dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 80
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    12 cm? Nie jebło na parter?
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon
    12 cm? Nie jebło na parter?
    Nie jeb.. choć własnie z powodu naszej takiej właśnie obawy "zażądaliśmy" wpisu do dziennka o takiej "technologii"...

    Potem właściwie doszło do mnie, że raczej nie ma szans na taką katastrofę..... przecież jak robi się wylewki na górze a już na podłogówce szczególnie to wylewka ma 6-7 cm...... a tu (to też ciekawostka i w zasadzie do przemyślenia dla inwestorów) na podłogę szedł od razu parkiet....tak tak..... musieliśmy poraktycznie zacierać "na gladko".... parszywa robota aczkolwiek intratna
    Jeżeli kogoś uraziłem...przepraszam, nie chciałem.

  3. #23

    Domyślnie to jak to w końcu jest

    słuchajcie mam już pozwolenie na budowę - lada dzień ruszam...

    jednakże z projektantem miałem obgadany tematstropu jako strop lany - monolit.
    ze względu na to, że w zasadzie biuro projektowe załatwiało za mnie wszystko łącznie z pozwoleniem na budowę - nie zauważyłem tego wczesniej - w projekcie mam strop teriva

    wiem że to po części moja wina - ale stal już leży na placu...

    co i jak teraz powinienem odkręcić żeby był to strop "lany"
    czy najpierw do kierownika, czy do projektanta?

  4. #24

    Domyślnie Re: to jak to w końcu jest

    Cytat Napisał sxsx
    słuchajcie mam już pozwolenie na budowę - lada dzień ruszam...

    jednakże z projektantem miałem obgadany tematstropu jako strop lany - monolit.
    ze względu na to, że w zasadzie biuro projektowe załatwiało za mnie wszystko łącznie z pozwoleniem na budowę - nie zauważyłem tego wczesniej - w projekcie mam strop teriva

    wiem że to po części moja wina - ale stal już leży na placu...

    co i jak teraz powinienem odkręcić żeby był to strop "lany"
    czy najpierw do kierownika, czy do projektanta?
    KB nie ma nic do gadania, jedynie projektant.
    aedifico
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  5. #25

    Domyślnie

    ok dzięki za informację - ale jeszcze jedno pytanie:

    co i w jakiej formie powinien wnieść projektant do projektu:
    a) czy ma być to naniesione na obecne rysunki?
    b) jakiś załącznik - coś w rodzaju erraty?
    c) czy trzeba to gdzieś zgłaszać?

  6. #26

    Domyślnie

    wg znajomych po skonczonych robotach taniej o 4 tys wyszedl monolit od terivy jedni zdecydowali sie na terive i teraz zaluja tynk na sufcie popekal drugi znajomy cieszy sie monolitem i wykonawca choc niechetnie przyznal ze kolega zarobil na nim 4 tys. wszystko oczywiscie z podpisana umowa na caly dom bez wzgledu na rodzaj stropu. Deski szalunkowe zostaly wykorzystane na deskowanie dachu. Ja sam mam monolit i jestem zadowolony przy dwojce dzieci nie slychac specjalnie jak harcuja na gorze a sufit otynkowany i swietnie sie sprawuje.
    CMyK

  7. #27

    Domyślnie

    Gdyby pękanie tynków było obligatoryjne dla terivy, to chyba nikt o zdrowych zmysłach by takich stropów nie wykonywał. A Waść piszesz w tonie, jakby to był pewnik.
    Pozdrawiam,
    DW

  8. #28

    Domyślnie

    trudno mi powiedzec ale moja ekipa powiedziala ze juz robili wiele domow z terivy i przewaznie z tego co wiedzieli potem od swoich klientow tynk na suficie pekal w roznych miejscach
    CMyK

  9. #29

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał darekw127
    Gdyby pękanie tynków było obligatoryjne dla terivy, to chyba nikt o zdrowych zmysłach by takich stropów nie wykonywał. A Waść piszesz w tonie, jakby to był pewnik.
    osobiście nie byłem w domu z teriva , w której tegoż nawet minimalnego pęknięcia nie było

    osobiście mam monolit i nie ma wg mnie lepszego stropu !

    choć niestety w następnym z powodów kosztów, powierzchni i szybkości wykonania jak i braku chętnych do tej roboty będzie teriva

    prawda jest tak , że terive można w kilka dni położyć zalać i wziąść kasę z monolitem to już nie tak szybko

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał CMYK
    trudno mi powiedzec ale moja ekipa powiedziala ze juz robili wiele domow z terivy i przewaznie z tego co wiedzieli potem od swoich klientow tynk na suficie pekal w roznych miejscach
    CMyK
    Instrukcję montażu czytali? Raczej nie...
    aedifico
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aedifico
    Instrukcję montażu czytali? Raczej nie...
    Jeszcze niedawno wypowiadałem się w tym samym tonie.
    W miedzyczasie zostałem naocznie przekonany, że jednak pęka. Nie zależnie od rozpiętości, z żebrami rozdzielczymi, dozbrajana ma momenty ujemne itp

    pzdr

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał budulec1
    Cytat Napisał Aedifico
    Instrukcję montażu czytali? Raczej nie...
    Jeszcze niedawno wypowiadałem się w tym samym tonie.
    W miedzyczasie zostałem naocznie przekonany, że jednak pęka. Nie zależnie od rozpiętości, z żebrami rozdzielczymi, dozbrajana ma momenty ujemne itp

    pzdr
    Być może aczkolwiek nie sądzę

    Nie pisałem tego dlatego,że tak mi się wydaje tylko dlatego,że jak dotąd mi się udawało bez pękania z 5 sztuk zrobić.
    aedifico
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aedifico
    Być może aczkolwiek nie sądzę

    Nie pisałem tego dlatego,że tak mi się wydaje tylko dlatego,że jak dotąd mi się udawało bez pękania z 5 sztuk zrobić.
    Następnym razem nie zrobiłbym terivy, żadnego prefabrykowanego, ani gęstożebrowego z banalnego powodu. Ci co wykonują elementy prefabrykowane mają wymiarowane wszystko na styk, ze względu na koszty i konkurencję. Jak wiemy wg normy taka konstrukcja ma prawo się zarysować, wiec z automatu nam to zafundują. Można oczywiście dozbrajać i kombinować, ale nigdy nie będziemy mieli tego pod taką kontrolą jak w przypadku monolitu. Ponadto bardzo duże znaczenie ma jakość i sposób kładzenia tynku.

    pzdr

  15. #35

    Domyślnie

    W proj miałem terivę ale zmieniłem podczas adaptacji na monolit w moim przekonaniu mocniejszy strop. Jestem b zadowolony, poza tym mam teraz wyższą ściankę kol.

  16. #36
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar martek1981
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    Słupsk, Bydlino
    Posty
    615

    Domyślnie

    Prawidłowo wykonany strop teriva (widział ktoś na budowie żeby majstry dawali siatki zbrojeniowe po obwodzie i na styku belek?)
    Ja widziałem u siebie na budowie I chociaż w projekcie o dziwo nie było o tym ani słowa to jednak za namową majstra zdecydowałem się je dać.
    Zdjęcia z budowy Domu w Winorośli
    "Szczęście można znaleźć w działaniu, nie tylko w posiadaniu"

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie strop monolityczny - monolit

    WZNAWIAM TEMAT

    W swoim projekcie indywidualnym mam monolit i tak zostanie !!! pomimo, że kandydaci na wykonawców namawiają mnie do zmiany.

    Moje pytanie do was to:

    Ile kosztuje robocizna za:
    - zaszalowanie stropu;
    - gięcie drutów;
    - wiązanie zbrojenia stropu i wieńca oraz podciągów
    - rozszalowanie całości;

    Powierzchnia szalowania to 125m2
    Powierzchnia do zalania betonem to 130m2
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  18. #38
    Guest

    Domyślnie Re: strop monolityczny - monolit

    Cytat Napisał PliP
    ...Ile kosztuje robocizna za:
    - zaszalowanie stropu;
    - gięcie drutów;
    - wiązanie zbrojenia stropu i wieńca oraz podciągów
    - rozszalowanie całości; ...
    kosztuje tyle, na ile /wczesniej/ sie umówisz ...


    u mnie np. za gięcie i rozszalowanie nic nie płaciłem ...

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw
    mi tez nic nie pęka ani w pierwszym ani w drugim domku, oba mają zbrojenia przy podporowe, żebra rozdzielcze i zalewane betonem w betoniarce mieszanym
    A jakie masz najdłuższe belki?

  20. #40
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar PeZet
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    803

    Domyślnie

    Włączę się, choć nie pytany-m.
    U mnie belki mają długość 4,26m i 4,56m od ściany do ściany.
    Nic nie klawiszuje, żebra rozdzielcze zrobiłem wszędzie co 6-7 pustaków.
    Wieniec opuszczony - 4cm.
    Ściany - gazobeton 24cm.
    Wszystko wymaga swego. Buduję dom... 4-5-6 litrowy... a może 6-5-4 litrowy...

    Dziennik PeZeta: http://forum.budujemydom.pl/Dziennik-PeZeta-t11215.html

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony