dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 44
  1. #1

    Domyślnie szczelina między oknem, a parapetem, jak to uszczelnić? foto

    Szczelina powstała między kształtką parapetową z klinkieru, a oknem.
    Montażyści okien włożyli między okno a kształtkę taśmę rozprężną dla uszczelnienia tego styku. Taśma miała się rozprężyć i uszczelnić tą szparę. Ale tak się nie stało. Teraz szparą ta wieje jak cholera.
    Zamierzam wcisnąć tam piankę montażową, ale szczelina ta jest niewielka i trudno będzie tam włożyć rurkę od pianki. Rozważam też możliwość wykonania otworu w fudze kształtki i tam próbować wcisnąć pianę.
    Szczelina ta jest na całej szerokości okna. Jak się patrzy z zewnątrz to widać wnętrze pokoju.
    Nie potrzebnie dawałem ten styropian do kształtki. Lepiej mozna było pozostawić miejsce, nie dosuwać parapetu do kształtki i tam wszystko zapianować.
    Jak to uszczelnić? Macie może jakieś propozycje?
    Może jareko coś podpowie?




    widok od strony dworu


    widok od strony pokoju

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    cóż... gdyby prawidłowo został zamontowany parapet wewnętrzny....podcięty wcześniej styropian by powstała szczelina na piane etc etc... pozostaje wiercić dziury w fudze i pianować
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    cóż... gdyby prawidłowo został zamontowany parapet wewnętrzny....podcięty wcześniej styropian by powstała szczelina na piane etc etc... pozostaje wiercić dziury w fudze i pianować
    a może da się jakoś poprzez tą szczelinę wprowadzić piankę?
    Tylko jaką rurką. Wszystkie piany mają tą samą średnicę rurki - za grubą.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    2 mm? zapomnij
    chcesz mieć dobrze - wywiercić dziury największe jak tylko możesz, dopasuj odpowiednia rurkę która połącz z rurka dozownika (bądź pistoletu - pistolet lepszy gdyz szanse zabrudzenia klinkieru przesadzeniem z ilością piana minimalne)) a najlepiej.... najlepiej zdemontuj parapet wewnętrzny i zamontuj na nowo - już bez styropianu, całość wypełniając dokładnie piana
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    zastanawiam sie tylko dlaczego wieje ci mimo zainstalowanej taśmy rozprężnej - tu tez gdzieś został popełniony błąd
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  6. #6

    Domyślnie

    taśma wogóle się nie rozprężyła. Została normalnie naklejona i na nią postawione okno. Byłem przy tym i to prosta operacja.
    Nie wiem do jakich rozmiarów ma się ona pogróbić. Bo ona tak działa - tak?
    Demontaż parapetów też rozważałem, ale to nie wchodzi w rachubę.
    Totalna demolka.
    Jeszcze można wydłubać pianę spod parapetów i dostać się w ten sposób do styropianu i też go wydłubać. W ten sposób piana dojdzie miedzy parapet a kształtkę i wypełni wszystkie szpary. Wtedy nie trzeba będzie demontować parapetów.
    Mniejsze zło - wiercenie.

  7. #7

    Domyślnie

    rurkę zwykłej pianki wsadzisz bez problemu, tylko powoli poleci ,ale poleci
    wiele razy sikałem takimi szczelinami
    normalnie spłaszcz ją i wciśnij, na bank wytryśnie

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kris2222
    rurkę zwykłej pianki wsadzisz bez problemu, tylko powoli poleci ,ale poleci
    wiele razy sikałem takimi szczelinami
    normalnie spłaszcz ją i wciśnij, na bank wytryśnie
    w sumie to ja też tak myślę.
    Spłaszczę ją i sru.
    Może dobiorę jakąś mniejszą średnicę rurki. A może są jakieś piany z innym rozmiarem rurki?
    Dobra przyjdzie lato, to biorę się za to.
    Zobaczymy co z tego wyjdzie.
    Dzięki za rady.

  9. #9

    Domyślnie

    kup piane zimową i zrób jutro

    po co ma ci wiać przy oknach

  10. #10

    Domyślnie

    no i żona mi to samo gada, ale ja nie kumaty i nie wiedziałem, że jest zimowa.
    Opony, paliwo, ale piana.
    No dobra.

  11. #11

    Domyślnie

    soudal ma lajtowe piany , wydajne i pożadne

  12. #12

    Domyślnie

    Na koniec nie zapomnij doszczelnić na wodę. W przeciwnym razie wiatr wciśnie wodę i wyjdzie plama na ścianie pod parapetem. Przerabiałem to u siebie. W końcu zastosowałem uszczelniacz dekarski i problem się skończył.

  13. #13

    Domyślnie

    Popieram synkopa, zacznij od uszczelniacza NA ZEWNĄTRZ bo okrutnie śmierdzi.
    Samo to spowoduje, że nie będzie wiało.
    Martwi mnie tylko, czy uszczelniacz nie rozpuści taśmy rozprężnej
    Wiercenie i lanie pianki na oślep prawdopodobnie i tak nie da porządanego efektu.
    W wąskich szczelinach pianka nie rozpręża sie najlepiej.
    Jeśli już chcesz mieć porządnie, to zdemontuj parapet wewnętrzny, wywal styro, zrób dostatecznie duży otwór pod parapetem, żeby dokładnie wypełnić przestrzeń za nim pianką, klinami dociśnij parapet do ramy okiennej.
    Parapet na samej piance trzyma się średnio, więc zostaw miejsce na grubą warstwę zaprawy/tynku pod parapetem.

    Błąd w wykonaniu parapetu, bezpośrednio pod oknem fugi powinny być na równo, jeszcze lepiej byłoby podszlifować całość papierem ściernym, żeby rama dobrze przylegała.

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jacekot
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    Ale jazda . Jakiś tydzień temu , przy tych ostrych mrozach odryłem u siebie dokładnie to samo (jakbym widzial swoje okna , nawet kolor prawie taki sam) .
    Też zastanawiamłem się nad wszyknieńciem pianki , niestety nie znalazłem takich z wąskimi rurkami , trzeba niestety scisnąć .

    Zastanawiałem się nawet przez chwilę czyby nie zostawic tak , w formie nawiewy powietrza . Ale w końcu stwierdziłem ze bedę uszczelniał .

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    A czy nie można się skipuć na uwięzieniu powietrza w środku odcinajac mu drogę wejścia i wyjścia. Czyli odpowiednio dobrany kolorystycznie silikon z jednej i z drugiej strony.

    ?

  16. #16

    Domyślnie

    też o tym myślałem, ale silikon tylko zaklei szparę, że nie będzie wiało.
    Ale przemarzać może i zimny parapet będzie. Sprawy to nie rozwiązuje. Przy wysokich mrozach może być też szron. Generalnie trzeba pianę tam wysłać, tylko żeby wszędzie wlazła.

  17. #17

    Domyślnie

    Ja jednak doradzałbym uszczelniacz dekarski. Jest dużo lepszy na warunki zewnętrzne i nie przyjmuje zabrudzenia. W kolorze ciemnobrązowym doskonale harmonizuje z parapetem. Problem szpary pod oknem zlikwidowalem na samym początku zostawiajac okno ze specjalną listwą transportową chroniacą przed uszkodzeniem. Ta listwa już była komorowa i należało tylko dołożyć styropianu z obu stron. Zaciekało jedynie podczas deszczu z wiatrem. Sprawę rozwiązał wspomniany uszczelniacz.

  18. #18

    Domyślnie

    no dobra, dzisiaj zaatakowałem szczeliny pianką Soudala. Rurkę spłaszczyłem, włożyłem między kształtkę parapetową, a okno i sru. Weszła wszędzie, aż przeszła na drugą stronę od domu.
    Jutro obetnę nożem nadmiar piany i wtedy uszczelnię silikonem dekarskim.
    Myślę, że powchodziło we wszystkie szpary i będzie dobrze.
    Jeszcze zostało parę okien.
    Dzieki wszystkim za rady.

  19. #19

    Domyślnie

    a mówiłem że wejdzie

  20. #20

    Domyślnie

    trza najpierw przymierzyć i wsadzić, a nie labidzić.
    Człowiek uczy się całe życie.

    Dzięki przyjacielu Kris2222 za słowo otuchy i rady.

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony