dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 59 z 59
  1. #41

    Domyślnie

    Ytong to drozsza wersja BK, wiec ciekawi mnie dlaczego go wybrales, ale OK, Twoja wola.
    Ja mam mury 24cm z BK H+H o gestosci 600, z poczatku planowalismy ocieplenie 10-15cm, ale na ta chwile wiem ze bedzie 20cm bo koszta niewiele wieksze, robota prawie ta sama a cieplej bedzie. Na samiutkim poczatku miala byc welna mineralna ze wzgledu na oddychanie scian, ale jako ze to mit przy takich grubosciach, to bedzie tanszy styropian.

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał Deamos
    Ytong to drozsza wersja BK, wiec ciekawi mnie dlaczego go wybrales, ale OK, Twoja wola.
    No tak, a BK to droższa wersja jakiegoś innego rodzaju cegły i też mnie ciekawi, dlaczego go wybrałeś. I moze jeszcze cienka spoina na klej przy potężnym ociepleniu 20cm? Ale ok, Twoja wola
    To nie jest zasadniczy temat tego wątku.

  3. #43
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar kar_ma
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    374
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Ytong (czy też inny BK) jest ciepły w dotyku. Ceramika jest zimna w dotyku.

    Jest to jeden z rzadko używanych argumentów, a też ma swoje znaczenie - jak chodzi o temperaturę ściany od wewnątrz domu.

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał kar_ma
    Ytong (czy też inny BK) jest ciepły w dotyku. Ceramika jest zimna w dotyku.

    Jest to jeden z rzadko używanych argumentów, a też ma swoje znaczenie - jak chodzi o temperaturę ściany od wewnątrz domu.
    Szczególnie nabiera to znaczenia w kontekście nałożonych na Ytong tynków
    aedifico
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  5. #45
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał kar_ma
    Ytong (czy też inny BK) jest ciepły w dotyku. Ceramika jest zimna w dotyku.

    Jest to jeden z rzadko używanych argumentów, a też ma swoje znaczenie - jak chodzi o temperaturę ściany od wewnątrz domu.

    To sie nazywa ciepło właściwe. Różnica powoduje że przy taej samej temperaturze obydwu materiałów, inaczej odczuwa sie temp. po ich dotknieciu.
    Prosty przykład: wanna stalowa i akrylowa. Stoją w tej samej temperaturze a tyłek odmarźnie Ci jak wejdziesz do stalowej
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  6. #46
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jacekot
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    Cytat Napisał kar_ma
    Ytong (czy też inny BK) jest ciepły w dotyku. Ceramika jest zimna w dotyku.

    Jest to jeden z rzadko używanych argumentów, a też ma swoje znaczenie - jak chodzi o temperaturę ściany od wewnątrz domu.
    Czyli latem lepsza ceramika ?

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon
    Cytat Napisał Renata27
    A czy ktoś wie czemu ten Ytong tak pęka?
    przyczyny moga być różne ale nakłada sie kilka rzeczy:
    1. system na pióro i wpust - brak spoin pionowych osłabia ścianę.
    2. sam materiał ma słabe własności mechaniczne (szczególnie ten o gestości 400)
    3. brak zbrojeń w newralgicznych miejscach (pod otworami okiennymi)
    1) żarty sobie stroisz,a jakie naprężenia przenoszą spoiny pionowe?
    U mnie Ytong jest tak spasowany na pióro-wpust,że nawet młody komar ch...a tam nie wciśnie.A jak ktoś ma źle fundament zrobiony to czy to będzie Ytong,BK,czy ceramika to wszystko będzie pękać.
    2)jakby miał takie słabe właściwości to by z 24 apartamentowców nie budowali.
    3) No jak Kaziu-Fachowiec (Wisienka,Sherry,Byk ,Komandos)zapomniał w swojej upojnej pracy dać zbrojenie to wtedy nie tylko flaszka pęka...
    ...reaktywacja...

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon
    Cytat Napisał kar_ma
    Ytong (czy też inny BK) jest ciepły w dotyku. Ceramika jest zimna w dotyku.

    Jest to jeden z rzadko używanych argumentów, a też ma swoje znaczenie - jak chodzi o temperaturę ściany od wewnątrz domu.

    To sie nazywa ciepło właściwe. Różnica powoduje że przy taej samej temperaturze obydwu materiałów, inaczej odczuwa sie temp. po ich dotknieciu.
    Prosty przykład: wanna stalowa i akrylowa. Stoją w tej samej temperaturze a tyłek odmarźnie Ci jak wejdziesz do stalowej
    To się nazywa ciepło właściwe,ale nie jest to związane z tą samą temp. materiałów i przez to inaczej odczuwalne.Mają inne ciepło właściwe.
    Ciepło właściwe to wielkość fizyczna wyrażająca ilość ciepła (energię) potrzebną do podniesienia temperatury jednej jednostki masy ciała o jedną jednostkę temperatury,czyli do podgrzania 1kg substancji o 1 stopień. Substancje charakteryzujące się dużym ciepłem właściwym są "trudno podgrzewalne" tzn. że trzeba dostarczyć więcej energii aby podgrzać ciało o dużym cieple właściwym w stosunku do ciała o małym cieple właściwym.
    Przykład z wanienką trafny,no ale oczywiście trzeba wziąć pod uwagę jeszcze przewodnictwo cieplne.
    Czyli "kar_ma" ma rację to argument "za";to ciepełko odczuwalne i właściwe.
    ...reaktywacja...

  9. #49
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar hes
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    2.858

    Domyślnie

    Cytat Napisał kar_ma
    Ytong (czy też inny BK) jest ciepły w dotyku. Ceramika jest zimna w dotyku.
    (....)
    Dotykanie i odczucia testem na przydatność materiałów ?
    Jakiż to związek maja te odczucia z izolacyjnością czy temperaturą ściany ?

    Tak w ogóle to akurat korzystne jest stosowanie (z różnych powodów)
    do budowy murów materiałów o jak największej gęstości (masie).

  10. #50
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar kar_ma
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    374
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Nie wiem z jakiej właściwości fizycznej materiału wynika fakt, że BK jest cieplejszy w dotyku niż ceramika. Oczywiście nie może to stanowić podstawowego kryterium przy wyborze materiału na ściany budynków, może być tylko atutem lub wadą w zależności od preferencji mieszkańców domu.

    Niemniej rzeczywiście tak jest, a tynki wewnętrzne nie są grube i z reguły takie same w obydwu przypadkach, tak więc zjawisko które przytoczyłam jest prawdziwe również dla ścian otynkowanych.

  11. #51
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar hes
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    2.858

    Domyślnie

    Cytat Napisał kar_ma
    Nie wiem z jakiej właściwości fizycznej materiału wynika fakt, że BK jest cieplejszy w dotyku niż ceramika. (....)
    Przecież trochę wyżej już to wytłumaczyła PaniG(dżi)- z ciepła właściwego
    nazywanego także pojemnością cieplną.

    Gdyby sprawa tych "cieplejszych" w dotyku ścian była tak prosta, to daleko
    nie szukając wydawałoby się, że najcieplejsze powinny być ściany całkowicie
    zbudowane ze styropianu, który jest b. ciepły w dotyku.

    No właśnie, tylko w dotyku, ze względu na wyjątkowo niską pojemność cieplną.

  12. #52
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    Sprawdzcie najpierw ciepła właściwe i ceramiki i np. standardowego BK600 i analizujcie dalej.
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał kar_ma
    Nie wiem z jakiej właściwości fizycznej materiału wynika fakt, że BK jest cieplejszy w dotyku niż ceramika.
    Moze gestosc... cetramika (np. silikaty) sa duzo gestsze, lepiej tlumia dzwiek i sa duzo wytrzymalsze, ciezsze i najzdrowsze, ale i maja przy tym gorsze wlasciwosci izlacji cieplnej

  14. #54
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Styropian / wełna, pytanie ktore pada zawsze przy elewacji, zadaj sobie pytanie: czy w momencie kiedy wybieralas material na sciany i wybor padl na Ytonga podyktowane bylo to tym slynnym "oddychaniem" scian? Bo jezeli tak, to wybor jest prosty, stosujac teraz na docieplenie styropian eliminujesz ta zalete Ytonga, styropian jest nieprzepuszczalny, stanowi bariere i uniemozliwia to oddychanie.
    Idac dalej, jezeli chcesz miec cala przegrode oddychajaca, jako wyprawe elewacyjna mozesz wybrac tynk mineralny malowany silikatowa farba, lub tynk silikatowy.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  15. #55

    Domyślnie

    Oddychanie scian o szerokosci juz 24cm z BK to mit, jak dla mnie szkoda przeplacac dajac na to welne zamiast styropianu. Jak ktos chce miec naprawde zdrowy dom, to tylko silikaty + welna

  16. #56

    Domyślnie

    cd.
    Jeśli chodzi o beton komórkowy to bardzo powoli akumuluje i oddaje zatrzymane w sobie ciepło, co zapewnia utrzymanie stałej temperatury bez względu na porę roku i warunki panujące na zewnątrz budynku. Dom z betonu komórkowego chroni pomieszczenia zimą przed szybkim oziębieniem, latem przed przegrzaniem.

    c (wartość współczynnika pojemn.ciepln.) mają podobną 0.85-0.92kJ/ale Q zależne jest też od m,czyli też i jego gęstości objętościowej (pozornej):BK 400-700,cegły pełne 1800,pustaki ceramiczne 750-900(kg/m3).
    Czyli "j-j" ma rację(muszę jemu to przyznać,choć nie lubię d.rania).

    Oszczędność energii= materiały o wysokich wartościach pojemności cieplnej czyli dużym iloczynie gęstości objętościowej, objętości i współczynnika pojemności cieplnej.

    Pozdr.
    ...reaktywacja...

  17. #57

    Domyślnie

    Mieszkam w YTONG-u od 2005 PP2/0,4 gr muru 40 cm. Jest OK, bez ocieplenia.
    Pozdrawiam
    Jeśli nie teraz to kiedy !!!

  18. #58

  19. #59

    Domyślnie

    Lookita ja też, tylko zaciągnąłem z zewnątrz klejem na razie.
    Jeśli nie teraz to kiedy !!!

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony