dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    LukiSz1984

    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    3

    Domyślnie zmiana projektu

    Mam pytanie,bo w gotowym projekcie chciałbym zmienić usytuowanie kilku ścianek działowych i nie wiem czy trzeba od razu zapisać zmiany w projekcie czy wogóle nie musze zapisywać zmian ścianek działowych w projekcie???
    Przestronny d08b

  2. #2

    Domyślnie

    nie musisz,
    choc raczej lepiej jak zmiany sa naniesione, bo wykonawca dokladnie wie co i jak murowac,

  3. #3

    Domyślnie

    Nie chcę zakładać nowego tematu, więc podciągam ten Mamy pozwolenie na budowę i nagle naszło nas, że chcielibyśmy zrezygnować z balkonu nad wykuszem i zrobić tam mały daszek. Czy ktoś z Was się może orientuje czy taka zmiana może zostać uznana za istotną i trzeba ją zgłosić do Starostwa czy raczej podlega tylko wpisowi do Dziennika Budowy? Nie wiem czy kubatura się wtedy jakoś może zmienić?

    Z góry dziękuje za wszelką pomoc!

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    cyan

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-902
    Posty
    66

    Domyślnie

    Witam
    Zmiana ścianek działowych nie wymaga zmiany projektu a jedynie wpisu do księgi budowy. Co do zamiany balkonu na daszek to radzę zapytać w Urzędzie – wg mnie nie powinno wymagać to zmiany projektu ale jak to zwykle bywa urząd może mieć inne zdanie. Zawsze lepiej zrobić to legalnie niż później płacić.
    Pozdrawiam

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar gazio
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Koszalin
    Posty
    296

    Domyślnie

    Zmianie podlega architektura budynku - może być to uznane za zmianę istotną. Nie ryzykowałbym "Na dziko".
    Za was, za nas, za gaz!!!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony