dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie Co zrobić z popiołem z kominka??

    Witam, co zrobić z popiołem, słyszałem, że można sypać pod tuje, ewentualnie na trawnik... czy to prawda?
    dziękuję za podpowiedzi.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    popiół z drewna jak najbardziej się nadaje do ogrodu.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie

    ja swoim przysypuję winogrona, i inne kwiaty które powinny mieć ciepło, część wysypałam na ścieżkę od rury kanalizacyjnej- mamy płytko wykopane więc docieplenie się przyda...
    aha- pamiętaj że taki popiół w wiadrze to i 2dni może być ciepły!!!!!

  4. #4

    Domyślnie Re: Co zrobić z popiołem z kominka??

    Cytat Napisał farka
    Witam, co zrobić z popiołem, słyszałem, że można sypać pod tuje, ewentualnie na trawnik... czy to prawda?
    dziękuję za podpowiedzi.
    ja sprawę załatwiam ekologicznie ..... pakuje w ekologiczne torby papierowe przywleczone z jakiegoś sklepu przez najdroższą przy okazji zakupów i w śmieci


    na marginesie ile trzeba lasów wyciąć , żeby te ekologiczne torby papierowe wpychać jak można w plastik , który po roku zamieniłby się w pył

  5. #5

    Domyślnie

    jeżeli palisz drewnem to popiól stosuj jako nawóz pod wszelkie rosliny. Tylko nie na zasadzie że całe wiadro pod jeden krzaczek.
    Pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    Popiół drzewny zawiera sporo fosforu i wapnia i bardzo duże ilości potasu. Jest więc niezwykle korzystny dla wszelkich roślin kwitnących, które do obfitego kwitnienia potrzebują potasu właśnie. Należy tylko pamiętać, że popiół drzewny ma silne właściwości alkalizujące, więc nie powinien się znaleźć na rabacie z roślinami kwasolubnymi (różaneczniki, azalie, wrzosy). Najbezpieczniej popiół rozrzucić na kompostowniku, tam, wymieszany z pozostałymi składnikami będzie doskonałym nawozem dla naszego ogrodu.

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie Re: Co zrobić z popiołem z kominka??

    Cytat Napisał Wojtek R
    na marginesie ile trzeba lasów wyciąć , żeby te ekologiczne torby papierowe wpychać jak można w plastik , który po roku zamieniłby się w pył
    off topic

    Torba ekologiczna to taka którą można używać wielokrotnie, niezależnie z jakiego jest materiału.

    Torby foliowe z czynnikiem przyspieszającym ich rozkład są bardziej szkodliwe od ich normalnych odpowiedników ( tworzy się pył który bardziej szkodliwy niż sama torba papierowa- tworzywo wycofywane)

    Torby papierowe nie są ekologiczne - bzdura ostatniego roku i nie chodzi o lasy ale kilkanaście razy więcej energii do ich wyprodukowania, torby szare nie są produkowane z papierów makulaturowych a papieru o najlepszym gatunku pulpy drzewnej
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  8. #8

    Domyślnie

    Ja sypię do kompostownika, zimą w kompostoniku mam wyłącznie resztki organiczne z kuchni i popiół, wiosną i latem będzie trawa i resztki organiczne, wszystko razem za rok będzie super nawozem

    sypałam też trochę po trawniku, ponić dobrze robi, ale trochę deszczu będzie musiało spaść żeby znów było czysto, bo strasznie brudzi, więc nie radzę sypać w okolicy wejścia do domu

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Mymyk_KSK
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    79

    Domyślnie

    lepiej sypać na kompostownik i nawozić po zmieszaniu z kompostem niż sypać bezpośrednio

  10. #10

    Domyślnie

    Ja też sobie kiedyś narobiłam bałaganu. Psy później aż do wiosny przynosiły ten popiół do domu. Bezpośrednio można wsypać pod świerki serbskie. W warunkach naturalnych rosną na stokach wapiennych gór w Bośni i Hercegowinie. To jak dostaną takiego alkalizującego popiołu, jest im dobrze

  11. #11

    Domyślnie

    Albo zdaje się pod forsycje - chyba też lubią środowisko zasadowe

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Włodek W.
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Skąd
    warszawa była
    Dzielnica
    zachodnie
    Posty
    1.929

    Domyślnie

    Staje z wiatrem i szerokim łukiem na trawnik,tez.
    .Piekna chmurka powstaje.
    I Równo ,,posiane"
    Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło..

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    ja wywalam do śmieci, bo jak nawoziłam roślinki, to pies mi na kudłach znosił do domu. Mam małą działkę w centrum miasta, więc nie da się takich chmurek na trawniku robić, bo sąsiedzi mają blisko okna
    Kiedyś wybrałam popiół z kominka odkurzaczem (wysiadł piec gazowy i było bardzo zimno, więc mi się śpieszyło) i nic się nie stało

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony