dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    W tym przewiewaniu izolacji cieplnej i klejeniu folii jest trochę demagogii. Proszę zwrócić uwagę na fakt, że w szczelinie pomiędzy pokryciem dachu a folią wstępnego krycia odbywa się przepływ laminarny a nie burzliwy. Jest on do tego dławiony długością połaci (źle dobrana grubość kontrłat), małymi wlotami i wylotami a niejednokrotnie wypchniętą folią przez napchaną wełnę. Oczywiście sklejenie folii w niczym nie zaszkodzi. Pragnę jeszcze zwrócić uwagę na fakt, iż para wodna przechodzi przez folie w obie strony zawsze w kierunku mniejszego stężenia. W przypadku gdy po obu stronach folii stężenie pary wodnej będzie takie same nie nastąpi jej przepływ. Takie zjawisko najczęściej ma miejsce w przypadku złej wentylacji połaci dachowej. Plamy na folii mogą pochodzić od impregnatu. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  2. #22

    Domyślnie

    Wielu ludzi pisało tu, że lepsze jest najgorsze deskowanie niż najlepsza membrana.

    Szkoda, że nie posłuchałeś głosu doświadczonych budowlańców...

  3. #23
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Grzegorz i Ola
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    52
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Na takie wnioski trochę za wcześnie.

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Cytat Napisał zk140t
    Wielu ludzi pisało tu, że lepsze jest najgorsze deskowanie niż najlepsza membrana.

    Szkoda, że nie posłuchałeś głosu doświadczonych budowlańców...
    Przyklepał bym gdybyś napisał, że lepsze jest najlepsze deskowanie niż najlepsza membrana, a tak to bzdura.

  5. #25

    Domyślnie

    Witam. Podłączę się do tematu. U mnie też w kliku miejscach nie uniknięto zaplamienia membrany olejem z piły - sprawa chyba raczej ciężka do uniknięcia przy skomplikowanym dachu.
    Zauważyłem wczoraj jednak coś innego - na membranie okapu dachu, od strony rynny w kilku miejscach pojawiły się brązowe plamy (zacieki). Dach skończony jakiś miesiąc temu. Trochę w między czasie popadało. Nie wiem czy od początku tak było, czy plamy wyszły po deszczach.
    Spotkaliście się z czymś taki i w czym może tkwić problem (o ile jest to problem). Mam pewne przypuszczenia - czy czasem na wróblówce nie zebrały się jakieś śmieci (ścinki, trociny) które trzymają wilgoć?
    Niewiedza jest błogosławieństwem....

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Może wystąpić zjawisko tzw. zastoin gdy folia ma zwis przy okapie. Płynąca woda osadza kurz i pył np. z ciętej na dachu dachówki. Takie zastoiny z czasem doprowadzają do degradacji folii i przecieków na podbitkę. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  7. #27
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dj777

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4

    Domyślnie

    Pytanie techniczne;
    W jaki sposób należy kleić membranę taśmą obustronną; np. przy zakładzie membrany 15 cm taśma ma być klejone tuż przy krawędzi zewnętrznej folii, czy może pośrodku ?
    Czy może lepsza jest taśma jednostronna ? Co jak się odklei jakaś część i woda będzie zaciekać pod taśmę i między membrany?
    pozdrawiam

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Klejenie membrany ma zabezpieczać przed przewiewami a nie przed przeciekami. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  9. #29

    Domyślnie

    Witam

    Czy tłuste plamy po oleju z piły spalinowej na membranie mogą być powodem jakiś przykrych zdarzeń w przyszłości? Moi fachowcy też mi poplamili membranę w wielu miejscach ale twierdzą, że żadnego problemu nie będzie. Mówią prawdę czy ściemniają?

    Pozdrawiam
    BOB BUDOWNICZY

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Praktycznie nic złego nie będzie ale taki fakt świadczy o ich pracy. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony