dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Ocieplenie garazu blaszanego

Domyślnie Ocieplenie garazu blaszanego

Witam posiadam garaz blaszany ok 24 m2 ichcialbym go ocieplic styropianem bedzie to najprawdopodobniej styropian o grubosci 5 cm.Moje pytania to jaki styropian bedzie do tego najlepszy i jak go przymocowac do konstrukcji garazu. Konstrukcja sklada sie z katownikow ok 5 cm. Klejenie do blachy odpada. I jeszcze jedna bardzo wazna rzecz musze zrowbic wentylacje tylko nie weim w jakich miejscach umiejscowic kratki 14x14 garaz ma wymiary przod 4m (3 m zajmuje brama ) i tyl 4 sciany booczne 6

Domyślnie

U moich rodziców jak był budowany "blaszak" to ocieplenie było zrobione na zasadzie wypełnienia styropianem przestrzeni jaka powstała po obłożeniu wewnętrznej strony konstrukcji (zdaje się, że konstrukcja była robiona z profili kwadratowych i teowników) twardą płytą pilśniową. Styropian nie był w żaden dodatkowy sposób mocowany tylko postawiony jeden na drugim (zdaje się, że z cienkich płyt "na zakładkę") i przyciśnięty w.w. płytą zamocowaną bezpośrednio do konstrukcji. Po 10 latach blaszak stoi nadal i miewa się dobrze (używany jako garaż i warsztat).
    Wykańczam wykończeniówkę i z wzajemnością.
    Tak czy inaczej grunt to spokój

Domyślnie

Jesli ktos wykonywal ociplanie blaszaka to prosilbym o jakies zdjecia.lub porady rodzaju montazu sryropinu d o scian

Domyślnie

A i jeszcze moje jedno pytanie jakich kontownikow uzyc do wzmocnienia kontrukcji dachu przed jego ociepleniem? Jest jakis specjalny rodzaj metalu ktory sluzy do takich celow?

Domyślnie

Ocieplenia blaszaka nie wykonywałem, aczkolwiek takowe demontowałem w garażu, który swego czasu zakupiłem wraz z działką. Problem polegał na tym, że garaż wykonany był z blachy trapezówki i obłożony od wewnątrz styropianem, przez co w wyniku zmian temperatury w przestrzeniach między blachą, a styropianem skraplała się woda wywołując korozję blachy. Ponieważ w ów blaszaku trzymam opał najlepszym środkiem zaradczym był demontaż zbędnego ocieplenia. Aby zapobiec podobnym sytuacją można wywiercić otwory wentylujące przestrzenie powietrzne między blachą, a styropianem lub kleić styropian do blachy pianką poliuretanową, która wypełni luki powietrzne.
    Jako ocieplenia można użyć zwykłego styropianu EPS70, im grubszy tym lepszy przy czym jak na warunki garażowe 5cm powinno wystarczyć.
    Co do podpory dachu u mnie są profile prostokątne 20x50x2mm w rozstawie co 75 cm. Co do kratki wentylacyjnej - nie mam pewności, więc się nie wypowiadam.

Domyślnie

Będe wiosną ocieplał garaż blaszany ale innym sposobem a mianowicie styropianem 5cm na zewnątrz,na to siatka i tynk. To tak w skrócie.Pozdrawiam.

Domyślnie

Robil ktos wentylacje blaszaka ? Chodzi mi tu o wstawienie kratek wentylacyjnych jak tak to jak jesli jest mozliwosc to prosilbym o zdjecia lub opowiedzienie na jakich wsykosciach sa i czy sie sprawdzaja?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia