dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 44 z 44
  1. #41

    Domyślnie

    szczelinę na zewnątrz i wewnątrz udało mi się załatać jako tako. Wcisnąłem piankę i zakleiłem silikonem. Nie wieje. Ale parapet jest cholernie zimny. Powodem tego jest zbyt cienkie ocieplenie ze styropianu między parapetem wewnętrznym, a kształtką parapetową. Jest tam dane tylko ok. 2 cm styropianu.
    Zwróć uwagę na zdjęcie.
    Zamiast tego styro mogłem wcisnąć pianę i nie wsuwać głęboko parapetu. Wtedy grubiej byłoby izolacji.
    Teraz, wydaję mi się nie mogę zrobić nic więcej.

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał VIP Jacek
    szczelinę na zewnątrz i wewnątrz udało mi się załatać jako tako. Wcisnąłem piankę i zakleiłem silikonem. Nie wieje. Ale parapet jest cholernie zimny. Powodem tego jest zbyt cienkie ocieplenie ze styropianu między parapetem wewnętrznym, a kształtką parapetową. Jest tam dane tylko ok. 2 cm styropianu.
    Zwróć uwagę na zdjęcie.
    Zamiast tego styro mogłem wcisnąć pianę i nie wsuwać głęboko parapetu. Wtedy grubiej byłoby izolacji.
    Teraz, wydaję mi się nie mogę zrobić nic więcej.
    Jacek - mądry Polak po szkodzie, ale może dzieki Twojemu tematowi i zdjęciom kilku budujacych będzie bardziej uważało przy montazu parapetów - to niby prosta spraw, ale trzeba mieć na uwadze dokładne uszczelnienie progu okna (wiem i pamiętam, bo sam miałem takie reklamacje).

  3. #43
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    FAT

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-166
    Posty
    1

    Domyślnie szczelina między oknem a parapetem

    szcz

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    niestety ostatnimi czasy dochodzi do mnie wiele sygnałów dotyczących zimnych parapetów
    Nagminnie ci co montują parapety wewnętrzne popełniają błędy
    Tam gdzie jest listwa podparapetowa dosuwają PW (parapet wewnętrzny) do niej, zamiast tylko wcisnąć pod okno 5-10 mm i dokładnie opianować. Ekstremalnie wydłubują piane spod okna i sami zapominają jej dodać
    PZ (parapety zewnętrzne) montowane sa podobnie, z oszczędnością piany i później są tego efekty, zimne PW, czasem nawet wieje miedzy ościeżnicą a PW
    Horror, montaż parapetów traktowany jest po macoszemu a późniejsze usunięcie usterek jest kłopotliwe gdyż wnętrze już wykończone i co? I stosuje się półśrodki - zamiast likwidować przyczynę likwiduje się skuter akrylując bądź silikonując to miejsce a PW dalej zimne i ciągnie chłodem jak cholera
    A przecież dokładne opianowanie PW i PZ dodatkowo ociepla to chyba najbardziej newralgiczne miejsce we wnęce okiennej
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony