dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 20 z 20
Pokaż wyniki od 381 do 390 z 390
  1. #381
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar magdaiartur
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    22
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    55

    Domyślnie

    bat7: Co do kosztów moge powiedzieć,że :
    fundament kosztował nas ok 18 tyś (materiał + robocizna)
    bloczki na ściany (EDER 24) ok 6 tyś,
    ugadany znajomy (zaczyna od nast.tygodnia) do satnu surowego z dachem: 20 tyś (robocizna)
    materiał na dach, strop: nie wiem liczę, że w 25 tyś się zmieścimy...jak będzie zobaczymy

  2. #382

    Domyślnie

    Witam!

    Jeśli mogę doradzić tym co dopiero zaczynają budowę to warto przerobić trochę układ pomieszczeń i na dole nie bedzie takiej ciasnoty. My zrezygnowaliśmy z pokoi na dole zamiast dwóch małych pokoi mamy wygodną kuchnię z jadalnią i salonem. Jedna przestrzeń. Salon od jadalni dzielą drewniane schody.Poza tym na dole jest mała łazienka i pomieszczenie techniczne. Taki układ dał nam trochę przestrzeni i dużo światła.Na górze mamy 2sypialnie, garderobę i łazienkę.W razie potrzeby mozna zrobić z jednej sypialni z garderobą dwa pokoje ale my na dzień dzisiejszy nie mamy takich potrzeb
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	z32 rzut parter i poddasze.jpg
Wyświetleń:	711
Rozmiar:	75,4 KB
ID:	71459  
    Ostatnio edytowane przez kamaene ; 23-08-2011 o 20:57

  3. #383

    Domyślnie z32

    Cytat Napisał kamaene Zobacz post
    Witam!

    Jeśli mogę doradzić tym co dopiero zaczynają budowę to warto przerobić trochę układ pomieszczeń i na dole nie bedzie takiej ciasnoty. My zrezygnowaliśmy z pokoi na dole zamiast dwóch małych pokoi mamy wygodną kuchnię z jadalnią i salonem. Jedna przestrzeń. Salon od jadalni dzielą drewniane schody.Poza tym na dole jest mała łazienka i pomieszczenie techniczne. Taki układ dał nam trochę przestrzeni i dużo światła.Na górze mamy 2sypialnie, garderobę i łazienkę.W razie potrzeby mozna zrobić z jednej sypialni z garderobą dwa pokoje ale my na dzień dzisiejszy nie mamy takich potrzeb
    Rewelacyjnie to sobie wymysliliscie!! Super pomysł jak ktoś nie ma stada dzieci i lubi przestrzen - u Was z 32 ma inne oblicze. A jak tam koszt ogrzewania- pewnie niewielki co?
    Na w grudniu mina 2 lata w naszym zetowcu- jak to leci Mieszka sie nadal super.

  4. #384
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar magdaiartur
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    22
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    55

    Domyślnie

    Witam,
    Jesteśmy na etapie dachu, widzę, że niektórzy likwidują okna dachowe. My zrobilismy okna w szczytach i zostawiliśmy jak na razie dachowe...ja zastanawiam się czy nie zrezygnować...jeden szczyt od południa, drugi od północy... ten pokój od pólnocy nie będzie wykorzystywany (na razie...co radzicie?

  5. #385
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Hal
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Pyskowice
    Posty
    196

    Domyślnie

    Cytat Napisał magdaiartur Zobacz post
    Witam,
    Jesteśmy na etapie dachu, widzę, że niektórzy likwidują okna dachowe. My zrobilismy okna w szczytach i zostawiliśmy jak na razie dachowe...ja zastanawiam się czy nie zrezygnować...jeden szczyt od południa, drugi od północy... ten pokój od pólnocy nie będzie wykorzystywany (na razie...co radzicie?
    Ja bym tam się pozbył tych okien dachowych. Zimą ciemno , wiecznie brudne, latem grzeje niemiłosiernie. Jedyny plus latem ładnie doświetla, ale myślę że te w szczytach sobie doskonale poradzą. Z kolei minus okien w szczytach to brak możliwości zagospodarowania ścian szczytowych np wysoką szafą
    -=[Lepiej spłonąć jasnym płomieniem, niż więdnąć powoli]=-

  6. #386
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar magdaiartur
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    22
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    55

    Domyślnie

    POszlismy na kompromis, wywaliliśmy dwa okna i zostawilismy po jednym dachowym na pokój i po jednym w szczycie. Mamy standardowy projekt czyli na górze mała łazienka, bez okna, czy dawać jakieś małe okno? może ci którzy użytkują cos doradzą...??w sumie będzie to łazienka córki...

  7. #387
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Hal
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Pyskowice
    Posty
    196

    Domyślnie

    Cytat Napisał magdaiartur Zobacz post
    POszlismy na kompromis, wywaliliśmy dwa okna i zostawilismy po jednym dachowym na pokój i po jednym w szczycie. Mamy standardowy projekt czyli na górze mała łazienka, bez okna, czy dawać jakieś małe okno? może ci którzy użytkują cos doradzą...??w sumie będzie to łazienka córki...
    Ja również, jak większość posiadam tą "ślepą" łazienke. Okno chyba bym polecił albo jakiś przemyślany sposób wentylowania. Mam tam prysznic , więc kabina z jednej strony ma prześwit przy skosie dachu jakieś 10 cm . Jak narazie tam gdzie są wkręty do kartono - gipsu, zaczyna odchodzić farba... Równiutko wokół łba wkręta Może gdybym miał okienko było by inaczej...
    -=[Lepiej spłonąć jasnym płomieniem, niż więdnąć powoli]=-

  8. #388
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar magdaiartur
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    22
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    55

    Domyślnie

    jak do tej pory wszystko wg projektu.... czy to dobrze??? zobaczymy....

  9. #389

    Domyślnie

    Nam juz upłynęło 1,5 roku od przeprowadzki, wszystko w porządku troche dużo węgla idzie jak na taki mały domek ale może to dlatego że pierwszy sezon wię się jeszcze troche osuszało.

  10. #390

    Domyślnie

    Cześć. Zamierzamy budować taki właśnie malutki domek, jedyne czego nam brakuje to obejrzenia jak to wygląda na żywo, lub po prostu trochę zdjeć (logiczne, że niezbyt racjonalnym jest wpuścić kogoś do domu ot tak). Znajdzie się ktoś, kto wrzuciłby parę fotek?

Strona 20 z 20

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony