dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 8
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 151
  1. #41

    Domyślnie

    Jak czyta się reklamy że:
    najtańsze ogrzewanie, że cieplutka podłoga, widzi się jak dziecko siada pupą na takiej podłodze to tylko ochy i achy i każdy żałuje że tak nie ma.
    A tu patrz życie nie jest tak różowe jak by się wydawało.
    ale przejdźmy do konkretów:
    dom mam ocieplony nieźle (tak mi się wydaje)
    według programu OCZ moc jaką winienem mieć to 5500W zużycie energii oszacowane na 6000kWh wynik całkiem całkiem
    zainstalowane mam kable 10sztuk łacznie o mocy 8000W alcatel dwustronne z uziemieniem i pancerzem ołowianym (ołów to warstwa ochronna przed uszkodzeniem w trakcie montażu) za kable dałem okoł 3000 zł
    ale rzeczywistość jest niestety inna
    podłoga jest cieplejsza i owszem jej temp to 25 st ale temp człowieka to 36 taka różnica temp między ciałem a podłogą jest odczuwalna jako zimno i napewno nie posadzicie dziecka gołą pupą na takiej podłodze.
    to raz, a poza tym rachunek za energię elektryczną w tych miesiącach kiedy jest jeszcze ciepło na zewnątrz wynosił 600zł przy podgrzewaniu kominkiem.
    a co będzie jak przyjdą mrozy
    są jeszcze inne wady takiego rozwiązania
    opinia jest jak du... każdy ma inną

  2. #42
    ELITA FORUM (min. 1000)
    am

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.008
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie

    Januszek - potwierdzam, moim najwiekszym rozczarowniem podłogówką jest to, ze podłoga nie jest ciepła (a przynajmniej nie tak ciepła jak sobie to wyobrażałem). Jak podłoga ma 23 stopnie, to na poziomie głowy jest 20-21 stopni. I taką najczęściej mam temperature podłogi.
    Inna sprawa, że przestrogi przed zylakami od wysokiej temperatury, czy jurzem to bajki
    Aha - ja mam podłogówke wodną, zasilaną propanem (mam nadzieje jak najkrócej). Dom 240m2+nieogrzewany garaż w bryle (wyliczone zapotrzebowanie w OZC - 13kW). Rachunek za ogrzewanie i ciepła woda (propan) +oświetlenie i gotowanie (prąd) za październik ~550PLN, za listopad będzie mniej - ok. 450PLN

  3. #43

    Domyślnie

    Na ciepłą podłogę wiem, że nie ma za bardzo co liczyć.
    U kumpla była ciepła i owszem, nawet bardzo!, ale tylko w tym okresie, gdy nie było jeszcze sterowników i cała podłogówka hulała 24h na dobę

    Chociaż! Mareko powyżej pisze trochę co innego, więc ciekaw jestem tego efektu akumulacji.

    Co do kosztów:
    * kumpel dał ok 3kpln za 10 kabli - 15kW i to działa, więc nie widzę powodu, by płacić więcej. Tym bardziej, że wg w.w. linku można dostać 15,6kW za ok 2,5kpln
    * koszt roczny całej energii elekt. u w.w. mojego kumpla wynosi ok 6kpln. (dom ok. 150m2) Przy czym nie ma on żadnego kominka.
    Mam nadzieję , że im więcej się dogrzewa (lub ogrzewa) kominkiem, tym mniej wychodzi za prąd.
    * Januszek, czy ta wielkość u Ciebie z OCZ nie jest czasami mocno nietrafiona? Sporo Ci wychodzi za ogrzewanie prądem, a jeszcze ten kominek.... Chyba, że w kominku palisz symbolicznie(?)

    pozdrawiam
    Robert

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał bilbo
    Ja też nikogo nie namawiam na sprzęt spod tego linku. Nawet go nie widziałem Podałem cennik jako jakiekolwiek odniesienie. Jak rozmawiałem z kumplem, to podawał mi porównywalne ceny, a też nie narzeka na swoją podłogówkę i działa ona o.k. Ale skąd on brał kable to nie wiem.
    No i już wiem.
    Po kabelki kumpel jeździł do Strzelina, więc zdaje się, że to właśnie ta sama firma, do której link był tu już podawany.
    Zawiózł go tam znajomy elektryk.
    Kabelki ładnie działają od 5 lat i ich właściciel nie widzi najmniejszego powodu, by na nie narzekać.
    Ja też nie zamierzam przepłacać za druciki zalewane w betonie.

    I właśnie w tym kontekście elektryczna podłogówka jest tania w instalacji.
    Jeżeli dobiorą się do tego szpece od marketingu wszystko będzie kosztować tak wiele, jak tylko zdolni będziemy zapłacić.

    pozdrawiam
    Robert

  5. #45

    Domyślnie

    Ja mam kable Elektry. Uważam że są bardzo dobre. Grzeję trzeci sezon. A jak patrzę na ceny kabli ,,renomowanych'' firm to mi się słabo robi. Ludzie są naiwni, i płacą za ,,firmę,, Ale może lubią....
    A bodaj byś tak dom budował !!!

  6. #46

    Domyślnie

    Witajcie!
    Jestem zainteresowany kabelkami do podłogówki. Którą firme polecacie? Czy macie jeszcze jakieś linki do dostawców z okolic Warszawy. Buduję w Grodzisku Maz.
    Pozdrawiam

    Marzek

  7. #47
    Gosc
    Guest
    Gosc

    Domyślnie

    Kable Elektra strasznie promieniuja.Dlatego kupilam Devi.
    Zanim podjelam taka decyzje to jezdzilam z mezem i specjalnym przyrzadem do pomiaru promieniowania elektromagnetycznego po marketach, gdzie mieli wystawione w celach reklamowych swoje wyroby rozne firmy.[alcatel,elektra i devi].
    Co do alcatelu to juz nie pamietam jaki byl wynik naszych pomiarow ale devi jest OK.
    To promieniowanie ma zdaje mi sie scisly zwiazek ze sposobem zasilania.[jednostronnym albo dwustronnym.]

  8. #48

    Domyślnie

    No i co Wy na to???

    Czy takie promieniowanie jeśli wogóle jest może przenikać przez te wszystkie warstwy???

  9. #49
    gosc
    Guest
    gosc

    Domyślnie

    Niestety przenika bo cement to zadne zabezpieczenie.Byc moze zdlatego Devi jest takie drogie bo nie promieniuje.Smog elektromagnetyczny to nieciekawa sprawa.Niewiele sie jeszcze o tym u nas mowi ,a szkoda.

  10. #50
    gosc
    Guest
    gosc

    Domyślnie

    A jesli ktos nie wierzy ze takie promieniowanie naprawde istnieje to niech sobie skombinuje miernik i sam sie przekona.
    Zaoszczedzimy na kablach a stracimy na zdrowiu.Ponadto niewiedza ludzka nawet fachowcow jest porazajaca.Malo ktory elektryk wie o szkodliwosci takiego promieniowania. [A o nas zwyklych ludziach to nawet nie wspomne,zreszta widac tu na forum jak nikt nie ma o tym pojecia]

  11. #51

    Domyślnie

    No, drodzy forumowicze od jutra wszystkie odbiorniki radiowe, telewizyjne, monitory, komputery, telefony, mikrofale i cały sprzęt do kosza.
    Nie chodźmy do lekarza na prześwietlenia rentgenowskie bo promieniowanie X. Najlepiej nie wychodźmy wogóle z domu bo przecież promieniowanie ultrafioletowe.
    A wogóle to życie grozi śmiercią!!!

  12. #52
    gosc
    Guest
    gosc

    Domyślnie

    Co innego robic Rentgen raz do roku a co innego godzinami przebywac na podlodze ktora promieniuje.A co do komputera i telewizora to najwieksze promieniowanie jest z tylu ekranu.[Z przodu jest nieistotne]Ale jak bedziesz wyrzucal swoje sprzety to daj znac gdzie i kiedy.

  13. #53
    gosc
    Guest
    gosc

    Domyślnie

    Tommi5
    Czy wyrzuciles juz komputer bo nie widze odpowiedzi.

  14. #54

    Domyślnie

    Tak, już pozbyłem się wszystkich sprzętów.
    Właśnie jestem u sąsiada i agituję Go do zrobienia tego samego.
    Tylko gdzie ja pójdę jutro???????????? (żeby Ci odpowiedzieć)

  15. #55
    gosc
    Guest
    gosc

    Domyślnie

    Tommi,tomi sie podoba ,fajny z ciebie facio -lubie takich z poczuciem humoru.Ale juz moze dosyc tych dygresji bo zaraz ktos sie przyczepi ,ze forum nie jest do tego.

  16. #56

    Domyślnie


    Dobra, koniec!

  17. #57

    Domyślnie

    Dla zainteresowanych kabelkami!
    Wczoraj przypomniałem sobie dane deallera kabli AEG. W rozmowie telefonicznej pan twierdził, że ich kable są nadal tańsze niż DEVI. Dlaczego piszę nadal? Bo dwa lata temu badałem ceny i AEG wychodziło znacznie taniej, a myślę, że jakość jest raczej OK. Jeszcze tego nie badałem. Wydrukowałem cennik i do dzieła. Dla zainteresowanych podaję link: http://www.aegtechnikagrzewcza.pl/. Są tam informacje, cenniki oraz adresy deallerów. Bardzo porządna strona. Te dwa lata temu byłym u jednego deallerów z ich listy i odniosłem pozytywne wrażenie.
    Pozdrawiam

    Marzek

  18. #58

  19. #59

    Domyślnie

    Jak pisałem, dopiero się przymierzam do skontruowania całego systemu. Szukam rozwiązania, które spełni moje oczekiwania. Ze względu na zalety podłogówki wiem, ze będzie to taki system. Teraz chodzi o szczegóły czyj system wybrać. Elektra raczej odpada, bo promieniuje. Devi raczej też do zbyt drogie. A może ktoś wie gdzie znaleźć ceny na system Devi? Szukam dalej. Na razie AEG jest niezłe, ze względu na ceny kabelków. Rzeczywiście tak jak pisałem wczoraj ceny są niższe niż dwa lata temu, o ok. 5%. Niestety podrożały sterowniki. Niektóre o ok. 60 zł na sztuce. Kto zna dobra sterowniki do podłogówki? Jak tam ABB?
    Będę dalej szukał i podzielę się informacjami!
    Pozdrawiam

    Marzek

  20. #60

    Domyślnie

    Aha ludzie pisali tutaj, że nie odczuwają komfortu zainstalowania podłogówki, że podłoga nie jest ciepła!
    Nie wiem skąd takie doświadczenia. My mamy całkiem inne. Od ponad trzech lat mamy matę w łazience w bloku. Podłoga przyjemnie ciepła przez okrągły rok, w łazience cieplutko, szczególnie latem kiedy centralne nie grzeje!
    Pozdrawiam

    Marzek

Strona 3 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony