dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 80
  1. #61
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar byry007
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Kolonia Powiercie
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    802
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Witam mi wyliczyli na TERIVA ze sam materiał kosztuje 9tys zł plus do tego beton w moich sttronach stal jest 2800zł za tone ile tam bym potrzebował do monolitu jak strop ma powierzchnie 100m2 i mam salon o wymiarach 5 na 6 .
    Sprzedam Bufor ciepła 1000l z CWU i piec stałopalny 30 kw 605139743

  2. #62

    Domyślnie

    Cytat Napisał Xerses Zobacz post
    Wiesz......... niczego konstruktywnego tą wypowiedzią nie wniosłeś do tematu. Jak juz tak polecasz to może kilka powodów dlaczego?
    1. Cieńszy strop.
    2. Możliwość ewentualnego przestawiania ścianek działowych w przyszłości.
    3. Nie ma ograniczeń przy wyborze materiału na ścianki działowe.
    Wystarczy ???

  3. #63

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez heine84 ; 29-10-2014 o 17:02

  4. #64

    Domyślnie

    Cytat Napisał heine84 Zobacz post
    Możesz wylać na monolit nawet "beton mostowy"
    wylałem mostowy - na terrive

  5. #65

    Domyślnie

    Cytat Napisał AMF Zobacz post
    1. Cieńszy strop.
    2. Możliwość ewentualnego przestawiania ścianek działowych w przyszłości.
    3. Nie ma ograniczeń przy wyborze materiału na ścianki działowe.
    Wystarczy ???
    Lepsze to niż poprzednia wypowiedź, jednak ciagle niepełna.

  6. #66
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.327

    Domyślnie

    Przed dwoma tygodniami skończyłem właśnie wylewanie Terivy na 110m2.
    Cena materiału w zależności od ilości kanałów kształtuje się w granicach 7 - 10tyś zł za strop wraz ze zbrojeniem.
    Do tego należy doliczyć ok 4 - 5 tyś za 13m3 betonu wraz z pompą, oraz kolejne 3tyś robocizny.
    W zależności od wielkości planowanych pomieszczeń oraz ścianek działowych poddasza Teriva wymaga zaprojektowania żeber rozdzielczych.
    Monolit jest o 10 cm cieńszy ale koszty jego wykonania przekraczają powyżej podane sumy.
    Strop z płyt kanałowych jest kosztowo porównywalny do Terivy lecz wymaga użycia ciężkiego sprzętu.

  7. #67
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    greyzone

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Goleniów
    Kod pocztowy
    72-100
    Posty
    201

    Domyślnie

    Jak sam nic nie robisz a zdajesz się na ręce najemników którzy z reguły odwalają kitę to pewnie , że zedrą z ciebie jak za mokre zboże. Mnie kosztował mniej ni z połowę tego co ty zapłaciłeś za tą terrive a mam 16cm grubości.
    Terriva to wynalazek dla leniwych i niedouczonych wykonawców bo trzeba chociaż umieć czytać projekt tego stropu monolitycznego nie jest to bezmyślne ułożenie prefabrykatów.
    Można tu dużo napisać ale po co.
    Każdy ma swoją rację wynikająca albo z doświadczenia i autopsji lub z tego co mu wykonawca podpowiada.
    Najbardziej mnie rozwalają wypowiedzi osób które są zamawiaczami materiału a same palcem się nie przyłożyły do roboty-istni fachowcy.
    Jak się dajecie golić jak ostatni fr..y przez ekipy to już wasz problem.
    Do mnie też podjechał cwaniaczek co chciał za robotę przy stropie 100pln za m2.

  8. #68
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    greyzone

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Goleniów
    Kod pocztowy
    72-100
    Posty
    201

    Domyślnie

    Cytat Napisał arturromarr Zobacz post
    Nie rozumiem skąd się bierze opinia, że monolit jest cichszy?
    Z doświadczenia wiem, ze trzeba go wyciszać warstwą styropianu i wywleką, bo inaczej dzwięki niosą się po całym domu.
    Bzdury pleciesz.
    Od kiedy styropian jest izolatorem akustycznym?
    Raczej działa na odwrót i dudni jak ta lala.

  9. #69
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.327

    Domyślnie

    greyzone...... w Koziej Wólce jak ktoś się pobuduje raz na rok to ceny może i masz niższe. Cennik wogóle jest uzależniony od regionu i popytu.
    Nie ubliżając nikomu zadeskowanie i zazbrojenie monolitu nie należy do zbyt wyczerpujących umysłowo czynności, natomiast zrobienie ujemnego ugięcia na 7mb Terivy , wymiany przy kominach , podciągi i przeciwwagi balkonu już tak.
    Każdy ma swoje racje i może w swojej wypowiedzi zapomniałem dodać że to specyfika mojego miasta i regionu ale ubliżania drugiemu nie rozumiem.

  10. #70
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    greyzone

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Goleniów
    Kod pocztowy
    72-100
    Posty
    201

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    ale ubliżania drugiemu nie rozumiem.
    Twój problem polega na tym, że wypowiedz ogólna bierzesz personalnie-wyluzuj bo zmarszczek dostaniesz.

  11. #71

    Domyślnie

    Slyszałem, że TERIVA gdzie niegdzie jest znacznie droższy...
    Tu była reklama [Regulamin Forum, pkt 2.4.c]

  12. #72
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    slawek9000

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    95-002
    Dzielnica
    Łagiewniki Nowe
    Posty
    684

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    Strop z płyt kanałowych jest kosztowo porównywalny do Terivy lecz wymaga użycia ciężkiego sprzętu.
    poprawka
    strop z płyt kanałowych jest tańszy niż teriva (przynajmniej do rozpiętości 6,0m) a ciężki sprzęt kosztuje tyle co pompa do betonu czyli ok 80-120 zł za godzinę. W dwie max trzy godziny ułoży się taki strop na każdym budynku do 150m2

  13. #73
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.327

    Domyślnie

    Cytat Napisał slawek9000 Zobacz post
    poprawka
    strop z płyt kanałowych jest tańszy niż teriva (przynajmniej do rozpiętości 6,0m) a ciężki sprzęt kosztuje tyle co pompa do betonu czyli ok 80-120 zł za godzinę. W dwie max trzy godziny ułoży się taki strop na każdym budynku do 150m2
    Ceny tak jak pisałem zależą od regionu.
    U nas strop kanałowy najtaniej to 80 zam2 do 6mb........... powyżej tej rozpiętości 100 - 110 PLN
    Za sprzęt 160 h plus 250 dojazd................ nawet 2 km od granic miasta i negocjacji nie ma.
    Wieniec ok 4m3 betonu po 230 PLN
    Stal fi 12.......... 800 PLN
    Całość jak u mnie ok 15 000 PLN ceny z 05.2012r

  14. #74
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    franiuu

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Węgrów
    Kod pocztowy
    07-100
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam forumowiczow.
    Ja jestem dopiero na etapie "ogarniania kwestii technologicznych" zanim bede wiedział o czym i jak gadać z architektem.

    Bede budowal nieduzy dom w zabudowie blizniaczej na bardzo waskiej dzialce [11m]. Jego wymiary beda wynosic okolo 7x11. Czyli wychodziloby ze szerokosc domu od wewnatrz wyniesie jakies 6,20m. I tutaj przechodze do sedna sprawy:

    1. Czy jest mozliwe zrobienie stropu monolitycznego bez wewnętrznych scian nosnych i podciagow [nie liczac tego przy schodach] na taka rozpietosc?

    2. Czy pod pojeciem "rozpietosc stropu" kryje sie wlasnie wymiar pomiedzy scianami/podporami czy dolicza sie do tego jeszcze to, co opiera sie na wieńcach?

    3. Nawet jesli odpowiedz na pytanie 1. jest twierdzaca, to czy przy takiej rozpietosci strop monolityczny bedzie jeszcze sensownym rozwiązaniem pod względem technologiczno-wykonawczym i rzecz jasna ekonomicznym? Czy moze lepiej bedzie zainteresowac sie tym przypadku stropem "Smart" albo "filigram" [bo do terrivy nie mam przekonania i jej nie chce] ?
    Ostatnio edytowane przez franiuu ; 05-07-2012 o 21:29

  15. #75
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ZbyszekT

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    238

    Domyślnie

    Ja właśnie zmieniłem lany na Terive - mały dom, strop 64 m2.

    Lany był zaprojektowany na siatce 12x12 cm, z prętami giętymi na dziwne figury. Do tego 15 cm betonu. Stali na zbrojenie by wyszło ok. 1t + ze 12 m3 betonu. Czyli z 3 500 za samą stal.

    A Terive zamówiłem razem ze stalą na wieńce i żebra rozdzielcze za 2 960 PLN brutto z dostawą. Do tego dużo mniej betonu i desek pójdzie.

  16. #76
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar bury_kocur
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    płn wlkp
    Kod pocztowy
    64-920
    Posty
    1.699
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał franiuu Zobacz post

    1. Czy jest mozliwe zrobienie stropu monolitycznego bez wewnętrznych scian nosnych i podciagow [nie liczac tego przy schodach] na taka rozpietosc?

    2. Czy pod pojeciem "rozpietosc stropu" kryje sie wlasnie wymiar pomiedzy scianami/podporami czy dolicza sie do tego jeszcze to, co opiera sie na wieńcach?

    3. Nawet jesli odpowiedz na pytanie 1. jest twierdzaca, to czy przy takiej rozpietosci strop monolityczny bedzie jeszcze sensownym rozwiązaniem pod względem technologiczno-wykonawczym i rzecz jasna ekonomicznym? Czy moze lepiej bedzie zainteresowac sie tym przypadku stropem "Smart" albo "filigram" [bo do terrivy nie mam przekonania i jej nie chce] ?
    Cześć
    Odpowiem, co wiem ze swojego doświadczenia. Buduję dom o szerokości niewiele większej od Twojego (u mnie 7m w osiach, czyli 6,76 w środku) i w projekcie miałam monolit - bo chciałam. Zaprojektowany był bez dodatkowego podparcia, opierał się tylko na ścianach zewnętrznych. Czyli ad.1 - da się
    Ad. 2 - liczy się całość, ale każdy strop ma inne podparcie. Ja szukając stropu, podawałam albo wymiar w osiach budynku, albo załączałam rzut - i niech producent ze swoim konstruktorem dobiera
    Ad. 3 - i tu dochodzę do sedna sprawy, strop monolityczny wyszedłby za drogo (głównie za sprawą robocizny i kosztów szalunków), terivy też nie chcieliśmy, więc padło na strop z płyt strunobetonowych. Z filigranem, mam wrażenie, jakoś sporo roboty, a smarta braliśmy pod uwagę bardzo poważnie, ale przeszkodził nam drobiazg - ze względu na kiepski dojazd nie dałoby rady ułożyć go hds-em, a jeśli mam zamawiać do tego dźwig, to taniej wychodzi strunobetonowy...
    Dlaczego ludzie nie mogą zrozumieć, że dobry gust i prostota idą razem ze zdrowym rozsądkiem.
    R.W. Edis, Decoration and Furnishing of Town Houses, 1881

    dom na miarę - dziennik budowy domu za 1500/m2 pod klucz

  17. #77

    Domyślnie

    Cytat Napisał franiuu Zobacz post
    Witam forumowiczow.
    Ja jestem dopiero na etapie "ogarniania kwestii technologicznych" zanim bede wiedział o czym i jak gadać z architektem.

    Bede budowal nieduzy dom w zabudowie blizniaczej na bardzo waskiej dzialce [11m]. Jego wymiary beda wynosic okolo 7x11. Czyli wychodziloby ze szerokosc domu od wewnatrz wyniesie jakies 6,20m. I tutaj przechodze do sedna sprawy:

    1. Czy jest mozliwe zrobienie stropu monolitycznego bez wewnętrznych scian nosnych i podciagow [nie liczac tego przy schodach] na taka rozpietosc?

    2. Czy pod pojeciem "rozpietosc stropu" kryje sie wlasnie wymiar pomiedzy scianami/podporami czy dolicza sie do tego jeszcze to, co opiera sie na wieńcach?

    3. Nawet jesli odpowiedz na pytanie 1. jest twierdzaca, to czy przy takiej rozpietosci strop monolityczny bedzie jeszcze sensownym rozwiązaniem pod względem technologiczno-wykonawczym i rzecz jasna ekonomicznym? Czy moze lepiej bedzie zainteresowac sie tym przypadku stropem "Smart" albo "filigram" [bo do terrivy nie mam przekonania i jej nie chce] ?
    Możliwe jest wykonanie stropu monolitycznego bez wewnętrznych ścian nośnych i podciągów, ale ekonomiczna rozpiętość elementów żelbetowych (czyli taka, gdzie decydującym warunkiem jest nośność, a nie ugięcia) to około 6 m. Jesteś trochę ponad to, więc co będzie korzystniejsze - lepiej ocenić na podstawie konsultacji z projektantem.

    Filigran to rodzaj deskowania traconego pod strop żelbetowy, Smart to płyty strunobetonowe. Te drugie są korzystniejsze przy większych rozpiętościach i ich wykonanie trwa krócej, ale niewłaściwie wykonane połączenia między nimi wiążą się z klawiszowaniem stropu - czyli z czymś, czego efekty widać czasem na sufitach w wielkiej płycie.

  18. #78
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    SKUT13

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    216

    Domyślnie

    Cytat Napisał jesteinzyniera Zobacz post
    Możliwe jest wykonanie stropu monolitycznego bez wewnętrznych ścian nośnych i podciągów, ale ekonomiczna rozpiętość elementów żelbetowych (czyli taka, gdzie decydującym warunkiem jest nośność, a nie ugięcia) to około 6 m. Jesteś trochę ponad to, więc co będzie korzystniejsze - lepiej ocenić na podstawie konsultacji z projektantem.

    Filigran to rodzaj deskowania traconego pod strop żelbetowy, Smart to płyty strunobetonowe. Te drugie są korzystniejsze przy większych rozpiętościach i ich wykonanie trwa krócej, ale niewłaściwie wykonane połączenia między nimi wiążą się z klawiszowaniem stropu - czyli z czymś, czego efekty widać czasem na sufitach w wielkiej płycie.
    Czytając to można się uśmiać i zastanowić, student którego roku to pisze (stawiam na 2). 6m było granicą dla żelbetu dość dawno, a filigran to nie deskowanie tracone tylko rodzaj stropu, gdzie płyty prefabrykowane owszem pełną rolę deskowania dla nadbetonu, ale nie jest to ich najważniejsza funkcja.
    Konstruktor, to brzmi dumnie

  19. #79
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.327

    Domyślnie

    Cytat Napisał franiuu Zobacz post
    Witam forumowiczow.
    Ja jestem dopiero na etapie "ogarniania kwestii technologicznych" zanim bede wiedział o czym i jak gadać z architektem.

    Bede budowal nieduzy dom w zabudowie blizniaczej na bardzo waskiej dzialce [11m]. Jego wymiary beda wynosic okolo 7x11. Czyli wychodziloby ze szerokosc domu od wewnatrz wyniesie jakies 6,20m. I tutaj przechodze do sedna sprawy:

    1. Czy jest mozliwe zrobienie stropu monolitycznego bez wewnętrznych scian nosnych i podciagow [nie liczac tego przy schodach] na taka rozpietosc?

    2. Czy pod pojeciem "rozpietosc stropu" kryje sie wlasnie wymiar pomiedzy scianami/podporami czy dolicza sie do tego jeszcze to, co opiera sie na wieńcach?

    3. Nawet jesli odpowiedz na pytanie 1. jest twierdzaca, to czy przy takiej rozpietosci strop monolityczny bedzie jeszcze sensownym rozwiązaniem pod względem technologiczno-wykonawczym i rzecz jasna ekonomicznym? Czy moze lepiej bedzie zainteresowac sie tym przypadku stropem "Smart" albo "filigram" [bo do terrivy nie mam przekonania i jej nie chce] ?
    Odnośnie rozpiętości stropu monolitycznego to jego długość zależy od jego wysokości (grubości) oraz kierunku i gęstości zbrojenia.
    Tłumaczenie wszystkiego laikowi nie przyniesie żądanego skutku ale dla własnych obliczeń możesz przyjąć że stosunek grubości stropu do jego rozpiętości ma się jak 1:40.
    W domu 7x11m da się spokojnie zrobić monolit i napewno są w projekcie uwzględnione podciagi a jeśli nie to twój kierownik budowy pomoże ci w podjęciu decyzji i przeliczy co trzeba.
    Podciągi tak czy owak ukryjesz do połowy w stropie a wystające pod sufitem części będą rozmieszczone tam gdzie są ściany, no chyba że mówimy o hali która ma takie wymiary.
    Nie wiem jaka jest bryła domu ale rozważ zastosowanie stropu kanałowego strunobetonowego............... jego rozpiętość to 8m przy 15cm grubości, 9,5m przy 20cm, 15m przy 26,5cm.

  20. #80
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał harry203 Zobacz post
    Ja bym się mimo wszystko bał monolitu. Za dużo można schrzanić po drodze i czas jest tragiczny.
    Ile monolitów wybudowałes przed wydaniem tej opini? Schrzanic mozna każdy strop, a czas to kwestia mocnao dyskusyjna, dobrze zorganizowane ekipa zrobi monoli szybciej niż słaba ekipa robi gęstożebrowy.

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony