dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie Czy warto kupić??

    Wszedłem na stronę kalkulatora: http://uvalue.ms.pl/

    zapodałem wartości dla nowych tanich okien U=1,4, dla oszczędnych =0,8, 25mkw okien i na 20 lat zaoszczędzić mam 5500pln... Czy warto więc kupować droższe okna o 6000, może jednak lepiej nie wydawać na drogie okna większych pieniędzy, a płacić co miesiąc 22pln więcej na ogrzewanie?? Co więcej ludzie, którzy zakupią takie okna na kredyt dodatkowo dopłacą wyższymi odsetkami...?

    Proszę o informację jak wygląda to z Waszej praktyki, bo wiem (sporo tutaj czytam), ze nie polecacie oszczędzać na oknach.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Kupując markowe, ciepłe okna masze także inne korzyści niż oszczędności na ogrzewaniu. Poza tym podejrzewam, że kalkulacja jest robiona dla stałej ceny nośnika energii a przecież w ciągu 20 lat cena może wzrosnąć wielokrotnie.

  3. #3

    Domyślnie

    ok, tego się domyślam, ale poproszę wtedy o informacje - jakie to są korzyści, czy czasem nie jest tak, że i z biegiem lat okna tracą swe właściwości?
    chciałbym sobie wyrobić opinię na te tematy, bo póki co wszelkie proekologiczne działania w domach są kosztowne, a nie zawsze przynoszą korzyści materialne, a często to ma ostateczne znaczenie...

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Przeszukaj trochę forum. Dyskusji "czy warto" było wiele.

  5. #5

    Domyślnie

    oki, dzięks...
    teraz wgryzam się w temat płyty fundamentowej... nie wiem ,czy po lekturach nie zostanę budowlańco-architekto-inwestorem...

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    już do obliczeń weż planowane podwyżki cen - z 20 lat wyjdzie ci 18, w przyszlym roku pewnie wyjdzie ci zwrot po 16 latach itd itd
    Mówią że argon znika 1% rocznie, czy jakoś tam, co przekłada się na spadek K szyby realnie dopiero po ok 15 latach i to nie gwałtowny tylko powolny
    Pakiet dwuszybowy z argonem ma 1,0 bez argonu ma 1,3 (Charie - popraw mnie jeśli nie pamiętam za dobrze danych) bo powłoka niskoemisyjna nie ulega starzeniu
    Reasumując hmmm.... lub inmaczej, ja bym nie miał dylematu i brał bez zastanowienia, tak samo jak nie wybuduję sobie chałupy z wentylacją grawitacyjną tylko mechaniczną i reku - wtedy wpływ okien ma większy wpływ i w bilansie całej chałupy zwrot poniesionych teraz nakładów jest jeszcze szybszy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Tomek i Kasia K.
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    165
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Jeśli w domu jest wentylacja grawitacyjna to moim zdaniem nie ma co przepłacać za cieplejsze okna, które potem trzeba będzie rozszczelniać lub montować w nich nawiewniki. Pieniądze wydane na droższe okna nigdy się nie zwrócą w takim przypadku i jeszcze trzeba będzie dopłacać do ogrzewania

  8. #8

    Domyślnie

    Idąc tym tokiem rozumowania jeśli zdecydują się na nawiewniki ścienne (a mogą, nawiewniki okienne nie są jedyne) to wtedy będzie się opłacało? Może się okazać że wtedy przestanie się opłacać ocieplanie muru bo i tak będą w ścianach nawiewniki i ocieplenie się nie zwróci?
    Jeśli w tej wypowiedzi brak jest logiki proszę to wskazać, konstruktywną krytykę przyjmę chętnie

    Pozdrawiam

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    IVO333- ciebie nie ma za co krytykować prawdę mówisz
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Tomek i Kasia K.
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    165
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Cytat Napisał IVO333 Zobacz post
    Idąc tym tokiem rozumowania jeśli zdecydują się na nawiewniki ścienne (a mogą, nawiewniki okienne nie są jedyne) to wtedy będzie się opłacało? Może się okazać że wtedy przestanie się opłacać ocieplanie muru bo i tak będą w ścianach nawiewniki i ocieplenie się nie zwróci?
    Jeśli w tej wypowiedzi brak jest logiki proszę to wskazać, konstruktywną krytykę przyjmę chętnie

    Pozdrawiam

    W przypadku, gdy wpakujesz sobie w ściany kilka rur, np fi100 (mozesz sobie taki system nawiewnikowy zastosować) i ocieplisz ścianę 20 cm styropianu to jak myślisz, kiedy Ci się zwróci kasa wydana na styropian o grubość 20 cm zamiast powiedzmy np 15cm?

  11. #11

    Domyślnie

    no właśnie rekuperator...

    jeżeli teraz jest niewielka różnica - nawet uwzględniając ceny energii - to w momencie, gdy dam reku + kondensat+ soalry, to moje wydatki an ogrzewanie będą jeszcze mniejsze i tez zysk z samych okien spada
    dlatego mam dylemat - bo trochę muszę zweryfikować wydatki... na reku i solarach czy ścianie a przede wszystkim kotle nie będę oszczędzał
    ewentualnie oszczędzę na tych oknach, lub będę szukał zmniejszenia metrażu (i tak już ograniczonego)
    ale się waham, czy czasem będą droższe okna kosztem wykończeniówki...

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek i Kasia K. Zobacz post
    W przypadku, gdy wpakujesz sobie w ściany kilka rur, np fi100 (mozesz sobie taki system nawiewnikowy zastosować) i ocieplisz ścianę 20 cm styropianu to jak myślisz, kiedy Ci się zwróci kasa wydana na styropian o grubość 20 cm zamiast powiedzmy np 15cm?
    a weź sobie oblicz choćby w OZC
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    10 lat temu płaciłem za gaz do pieca dwufunkcyjnego 250 PLN/m-c w zimie a teraz 550 PLN/m-c - apartament 95m2.

    P.S. musi być 22 stopnie C na termometrze bo poniżej to żona nie potrafi egzystować a rozwód za drogo mnie wyniesie
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony