dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 54 z 54
  1. #41
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar gaga33
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    371
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    może jeszcze jekies wskazówki osób juz uzytkujących? my właśnie też zastanawiamy się nad oczyszczalnią

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał gaga33 Zobacz post
    może jeszcze jekies wskazówki osób juz uzytkujących? my właśnie też zastanawiamy się nad oczyszczalnią
    ale jakich wskazówek potrzebujesz? w tym poście jest o używaniu chemii przez posiadaczy oczyszczalni. jeżeli chodzi o sam wybór oczyszczalni to jest sporo postów gdzie są opisane różne oczyszczalnie, starczy troszkę poszukać

  3. #43
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    andrzej70

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    6

    Domyślnie

    Porządkując dotychczasowe wypowiedzi:

    1. Stosowanie chemii jest szkodliwe dla bakterii żyjących w oczyszczalni, więc należy tę chemię ograniczać. Można stosować, ale z umiarem - natomiast z kretów, domestosów itp. lepiej zrezygnować na rzecz bardziej naturalnych środków.
    2. Bardzo szkodliwe dla kanalizacji są tabletki do zmywarek, bo są w nich silne i agresywne sole.
    3. Pojawiają się na rynku polskim środki czyszczące do domu pro-eko, czyli na bazie pożytecznych mikroorganizmów - np. wspomniany Bio9 EMR.
    4. Zamiast żrącej chemii do udrażniania kanalizacji można stosować biopreparaty - są takie środki zarówno w serii Bio7 jak i rodzime preparaty Bio9.
    5. W zależności od oczyszczalni i rodzaju ścieków (a to już zależy od mieszkańców) różne środki mogą mieć różną skuteczność
    6. Ogólny poziom świadomości ekologicznej i higienicznej w naszym społeczeństwie się podnosi i coraz więcej ludzi szuka naturalnych, biologicznych rozwiązań zamiast sztucznej chemii - dowodem tego jest ta dyskusja na forum. I to właśnie cieszy

  4. #44

    Domyślnie

    Fajne podsumowanie zrobił andrzej70. Szkoda tylko, że na 5 swoich postów w czterech reklamuje produkty HabaRL. Troche to budzi podejrzenie o rzetelność takich opinii.

    A tak ogólnie, to toksyczność takich czy innych chemikaliów zależy od ich rozcieńczenia. Nie mam przed oczami opakowania tabletek do zmywarki, ale wydaje mi się, że przede wszystkim zawierają środki zmiękczające - zasadowe i środki powierzchniowo czynne, głównie fosforany.
    Fosforany jako takie nie są trujące. A zasadowość (ph 10) jest tym mniej szkodliwa, im większa jest pojemność osadnika gnilnego w oczyszczalni. Dlatego kompaktowe SBR-y i inne mini-patenty są dużo bardziej wrażliwe na takie rzeczy niż porządne, duże oczyszczalnie. Wszystko jedno, czy w jednym czy w 2 zbiornikach.

  5. #45
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kropi
    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Posty
    1.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    86

    Domyślnie

    A nasza oczyszczalnia się wzięła i zapchała . W sumie to trochę miała prawo, gdyż od 4,5 (jakoś zeszło...) roku nikt nic przy niej nie robił... oprócz regularnego wsypywania bakterii, na początku Biolatrin a potem Microbec. Przyjechał Szambo-Jet, wśród obfitej łaciny kuchennej wyssał (odkuł? wykopał?) zawartość, a jak już ochłonął to stwierdził, że chyba nie sypaliśmy bakterii, bo wszystko było zarośnięte jakąś tłuszczową breją, niestety łącznie z rozsączem.
    Efekt jest taki, że z trzeciej studzienki rewizyjnej cokolwiek podcieka - nie jest tego dużo, czuć raczej bagnem niż - pardon - kupą, ale jest. Zamówiłem te tabletki Bio7, ponoć dają radę, wrzuca się toto do każdej studzienki i w ciągu kilku dni ma się odetkać, ano zobaczymy.
    Jedno wiem, że minimum co 2 lata trzeba odessać...
    Biedronka w Wódce
    Komentarze

    Gdybyśmy zawsze kierowali się rozsądkiem, życie byłoby nieskończenie nudne...

  6. #46
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał kropi Zobacz post
    A nasza oczyszczalnia się wzięła i zapchała . W sumie to trochę miała prawo, gdyż od 4,5 (jakoś zeszło...) roku nikt nic przy niej nie robił... oprócz regularnego wsypywania bakterii, na początku Biolatrin a potem Microbec. Przyjechał Szambo-Jet, wśród obfitej łaciny kuchennej wyssał (odkuł? wykopał?) zawartość, a jak już ochłonął to stwierdził, że chyba nie sypaliśmy bakterii, bo wszystko było zarośnięte jakąś tłuszczową breją, niestety łącznie z rozsączem.
    Efekt jest taki, że z trzeciej studzienki rewizyjnej cokolwiek podcieka - nie jest tego dużo, czuć raczej bagnem niż - pardon - kupą, ale jest. Zamówiłem te tabletki Bio7, ponoć dają radę, wrzuca się toto do każdej studzienki i w ciągu kilku dni ma się odetkać, ano zobaczymy.
    Jedno wiem, że minimum co 2 lata trzeba odessać...
    A tluszczyk po smazeniu nie lądował czasem w zlewie?

    marcin

  7. #47

    Domyślnie

    Jestem użytkownikiem POŚ od pięciu lat , w pierwszym roku miałem problem z obsługą bo dopiero się uczyłem użytkowania. W tej chwili nie mam problemu z użytkowaniem, czasem odczuwam delikatny zapach kiszonej kapusty. W tej chwili będę testował orzechy indyjskie do prania w pralce a jak się sprawdzi to można stosować w zmywarce w postaci mączki.

    pozdrawiam krzysiek

    http://natura-market.pl/pl/c/Orzechy-Piorace-EKO-HIT/39

  8. #48
    Vd**
    Guest
    Vd**

    Domyślnie

    Witam. Ja ma pierwszy rok POS biologiczną, trzykomorową oraz studnie chłonną. Stosuje Microbec ultra, ale nie wiem czy są to odpowiednie bakteriw. Do mojej oczyszczalnie dedykowane są bakterie tlenowe - mam instalację napowietrzająca oczyszczalnię. Na opakowaniu nic nie jest napisane czy tlenowe czy beztlenowe. Może ktoś poleci czy to dobre bakterie lub może coś lepszego podsunie? Obecnie wsypuję 1 dawkę bakterii co każdy tydzień. Jest tam taka miarka w komplecie.
    Teren pod studnią chłonną mam piaskowo-glinny, ale woda wsiąka w glebę bez kłopotu, gdyż oczyszczalnia wraz z domem jest jakieś 1-1,5m wyżej od pozostałego terenu.
    Słup wody w studni chłonnej jest stały, to około 85cm. Czyli wynika z tego, że ciśnienie hydrostatyczne, które wpycha wodę w grunt, jest wystarczające właśnie przy takim poziomie wody w studni chłonnej.
    Dzięki za jakieś podpowiedzi.

  9. #49
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Anna84
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Krosno
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    44

    Domyślnie

    Używanie standardowych środków chemicznych nie jest zalecane, zabijają one bakterie . Ale słyszałam również opinie o tym, że stosowanie zwykłych środków czyszczących jest dozwolone, ale w rozsądnych ilościach. Przyznam sama, że zdarza mi się stosować najzwyklejsze środki czystości nieprzeznaczone do POŚ, ale robię to w bardzo małych ilościach, żeby niczego nie zepsuć. Jedynie uważam, żeby nie stosować bardzo silnych żeli do WC, dlatego używam innych produktów, np. Bio-żel - [moderowano]. Cena OK, preparat wystarcza na długo, więc jak najbardziej polecam .
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 23-11-2015 o 14:37

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anna84 Zobacz post
    używam innych produktów, np. Bio-żel
    Dystrybutorzy (jest ich więcej niż ten wskazany przez Annę84) przepisują bezrozumnie, że producent żelu to Fabrique dans I'UE pour EAU ECARLATE S.A.S., czyli "Wyprodukowano w EU dla EAU ECARLATE S.A.S."
    Uprzejmie donoszę, że EAU ECARLATE S.A.S. jest handlową marką własną Unilevera Francja.
    To w zasadzie nic nie zmienia, ale chciałem zaznaczyć, że i tak stoi za tym wielka, a właściwie monstrualna chemia.

  11. #51
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rigmec

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Radochów
    Kod pocztowy
    47-540
    Posty
    134

    Domyślnie

    Zainteresowały mnie te orzechy piorace, niedługo lecę do Indii więc sprawdzę co miejscowi myśla o tym, bo w sklepie na półce z proszkami nie rzuciło mi się to w oczy.
    ...bo ja mówi jestem z lasu i już...

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał VdK Zobacz post
    Witam. Ja ma pierwszy rok POS biologiczną, trzykomorową oraz studnie chłonną. Stosuje Microbec ultra, ale nie wiem czy są to odpowiednie bakteriw. Do mojej oczyszczalnie dedykowane są bakterie tlenowe - mam instalację napowietrzająca oczyszczalnię. Na opakowaniu nic nie jest napisane czy tlenowe czy beztlenowe. Może ktoś poleci czy to dobre bakterie lub może coś lepszego podsunie? Obecnie wsypuję 1 dawkę bakterii co każdy tydzień. Jest tam taka miarka w komplecie.
    Teren pod studnią chłonną mam piaskowo-glinny, ale woda wsiąka w glebę bez kłopotu, gdyż oczyszczalnia wraz z domem jest jakieś 1-1,5m wyżej od pozostałego terenu.
    Słup wody w studni chłonnej jest stały, to około 85cm. Czyli wynika z tego, że ciśnienie hydrostatyczne, które wpycha wodę w grunt, jest wystarczające właśnie przy takim poziomie wody w studni chłonnej.
    Dzięki za jakieś podpowiedzi.
    Stosowałem Microbec i miałem podobne wątpliwości. Na pewno jest przeznaczony do wspomagania procesów beztlenowych. Na pewno atrakcyjny cenowo. Na pewno nie zaszkodzi. Nie zauważyłem efektów przy dozowaniu bezpośrednio do komory napowietrzania, ale to subiektywne wnioski na podstawie obserwacji wyglądu osadu czynnego. Stosowałem też Enzybac i Trigger-1. Ostatecznie po ustabilizowaniu procesu pozostałem przy Trigger-1 i stosuję go baaaardzo sporadycznie. Przez pierwsze dwa lata zaglądałem namiętnie do oczyszczalni, obecnie jakoś zapominam o regularności, a oczyszczalnia działa całkiem przyzwoicie . Trigger jest w saszetkach (dla mnie wygodniej) i był chyba pierwszym preparatem na rynku. Nie chce mi się dalej eksperymentować, chyba, że ktoś mnie przekona do zmiany na bazie własnych testów.

  13. #53

    Domyślnie

    Witam, Czy można sie jakoś z panem skontaktować? W jednym z postów napisane było że zmienił Pan bakterie i teraz oczyszczalnia działa jak należy. Gdyby Pan mógł podać nazwę tych bakterii byłabym bardzo wdzięczna.
    Pozdrawiam

  14. #54
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Pitrekkk
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    337

    Domyślnie

    Odświeżam.

    Jakieś polski odpowiednik froscha, jest coś takiego na rynku(poszukuje proszkow, jakiś mydel w kostce itd).

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony