne czesci ciala . W lazience aby miec w miare komfortowe odczucie ciepla temperatura musi byc na minimum 24 stop. W pomieszczeniach zazwyczaj jest 19, 20-21 stop, lub jak kto lubi. Jesli wychodzisz z podprysznica a tu temperaturka jest 30 kilka stop to po otwarciu kabiny odczuwa sie dokuczliwe zimno. Malo tego, zazwyczaj w takich pomieszczeniach instaluje sie wentylacjie wymuszona. Naprawde polecam drabinke. Powracajac do ogrzewania elektr. to mata ma ta zalete ze jest bardzo latwa w montazu, nie ma mowy o skuwaniu podlug itp. Jesli zas ktos chce ogrzewac tylko elektrycznie to na pewno warto sie zainstalowac kabel, wieksza pojemnosc i bezwladnosc cieplna (druga taryfa) + mniejsze koszty materialow.
    Pradozernosc maty to 100 lub 150 W/m2, niestety nie pamietam ile kosztuje 1kwh. Po roku eksploatacji i obserwacji termostatu mata pracuje gdzies ok 10h w sezonie grzewczym i tu bedzie latwo policzyc zuzycie energi. O ile pamietam u mnie bylo gdzies ok 20 pln/m-c. W tym roku zdecydowalem sie na instalacji maty na pietrze w lazience i zobaczymy jak to bedzie. Maty ktore zakladalem to maty ELEKTRY, oczywiscie kable sa tansze, ponizej link do elektry.
    Pozdrawiam i milego grzania http://www.elektra.pl/index.php?leve...1&start_page=1

  7. #27
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Raczej interesowałem się matami ale te ceny które podawane są na stronie internetowej są ze 3 razy niższe niż te z którymi się spotykałem. Ceny kabli też są niewielkie. Jeśli ceny są prawdziwe (a sądzę, że są) to zastanawiam się z czego to wynika?

  8. #28

    Domyślnie

    maro
    dzieki za uwagi i rady

  9. #29
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Cytat Napisał bilbo
    Jeżeli ktoś weryfikował ceny spod tego linku, proszę (prosimy ? ) o info.

    pozdrawiam
    Robert
    Widziałem dzisiaj maty z tej firmy. Nie chciałbym ich nawet gdyby były jeszcze tańsze. Straszna tandeta a kable bez uziemienia. O wymaganych atestach można zapomnieć.

  10. #30

    Domyślnie

    Podałem adres strony, bo wiele tam się można dowiedzieć na temat samego doboru sprzętu do ogrzewania, nikogo nie namawiam do kupowania właśnie tam. A swoją drogą mój kolega kupił właśnie tam i jest zadowolony. Jezier - widziałeś te maty i co? Są brzydkie? Przecież pakuje się je pod podłogę, a jak już pisałem - działają.
    Szczerze mówiąc nie pomyślałem o atestach i o nie nie pytałem kolegi, ale jak będę kupował to na pewno spytam.
    DarekRz

  11. #31
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Brzydkie widać, że to domowa robota. Kable grube (ze 2 razy grubsze niż w matach konkurencyjnych). Ale najważniejsze to to, że nie posiadają uziemienia. Sprzedawca tłumaczył mi, że to niedopuszczalne. Ja kupiłem maty konkurencyjne ale droższe.

  12. #32
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    adso

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Skąd
    okolice Trójmiasta
    Posty
    52

    Domyślnie

    http://www.eko-term.com.pl/strona.html

    Norweski system ogrzewania podłogowego, ceny umiarkowane.
    dużą zaletą jest ołowiana osłona kabli grzejnych .
    Bardzo wygodne przy montażu.

  13. #33
    Guest

    Domyślnie

    A inne - Devi, Elektra - są bez osłony w ołowiu?

  14. #34
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    adso

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Skąd
    okolice Trójmiasta
    Posty
    52

    Domyślnie

    ...nic mi nie wiadomo by kable devi bądz też elektry były zabezpieczane jaką kolwiek osłoną oprócz izolacji z tworzywa i oplotu ekranującego żyłe grzewczą.

  15. #35

    Domyślnie

    Ja też nikogo nie namawiam na sprzęt spod tego linku. Nawet go nie widziałem Podałem cennik jako jakiekolwiek odniesienie. Jak rozmawiałem z kumplem, to podawał mi porównywalne ceny, a też nie narzeka na swoją podłogówkę i działa ona o.k. Ale skąd on brał kable to nie wiem. Takie rzeczy jak devi wydają mi się zdecydowanie drogie. Jak można płacić 300-400pln za zwykły sterownik? Czy też 700pln za jakąś centralkę zarządzającą czterema sterownikami?

  16. #36

    Domyślnie

    Witam, też planuję maty w łązienkach ze względu na wygodę i również myślałam o drabince do ręczników.... łazienki 3,5 i 5,5m2 czy to wystarczy bez żadnego grzejnika ?
    Doświadczona "budowlanka". hihiihihih to dla Tommcco

  17. #37

    Domyślnie

    Jeszcze raz muszę odesłać do linku z kilku postów wyżej, tam jest wytłumaczone "jak krowie na rowie" jakie moce ogrzewania dobierać.
    DarekRz

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jezier
    A co do ogrzewania to podany przez DarekRZ link do sprzedawcy jest podejrzany. Dlaczego ceny mat i kabli są tak niewielkie?
    Właśnie doczytałem, w innym wątku, że Mareko ma właśnie te kable into.
    I jak działają? Nie ma problemów poza tą awarią przy układaniu?
    A czy taki kabel rzeczywiście musi mieć uziemienie, jeżeli leży w uziemionej posadzce? Hmm... na mój gust nie. Chyba, że chodzi o uziemienie ekranu kabla (?) Ktoś wie więcej w tym temacie?
    Aha! Mareko, czy to są kable zasilane jednostronnie?

    Cytat Napisał adso
    Norweski system ogrzewania podłogowego, ceny umiarkowane. dużą zaletą jest ołowiana osłona kabli grzejnych .
    A w jakim celu ołowiana osłona???
    Czyżby kable elektryczne poza polem elektro-magnetycznym wytwarzały też promieniowanie radioaktywne? Bo nie przypominam sobie, by ołów był dobrym izolatorem pola e-m.

    pozdrawiam
    Robert

  19. #39
    Guest

    Domyślnie

    Słusznie bilbo, trzeba dodać, że nie działamy w zmowie
    DarekRz

  20. #40

    Domyślnie

    O zmowie być nie może
    Podkreślam też raz jeszcze, że nie jestem za kablami żadnej konkretnej firmy. Chodzi mi tylko o to, by nie płacić nie wiadomo ile za 'trochę' kabla, który ma się podgrzewać do 'dramatycznej' temp. 40stC. Dlatego drążę temat kabli tańszych, do których nie dorobiono jeszcze marketingowych filozofii.

    Może jeszcze ktoś się pochwali ile dał za kabelki?
    Szczególnie te ceny znacznie odbiegające (w dół) od 500pln/1kW są interesujące.
    No i jak się kabelki sprawują? I skąd pochodzą?

Strona 2 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony