dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie utwardzenie przejazdu - maty wierzbowe?

    mam drogę służebna i niezabardzo chce wsadzać 40 tys w drogę zęby ja utwardzic (185metrow) . droga jest przejezdna tylko problem wierzchniej warstwy ( glina ) samochod sie slizga i zaczyna rozkopywać w dol . zastanawiam sie czy nie rozlozyc mat wierzbowych . co myslicie o tym pomysle?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie a

    też mamy glinę, po weckendowych wiosennych deszczach aby mogły wjechać tiry obiciążane do pełna układaliśmy młode drzewka brzózek które zostały nam po przecince działki,
    bylo to jakąś podporą, ale one dość szybko się zapadają- oczywiście zależy od ciężaru jaki będzie jeżdził, u nas były to max. obciążenia,

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    geowłóknina + gruz pobudowlany przysypany zwirem i utwardzony.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) GRYFNY KARLUSFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar jamles
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    18.833

    Domyślnie

    zrezygnowałbym z geowłókniny, a żwir zastąpiłbym innym kamieniem
    żwir się rozjedzie

  5. #5

    Domyślnie

    panowie koszty!!! 185 mb drogi . pozatym sasiad sie niezgadza na utwardzenie (droga słuzebna) wiec zostaje mi tylko cos polozyc

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) GRYFNY KARLUSFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar jamles
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    18.833

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinrzeczyca
    panowie koszty!!! 185 mb drogi . pozatym sasiad sie niezgadza na utwardzenie (droga słuzebna) wiec zostaje mi tylko cos polozyc
    a sasiad się zgadza

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał jamles
    Cytat Napisał marcinrzeczyca
    panowie koszty!!! 185 mb drogi . pozatym sasiad sie niezgadza na utwardzenie (droga słuzebna) wiec zostaje mi tylko cos polozyc
    a sasiad się zgadza
    maty teroretycznie mozna bedzie pozniej zdjac

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinrzeczyca
    panowie koszty!!! 185 mb drogi . pozatym sasiad sie niezgadza na utwardzenie (droga słuzebna) wiec zostaje mi tylko cos polozyc
    Czegoś chyba nie rozumiem... masz służebność (a raczej sąsiad ma) wpisaną do księgi wieczystej? Jeśli tak, to chyba jego sprzeciw w kwestii utwardzenia jest lekko absurdalny. No chyba, że to nie służebność a dobra wola sąsiada, że pozwala Ci przez swoją działkę przejeżdżać a do Twojej działki planowany jest (może w odległej przyszłości) dojazd z innego miejsca.
    Wykańczam wykończeniówkę i z wzajemnością.
    Tak czy inaczej grunt to spokój

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał barzuc
    Cytat Napisał marcinrzeczyca
    panowie koszty!!! 185 mb drogi . pozatym sasiad sie niezgadza na utwardzenie (droga słuzebna) wiec zostaje mi tylko cos polozyc
    Czegoś chyba nie rozumiem... masz służebność (a raczej sąsiad ma) wpisaną do księgi wieczystej? Jeśli tak, to chyba jego sprzeciw w kwestii utwardzenia jest lekko absurdalny. No chyba, że to nie służebność a dobra wola sąsiada, że pozwala Ci przez swoją działkę przejeżdżać a do Twojej działki planowany jest (może w odległej przyszłości) dojazd z innego miejsca.
    niestety polskie prawo jest jakie jest czyli mam zapisana sluzebnosc przechodu i przejazdu ale ponieważ to jest to jego teren ma prawo sie niezgodzic na utwardzenie . sytuacja jest o tyle dziwna ze droga powstala w wyniku podziału i sprzedaży mojej dzialki przez poprzedniego właściciela . dzialka ma bezposredni dostep do drogi powiatowej ale warunki geograficzne (24 metry roznicy) niepozwalaja na wykorzystanie podjazdu przez wąwóz . szczytem chamstwa byla propozycja sasiada ze odda mi kawalek pola pod droge . tylko ze to pole orne zupelnie nie przejezdne pozatym musialbym wyciac sad i droga by sie wydluzyla o 300 metrów. pozatym musialbym zaplacic wszelkie koszta notariusz geodeta itp.

  10. #10

    Domyślnie

    całkiem dobrze sprawdza sie siatka ogrodnicza jako "podkladka".

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony