dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 64
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Zrobić płytę betonową na folii ,gr 10 cm , zbrojenie fi 8 1x 10x10 cm

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zbigniew100
    Zrobić płytę betonową na folii ,gr 10 cm , zbrojenie fi 8 1x 10x10 cm
    Masz ci los.. ale to zart prawda? Bo jak ktoś tak jak ja nie zna się na tych sprawach, to nie wie czy Ty na poważnie czy dla żartu .

  3. #23

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar am00
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    1.499
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    51

    Domyślnie

    Taki domek to z reguły konstrukcja samonośna (ma belki podwaloinowe lub coś podobnego). Wcale nie trzeba nic wcześniej przygotowywać. Stawiasz taki domek na ziemi lub na deskach, belkach, bloczkach itp. poziomując przy pomocy lewarka samochodowego. Następnie podkopujesz w miejscach przewidzianych do zakotwienia - narozniki itp. Przykręcasz kotwy najlepiej w kształcie L z drutenm karbowanym i taką wiszacą kotwę zalewasz betonem. Dołki głębokie na 50cm jeśli w piasku lub do strefy przemarzania jesli glina.
    Łowca krokodyli raz się w życiu myli!
    Zaległy dziennik - galeria
    Komentarze

  5. #25
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tur555

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    3

    Domyślnie Zamieżam wybudować domek na terenie ogródków działkowych Rod.

    Znalazłem takie oto szkice murowanych domków ogrodowych 35m2 co o nich myślicie ?
    Czy jak wybuduję coś takiego to czy nie runie mi na głowę ?

    szkice domków ogrodowych

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANSE72

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    KOSTRZYN NAD ODRĄ
    Posty
    986

    Domyślnie

    jeżeli masz pojęcie o odpowiednim przemurowaniu jak i w pracach ciesielskich ,zbrojarskich to możesz zacząc zbierać materiały

  7. #27
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mim
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Łomianki Dolne
    Posty
    171

    Domyślnie

    Też planuję robić domek narzędziowy z wiatą na drewno. Całość o wymiarach 3,5 x 2 m pod jednym dachem. W tym domek 2x2 m. Dach jednospadowy z płyty bitumicznej ONDULINE.

    Czy drewno powinno być strugane czy niekoniecznie ? Pytałem w składzie drewna w Łomiankach to cena krokwi 5 x 10 cm jest 700zł za m3, a desek calowych 450zł za m3. Czy lepiej kupić zaimpregnowane czy samemu impregnować ?

  8. #28

    Domyślnie

    Drewno strugane mniej chłonie i lepiej się obrabia.
    Impregnację i tak sam zrobisz sobie pod kolor - będziesz małował.
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  9. #29
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mim
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Łomianki Dolne
    Posty
    171

    Domyślnie

    Oto projekt mojego domku z wiatą wykonany w Google SketchUp. Czy belki 5x10 cm nadadzą się ? Czy w części wiaty powinienem dodać zastrzały ?

    Ostatnio edytowane przez mim ; 31-08-2010 o 12:52 Powód: zdjęcie

  10. #30

    Domyślnie

    zastrzały ładnie wyglądaje. Na wszelki wypadek zrób je.
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  11. #31

    Domyślnie

    Co do grubości belek to pewnie wystraczą. Ale liczy sie też efekt wizualny. i te 5 cm będzie kiepsko wyglądać.
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  12. #32
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mim
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Łomianki Dolne
    Posty
    171

    Domyślnie

    Cytat Napisał NOTO Zobacz post
    Co do grubości belek to pewnie wystraczą. Ale liczy sie też efekt wizualny. i te 5 cm będzie kiepsko wyglądać.
    Niestety okazało się, że potrzebne jest pozwolenie na budowę, bo chciałem toto postawić w granicy działki. Jest to narożnik - graniczy z dwoma sąsiadami. Chyba postawię bez pozwolenia, trudno. Nie mam zdrowia załatwiać projektu, map, warunków zabudowy z gminy dla małego domku 2 x 3 m.

  13. #33

    Domyślnie

    A co sąsiedzi na to ?
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  14. #34
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mim
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Łomianki Dolne
    Posty
    171

    Domyślnie

    Sąsiad się zgadza. Zresztą sam też postawił bez pozwolenia małą wiatę na drewno na granicy z innym sąsiadem. Drugi sąsiad to deweloper, który jeszcze nie sprzedał domu.

  15. #35
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar misiaczekm
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Bartochy koło Bezled ;)
    Posty
    313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    144

    Domyślnie

    Nie trzeba pozwolenia na budowę. Zgłaszasz tylko budowę (weź kopię) i po 30 dniach jak nic nie przyjdzie z urzędu oznacza, że masz zgodę i możesz budować. Nazwij to to ALTANKA lub WIATA.
    "Zgłaszam budowę altanki, nie związanej z gruntem o wymiarach... (max. 25m2 i wys. 4m w dachu dwustronnym)"
    Mapkę geodezyjną se z kseruj i na niej narysuj obraz altanki, dla pewności daj odległość 1,5m od ogrodzenia od sąsiadów. Odległości od siatki nie tyczą się tych budynków, ale lepiej dmuchać na zimne. Jak Twoja działka ma szer. mniejszą niż 16m to nawet budynek możesz wybudować na granicy działki.

    Zgłoszenie i oświadczenie o własności znajdziesz w necie lub pobierzesz ze starostwa lub gminy.

    PS.

    Ja się jednak nie odważyłem sam zbudować, wybrałem domek ECO-9 za 3,4 tyś. z podłogą (ostatnie zdjęcie ze szkicem tego domku - pozostałe to ECO-6)
    http://www.warbit.eu/main.php?fid=47...g=0&liid=10835

    Do końca października mają mi go dostarczyć.
    Ostatnio edytowane przez misiaczekm ; 22-10-2010 o 17:14
    () () MisiaczekM
    ( o )
    () _ ()
    () ()

    Dziennik MisiaczekM
    Foto naszego bliźniaka

  16. #36

    Domyślnie

    Tylko ten transport z Olsztyna do Wrocławia ... zabija całą ideę
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  17. #37

    Question Domek ogrodowy od podstaw

    Witam serdecznie,

    W ostatnim czasie wziąłem się za organizację ogrodu. Chciałbym na nim postawić domek ogrodowy, niestety ceny takich domków są przerażające... W związku z tym stwierdziłem, że wezmę się za to sam. Jako, że nie mam żadnej wiedzy na ten temat, a posiadam jakieś zdolności manualne i ambicję zwracam się do Was o pomoc.
    Domek ma wyglądać mniej więcej tak jak w linku http://www.delta-gartenholz.com/pl/p...wy-360-300.htm
    Co do konstrukcji nie jestem pewny, na pewno chce to zrobić niskim kosztem. Tu proszę o pomoc w wyborze konstrukcji.
    Wszystkie domki jakie oglądałem mają ściany zrobione z desek na pióro-wpust. Ja chciałem zakupić w tartaku zwykłą calówkę.
    - Jaką konstrukcję ścian wybrać? (wieńcową, szkieletową, inną?)
    - Czy w przypadku wyboru desek bez pióra będą one jeszcze osiadać?
    - Czym najlepiej uszczelnić szpary między deskami?

    Z góry dziękuję za odpowiedzi.

    Pozdrawiam

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Wbrew pozorom nie jest łatwo tanio zrobic taki domek. Takie jak te z linka są stabilne własnie dzięki swojej konstrukcji. Wpust - wypust plus łączenie na wczepy. Jak bedziesz chciał sam takie cos zrobić nie mając maszyn to okaże się że koszt zlecenia plus materiał wyjdzie podobnie. Uszczelnianie styku desek to syzyfowa praca. Lepiej już porobić te wpusty i wypusty. Masz gwarancję że będzie to w miarę szczelne przez cały sezon. Deski w końcu pracują. Moim zdaniem najtańszy domek to szkielet obity płytami OSB. Nie wygląda tak ładnie (oczywiście jest to kwestia wykończenia) ale jest rzeczywiście tani.
    Ostatnio edytowane przez perm ; 30-05-2012 o 07:01
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  19. #39

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź.
    Na szczęście mam znajomego stolarza, który może dokonać obróbki. Tartak, w którym zamierzam zakupić drewno wysłał mi ofertę myślę, że dość korzystną. Oferują podbitkę po suszeniu i struganiu o wymiarach 22x105 dowolnej długości w cenie 30 zł netto za 1 m2. Myślę, że to będzie najlepsza opcja. Drewno docinają na życzenie klienta. Możliwe, że będzie się dało również wyciąć wczepy. Wczoraj zacząłem wszystko liczyć i wstępnie materiały szacuję na około 2 tys. zł także nie jest to jakaś kosmiczna kwota. Tym bardziej, że za podobnych rozmiarów domek trzeba zapłacić minimum 8 tys. zł...

  20. #40

    Domyślnie

    Jak kupisz deski w tartaku to będą one na 99% mokre więc po paru miesiącach bedziesz miał szpary centymetrowe pomiędzy przybitymi deskami.
    Więc albo pióro wpust, albo na deski calówki boazeria podbitkowa.

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony