dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar marzar2
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Psary
    Kod pocztowy
    42-512
    Posty
    237

    Domyślnie Przydomowa oczyszczalnia - osiadła po zimie. Czy to problem czy tak może zostać ?

    Witam, po zimie zauważyłem że oczyszczalnia siadła. Mierząc poziom na kołnierzu dekla jest to jakieś 2,5 cm. Jak to u Was wygląda po pierwszej zimie ? Czy zgłaszać to wykonawcy jako reklamacje czy zostawić ?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200129_104123.jpg
Wyświetleń:	116
Rozmiar:	96,4 KB
ID:	440200
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200129_104432.jpg
Wyświetleń:	83
Rozmiar:	82,0 KB
ID:	440201
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200129_104545.jpg
Wyświetleń:	84
Rozmiar:	95,6 KB
ID:	440202

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Alekko

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Bełchatów
    Kod pocztowy
    97-400
    Posty
    219

    Domyślnie

    Ma się rozumieć, że zgłaszać to wykonawcy. Pewnie nie ubili gruntu pod zbiornikiem i siadł, albo po bokach było nie równo sypane i ubijane. To oczyszczalnia przepływowa, więc może to być problem, gdy się zbiornik przechyli. Nie podoba mi się ta oczyszczalnia, ale jak ją już masz to ganiaj wykonawcę. Ta biopura to ma jakąś masakrę z jednym włazem, a jeszcze w środku w jakimś koszu dmuchawa i zawór. Pewnie te gąbki po to, by mniej buczało, bo zbiornik jak membrana działa i więcej słychać. Trzeba chyba je wyjąć bo latem dmuchawa będzie się za bardzo grzała.

    Jak marnie zamontował zbiornik oczyszczalni to martw się też ile żwir dał na podsypkę, bo z tym to chyba częściej jest problem.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar marzar2
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Psary
    Kod pocztowy
    42-512
    Posty
    237

    Domyślnie

    oczyszczalnia to kingspan bioficient 4. żwiru nie dawali, wybrali ziemię, wysypali na podłoże kilka worków cementu, ubili łopatami i sprawdzili poziom poziomicą. Później obsypane ziemią z wykopu.

  4. #4

    Domyślnie

    Czyli typowe błędy. Kopie się tak by zbiornik stal na gruncie , zalewa się zbiornik wodą, do połowy zbiornik najlepiej obsypać piaskiem potem obalać dookoła go wodą żeby piasek zaciągło na dół. Potem piasek cementem. U Pana trzeba by sprawdzić czy zbiornik nie został zgnieciony do środka

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar marzar2
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Psary
    Kod pocztowy
    42-512
    Posty
    237

    Domyślnie

    zbiornik był zalany wodą przed zasypaniem, ale jak pisałem wyżej nie używano piasku / żwiru do zasypania oraz nie zagęszczono podłoża.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał marzar2 Zobacz post
    zbiornik był zalany wodą przed zasypaniem, ale jak pisałem wyżej nie używano piasku / żwiru do zasypania oraz nie zagęszczono podłoża.
    Zagęścić przy zbiorniku nie ma jak . Nikt nie będzie jeździł niczym obok zbiornika l. Te 2.5 cm to może być zrobiony wymuszony spadek do innej komory . Nie znam budowy tego zbiornika. Jak nie zgniotlo zbiornika więc nie ma się Czego bać.

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar marzar2
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Psary
    Kod pocztowy
    42-512
    Posty
    237

    Domyślnie

    budowe znajdziesz w googlach pod hasłem " bioficient 4 ", w dniu montażu był idealny poziom bo mierzyłem.

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Alekko

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Bełchatów
    Kod pocztowy
    97-400
    Posty
    219

    Domyślnie

    Ja nie gadałem o żwirze pod zbiornik, ale o żwirze płukanym pod jakiś drenaż czy studnie chłonną. Mogli go też dać mało, tak jak nie udało się zbiornika równo zrobić.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony