dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie Koło czy sanplast?

    Witam!
    Nastawiliśmy się z mężem na kabinę prysznicową Koło ATOL Crepi, a tu dziś pan w sklepie zbił mnie z pantałyku i mówi, żeby absolutnie nie brać kabin Koła, bo po roku lecą rolki i wogóle beee. Doradzał Sanplast. I co teraz, zmiana planów?
    Dodam, że pan miał w ofercie kabiny tylko w cenach pow. 9 tyś więc chyba mogę stwierdzić, że opinia obiektywna...

    Jakieś doświadczenia w tym temacie?

    Pozdrawiam

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Coś facet ściemnia. Możliwe, że ma większą marżę na Sanplast lub też brakuje mu wykonania sprzedaży tej marki by utrzymać na kolejny okres czasu dotychczasową (przypuszczam) korzystna umowę z producentem

    Pomyśl realnie- kabina za 9.000 zł w której po roku "lecą" rolki!!! - to się kupy nie trzyma....
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  3. #3

    Domyślnie

    Może mają niską marżę na "Kole"???
    W każdym bądź razie ja usłyszałem to samo w hurtowni a jako, że jestem laikiem w tych sprawach to wybrałem "Sanplast". Już kupiłem- na razie leżą w paczkach w garażu; oglądałem rolki- łożyska plastikowe z metalowymi kulkami. Jakie rozwiązanie ma "Koło" nie wiem...
    I jeszcze jedno- wybrałem kabiny z dodatkowymi uchwytami do przesuwania drzwiczek, po tym jak małżonka o mało nie złamała paznokcia mocując się w sklepie z kabiną bez dodatkowych uchwytów...

  4. #4

    Domyślnie

    O, Wowka mnie wyprzedził z tą marżą...

  5. #5

    Domyślnie

    Atol Crepi kosztuje w/g katalogu 1434 zł + VAT, czyli po rabatach około 1400 zł brutto...

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wowka
    Coś facet ściemnia. Możliwe, że ma większą marżę na Sanplast lub też brakuje mu wykonania sprzedaży tej marki by utrzymać na kolejny okres czasu dotychczasową (przypuszczam) korzystna umowę z producentem

    Pomyśl realnie- kabina za 9.000 zł w której po roku "lecą" rolki!!! - to się kupy nie trzyma....
    Sprostowanie - facet sprzedaje INNE marki, a rozmawialiśmy o tych tańszych, więc nie miał teoretycznie powodu żeby ściemniać.
    A Atol faktycznie za ok. 1400 - tylko na tyle mnie stać

  7. #7

    Domyślnie

    Ja mam Koło Atol Crepi wraz z brodzikiem Atol 90 półokr.

    Bzdury opowiada ten Twój sprzedawca. U mnie nie potwierdzają się te jego zarzuty wobec tej kabiny, a mam ją 3 latka.

    A w poprzednim mieszkanku miałem Sanplast (fakt, ze jakąś tanią). Nie do uszczelnienia. Bez sensu. Co prawda widziałem bardzo ciekawe, drogire kabiny Sanplast, ale niechęc do marki pozostała, wybrałem (po poleceniu znajomego sprzedawcy) Koło i nie żałuję tego wyboru.

  8. #8

    Domyślnie

    Ja co prawda mam taniego Sanplasta, ale niechęć do marki już mam! Musiałem zamontować metalowe narożniki do drzwi, bo drzw w narożnikach są monowane na styk i na wkręty, no i po jakimś czasie to wszystko się obluzowuje i drzwi się rozwalają. W drzwiach z Koła widziałem, że listwy w narożach sa montowane na zakład, więc chyba lepiej. Jak będę teraz kupował to zdecydowanie Koło!

  9. #9

    Domyślnie

    Ufff, czyli moje plany nie muszą legnąć w gruzach
    Dzięki za te opinie

  10. #10
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    rogi

    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    426
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Ani koło ani sanplast.
    Polecam Kabi. www.kabi.pl
    Kupiłem Pablo II. Jakość kabiny reweklacyjna. Cena - udało się bez rachunku 1050 zł. + brodzik 270 zł.
    Kto szuka nie błądzi!

  11. #11

    Domyślnie

    Ooo! Kabi sie rozwinelo! jak ja kupowałem to robili tylko takie badziewskie kabiny jak tanie sanplast. Moze warto by się zainteresować, bo skoro starają sie zdobyc rynek nieco drozszych kain to musza byc konkurencyjni cenowo, a jakościowo podobni.
    Pamietam,ze gdy kupowałem kabinke to i tak te kabiny kabi które oglądałem były ciekwasze niz podobne sanplastu.

  12. #12

    Domyślnie

    Od 6 lat użytkuję kabinę z Sanplastu, pięciokątna, szklana , nazwy nie pomnę, ale na pewno nie była zbyt droga.Jedyne zastrzeżenie to trudnodostepne do czyszczenia zakamarki.więc przy wyborze kabiny zwróć też na to uwagę.
    Na temat Koła mogę powiedzieć tyle, że kabinę chyba Akcent posiada siostra i faktycznie jedne rolki mają wyłamane.

  13. #13

    Domyślnie

    Ja też mam Kabi Pablo II ,po roku użytkowania nic sie nie dzieje. Polecam

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Baru
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.176

    Domyślnie

    A mnie dzisiaj w jednym sklepie przekonywano, że nie ma jak Ravak, a w drugim pan zdecydowanie stawiał na Koło. Ravaka umieścił na tej samej półce co Sanplast - czyli niższej.
    No i co teraz?!
    Chyba jednak Koło, bo u mnie do końca września jest 10-cioprocentowy rabat na wszystkie wyroby Koła. A jak jeszcze do tego dodam 7% (a raczej odejmę) - to mi całkiem fajniutko te ceny zaczynają wyglądać.
    Ale ceramika to mi się bardziej Roca podoba.
    A Wy?
    Jakie macie zdanie na temat tej firmy?

  15. #15
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Michasia84

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-060
    Posty
    2

    Domyślnie Sanplast obecnie

    Cytat Napisał Wowka Zobacz post
    Coś facet ściemnia. Możliwe, że ma większą marżę na Sanplast lub też brakuje mu wykonania sprzedaży tej marki by utrzymać na kolejny okres czasu dotychczasową (przypuszczam) korzystna umowę z producentem

    Pomyśl realnie- kabina za 9.000 zł w której po roku "lecą" rolki!!! - to się kupy nie trzyma....
    Byłam świadkiem podobnej sytuacji. Słuchajcie, facet mówił mi Sanplast to już inna jakość niż parę lat temu i teraz naprawde teraz poleca się ich produkty (mówił o tych ze średniej i wyższych półek) jako niezawodne.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony