dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 54
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał SławekD
    Tak się właśnie zastanawiam jak może się filtr kamienny zapchać cząstkami mineralnymi z gleby. Zazwyczaj kamieni ( żwiru ) pod rurą drenażową jest ok 20-30 cm więc sporo, do tego na tym zawsze jest geowłóknina właśnie by zapobiec wpadaniu ziemi-piasku w filtr kamienny.
    Geowloknina nie jest wieczna. Prosty przyklad - poprzerastaja ja korzenie, potem korzenie zgnija, bo to np. roslina jednoroczna, albo krzaczek w ogrodku wyciales i juz masz dziure.
    Filtr moze sie tez zapychac osadami mineralnymi - jak? proponuje popatrzec chocby na wnetrza naszych czajnikow czy dziurki prysznica.
    Gleba generalnie to czastki mineralne + organiczne + powietrze + woda.
    Pozdr. )
    gg 170627

  2. #22

    Domyślnie

    Dziękuję za wszystkie cenne rady oraz linki bezpośrednio do produktów!!! Pozdrawiam

  3. #23
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kubanki

    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    140
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Na "przewodniku użytkownika" mojej oczyszczalni pisze, że środki czyszczące aplikowane w standardowych ilościach nie szkodzą w sposób znaczący florze bakteryjnej osadnika, podobnie antybiotyki (co wydaje się logiczne, przecież ile tych antybiotyków się bierze...). U nas na ubikacjach wiszą kostki domestosa, używamy zmywarki c.a. 1 dziennie (tabletki calgonit), jedynie pralka ma jakies delikatne plyny, bo nasze dzieci sa alergiczne. Tak więc użytkowanie dość standardowe. Co miesiąc sypiemy bakterie bio7 max. Nie mamy żadnych smródków wokół domu. Wcześniej był problem, bo nie mieliśmy prawidłowej wentylacji instalacji zrobionej, ale teraz jest okay.

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    użytkujemy półtora roku bezdrenażową ROTH. Nie stosujemy żadnych domestosów. Do mycia toalety Bref w płynie (taka podwójna butelka), proszki, inne płyny normalnie. Ostatnio byliśmy dwa tygodnie w trójkę na antybiotyku. Bakterie przeżyły, nic sie nie dzieje. Używamy bakterii firmowych ROTH wsypywanych co 3 miesiące.

  5. #25

    Domyślnie

    Czołem,
    Ja mam zwykłą oczyszczalnię (dwa zbiorniki + rozsaczalnik zakonczony grzybkiem napowietrzajacym), nad domem wywiewkę. Bakterie (Bio7) aplikuję raz w miesiacu. Uzytkowanie POŚa rozpoczęliśmy w marcu 2009.
    Do mycia nie używamy domestosa, bardzo rzadko bierzemy antybiotyki, pierzemy w Loveli, zmywamy w zmywarce używając kostek Sommat albo Calgonit.

    No i niestety trochę czasami podśmiarduje na zewnątrz budynku. Nie jakoś strasznie, ale niestety wyczuwalnie. Zastanawiam się co może być nie tak? Do tej pory słyszałem, że śmierdzi, jeśli się nie zrobi wywiewki nad dachem. My mamy wywiewkę, ale może jest ona zbyt niska?

    Ma ktoś jakieś pomysły, co może być nie tak? Mi przychodzą do głowy jedynie kostki do zmywarki - zawierają fosforany. No ale większość pisze, że to bez znaczenia.

    Pozdrawiam
    Qba

  6. #26

    Domyślnie

    Odgrzebuję temat, bo chciałbym się dowiedzieć jakich używacie środków aktualnie. Dalej tylko Frosch, czy może co innego?
    Fajnie jakby ten temat żył i były w nim zawsze aktualne informacje...
    Dziennik w blaszaku.
    Komentarze można wieszać na tablicy obok.

  7. #27

    Domyślnie

    podnoszę temat, co oprócz froscha używacie?
    aksamitkowy dom
    komentarze

    Laim*PL Domowa Hodowla Kotów Rasowych Ragdoll

  8. #28

    Domyślnie

    Zdaje się że ten temat umarł. Albo ludzie nie przejmują się i używają co popadnie.
    Dziennik w blaszaku.
    Komentarze można wieszać na tablicy obok.

  9. #29

    Domyślnie

    Ja jak na razie wszystkie, wszelkiego rodzaju produkty na chlorze z umiarem.

  10. #30

    Domyślnie

    a jak ze stosowaniem chemi do zmywarki, bo tu jednak idzie tego najwiecej, sa jakieś eko tabletki?
    aksamitkowy dom
    komentarze

    Laim*PL Domowa Hodowla Kotów Rasowych Ragdoll

  11. #31

    Domyślnie

    zmywarka tak samo jak proszki do pranio, co do eko-produktów zapewne są, nie widziałem takich

  12. #32

    Domyślnie

    Ja póki co, też zwykłe. Rozważam tabletki Sonett, do kupienia np. w EKOZET z Częstochowy (e-sklep i allegro), tylko nie wiem czy warto. Jak mi się skończą te co mam, to wezmę na próbę.
    Próbował ktoś tych tabletek?
    Dziennik w blaszaku.
    Komentarze można wieszać na tablicy obok.

  13. #33
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bambuszka

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Posty
    1

    Domyślnie

    Wraz z mężem od kilku lat stosujemy bakterie BIO9 MIX oraz BIO9 Drenaż i jesteśmy zadowoleni, tzn. nie ma nieprzyjemnych zapachów a oczyszczalnia przydomowa pracuje tak jak powinna.

    Co do detergentów i tym podobnych - też słyszałam, że powinno się je ograniczać. Podobno najbardziej zabójcze dla kanalizacji są krety i tabletki do zmywarek. Ja np. w ramach prowadzenia ekologicznego i przyjaznego naturze domu sięgnęłam ostatnio po BIO9 EMR Fresh, którym od czasu do czasu odświeżam blaty i podłogi, zamiast czyszczenia chemią i płynami do podłóg - efekt identyczny, a zawsze mniej detergentów trafia do kanalizy. Poza tym ten preparat podobno zostawia po sobie pożyteczną florę bakteryjną (tak to się chyba profesjonalnie nazywa) na powierzchni, która hamuje rozwój grzybów i innego niewidzialnego paskudztwa. No nic - potestujemy, zobaczymy. Póki co zapach rześki i wszystko bez zarzutu. Aha - te środki ekologiczne kupuję przez sklep internetowy (niełatwo upolować, ale mogę dać namiary ).

  14. #34

    Domyślnie

    Reklama dźwignią handlu...
    Dziennik w blaszaku.
    Komentarze można wieszać na tablicy obok.

  15. #35
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar czarownicaaa
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    178

    Domyślnie

    Cytat Napisał cieszynianka Zobacz post
    Nasz wykonawca powiedział, że oprócz kreta można używać wszystkie inne środki.
    Podobno w tych oczyszczalniach starszego typu nie było można
    a własnie że Kreta można używać jest bowiem specjalania linia Bio z bakteriami właśnie do szamb i POŚ-ów.

  16. #36

    Domyślnie

    Witam
    To coś nowego. Do niedawna Kret to była ostra chemia. Ja nie używam żadnych tego typu produktów, ale jak widać w tym temacie też muszą zaistnieć zmiany. Proszków używam zwykłych i dość często piorę. Na szczęście nic się złego nie dzieje. Raz w tygodniu sprawdzam ilość osadu.
    Przypominam, że na litrowy słoik po 30 minutach powinna osiąść jedna trzecia osadu.
    pozdrawiam
    zdolność opierania się pokusom jest miarą charakteru
    "Ostateczna walka rozegra się między złodziejami pamięci a okradanymi z niej narodami" - G.Herling-Grudziński

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał chopinetka Zobacz post
    Przypominam, że na litrowy słoik po 30 minutach powinna osiąść jedna trzecia osadu.
    pozdrawiam
    A co jeśli na litrowy (i każdy inny) słoik osiada jedna piąta osadu? Osad ma kolor brunatny, ładnie sedymentuje, ale ilość utrzymuje się na poziomie 1/5 lub nawet mniej. Ścieki na wylocie klarowne o zabarwieniu lekko słomkowym, bez wyczuwalnego zapachu.

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał niedowiarek Zobacz post
    A co jeśli na litrowy (i każdy inny) słoik osiada jedna piąta osadu? Osad ma kolor brunatny, ładnie sedymentuje, ale ilość utrzymuje się na poziomie 1/5 lub nawet mniej. Ścieki na wylocie klarowne o zabarwieniu lekko słomkowym, bez wyczuwalnego zapachu.
    i tak właśnie powinno być, to co oczyszczone będzie lekko mętne o zapachu przypominającym humus
    Oczyszczone ścieki nie mogą śmierdzieć!!!

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał niedowiarek Zobacz post
    A co jeśli na litrowy (i każdy inny) słoik osiada jedna piąta osadu? Osad ma kolor brunatny, ładnie sedymentuje, ale ilość utrzymuje się na poziomie 1/5 lub nawet mniej. Ścieki na wylocie klarowne o zabarwieniu lekko słomkowym, bez wyczuwalnego zapachu.
    Witam
    To może oznaczać, że masz za mało bakterii. Mogą być zagłodzone Ale jeżeli wszystko gra i nie śmierdzi tak jak napisał WOJSKI to nie ma się czym przejmować. Ja raz miałam odwrotną sytuację czyli za dużo osadu. Już miałam interweniować ale się unormowało. Trzeba to jednak sprawdzać.
    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez chopinetka ; 19-08-2012 o 21:37
    zdolność opierania się pokusom jest miarą charakteru
    "Ostateczna walka rozegra się między złodziejami pamięci a okradanymi z niej narodami" - G.Herling-Grudziński

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał chopinetka Zobacz post
    Witam
    Mogą być zagłodzone
    Przed uruchomieniem oczyszczalni dobrze zorganizować imprezę , wszyscy na tym korzystają

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony