dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 80
  1. #1

    Domyślnie STROP ŻELBETOWY CZY TERIVA ?

    STROP ŻELBETOWY CZY TERIVA ?

    Zastanawiam się nad tym wyborem.

    Proszę o opinie.

    Jak wygląda to cenowo ?

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    boguslawskia

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    377
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    55

    Domyślnie

    Filigran /monolit/ jest droższy od Terrivy.

    Zresztą obojętnie jaki,
    jak zmieniasz na inny niż masz w projekcie to musisz mieć projekt stropu wykonany przez uprawnionego architekta lub biuro projektowe. Oczywiście musi być też wpis wykonany przez KB w DB o zmianie stropu.

    Zmiana stropu to zmiana istotna w budynku

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    nie wiem dlaczego wydaje mi się że Terriva jest stropem żelbetowym
    raczej

  4. #4

    Domyślnie

    PROJEKT jest właśnie u Architekta, chcę teraz podjąc decyzję żeby mi wpisał w projekt mój ostateczny wybór stropu.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    monolit moze być cieńszy, jest tez cichszy. Wbrew pozorom te 10 cm różnicy w wysokości poddasza ma znaczenie.
    Wady:
    dłuższy czas wykonania, koszt tez może być wiekszy.
    Najfajnieszy jest filigran ale ja szukałem z miesiąc i nie znalazłem. A raczej znalazłem kilka firm ale musiałbym minimum kupić 600 m2
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon
    ... jest tez cichszy...
    Wydaje mi się, że jednak gęstożebrowy jest cichszy, ze względu na pustki powietrzne w bloczkach, ale może się jednak mylę. Mam monolit, bo był trzy krotnie tańszy. Szalowalem na płytach OSB, które wykorzystałem na poddaszu. Beton od tych co "pomagali budować" byla kiedyś taka firma
    Teraz każdy stuk czy bieganie dzieci jest dobrze słyszalne, ale inne odglosy nie. W Teriwie wylewka na wierzch to była 1/3 grubości mojego stropu, więc od razu wybór padł ma monolit.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon
    monolit moze być cieńszy, jest tez cichszy. Wbrew pozorom te 10 cm różnicy w wysokości poddasza ma znaczenie.
    Wady:
    dłuższy czas wykonania, koszt tez może być wiekszy.
    Najfajnieszy jest filigran ale ja szukałem z miesiąc i nie znalazłem. A raczej znalazłem kilka firm ale musiałbym minimum kupić 600 m2
    Czytając Twój dziennik zastanawiałem się dlaczego poszłeś w terive, a nie w filigran.
    Powyższe wyjaśnia, ale ciekawe czy znajdę u siebie wykonawcę na 150 m kw filigranu (kujawsko-pomorskie).
    Nadzieja w "zapaści budownictwa"

  8. #8
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mapan
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    337
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslawskia
    Filigran /monolit/ jest droższy od Terrivy.
    Zmiana stropu to zmiana istotna w budynku
    Filigran to nie monolit, a zmiana stropu nie jest zmiana istotną. Gdyby tak było, to żaden wpis do dziennika budowy nie pomógłby, tylko konieczne byłoby uzyskanie zmiany decyzji o pozwoleniu na budowę.
    Prawidłowo wykonany strop teriva (widział ktoś na budowie żeby majstry dawali siatki zbrojeniowe po obwodzie i na styku belek?) nie ma większych wad (no może gorsze właściwości akustyczne, ale bez przesady) , kłopot jest czasem z mocowaniem czegoś do sufitu, trzeba "szukać" belek, żeby trafić z kołkiem. Ale za to odpada upierdliwość deskowania i dużych ilości drewna z tym związanych, krótszy jest także czas realizacji.
    nie święci garnki lepią
    Dzienniki Słoneczne
    Komentarze

  9. #9

    Domyślnie

    U mnie żelbet, deski po części z szolowania fundamentów następnie użyte ( po oczyszczeniu z betonu) na łaty i kontrłaty. Miałem mały strop około 100m2 bez schodów, wyrobili się w 3 dni. W projekcie był terriva, mam nadzieję że "to nie istotna zmiana" i nie trzeba zmieniać projektu.
    pozdrawiam

  10. #10

  11. #11

    Domyślnie

    Zmiana stropu musi byc popdisana pprzez kierownika budowy i tyle. Nie jest to istotna zmiana..
    Sam mam terrive w projekcie ale bede wylewal gestozebrowy podobno lepszy i tanszy

  12. #12

    Domyślnie

    Miałem terrive ale zmieniłem na wylewany-oczywiście wszystko "urzędowo" wydawało mi się,że będzie tańszy ale chyba wyszedł drożej. Sama stal kosztowała mnie 7 tys.

  13. #13

    Domyślnie

    Jako wykonawca wybieram monolit.... więcej zarobię bo i roboty więcej.

    Jako inwestor...... to zależy jakie masz potrzeby.....na moje doświadczenie koszt obydwu jest mniej więcej taki sam...tu tańsza robocizna, tam tańszy materiał. Monolit na pewno dłużej sie robi i łatwiej go spiep......
    Jeżeli kogoś uraziłem...przepraszam, nie chciałem.

  14. #14
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mapan
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    337
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał darek_bochnia
    Zmiana stropu musi byc popdisana pprzez kierownika budowy i tyle.
    kolejny mit, niestety często praktykowany. Kierownik jest jak d..pa od srania, żeby robić zgodnie z projektem. Może jedynie wnioskować do projektanta o wprowadzenie takiej zmiany. Ale za zmianę w projekcie odpowiada projektant i tylko on ma prawo wpisywać zmiany nieistotne projektu do dziennika lub dostarczyć rysunki zamienne. Niestety praktyka jest różna zwłaszcza jeśli chodzi o mniej ważne zmiany projektu. Wszystko jest dobrze jak jest dobrze, ale nie daj Bóg coś się stanie to kto ma odpowiadać? Kierownik za pełnienie samodzielnej funkcji (tutaj projektanta) bez stosownych uprawnień. No chyba, że ma takie papiery i pełni na tej budowie także funkcje projektanta.
    nie święci garnki lepią
    Dzienniki Słoneczne
    Komentarze

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał mapan
    Filigran to nie monolit.
    Hmmm??? Moim zdaniem to jednak monolit. Po związaniu


    Cytat Napisał mapan
    Prawidłowo wykonany strop teriva (widział ktoś na budowie żeby majstry dawali siatki zbrojeniowe po obwodzie i na styku belek?)
    Nooo.... U mnie dawali... I wieniec też był opuszczony... (polecam system za stropexu)
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  16. #16

    Domyślnie monolit czy gęstożebrowy

    podłącze się do waszej dyskusji.

    Jeden facet, który sam buduje dom i ma wykształcenie budowlane - powiedział mi dziś, że przy stropach gęstożebrowych (np. leiera) prawie zawsze występuje klawiszowanie i pękanie tynku na suficie wynikające z pracy - osiadania budynku. Proponował monolit jako lepszy.

    W projekcie miałem monolit, ale z uwagi na koszty zdecydowałem się przy adaptacji zamienić na gęstożebrowy.

    teraz sam nie wiem, jakie są wasze doświadczenia z tym klawiszowaniem.

  17. #17

    Domyślnie

    Jak duż amoże być różnica w cenie stropu lanego żelbetowego od terivy ?

  18. #18

    Domyślnie

    Zmiana rodzaju stropu, to jedno z największych odstępstw od projektu jaką możecie zrobić przy budowie domu. Nie wiem zresztą jaki inny element konstrukcyjny mógłby być istotniejszy od stropu. Jeśli nie zaakceptował tej zmiany projektant (pewnie musiałby zrobić ponowne obliczenia) to na prawdę gratuluję wam dobrego samopoczucia i odwagi. Ja bym w takim domu nie zamieszkał.

  19. #19
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mapan
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    337
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie Re: monolit czy gęstożebrowy

    Cytat Napisał Robek Warmia
    Jeden facet, który sam buduje dom i ma wykształcenie budowlane - powiedział mi dziś, że przy stropach gęstożebrowych (np. leiera) prawie zawsze występuje klawiszowanie i pękanie tynku na suficie wynikające z pracy - osiadania budynku. Proponował monolit jako lepszy.
    Klawiszowaniu stropów gęstożebrowych zapobiegają żebra rozdzielcze. Ale Pękanie tynku na stropie gęstożebrowym to fakt. Czasem są widoczne, czasem nie ale istnieją. U mnie wyszły dopiero w trakcie malowania sufitu, widać każdy pustak i żebra, ale to wynika z faktu, że pustaki i belki wykonane są z różnych materiałów które różnie pracują pod obciążeniem.
    PSo wyschnięciu farby na suficie wszelkie ślady na suficie zniknęły.
    nie święci garnki lepią
    Dzienniki Słoneczne
    Komentarze

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał djwaca
    Jak duż amoże być różnica w cenie stropu lanego żelbetowego od terivy ?
    Robocizna....+50% (około) na niekorzyść żelbetowego
    Materiał.... +30do100% na niekorzyść terivy... skąd takie różnice ?....raz jeden z inwestorow zażyczył sobie warstwy nadbetonu o grubości 12cm !!!!!!! (żeby nie klawiszowało....taką miał teorię), kierbud się zgodził, wpisał do dziennika, że można, więc zrobiliśmy......to dopiero był drogi strop !!!!
    Jeżeli kogoś uraziłem...przepraszam, nie chciałem.

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony