dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 38 z 38
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmor
    Po prostu otwórz okna.
    niby to takie proste, a jak bardzo skomplikowane...
    Jak wspominałem poddasze jest nieużytkowe, więc jedyne co tam jest to wyłaz dachowy. Który oczywiście można uchylić, jednak bez sensu jest w zimie codziennie wchodzić na poddasze otwierać i zamykać ten wyłaz.
    Jak to robić automatycznie, aby było dobrze i wentylować nieużytkowe poddasze? (chyba, że taka wentylacja jest zbędna?)

  2. #22
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    slawkin

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    504
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    83

    Domyślnie

    Ja miesiąc temu robiłem tynki, wylewki skonczyli w zeszłym tygodniu wczoraj miałem zawał jak przyjechałem do chaty.

    Wszędzie mokre plamy i "rosa" na membranie- kierbud uspokoił i zalecił wietrzenie domu...
    Pustaki wentylacyjne sprzedam - bardzo tanio oddam w dobre ręce
    Dziennik budowy
    Komentarze

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał slawkin
    Ja miesiąc temu robiłem tynki, wylewki skonczyli w zeszłym tygodniu wczoraj miałem zawał jak przyjechałem do chaty.

    Wszędzie mokre plamy i "rosa" na membranie- kierbud uspokoił i zalecił wietrzenie domu...
    Na myśli miałem wentylację poddasza nieużytkowego w przyszłości, zakładam, że woda z tynków i wylewek już wyparowała. Nie wiem czy jest wogóle konieczne wentylowanie takiego poddasza?

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał daro31ie
    Problem kolego ze zawsze wate bedziesz mial mokra, dlatego ja jestem zwolennikiem deskowania a nie foli nie zalatwia to problemu , ale napewno pomaga. Ja jczesto zastanawiam sie co dopiero musi sie dziac w scianie jednowarstwowej ooooooooo
    Pomysl na zew. masz -20 a wew. +20w miejscu tkz zera musi sie skraplac woda.
    fizyka
    pozdrawiam daro31ie
    W miejscu 'tkz zera' (?) to woda zamarza a nie się skrapla. Fizyka.

    A wrze w 90 stopniach.
    PS Sorry, 90 stopni to ma kąt prosty.
    Regulamin

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Temperatura wrzenia wody zależy od ciśnienia więc w określonych warunkach np. wysoko w górach może wrzeć w temperaturze 90*. Para wodna skrapla się gdy znajduje się w stanie nasyconym a temperatura, w której to zjawisko zachodzi to tzw. temperatura punktu rosy. Zjawisko to występuje w izolacji cieplnej i należy zrobić wszystko aby je zminimalizować np. starannie montując paroizolację. Wracając do meritum lepszym rozwiązaniem jest montowanie izolacji cieplnej po tynkach i wylewkach (te kilkadziesiąt wiader wody musi odparować!). W przypadku gdy jednak decydujemy się na montaż izolacji cieplnej wcześniej to koniecznie montujmy paroizolację. Po pracach mokrych wietrzymy, wietrzymy i jeszcze raz wietrzymy! W przypadku zastosowania na poddaszu nieużytkowym folii wysoko paroprzepuszczalnej inna wentylacja tej przestrzeni nie jest potrzebna. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  6. #26

    Domyślnie

    te kilkadziesiąt wiader wody musi odparować
    Tynki były robione w październiku, wylewki w listopadzie, a ta wilgoć pojawiła się dopiero teraz wraz z rozpaleniem kominka. Na poddaszu prawie nie ma ścianek działowych, jest otwarta przestrzeń.

    Dorota

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    To bardzo krótki okres jak na całkowite odparowanie. A te skropliny pojawiają się teraz bo wilgotność powietrza sięga 90% więc gdzie ma ta wilgoć odparować? Trochę cierpliwości a wszystko będzie OK. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał raziu Zobacz post
    niby to takie proste, a jak bardzo skomplikowane...
    Jak wspominałem poddasze jest nieużytkowe, więc jedyne co tam jest to wyłaz dachowy. Który oczywiście można uchylić, jednak bez sensu jest w zimie codziennie wchodzić na poddasze otwierać i zamykać ten wyłaz.
    Jak to robić automatycznie, aby było dobrze i wentylować nieużytkowe poddasze? (chyba, że taka wentylacja jest zbędna?)
    Ja mam dokladnie ten sam problem, na stryszku nad poddaszem uzytkowym pojawila sie wilgoc miedzy welna a folia paroprzepuszczalna.
    Na stryszku jest jedynie wylaz dachowy, nie ma innej wentylacji.

    Oczywiscie wilgoc pojawila sie gdy zaczelismy mocniej grzac a temperatury byly w okolicy zera. Wilgoc nie pojawila sie na welnie na poddaszu uzytkowym. Zakladam, ze dlatego bo okna byly rozszczelnione.

    Obecnie welna jest zapakowana miedzy krokwiami az do kalenicy. zarowno na poddaszu uzytkowym jak i stryszku.
    poddasze uzytkowe nie ma jeszcze folii paroszczelnej - ale nie jestem pewna czy jej polozenie zalatwi problem.

    Pytanie co zrobic aby w przyszlosci na stryszku nie bylo tej wilgoci na stryszku?
    Ostatnio edytowane przez jaalicja ; 16-02-2014 o 17:54

  9. #29
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    seweryn22

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Ciechanów
    Posty
    70

    Domyślnie

    ja dodatkowo dociepliłem poddasze wełną Isovera Unimatą a dokładniej rozłożyłem ją na poddaszu nieużytkowym mam cieplej i w razie skraplania się pary krople spadają na tą wełnę.

  10. #30

    Domyślnie

    A czy tak może się dziać? Czy wełna nie będzie zbyt wilgotna? Rozumiem, że raczej parę kropel jej nie zagrozi. Jakich polecacei producentów wełny mineralnej. Czy Isover jest godny zaufania?

  11. #31
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    GRegory ja

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    łódzkie
    Kod pocztowy
    95-083
    Posty
    10

    Domyślnie

    Witam mam podobny problem.poddasze miałem niedocieplone sama deska i papa było ok . W tym roku położylismy wełne 15 i skrapla sie woda po pierwszej warstwie foli i wełna jest wilgna .KONSTRUKCJA OD GÓRY -PAPA DESKA FOLIA PAROIZOLACYJNA WEŁNA FOLIA PAROIZOLACYJNA .2X FOLIA TO BŁĄD?????????????

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ta nad wełną powinna być paroprzepuszczalna
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  13. #33
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    GRegory ja

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    łódzkie
    Kod pocztowy
    95-083
    Posty
    10

    Domyślnie

    Wełna bezpośrednio może dotykać do desek?

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Wełna bezpośrednio może dotykać do desek? nie może dotykać desek .. musi być szczelina wentylacyjna.

    .KONSTRUKCJA OD GÓRY -PAPA DESKA FOLIA PAROIZOLACYJNA WEŁNA FOLIA PAROIZOLACYJNA .2X FOLIA TO BŁĄD?????????????
    tak od góry .. papa 2x deska .. pustka powietrzna 3-4cm .. membrana wysokoparoprzepuszczalna, wełna 2x między ; krokwie w poprzek pod krokwiami .. na to folia paroizolacyjna, najlepiej z aluminium, oraz pustka powietrzna 1,5 cm i GK..
    przy czym warstwa pod krokwiami to te 10cm wypada dać. między krokwie 15 ..

  15. #35
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    GRegory ja

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    łódzkie
    Kod pocztowy
    95-083
    Posty
    10

    Domyślnie

    jutro biore sie za poprawki DZIEKUJE, DZIĘKUJE , CZY Jeszcze coś ważnego powinienem wiedzieć?

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    A no rutynowo, ściany szczytowe są podmurowane do deskowania ? jeśli tak to też trzeba poprawić.
    I dać styropian który połączy izolacje; poddasza i ścian.
    Tworząc jedną całość. Oczywiście nad ścianami działowymi to samo. Może okolice murłaty i ścianki kolankowej.
    Też wypada pomyśleć czy tam ciągłość izolacji jest, czy murłata ogacona izolacją.

  17. #37
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    GRegory ja

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    łódzkie
    Kod pocztowy
    95-083
    Posty
    10

    Domyślnie

    standardowo mur jest do samego dachu ,bez styropianu ,styropian jest na zewnatrz . lecz krokiew nie została zabudowana steropianem z względu na leprze oddychanie muru-PODOBNO

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    z względu na leprze oddychanie muru-PODOBNO
    jeśli jeszcze tam nie mieszkasz, to wypada połączyć izolację jedną z drugą.
    Bez sensu jest zostawianie takich miejsc bez izolacji.
    A oddychanie ścian to inna dziwna bajka .. którą Ci niestety powiedziano, nikt dokładnie nie poda definicji tego "oddychania"
    ale jest lub nie .. tyle ma dopowiedzenia .. przeciętny majster.. szkoda.

    Zostawienie muru, bez izolacji, może grozić wodą, na styku mur GK.. po prostu ciepło szybciej będzie zasuwać z domu takim miejscem.
    Przez to, temp tego miejsca jest niska, + duża wilgotność w pomieszczeniach = kondensacja.
    Zresztą jeden problem Ci się pojawił, dobrze że na czas uda się Tobie poprawić.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony