dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 59
  1. #1

    Domyślnie Ytong + styropian/wełna?

    Pytanie: czy ktoś z Was budował dom z Ytonga i dodatkowo go ocieplał styropianem/wełną? Jak tak, to jakie były wymiary bloczka i jaka grubość warstwy docieplającej?

  2. #2

    Domyślnie

    Ja budowałem wg projektu jako ściany jednowarstwowe z Ytong 36,5. Potem trochę zacząłem sie łamać, że może cos niedokładnie zrobione i że taka sciana, mimo ciepłej w swojej klasie, będzie zimniejsza od 2W. Dałem więc 5cm wełny i to już dało b. ciepły mur bez żadnych mostków. Niech Ci fachowcy ukreśla na poziomie projektu, jaka grubość ściany i jaka grubość ocieplenia, bo generalnie typowy 2W to cieńsza ściana i grubsze ocieplenie (tak chyba taniej). I generalnie raczej wełna na Ytong, choć teorie sa różne.

  3. #3

    Domyślnie

    No wlaśnie muszę jeszcze poczytać o tym, co lepsze- wełna, czy styropian. Architekt, który robi nam projekt indywidualny, zadał pytanie jaki materiał planujemy zastosowć przy wznoszeniu ścian. Jak Mój Szanowny Partner krzyknął, że będziemy budować z ytonga 36,5 + 20cm styropianu, to o mało z krzesła nie spadłam!! Ja właśnie myślałam o takim drobnym dociepleniu, jak Ty. A jak przeglądałam forum, to widze, że wielu użytkowników w ogóle w głowy się puka, że po zastosowaniu ytonga jeszcze chce się pieniądze na docieplenie tracić. Ja tam mogę stracić, ale nie chcę w bunkrze mieszkać. Ytong 36,5 + styropian 20cm = toż to ściana gruba na 56,5 cm! NEVER

  4. #4

    Domyślnie

    5 do 10 cm welny jednak trzeba dac

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    jeśli ściana 2w to po co część nośna ściany ma mieć 36,5 cm? No chyba że to blok i ma kilka pieter. Rozumiem że na tym etapie masz dużo kasy ale po co ją tak beztrosko wywalać?
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  6. #6

    Domyślnie

    Czyli co proponujesz?

  7. #7

    Domyślnie

    Daj cokolwiek na ścianę nośna 24cm (ceramika albo bk), na to min 12cm (jak masz $$$ to możesz dac i 20) styropianu i będzie git.
    Sprytna osoba rozwiązuje problem. Mądra ich unika.
    Einstein

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    blady00

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    248
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    kasą mozesz podzielić się z nami............
    Ja miałem 24cm ytong + 12cm styro = sciana 0,2 dom 100mkw ,średnio zużywam 3msz gazu na dobę (co+cwu) a to pierwsza zima .Mieszkamy od 29.12.08. W domu 21st non stop (dzienna i nocna tak samo)
    jak umiesz liczyć to licz na siebie

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dżunia
    Czyli co proponujesz?
    Niech spojrzy do dziennika mego i zobaczy jak pięknie wyglada zwykły beton komórkowy gr 24 cm po 7,20 netto/szt. Wymiar 24x59cm. Na to pójdzie 22 cm styro.

    A tak naprawdę cokolwiek oprócz ceramiki. Beton komórkowy jak masz cichą okolicę.. Silikat (może być 18 cm grubości) jak masz głośną okolicę... Keramzyt jak lubisz bardziej kolorowe rzeczy
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  10. #10

    Domyślnie

    Wracając do grubości ściany vs grubość ocieplenia to mnie fachowiec od Ytonga wyliczył, że przy ścianie 36,5 danie 5cm wełny da współczynnik cieplny U ok 0,22 - to bardzo ciepła ściana i dawanie grubszego ocieplenia na dobrze postawioną ścianę z Ytonga 36,5 (czyli bezfugowo na klej) jest chyba bez sensu.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon
    Cytat Napisał Dżunia
    Czyli co proponujesz?
    Niech spojrzy do dziennika mego i zobaczy jak pięknie wyglada zwykły beton komórkowy gr 24 cm po 7,20 netto/szt. Wymiar 24x59cm. Na to pójdzie 22 cm styro.

    A tak naprawdę cokolwiek oprócz ceramiki. Beton komórkowy jak masz cichą okolicę.. Silikat (może być 18 cm grubości) jak masz głośną okolicę... Keramzyt jak lubisz bardziej kolorowe rzeczy
    Odwiedziła Twój dziennik i uśmiała się strasznie Domek prezentuje się świetnie, choć polemizowałabym, czy 3-stanowiskowy garaż jest Wam potrzebny
    Zostajemy przy Ytongu, mimo wszystko. To juz postanowiliśmy. Pozostaje tylko wybór rozmiaru bloczka i grubości (i rodzaju) docieplenia. Czyli...jesteśmy w polu jak nic hehehe...

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał listek
    Daj cokolwiek na ścianę nośna 24cm (ceramika albo bk), na to min 12cm (jak masz $$$ to możesz dac i 20) styropianu i będzie git.
    No ja najchętniej użyłabym Ytonga 24cm i 10-12cm syropianu. Nie mam pojęcia z czego ta chęć wynika...

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hans Kloss
    Wracając do grubości ściany vs grubość ocieplenia to mnie fachowiec od Ytonga wyliczył, że przy ścianie 36,5 danie 5cm wełny da współczynnik cieplny U ok 0,22 - to bardzo ciepła ściana i dawanie grubszego ocieplenia na dobrze postawioną ścianę z Ytonga 36,5 (czyli bezfugowo na klej) jest chyba bez sensu.
    Mi się wydaje, że to jest NA PEWNO bez sensu. Dlatego stawiam veto wobec planów Mojej Drugiej Połowy. Dzisiaj będzie dzwonił do architekta i zobaczymy, co tamten mu poradzi. Ja niestety w tej materii to raczej tylko przeczucia mam, a nie konkretną wiedzę

    Cytat Napisał blady00
    kasą mozesz podzielić się z nami............
    Ja miałem 24cm ytong + 12cm styro = sciana 0,2 dom 100mkw ,średnio zużywam 3msz gazu na dobę (co+cwu) a to pierwsza zima .Mieszkamy od 29.12.08. W domu 21st non stop (dzienna i nocna tak samo)
    ...i czego więcej trzeba? Muszę te wyniki przedstawić Mojemu Wszystkowiedzącemu..eh

    Cytat Napisał mpoplaw
    wpadnij do jakiejś hurtowni budowlanej i zapytaj po ile teraz maksy/styropian w porównaniu do ytonga, i weź ze sobą też męża bo pewnie na słowo ci nie uwierzy że aż takie różnice w cenie
    Dobry pomysł. W sumie nie zaszkodzi się popytać. Nawet jak zostanę przy ytongu, to pewnie mi coś doradzą.

  14. #14

    Domyślnie

    a jeśli można wiedzieć: dlaczego ytong a nie solbet?

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Ciężko radzić, ale można informować.
    Mój brat ma beton komórkowy 24cm + 15cm wełny mineralnej.

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał filip27
    Cytat Napisał coulignon

    A tak naprawdę cokolwiek oprócz ceramiki
    Polecam przejrzenie tabelki z udziałem poszczególnych materiałów ściennych w rynku krajowym
    Niemcy ceramika – 37,8 , BK – 13,8
    Austria ceramika –37,6 , BK – 2,6
    Węgry ceramika -69,8 , BK -10,3
    Polska ceramika –36,7 , BK –43,5
    O i czym ta tabelka świadczy? O doskonałym marketingu. Bo własności fizyczne ceramiki są raczej kiepskie.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    bardziej patrzyłem na resztę Europy. U nas BK jakoś sie trzyma - bo to całkiem dobry materiał - na pewno lepszy od ceramiki. Ustepuje jej tylko jednym, niekiedy istotnym parametrem.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    ma trochę wiecej zalet
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hans Kloss
    Wracając do grubości ściany vs grubość ocieplenia to mnie fachowiec od Ytonga wyliczył, że przy ścianie 36,5 danie 5cm wełny da współczynnik cieplny U ok 0,22 - to bardzo ciepła ściana i dawanie grubszego ocieplenia na dobrze postawioną ścianę z Ytonga 36,5 (czyli bezfugowo na klej) jest chyba bez sensu.

    Przy izolacji 5 cm punkt rosy przenosi sie w okolice polaczenia sciany z izolacja .
    Jak zdecydujesz sie na sciane 2 W to tylko ze scianka np. 24 cm + 12 lub wiecej styro(jak juz to bylo tu opisane..)

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon
    bardziej patrzyłem na resztę Europy. U nas BK jakoś sie trzyma - bo to całkiem dobry materiał - na pewno lepszy od ceramiki. Ustepuje jej tylko jednym, niekiedy istotnym parametrem.
    Ryzykowna teza.

    A jeśli chodzi o rozterki założyciela wątu: ściana ytong 36,5 + 5 cm wełny to nieporozumienie. Chyba najgorszy współpczynnik ceny do izolacyjności. Jeśli ściana 2W, to ok. 25 cm muru + ocieplenie (jeśli chodzi o jego grubość, to powinna decydować fantazja i portfel inwestora, ale wg. mnie dawanie mniej niż 15 cm to nieporozumienie).


    Pozdr
    DJ

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony