dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jakie macie dochody netto na miesiąc w w Waszym gospodarstwie domowym (w PLN)?

Głosujących
219. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • 1000-2000 z

    9 4,11%
  • 18 8,22%
  • 33 15,07%
  • 37 16,89%
  • 23 10,50%
  • 14 6,39%
  • 18 8,22%
  • 20 9,13%
  • 16 7,31%
  • 8 3,65%
  • 12 5,48%
  • 11 5,02%
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 63
  1. #1

    Domyślnie Jakie sa Wasze dochody na miesiąc?

    Nie gniewajcie się, za taką ankietę ale jak sądzę będzie to też jakiś wyznacznik możliwości przyszłych inwestorów, a w końcu ankieta jest anonimowa i pomyślałam, że wielu osobom (w tym również mnie), może się przydać do oceny własnych możliwości, jeśli chodzi o zamierzoną budowę domu.
    Marzenia nadają życiu sens

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Co Ty, Urząd Skarbowy jesteś

  3. #3

    Domyślnie

    więcej..... bym chciał.
    Ta ankieta to jakieś jaja.
    JEŚLI CHCESZ ABY BYŁO ZROBIONE DOBRZE,ZRÓB TO SAM.

  4. #4

    Domyślnie

    Popieram Toszkę, takiej ankiety jeszcze nie było, a na pewno pozwoli ona przyszłym inwestorom porównać swoją kondycję finansową z innymi budującymi.

    Tym, którzy mają bezpieczne zarobki ankieta niewiele da, ale tym, którzy balansują na pograniczu budować się czy nie da jakiś obraz rzeczywistości.

    Brawo Toszka za odwagę!!

    Ankieta jest anonomiowa, a jak ktos nie chce to nie musi jej wypełniać.
    Dlaczego tak boimy sie ujawniać nasze dochody??
    Czyżbyśmy mieli coś na sumieniu??

    Dorota

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał dorcha
    Popieram Toszkę, takiej ankiety jeszcze nie było, a na pewno pozwoli ona przyszłym inwestorom porównać swoją kondycję finansową z innymi budującymi.

    Tym, którzy mają bezpieczne zarobki ankieta niewiele da, ale tym, którzy balansują na pograniczu budować się czy nie da jakiś obraz rzeczywistości.

    Brawo Toszka za odwagę!!

    Ankieta jest anonomiowa, a jak ktos nie chce to nie musi jej wypełniać.
    Dlaczego tak boimy sie ujawniać nasze dochody??
    Czyżbyśmy mieli coś na sumieniu??

    Dorota
    Aby podjąć decyzję o budowaniu, należy przeanalizować swoją kondycję finansową. Porównywanie jej z budżetami innych budujących nic tutaj nie da. Chyba nie podejmiesz życiowej decyzji na podstawie ankiety ? A jeśli z ankiety wyniknie, że przy dochodach 3000 zł. ludzie budują, to Ty też zaczniesz, bo masz np. 5000 zł. m-cznie ?

    A co do tej anonimowości, to pozwól, że się
    I jeszcze jedno, jeżeli ktoś nie wypełni ankiety, to Twoim zdaniem, oznaczać będzie, że ma coś na sumieniu ? - kobieto litości !

    Ja też myślę, że ta ankieta, to jakieś jaja

  6. #6

    Domyślnie

    Aby podjąć decyzję o budowaniu, należy przeanalizować swoją kondycję finansową. - zgadzam się w 100%

    Porównywanie jej z budżetami innych budujących nic tutaj nie da. - ale da jako takie pojęcie, oczywiście każda sytuacja jest inna
    Chyba nie podejmiesz życiowej decyzji na podstawie ankiety ? - ja podjęłam ja jak jeszcze ankiety nie było
    A jeśli z ankiety wyniknie, że przy dochodach 3000 zł. ludzie budują, to Ty też zaczniesz, bo masz np. 5000 zł. m-cznie ? - jak napisałam wcześniej, sytuacja każdego jest inna i kazdy podejmuje decyzję wyłacznie na własne ryzyko.

    A co do tej anonimowości, to pozwól, że się
    I jeszcze jedno, jeżeli ktoś nie wypełni ankiety, to Twoim zdaniem, oznaczać będzie, że ma coś na sumieniu ? - kobieto litości ! -wydaj mi się, że nie ma żadnego przymusu, autorka postu przeprosiła i poprosiła o wypełnienie

    Ja też myślę, że ta ankieta, to jakieś jaja [/quote]

    Publikujemy na forum zdjęcia naszych domów, wnętrz bardziej lub mniej wypasionych, zdjecia dzieci i rodziny a zarobki to takie tabu??

    Pozdrawiam
    Dorota

  7. #7

    Domyślnie

    Anonimowość zarobków pracowników w większości firmach jest obowiązkowa, o dobrym tonie już nie wspomnę

    Pozdrawiam

  8. #8

    Domyślnie

    Wiadomo dlaczego ujawnianie jest zabronione

    Piszac ten post wyraziłam tylko poparcie dla ankiety Toszki. To co myślałam to napisałam (i zaznaczyłam w ankiecie - nie boję się, że ktoś z FM zabierze moje pieniądze).

    Żeby nie było, że jestem zainteresowana czyimiś zarobkami i że namawiam na udział w ankiecie, nie będę już zabierała w tym temacie juz głosu.

    Każdy zrobi to co uzna za stosowne.

    Pozdrawiam
    Dorota[/quote]

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Pomijając fakt, ze "ankieta" jest źle zrobiona merytorycznie ( przedziały nie są pozamykane, więc dochód np. 6.000 można wpisać w dwóch przedziałach) i więcej powiedziałaby wielkość : "dochód netto na głowę osoby w gospodarstwie domowym" ( bo jedni mają 3 dzieci a inni zero na przykład) - można ją wypełnić anonimowo, więc nic nikomu nie grozi Każdy ma swój wybór
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  10. #10

    Domyślnie

    Jak dotąd ponad 50% biorących udział w ankiecie ma dochody do 5000 zł. Jeśli budują domy to ich podziwiam, bez względu na to ile osób jest w rodzinie.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek30022
    Jak dotąd ponad 50% biorących udział w ankiecie ma dochody do 5000 zł. Jeśli budują domy to ich podziwiam, bez względu na to ile osób jest w rodzinie.
    faktycznie

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Havena
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    981
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Rozumiem, ze chodzi tu o dochod na osobe w rodzinie? Bo inaczej

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Havena
    Rozumiem, ze chodzi tu o dochod na osobe w rodzinie? Bo inaczej
    Chyba nie, bo chodzi o gospodarstwo domowe, ale w Polsce zawsze ludzie wydawali więcej niż zarabiali. Zresztą kto budował dom to wie, że większość "fachowców" prawdopodobnie tylko niewielką część dochodów ujawnia do celów podatkowych. Ankieta jest anonimowa ale przecież lepiej nie przyznawać się do wszystkich przychodów, bo to nigdy nie wiadomo.....

  14. #14

    Domyślnie

    Jeżeli twierdzisz, że w Polsce ludzie zawsze wydawali więcej, niż zarabiali, to co tu o amerykanach powiedzieć

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek30022
    ...większość "fachowców" prawdopodobnie tylko niewielką część dochodów ujawnia do celów podatkowych.
    Prawdopodobnie ?, niewielką ? - to największa szara strefa, strasznie mnie to irytuje i nie dlatego, że płacę podatki nawet od 1 szt. bo wystawiam na to fakturę, tylko dlatego, że czuję się okradana przez tych ludzi. Oni zasiłki dla bezrobotnych mają dzięki uczciwym podatnikom, kredyty bezzwrotne też, o ubezpieczeniu nie wspomnę

  16. #16

    Domyślnie

    Witam Was drodzy Forumkowie
    Przepraszam, że ankieta nie jest profesjonalnie zrobiona ale nie pracuję w finansach i z ekonomia nie mam nic wspólnego. Chodziło mi o zrobienie ankiety, która może kogoś przestrzeże przed założeniem sobie "sznura na szyję", a innego zachęci do budowy. Naprawdę myślę, że nie ma się tu czego obawiać, bo oglądanie Waszych domów na Forum daje pojęcie o tym, jak Wam się powodzi finansowo. Chodziło mi o to, żeby to jakoś zsumować. Na razie, jak dla mnie jest zbyt mało głosów, żeby ankieta dała jakiś obraz ale z czasem może nabierze "kształtów". Sama też głosowałam, więc proszę się nie bać. I to nie sa żadne jaja. Nie chcesz - nie głosuj. Proste?
    Pozdrawiam
    Marzenia nadają życiu sens

  17. #17

    Domyślnie

    Aha. I chodziło mi o dochód na "całą rodzinę", nie chciałam tego rozbijać na osoby (choć nie ukrywam, że o tym pomyślałam), bo obawiałam się, że nie będzie się chciało ludziskom przeliczać Tak więc jest to mała ankietka dla leniwych Pewnie, że pojawiają się pytania dodatkowe przy wymyślaniu takiej ankiety ale przecież nie jesteśmy w Urzędzie Statystycznym .
    Marzenia nadają życiu sens

  18. #18

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał popirna
    Fajna ankietka
    tez mi sie podoba - znalazlam swoje miejsce w szeregu

  20. #20

    Domyślnie

    Ech, tak mieć "więcej" ... Fajnie by było
    Marzenia nadają życiu sens

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony