dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 68
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Podnoszę wątek, bo zaczęły się wakacyjne pytania
    Chyba lepiej w jednym miejscu ?

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Cytat Napisał michall.m
    28 II. lecimy do Marsa el Alam, po powrocie zdam relację, mało jeszcze osób, które tam były, ale z ich relacji wynika, ze to istna bajka, dziewicza przyroda, dla tych co lubią tego typu pustkowia, bo tam tylko morze (dziewicza rafa, długonogi, delfiny, rekiny) i pustynia )) sklepów, rozrywek poza nurkowaniem i snorklingiem braki o to chodzi ))
    Moja córcia zapalona "snurkowiczka" już piszczy z radości na myśl o zółwiach i rybkach.
    No i jak wrażenia? Miała być relacja.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał amalfi
    Cytat Napisał michall.m
    28 II. lecimy do Marsa el Alam, po powrocie zdam relację, mało jeszcze osób, które tam były, ale z ich relacji wynika, ze to istna bajka, dziewicza przyroda, dla tych co lubią tego typu pustkowia, bo tam tylko morze (dziewicza rafa, długonogi, delfiny, rekiny) i pustynia )) sklepów, rozrywek poza nurkowaniem i snorklingiem braki o to chodzi ))
    Moja córcia zapalona "snurkowiczka" już piszczy z radości na myśl o zółwiach i rybkach.
    No i jak wrażenia? Miała być relacja.
    mam nadzieję, że zemsta Faraona dziewczyn nie dopadła. Myślę, ze dopiero w weekend wróciły i dochodzą do siebie.

  4. #24

    Domyślnie

    przepraszam, przepraszam, już jestem....jak zwykle po urlopie nazbierało się zaległości, bo jestem "niezastąpiona", więc nie bylo kiedy....

    Marsa Alam moge z czystym sumieniem polecić na odpoczynek, naładowanie akumulatorów i błogie lenistwo...
    nie jest to na pewno miejsce dla osób nastawionych na rozrywkę czy zakupy, bo tam nic poza hotelami (też nie wieloma) nie ma, pustynia, góry i morze i ....cudowna rafa tuż przy hotelu, super rybki, żółwie, krów morskich nie widziałyśmy, ani delfinów, ale my nie wypuszczałyśmy się zbyt daleko, choć i tak moja 6 latka była najmłodszą snurkujacą, pekałam z dumy ) tereny dziewicze, serio
    Snurkowałyśmy, snurkowałyśmy, snurkowałysmy, spacerowałyśmy (można baaaardzo daleko łazić wzdłuz plaży), cudowne, ogromne muszle i korale w bok od plaży, oczywiście wywozić nie wolno, ale cieszą oko i zdjęcia mamy piękne, dałyśmy się namówić na safari po Saharze na wielbłądach=wielki błąd, ledwo po tych 3 godzinach chodziłam
    Hotel raczej skromny (Holiday Beach 4*), ale piękny ogród, duży teren, podgrzewany basen, jedzonko, jak to w Egipcie, ale nie narzekam (pyszne ciasta)
    Świetna pogoda, choć przez dwa dni mocno wiało, więc nici ze znurkowania.
    Ja takie klimaty bardzo lubię, z dala od zgiełku i miasta, więc jak dla mnie bomba i pieniądze przyzwoite
    Następny wyjazd dopiero w listopadzie
    Ania
    ignavis sepmer feriae

  5. #25

    Domyślnie

    no to suuper ,
    ależ zazdraszczam....., ale nic to my z końcem maja wyruszamy , mam na co czekać

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Proszę o informacje. Czy ktoś zna warte polecenia gospogarstwo agroturystyczne w Bieszczadach? Chcemy wyjechać w składzie: 4 babki plus dzieci w wieku od 5 do 13 lat, które nie lubią się nudzić. Proszę o namiary.

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Z Bieszczadami mi się nie powiodło, ale może ktos zna namiary na przyzwoity hotel w Wilnie.

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Odkopałam wątek.
    Powód jest taki, że ponieważ mam taki feler, że wszystko odkładam na ostatnią chwilę, postanowiłam noworocznie się poprawić i pomyśleć o wakacjach na początku stycznia

    Efekt jest taki, że jestem po wstępnej rozmowie w sprawie pobytu nad polskim morzem i już sie prawie zdecydowałam na wrześniowy wyjazd za granicę. W pokrewnym wątku o biurach podróży trwa dyskusja na temat objazdówek, to nie będę sie powtarzać, ale zapytam, czy są jakieś imprezy typu wycieczka, które polecacie albo uwagi z minionych wakacji, którymi możecie sie podzielić?

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    To ja napiszę może o Tunezji, którą odwiedziłam w minione wakacje.

    Wybierając się do tego kraju, należy moim zdaniem mieć świadomość, że ani nie łyknie się za dużo egzotyki, ani nie ma za wiele możliwości, aby popławić się w luksusie. Dla mnie to takie nie wiadomo co Miejscowi przewodnicy bardzo podkreślają bliskość z Europą i widać, że położenie w Afryce ich drażni. Często słyszałam określenia: czarna Afryka, Afryka za Saharą w zanczeniu czegoś gorszego.

    I tak od początku:
    W samolocie wypełnia się kartę pokładową, w której między innymi wpisuje się wykonywany zawód. Nie radzę wpisywać zawodów uważanych za przynoszące duże dochody. Kartę pokładową bierze celnik i w czasie odprawy wybiera sobie delikwenta i odprawia go poza kolejnością. Wszystko fajnie, ale jest to oczywiście odprawa za stosowną opłatą. Dobrze więc mieć ze sobą drobne, bo gdy zostanie się "wybranym", to targowanie zaczyna się od najmniejszego posiadanego nominału.
    Taka sama sytuacja może nastąpić podczas odprawy w czasie wylotu.

    Hotele są różne. Niektóre bardzo nowoczesne, ale z obserwacji i tego, co mówiła rezydentka, te budowane ostatnio, czyli te o najwyższym standardzie mają zwykle mały teren wokół budynku i brak dostępu do plaży, do której trzeba dochodzić. My wybraliśmy jeden ze starszych, ktory nie był może za czysty i za luksusowy, ale za to miał piękny teren i swoją, dużą plażę. Tak więc coś za coś.

    Sklepy mnie osłabiały i oprócz damskiej wersji dżelaby nic sobie nie kupiłam, bo o wszystko sie trzeba targować. Chcesz kupić gumę do żucia, to sie targujesz. I tak o wszystko. Na bazarku miałam pianę na pysku, bo normalnie szarpią, wpychają, ubierają na siłę. Częstują też herbata, mówiąc, że to tradycja, ale starają sobie jakoś to odebrać, na przykład prosząc o poczęstowanie papierosem.
    Chodziliśmy po zakupy do osiedlowego sklepu, gdzie są stałe ceny, ale nie ma tam alkoholu ani papierosów, więc tak naprawdę jest się skazanym na wino i piwo w hotelu. Wino mają bardzo dobre jak na mój gust, ale koneserem nie jestem.

    W miejscowościach turystycznych jest bezpiecznie. Za każdym rogiem stoją patrole policji. Jeśli poczuje się jakieś niebezpieczeństwo, należy podobno krzyczeć: policja. Na szczęście nie miałam potrzeby z tego korzystać. Nie powinno się jadać w miejscowych knajpkach, bo łatwo złapac biegunkę. tam są inne normy i nikt czystością się nie przejmuje.

    Kelnerzy są mili, a jak dostają napiwki, są wprost oddanio bez reszty. Rezydentka tłumaczyła, że ponieważ mają pracę sezonową, nadrabiają napiwkami na resztę roku. Ale to tak małe sumy, że nie ma o czym wspominać. To samo pokojowe. Jeśli zostawisz parę monet na łóżku, masz wysprzątane.

    Poneważ to kraj jednak świecki i obecny prezydent dba o taki własnie charakter kraju, widziałam na plaży kobitki topless i nikt z tego nie robi problemu. Jeśli chodzi o turystów, przeważają zdecydowanie Francuzi, którzy bardzo fajnie się bawią, są przyjacielscy, pozdrawiają się i.... czują jak u siebie. W końcu trudno się dziwić

    Klimat mnie zaskoczył. Nad morzem wieje wiaterek, a nawet miałam okazję przeżyć ogromną burzę, której sie nie spodziewałam.

    No i jeszcze jedno. Traktowanie zwierząt. Obrazki chudych osiołków targających wyładowane do granic możliwości dwukółki, słaniających się na nogach wielbładów i koni, które dźwigały po dwóch spasionych turystów sprawiły, że już tam nie pojadę.
    No i amator urody mojej córki. Amator miał siwą skroń i mimo tłumaczeń, że córka ma 13 lat, nie dawał za wygraną i nachalnie ją podrywał, a dziecko nie wiedziało, co zrobić.

    Jak mi sie jeszcze coś przypomni, dopiszę.

  10. #30

    Domyślnie

    Mnie też Tunezja na kolana nie rzuciła, wiem jedno, że więcej już tam nigdy nie pojadę
    Hotel miał 4*, ale nie wiem czy zasługiwał na 3*.
    Pokojówka codziennie dostawała napiwek, ale wg mnie nie wysilała się zbytnio. Kelnerzy szybko obsługiwali tych, co dawali napiwki, my nie dawaliśmy, więc na kawkę z rana nieraz trzeba było chwilę poczekać.
    Hotel miał bezpośredni dostęp do morza, plaża była czysta i zadbana, ale spacer brzegiem poza obręb hotelu nie dostarczał pozytywnych wrażeń estetycznych - po prostu brudno.
    Byliśmy blisko Sousse - to jedno z większych miast, ale wyglądało dość mizernie.
    Do zwiedzania w Tunezji za wiele nie ma.
    Jak ktoś chce poleniuchować przy basenie w przeciętnych warunkach to może być.
    ---------------------------------------
    mój dom http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=90007

  11. #31

    Domyślnie

    Tunezja... oczywiście warto. Dużo do zobaczenia. Stosunkowo tanio.
    Trzeba się jednak odpowiednio nastawić. Kultura arabska niestety nie wszystkim odpowiada, no i ten wszechobecny brud...
    Osobiście nie cierpię arabskich negocjacji, gdyz zawsze czuję się oszukany
    Bardzo lubię natomiast odpoczywać w Hiszpanii, ten klimat... i ta maniana... idealne miejsce na wakacje.
    W lutym jadę na narty w Sierra Nevada z nocegiem w Granadzie. Jak ktoś będzie zainteresowany to po powrocie zdam relację. Jesli ktoś chciałby odpocząć nad w Hiszpanii nad morzem to również mogę podzielić się wskazówkami.
    pzdr

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Cytat Napisał budulec1
    W lutym jadę na narty w Sierra Nevada z nocegiem w Granadzie. Jak ktoś będzie zainteresowany to po powrocie zdam relację. Jesli ktoś chciałby odpocząć nad w Hiszpanii nad morzem to również mogę podzielić się wskazówkami.
    pzdr
    No to się dziel, nie czekaj na pytania Chętnie poczytam, bo jeszcze rezerwacji nie zrobiłam

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał amalfi
    No to się dziel, nie czekaj na pytania Chętnie poczytam, bo jeszcze rezerwacji nie zrobiłam
    Na początek musimy sobie dobrać odpowiednie towarzystwo
    Wybieramy przelot tanimi liniami do ALICANTE. (z W-wy Norwegian z Wrocławia, Gdańska lata RYNAIR). Na lotnisku mam już zarezerwowany internetowo samochód (np.Victoriacars.com). Również internetowo (i po polsku!) rezerwuje apartament (np. apartament-hiszpania.com) i lecę.
    Na miejscu mam m.in. Basen pod apartamentem, do morza 200m, tak więc mogę sobie poleniuchować.
    W okolicy mogę sobie zwidzić:
    Alicante ze wzgórzem świętej Barbary i ruinami zamku, skąd jest super widok.
    ELCHE z najwiekszym w Europie lasem palmowym.
    Cartagena z portem wojennym i ruinami amfiteatru
    przeurocza Murcia i bary tapas
    Orihuela
    Caravaca de la Cruz .
    Jeśli jestem tam pod koniec sierpnia to jadę w okolice Walencji na La tomatinę, czyli niezapomnianą bitwę na pomidory.
    Jak ktoś lubi grać w golfa to tam jest dla niego raj na ziemii.
    Jak mam ochotę popływać na suffing'u to jadę do La Zenii.
    Dla koneserów, w Mar Menor - kąpiele błotne. Osobiście nie próbowałem.
    Dla dzieci: park wodny w Torrevieja, zoo i wesołe miasteczko w Benidorm.
    Polecam również wycieczkę statkiem na wyspę Tabarka.
    Ponieważ uwielbiam gotować to właśnie tam mogę się wykazać. (przepisy na priv )
    Krewetki, ogromne i świeże, w cenie 7 Euro za kg, mule w cenie 2 Euro za kg, wino 2 Euro za butelkę i wiele innych smakołyków, wcenach wielokrotnie niższych niż w Polsce.
    pozdrawiam

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Cytat Napisał budulec1
    Tunezja... oczywiście warto. Dużo do zobaczenia. Stosunkowo tanio.
    pzdr
    Ja z ciekawości. Dużo do zobaczenia? Tunezyjczycy wręcz mają kompleks spowodowany faktem małej ilości atrakcji do zwiedzania.

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał amalfi
    Cytat Napisał budulec1
    Tunezja... oczywiście warto. Dużo do zobaczenia. Stosunkowo tanio.
    pzdr
    Ja z ciekawości. Dużo do zobaczenia? Tunezyjczycy wręcz mają kompleks spowodowany faktem małej ilości atrakcji do zwiedzania.
    Tunis, Kartagina, sahara, El-dżem czy jakoś tak mu było.
    Dużo jak zwykle jest względne

    Ja wiem, że w samym Rzymie jest wielokrotnie więcej, ale pomimo tego, że za Tunezją nie przepadam, a raczej nie odpowiada mi "towarzystwo" to uważam, że warto pojechać i wyrobić sobie swoje zdanie.
    pzdr

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Jeśli ktoś ma pieniądze i sporo widział, to zgoda, może jechac wyrobić sobie zdanie, ale jeśli ktoś ciuła kilka lat po to, aby jechać na wakacje, co w przypadku budujących dom nie jest rzadkością, to moim zdaniem absolutnie nie warto. Ale to moje zdanie.

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    amafi
    to ja polecam Brazylię Teraz akurat czas.
    Ceny wręcz tanie, hotel znośny w małym miasteczku to ok 20 $ za jedynkę, za dwójkę nie wiele więcej. Standard hoteli różni się śniadaniem i klimatyzacją. w tym za 100 $ (np Hilton w Sao Paulo) jest centralna klimatyzacja, pyszne owoce i wykwintne sery, w tym za 20$ są klimatyzatory w pokojach, owoce nieobrane i kiepskie sery
    Wszędzie czysto.
    Do atrakcji turystycznych wchodzi się "na miejscowego chłopca". Mają taki zwyczaj, że u nich dolar brazylijski w wersji dla turysty to dolar USA. W rzeczywistości dolar brazylijski wart jest poniżej złotówki. Czyli jak bilet kupuje turysta - to mu liczą np 20$ USA, jak miejscowy - 20$ brazylijskich. Napisana jest cena 20$ i nie przekonasz. Jawne oszustwo... Czyli trzeba znależć miejscowego, co ci za kilka reali kupi bilet Zwykle przy kasie kręcą się dzieciaki...
    wynajęcie samochodu tanie, benzyna tania, drogi szerokie, jeździ się hmmm można różnie ale jak się ma pecha i zatrzyma policja, to lepiej znać hiszpański lub portugalski. Inaczej sie zapłaci... W pozostałych przypadkach angielski wystarczy.
    Jedzenie i alkohol tani!!! (no, nie w hotelu). Jedzenie w eleganckiej restauracji kosztuje, ale w ichniejszych knajpkach prawie darmo, a jakie steki!!! Pierwszy raz jadłam szpik kostny (z fasolą) i bylo pyszne, potem się dowiedziałam, co...
    Do zwiedzania cały interior, pozostałości kolonialne, wodospady Iguassu, ech. I wszystko to w cenie wakacji w Polsce.
    Tylko przelot dobija.

  18. #38

    Domyślnie

    Brazylia... ahh! - super.

    Przed wyjazdem polecam obejżeć film: Turistas

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał budulec1
    Brazylia... ahh! - super.

    Przed wyjazdem polecam obejżeć film: Turistas
    No co, pomarzyć można

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Cytat Napisał EZS
    amafi
    to ja polecam Brazylię
    Tylko przelot dobija.
    No właśnie Miałam ostatnio zaproszenie do Australii i musiałam zrezygnować z tego samego powodu.
    Może do Milionerów trza wystartować i liczyć na cud?

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony