dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 44
  1. #21

    Domyślnie

    no w sadzaniu powinniśmy być na bieżąco

    niema za co vip

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Tak się przyłączę do tematu parapetowego. Tak przez weekend chciałem zrobić obróbkę tynkarską dookoła nowozamontowanych parapetów wewnętrznych. Musiałem trochę styro i pianki wyciąć spod parapetu, aby tynku trochę dało się nałożyć. Wszystko idzie ładnie i sprawnie, aż mi ręka pod parapet nie wpadła, gdy za mocno nie docisnąłem. I co się okazało. Majstry pianki/styro dali tylko z tyło i z przodu parapetu. Cały środek pusty aż miło. I co - i teraz sam będę musiał poprawiać po kolejnych majstrach......

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw
    inaczej się tego nie da zrobić, jakby dali piankę od razu na całości to by wysadziło parapet do góry po prostu
    Ale czy teraz może to tak zostać - z tą pustką powietrzną w środku? Czy raczej środek też uzupełnić?

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw
    teraz można już uzupełnić ale nadal trzeba pamiętać żeby nie za dużo od razu, albo przycisnąć czymś ciężkim parapet, albo użyć niskoprężnej pianki, albo zachować przerwy żeby pianka miała gdzie się rozprężyć
    Czyli mój zamiar był poprawny:
    - robić na raty
    - użyć niskoprężnej pianki (już czeka w bagażniku)

    Dzięki za info.
    Najważniejsze, że nie wskazałeś tego jako ewidentny błąd montażystów, bo by się im dostało, w szczególności, że to od mojego "ukochanego" sklepu.

  5. #25

    Domyślnie

    U mnie murarze zamontowali okna i właśnie zauważyłem, że między parapetem wewnętrzym, a oknem jest na środku milimetrowa szczelina. Na obu rogach okna parapet idealnie przylega, lecz na środku delikatnie odstaje.

    Czy jest to błąd montażu, czy tak ma zostać?

    Inne okna, które miałem montowane kilka lat temu z plastikowymi parapetami, idealnie przylegają na całej długości

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał broker
    U mnie murarze zamontowali okna i właśnie zauważyłem, że między parapetem wewnętrzym, a oknem jest na środku milimetrowa szczelina. Na obu rogach okna parapet idealnie przylega, lecz na środku delikatnie odstaje.

    Czy jest to błąd montażu, czy tak ma zostać?

    Inne okna, które miałem montowane kilka lat temu z plastikowymi parapetami, idealnie przylegają na całej długości
    no to chyba coś z parapetem, bo okno jest pewnie równe....
    BOHO
    Warszawa

  7. #27

    Domyślnie

    Spróbuję zrobić fotkę i wrzucę na forum.

  8. #28
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał VIP Jacek
    ... Rurkę spłaszczyłem, włożyłem między kształtkę parapetową, a okno i sru. Weszła wszędzie ....
    a teraz sprawdź czy wentylacja działa ...
    czy dziecka z kąpielą nie wylano ... ?

  9. #29

    Domyślnie

    brzoza, mam reku, także dom musi być szczelny.

  10. #30

    Domyślnie

    Wygląda to w ten sposób:


  11. #31
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał VIP Jacek
    brzoza, mam reku, także dom musi być szczelny.
    chyba, ze tak

  12. #32

    Domyślnie

    Proszę o poradę, bo jutro mam dokonać zapłaty, a nie wiem, czy nie będą tu potrzebne poprawki?

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał broker
    Proszę o poradę, bo jutro mam dokonać zapłaty, a nie wiem, czy nie będą tu potrzebne poprawki?
    wygląda na wygięty parapet..... sprawdź jeszcze jakąś poziomicą, albo prostą listwą....
    BOHO
    Warszawa

  14. #34

    Domyślnie

    OK, sprawdzę to rano.

    A czy da się to jakoś poprawić/uszczelnić? Warto całość rozgrzebywać, czy może dać sobie z tym spokój?

  15. #35

    Domyślnie

    Drewniany parapet czesto tak ma. trzeba sie naprawde postarac aby go tak wyklinowac aby przylegal idealnie, a i tak pewnie gdzies sie zrobi szpara, bo drewno pracuje.
    Mam cos takiego u siebie przy 2 oknach, do przezycia.
    Nastepne parapety juz frezowalem tak aby okno bylo podparte ale tez parapet dochodzil do czola okna. Wtedy szpary nie bedzie nigdy.

  16. #36

    Domyślnie

    zawsze mozna to uszczelnić silikonem albo innym wynalazkiem

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał sewerynslowi
    zawsze mozna to uszczelnić silikonem albo innym wynalazkiem
    No i tak też zrobili dzisiaj monterzy Dzięki!

  18. #38

    Domyślnie

    jak to się mówi: "przyjdzie kit będzie git"

  19. #39
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał BOHO
    Cytat Napisał broker
    U mnie murarze zamontowali okna i właśnie zauważyłem, że między parapetem wewnętrzym, a oknem jest na środku milimetrowa szczelina. Na obu rogach okna parapet idealnie przylega, lecz na środku delikatnie odstaje.

    Czy jest to błąd montażu, czy tak ma zostać?

    Inne okna, które miałem montowane kilka lat temu z plastikowymi parapetami, idealnie przylegają na całej długości
    no to chyba coś z parapetem, bo okno jest pewnie równe....
    No chyba że to okno jest lekko wygięte ....

    U mnie właśnie była to wina okien. Ale tak jak w tym przypadku, przyszedł silikon i sprawy nie ma.

  20. #40

    Domyślnie Re: szczelina między oknem, a parapetem, jak to uszczelnić?

    Cytat Napisał VIP Jacek
    Szczelina powstała między kształtką parapetową z klinkieru, a oknem.
    Montażyści okien włożyli między okno a kształtkę taśmę rozprężną dla uszczelnienia tego styku. Taśma miała się rozprężyć i uszczelnić tą szparę. Ale tak się nie stało. Teraz szparą ta wieje jak cholera.
    Zamierzam wcisnąć tam piankę montażową, ale szczelina ta jest niewielka i trudno będzie tam włożyć rurkę od pianki. Rozważam też możliwość wykonania otworu w fudze kształtki i tam próbować wcisnąć pianę.
    Szczelina ta jest na całej szerokości okna. Jak się patrzy z zewnątrz to widać wnętrze pokoju.
    Nie potrzebnie dawałem ten styropian do kształtki. Lepiej mozna było pozostawić miejsce, nie dosuwać parapetu do kształtki i tam wszystko zapianować.
    Jak to uszczelnić? Macie może jakieś propozycje?
    Może jareko coś podpowie?




    widok od strony dworu


    widok od strony pokoju
    Odpowiedż:

    Nawierciłbym dziury:uszczelniłbym uszczelniaczem i zamontował listwy maskujące od wewnątrzi zewnątrz-na klej lub silikon

    LeMarchand_2009

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony