dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 54 z 54
  1. #41

    Domyślnie

    Podczepię się pod temat rowu melioracyjnego.
    Mój rów oddziela moją posesję od pola sąsiada.
    Wzdłuż rowu rosną piękne trzmieliny, tarnina, jeżyny - po stronie sąsiada, a w rowie w maju kwitną piękne żółte rośliny wodne (nie wiem co to ). Po mojej stronie rosną głównie pokrzywy i trawa. Ciężko się to kosi.
    Postanowiłam pozbyć się tej "roślinności" na zboczu przy użyciu czarnej folii (za radą forumowej ogrodniczki), po kilku tygodniach wyzbierać resztki i posadzić hederę lub irgę.
    Pytanie brzmi. Czy zamiast folii mogę użyć czarną włókninę?
    Wtedy pokrzywy/trawa pod spodem też padną a włóknina da mi gwarancję, że chwasty nie odrosną zanim nowe rośliny się rozrosną i okryją zbocze.
    Pozdrawiam

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał anetik
    Jak będę kopać fundamenty to napewno przerwie się parę ceramicznych drenaży....
    może nie przeczytałam uważnie, chcesz przerwać?? chyba masz wyobraźnię...
    przeczytaj może tu, akurat ika starała się/raczej marzyła/ o taki drenaż przez nie swój teren, sprawdź czy u Ciebie nie było takich decyzji zanim stałaś się właścicielem http://forum.muratordom.pl/rozprawa-....htm?highlight
    Pozdrawiam Duśka

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał dusia2006
    może nie przeczytałam uważnie, chcesz przerwać?? chyba masz wyobraźnię...
    nie bardzo rozumiem co masz na myśli

  4. #44

    Domyślnie

    nie zalejesz sobie działki? albo sąsiadowi?
    W każdym razie to co zrobiłaś i zamierzasz zrobić jest szczytem bezmyślności i głupoty, dobra niech będzie że wynika z niewiedzy, może jesteś humanistka.
    Taki prosty przykład - zamykasz pion kanalizacyjny w budynku wielorodzinnym albo gdzieś pierdyknie albo ścieki wylądują u kogoś w łazience
    Rozwalasz misternie zaprojektowany i zbudowany za czyjeś ciężkie pieniądze drenaż i do tego idziesz na wojnę z gminą bo nie chcą dać zgody na odprowadzenie wody do rowu który obsługuje drogę i jest w pasie drogowym
    Jeśli doprowadzisz do sytuacji, że woda zacznie podmywać i niszczyć drogę to możesz finansowo być ugotowana. Nie łudź się, będzie widać, w którym miejscu to się dzieje, że nie wspomnę o sąsiadach. jeśli pozalewasz im domy.
    Na mapie do projektowania cały drenaż powinien być pokazany, powinnaś go ew. przebudować zgodnie ze sztuką i się do niego wpiąć. I tyle. Bez kombinacji

    a ika tak podsumowała swój kłopot i miała świętą rację
    Cytat Napisał jk69
    Wnioski z powyższych postów są następujące:

    1. zastanów się zanim kupisz działkę pośrodku uroczego wzgórza, bez dostępu do rowu lub kanalizcji burzowej

    2. wszystkie to wodnoprawne chocki/klocki mogą się sprawdzić w dojrzałych, demokratycznych społeczeństwach. niestety nie znajdują zastosowania w przypadku XIX wiecznej wsi polskiej ....

    3. należy zaostrzyć kosy - oczywiście w celach obronnych.

    Nie pozostaje mi nic innego, jak zbudować kolejną, studzienkę z przelewem, i czekać na rozwój wypadków i modlić się, by działki poniżej kupili jacyś rozsądni ludzie ...
    Cytat Napisał cyprinus
    Nie można bezkarnie puszczać ścieków do rowów melioracyjnych.
    czasem ten smród w rowach to efekt lokalizacji przydomowej oczyszczalni ścieków na dużym spadku terenu i niestety nieszczelnych szamb
    Pozdrawiam Duśka

  5. #45

    Domyślnie

    no proszę!!WYGRAŁAM!!
    właśnie w piątek gmina przywiozła ludziom którzy mają przepusty na wjazdach do domów nowiusieńkie śliczne betonowe kręgi na przepusty i po świętach wielkanocnych będą kopać te cholerne rowy i robić porządek.

    kurcze jedno pismo napisałam i raz złożyłam wizytę burmistrzowi. i byłam bardzo grzeczna i kulturalna zresztą. wnioski: są normalni urzędnicy w tym kraju jednak.
    chyba się wybiorę do burmistrza jeszcze raz żeby chłopu podziękować normalnie osobiście bo mi szczena spadła.
    jest nas dwoje i Cichy C95.
    budujemy dom 2-osobowy

  6. #46

    Domyślnie

    Do "dusia2006",

    Zanim zaczniesz ludzi wyzywać od bezmyślnych to się lepiej zastanów troszeczkę. Widzę że nie rozumiesz kompletnie o czym mowa, a rozpisujesz się. Akurat jestem inżynierem, ale nawet humaniści mają prawo pisać na forum i oczekują sensownych rad. Masz jakiś problem czy co ??

  7. #47

    Domyślnie

    ja? ja nie mam problemu, powodzenia inżynierze
    Pozdrawiam Duśka

  8. #48

    Domyślnie Ważne pytanie

    Witam

    Widzę, że znalazłem ludzi orientujących się w temacie rowów melioracyjnych. Chodzi mi o banalną kwestię - czyim obowiązkiem jest czyszczenie rowu melioracyjnego przy mojej działce, znajdującego się za ogrodzeniem? Co roku jest ten sam problem, czyszczę rów sam bądź zlecam wykonanie tej roboty za własne pieniądze, tymczasem wydaje mi się, że jest to obowiązkiem gminy. Sytuacja jest taka, że rów który odprowadza wodę z okolicznych pól i domostw w tym roku zarósł do tego stopnia, że zalewa mi ogródek!!!!

    Widziałem na forum kilku urzędników - może Wy pomożecie mi znaleźć jakiś zapis, przepis, uchwałę gdzie jasno jest napisane kto ma czyścić rów? Jeśli nie, po raz kolejny będę to musiał zrobić na własną odpowiedzialność.

    Pozdrawiam i dziękuję

  9. #49
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Przeciez odpowiedz masz powyzej z powołaniem sie na konkretne przepisy prawa.

  10. #50

    Domyślnie Re: Ważne pytanie

    Cytat Napisał adamkaczmarczyk
    Witam

    Widzę, że znalazłem ludzi orientujących się w temacie rowów melioracyjnych. Chodzi mi o banalną kwestię - czyim obowiązkiem jest czyszczenie rowu melioracyjnego przy mojej działce, znajdującego się za ogrodzeniem? Co roku jest ten sam problem, czyszczę rów sam bądź zlecam wykonanie tej roboty za własne pieniądze, tymczasem wydaje mi się, że jest to obowiązkiem gminy. Sytuacja jest taka, że rów który odprowadza wodę z okolicznych pól i domostw w tym roku zarósł do tego stopnia, że zalewa mi ogródek!!!!

    Widziałem na forum kilku urzędników - może Wy pomożecie mi znaleźć jakiś zapis, przepis, uchwałę gdzie jasno jest napisane kto ma czyścić rów? Jeśli nie, po raz kolejny będę to musiał zrobić na własną odpowiedzialność.

    Pozdrawiam i dziękuję
    Witaj, ja poszedłem do Wójta z pytaniem czy mogę przesunąć płot za rów w zamian za to że będę o niego dbal i regularnie czyścił. W ten o to sposób mam dzialkę większą o ok 400 m.kw. i nic za to nie płacę. U mnie mocno nie zarasta, psikam na wiosnę Rundapem i spokój, później obsadzę jakimiś krzaczkami niskopędnymi, może bluszczem i chwasty nie urosną.

  11. #51
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie Re: Ważne pytanie

    [quote="tomek i ania"]
    Cytat Napisał adamkaczmarczyk
    Witam

    Widzę, że znalazłem ludzi orientujących się w temacie rowów melioracyjnych. Chodzi mi o banalną kwestię - czyim obowiązkiem jest czyszczenie rowu melioracyjnego przy mojej działce, znajdującego się za ogrodzeniem? Co roku jest ten sam problem, czyszczę rów sam bądź zlecam wykonanie tej roboty za własne pieniądze, tymczasem wydaje mi się, że jest to obowiązkiem gminy. Sytuacja jest taka, że rów który odprowadza wodę z okolicznych pól i domostw w tym roku zarósł do tego stopnia, że zalewa mi ogródek!!!!

    Widziałem na forum kilku urzędników - może Wy pomożecie mi znaleźć jakiś zapis, przepis, uchwałę gdzie jasno jest napisane kto ma czyścić rów? Jeśli nie, po raz kolejny będę to musiał zrobić na własną odpowiedzialność.

    Pozdrawiam i dziękuję

    Zmieni sie wojt i plot bedziesz przestawiac?

    My mamy 110 m rowu i kosimy kosiarka raz w miesiacu, ze smieci (papiery) tez sami oczyszczamy.
    Powinna robic to gmina ale czekajac na nich naszego domu by nie bylo widac takie trawska by urosly.
    Witaj, ja poszedłem do Wójta z pytaniem czy mogę przesunąć płot za rów w zamian za to że będę o niego dbal i regularnie czyścił. W ten o to sposób mam dzialkę większą o ok 400 m.kw. i nic za to nie płacę. U mnie mocno nie zarasta, psikam na wiosnę Rundapem i spokój, później obsadzę jakimiś krzaczkami niskopędnymi, może bluszczem i chwasty nie urosną.

  12. #52

    Domyślnie Re: Ważne pytanie

    Cytat Napisał adamkaczmarczyk
    Witam

    Widzę, że znalazłem ludzi orientujących się w temacie rowów melioracyjnych. Chodzi mi o banalną kwestię - czyim obowiązkiem jest czyszczenie rowu melioracyjnego przy mojej działce, znajdującego się za ogrodzeniem? Co roku jest ten sam problem, czyszczę rów sam bądź zlecam wykonanie tej roboty za własne pieniądze, tymczasem wydaje mi się, że jest to obowiązkiem gminy. Sytuacja jest taka, że rów który odprowadza wodę z okolicznych pól i domostw w tym roku zarósł do tego stopnia, że zalewa mi ogródek!!!!

    Widziałem na forum kilku urzędników - może Wy pomożecie mi znaleźć jakiś zapis, przepis, uchwałę gdzie jasno jest napisane kto ma czyścić rów? Jeśli nie, po raz kolejny będę to musiał zrobić na własną odpowiedzialność.

    Pozdrawiam i dziękuję
    no cóż u mnie takie niechlujstwo moich sąsiadów którzy maja posesje przy rowie skończyło się wiosną tym że mi cała budowe zalały roztopy a im popodtapiało domy.
    słyszałam tylko lament że gmina przecież nie ma kasy na takie rzeczy.
    guzik prawda. finał patrz wyżej. dało się wszystko załatwić tylko trzeba ruszyć cztery litery i co nieco napisać i poświęcić trochę własnego czasu i załatwić.
    a nawiasem mówiąc to rowy to własciciel czyścić ma ale o przepusty które umożliwiają wjazd na posesje to już użytkownik ma dbać.
    fakty okazały się takie że nikomu nawet nie chciało się telefonu do gminy wykonać i całe lata ich tam podtapiało, mi załatwienie tematu zajęło dwa tygodnie.
    a tak wogóle to Elfir podał ci wyżej podstawę prawną trzeba tylko poczytac wątek.
    jest nas dwoje i Cichy C95.
    budujemy dom 2-osobowy

  13. #53

    Domyślnie

    Dzięki, wrodzone lenistwo kazało mi zadać pytanie zamiast prześledzić cały wątek. Idę na wojnę, trzymajcie kciuki

  14. #54

    Domyślnie

    Wątek stary, ale ciekawy. Osobiście przymierzam się do wykończenia rowu właśnie płytami ażurowymi, a pod spód mam zamiar dać dobrą agrowłókninę. W płyty ażutowe nasypię kamyczków. Widziałem takie rozwiązanie i świetnie się sprawdza po latach. W mojej okolicy każdy dowolnie zagospodarowuje rów przed ogrodzeniem na różne sposoby i gmina nie robi z tego tytułu problemów - wręcz mam wrażenie, że jest to im na rękę jeśli jest to zrobione porządnie, z głową i nie zaburza przepływu.

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony