dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie kręcenie płyt do profili UD 30

    Witam,
    Czytam i oglądam filmy o sufitach podwieszanych i juz głupieje. Czy robiąc sufit podwieszany przykręca się płyty KG do profili UD 30 ?
    Na filmiku Rigips nie kręcą, znowu na paru innych już do niej przykręcają.
    Druga sprawa czy jak opuszczam cały sufit o około 7cm ale przy dwóch ścianach muszę zrobić taki schodek i opuścić 30cm (aby zmieścić tam wentylację) to najpierw opuścić cały o 7cm i następnie do tego opuszczonego kręcić profile na ten "schodek" ??

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacek.zoo

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Dolny Śląśk
    Posty
    1.562

    Domyślnie

    Cytat Napisał ajqju Zobacz post
    Witam,
    Czytam i oglądam filmy o sufitach podwieszanych i juz głupieje. Czy robiąc sufit podwieszany przykręca się płyty KG do profili UD 30 ?
    Na filmiku Rigips nie kręcą, znowu na paru innych już do niej przykręcają.
    Druga sprawa czy jak opuszczam cały sufit o około 7cm ale przy dwóch ścianach muszę zrobić taki schodek i opuścić 30cm (aby zmieścić tam wentylację) to najpierw opuścić cały o 7cm i następnie do tego opuszczonego kręcić profile na ten "schodek" ??
    roznie mowia, madre glowy z inz przed nazwiskiem mowia ze absolutnie nie, z drugiej strony wielu praktykow kreci i tak robia, w moim rodzinnym domu 10lat temu byly robione sufity i nic kompletnie nie popekalo, ani jednej rysy, a byly krecone do ud. ja za 2tyg zaczynam krecic plyty, bedzie z 200m tego, i bede krecil do ud. strop z belek drewnianych ukladany prawie rok temu, to co mialo sie wykrecic to wyktecilo

  3. #3

    Domyślnie

    A będziesz dawał taśmy poślizgowe na ściany?
    Jakie masy wybrałeś do spoinowania i gipsowania ?

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacek.zoo

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Dolny Śląśk
    Posty
    1.562

    Domyślnie

    Cytat Napisał ajqju Zobacz post
    A będziesz dawał taśmy poślizgowe na ściany?
    Jakie masy wybrałeś do spoinowania i gipsowania ?
    najprawdopodobniej uniflot i megaron. jak sie kreci do ud to bez sensu dawac tasmy, tak mi sie wydaje.
    jeden znajomy co ciagle robi zabudowy g-k mowil mi ze jak drewno mokre i sie bedzie wykrecalo to i nie krecenie do ud nic nie da bo popeka, a jak suche i juz powykrecane to tez juz nie popeka. i on zawsze kreci

  5. #5

    Domyślnie

    Widać różne szkoły i tak naprawdę nie wiadomo jak lepiej.
    Ja się zastanawiam nad Rigipsem Vario i Cekolem C-40. Jeszcze gdzieś czytałem że Atlas Stoner się sprawdza ale mało jest opinii ale cena dobra.
    Ostatnio edytowane przez ajqju ; 05-12-2014 o 21:34

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacek.zoo

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Dolny Śląśk
    Posty
    1.562

    Domyślnie

    Cytat Napisał ajqju Zobacz post
    Widać różne szkoły i tak naprawdę nie wiadomo jak lepiej.
    Ja się zastanawiam nad Rigipsem Vario i Cekolem C-40
    ja tam wole sluchac praktykow a nie teoretykow. mam kumpla ktory jest mgr inz po budowlance. i takie durnoty czasami gada ze nie da sie tego sluchac.

    a co do mas to te polecil mi znajomek ktory juz kupe lat tym robi i sie sprawdza, a pewnie jakby sie wglebil to niewiele sie roznia od tych co napisales czy od innych konkurencji. drugi raz ameryki nie odkryja

  7. #7

    Domyślnie

    Podobno Rigips jako pierwszy wprowadził na rynek takie masy. Może ktoś się wypowie jeszcze to się zobaczy jakie opinie.
    Co do mas wykańczających to SheetRock ma dobre opinie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony