dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jakie macie dochody netto na miesiąc w w Waszym gospodarstwie domowym (w PLN)?

Głosujących
219. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • 1000-2000 z

    9 4,11%
  • 18 8,22%
  • 33 15,07%
  • 37 16,89%
  • 23 10,50%
  • 14 6,39%
  • 18 8,22%
  • 20 9,13%
  • 16 7,31%
  • 8 3,65%
  • 12 5,48%
  • 11 5,02%
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 63
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Toszka nawiązując do Twojego pierwszego postu - ja się nie gniewam, lecz wpisywać swego dochodu nie będę.

    Wyniki ankiety niczego nie wnoszą. Nie można poddać ich analizie.
    I bez ankiety w FM wiedziałem, że są rodziny, których dochody miesięczne netto mieszczą się w zakresie:
    1000-2000 zł
    2000 - 3000 zł
    3000 - 4000 zł
    4000 - 5000 zł
    5000 - 6000 zł
    6000 - 7000 zł
    7000 - 8000 zł
    8000 - 9000 zł
    10000 - 12000 zł
    12000 - 15000 zł
    15000 - 20000 zł
    Więcej


    I bez tej ankiety wiedziałem, że niewiele jest osób, które decydują się na budowę mając miesięczne dochody do 3 tys. zł. Rodzina, która buduje z dochodem niższym niż 2000 zł, zasługuje na miano kamikadze. Na dzień dzisiejszy sprawdza się. Pod pozycja pierwszą - zero wpisów.
    I bez ankiety wiadomo, że im wyższy dochód, tym będzie mniej wpisów.
    Wiem, że będą osoby, które dokonają wpisów „dla jaj”.

    A czego nie wiem nadal?

    Nie wiem, jakie są relację między dochodem a powierzchnią budynku.
    Nie wiem,, jakie są relacje między dochodem a tempem budowy.
    Nie wiem, jakie są relacje między dochodem a finansowaniem budowy ze środków własnych lub kredytów.
    Nie wiem, jakie są relacje między dochodem rodziny budującej a satysfakcją z budowy.
    Nie wiem. jakie są relacje między dochodem a poradami na forum w stylu. Na pewno Ci się uda. Na pewno Ci się nie uda ....
    Nie wiem ..... własciwie to niczego z tej ankiety nie wiem więcej, niż wiedziałem poprzednio.

    Toszka – a Ty wiesz coś więcej?

    Jedno jest prawdą. Chcesz to wpisuj swój głos. Nie chcesz to nie wpisuj.
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Toszka
    Na razie, jak dla mnie jest zbyt mało głosów, żeby ankieta dała jakiś obraz ale z czasem może nabierze "kształtów".
    Wowka, nie chcesz, to nie głosuj. Nawet czytać tego tematu nie musisz. Wiedz jednak, że przeglądając to forum i wahając się cały czas czy budować, czy nie, pojawiło się w mojej głowie właśnie takie pytanie, jakie zadałam w ankiecie. I pomyślałam, że wielu osobom przyszło ono do głowy, dlatego zebrałam się na odwagę i zrobiłam tę ankietę. Miałam świadomość, że ludzie nie lubią rozmawiać o swoich zarobkach i znajdzie się wiele głosów krytycznych. Swoją drogą nie wiem czego się boicie, czy wstydzicie. W końcu ciężko zarabiamy te nasze pieniądze, prawda? Za darmo nic w życiu nie ma.
    Wracając do tematu, jednak jakiś wniosek już mi się nasunął, po przeanalizowaniu wyników ankiety. I ten wniosek coraz bardziej utwierdza mnie w budowie domu, ponieważ widzę, że osoby dużo mniej zamożne ode mnie decydują się na budowę i że jest ich nawet sporo. Może i innym na coś ta moja ankietka się przyda.
    Pozdrawiam
    Marzenia nadają życiu sens

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Cytat Napisał Toszka
    ... jednak jakiś wniosek już mi się nasunął, po przeanalizowaniu wyników ankiety. I ten wniosek coraz bardziej utwierdza mnie w budowie domu, ponieważ widzę, że osoby dużo mniej zamożne ode mnie decydują się na budowę i że jest ich nawet sporo. Może i innym na coś ta moja ankietka się przyda.
    Pozdrawiam
    Cóż... - ten Twój wniosek niczym nie jest podbudowany, gdyż:
    - jesli zarabiasz dużo więcej od mniej zamożnych (tak napisałaś), to w czym problem, by budować?
    - Skąd wiesz, że osoby które wypełniły ankietę budują domy?
    Część osób remontuje mieszkania,
    Część osób adaptuje pomieszczenia gospodarcze, stodoły a nawet piwnice.
    - Skąd wiesz, że osoby które wypełniły ankietę przeprowadzają jakikolwiek proces inwestycji budowlanej?
    - Skąd wiesz, że osoby które wypełniły ankietę nie żałują swej decyzji o budowie domu?
    - Skąd wiesz, że osoby które wypełniły ankietę doprowadzą swą inwestycję do końca?
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar kaśka maciej
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    21.063
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    372

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wowka
    Cytat Napisał Toszka
    ... jednak jakiś wniosek już mi się nasunął, po przeanalizowaniu wyników ankiety. I ten wniosek coraz bardziej utwierdza mnie w budowie domu, ponieważ widzę, że osoby dużo mniej zamożne ode mnie decydują się na budowę i że jest ich nawet sporo. Może i innym na coś ta moja ankietka się przyda.
    Pozdrawiam
    Cóż... - ten Twój wniosek niczym nie jest podbudowany, gdyż:
    - jesli zarabiasz dużo więcej od mniej zamożnych (tak napisałaś), to w czym problem, by budować?
    - Skąd wiesz, że osoby które wypełniły ankietę budują domy?
    Część osób remontuje mieszkania,
    Część osób adaptuje pomieszczenia gospodarcze, stodoły a nawet piwnice.
    - Skąd wiesz, że osoby które wypełniły ankietę przeprowadzają jakikolwiek proces inwestycji budowlanej?
    - Skąd wiesz, że osoby które wypełniły ankietę nie żałują swej decyzji o budowie domu?
    - Skąd wiesz, że osoby które wypełniły ankietę doprowadzą swą inwestycję do końca?
    Wowka, wiesz co te zagłębioki to takie marudne som
    Nic tylko ciąglę kogoś sprowadzają na ziemie

    Ech
    Podążanie za cudzym gustem jest trudne, zwłaszcza jak tego gustu nie ma.

  5. #25
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaśka maciej
    ...
    Wowka, wiesz co te zagłębioki to takie marudne som
    Nic tylko ciąglę kogoś sprowadzają na ziemie

    Ech
    A sprowadziłem?
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar kaśka maciej
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    21.063
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    372

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wowka
    Cytat Napisał kaśka maciej
    ...
    Wowka, wiesz co te zagłębioki to takie marudne som
    Nic tylko ciąglę kogoś sprowadzają na ziemie

    Ech
    A sprowadziłem?
    Nie w tym wątku, ale w innym, ziomalu
    Podążanie za cudzym gustem jest trudne, zwłaszcza jak tego gustu nie ma.

  7. #27
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaśka maciej
    ....Nie w tym wątku, ale w innym, ziomalu
    Jaka miła wiadomość Zagłębianeczko
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  8. #28

    Domyślnie

    Wowka, jeżeli uważasz, że z tej ankiety nic nie wynika, to potraktuj ją po prostu jak ciekawostkę do poczytania
    Pozdrawiam
    Marzenia nadają życiu sens

  9. #29
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    bez zbednej polemiki glos oddany
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  10. #30

    Domyślnie

    No i fajnie .
    Marzenia nadają życiu sens

  11. #31

  12. #32

    Domyślnie

    Dzięki i pozdrawiam
    Marzenia nadają życiu sens

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    głos oddałam
    dom wybudowałam i mieszkam a teraz nagle poczułam się prawie jak kamikadze.
    Całe szczęście, że nie widziałam tej ankiety i komentarzy wcześniej. pewnie nie śmiałabym budować.

    Czasem jak czytam wpisy na tym forum przypomina mi się moja dawna koleżanka "wakacje w Polsce to nie są wcale wakacje" i drugi tekst "nie opłaca się kupować nic poniżej forda" w czasach, gdy ja wakacje spędzałam na działce a rodzice jeżdzili trabantem A dla mnie trabant to też samochód

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar BasH
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Bory Tucholskie
    Posty
    1.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    ... i to jest zdrowe podejście Ja nie mam dwóch lewych rąk, na brak zajęć w zawodzie nie narzekam, ale będę budował w systemie gospodarczym, pomimo czasami drwiących uśmieszków znajomych osób z dochodami miesięcznymi 5-cio cyfrowymi/osobę, czyli generalnie singielków mnie budowa kręci pozdrawiam EZS

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał EZS
    głos oddałam
    dom wybudowałam i mieszkam a teraz nagle poczułam się prawie jak kamikadze.
    Całe szczęście, że nie widziałam tej ankiety i komentarzy wcześniej. pewnie nie śmiałabym budować.

    Czasem jak czytam wpisy na tym forum przypomina mi się moja dawna koleżanka "wakacje w Polsce to nie są wcale wakacje" i drugi tekst "nie opłaca się kupować nic poniżej forda" w czasach, gdy ja wakacje spędzałam na działce a rodzice jeżdzili trabantem A dla mnie trabant to też samochód
    A my od czasu rozpoczęcia budowy każde wakacje spędzamy na MALCIE

    U nas "malta" to gwarowe określenie zaprawy

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał cieszynianka
    Cytat Napisał EZS
    głos oddałam
    dom wybudowałam i mieszkam a teraz nagle poczułam się prawie jak kamikadze.
    Całe szczęście, że nie widziałam tej ankiety i komentarzy wcześniej. pewnie nie śmiałabym budować.

    Czasem jak czytam wpisy na tym forum przypomina mi się moja dawna koleżanka "wakacje w Polsce to nie są wcale wakacje" i drugi tekst "nie opłaca się kupować nic poniżej forda" w czasach, gdy ja wakacje spędzałam na działce a rodzice jeżdzili trabantem A dla mnie trabant to też samochód
    A my od czasu rozpoczęcia budowy każde wakacje spędzamy na MALCIE

    U nas "malta" to gwarowe określenie zaprawy


    No to musi być niezwykle komfortowo

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał zenon_arch
    Cytat Napisał cieszynianka
    Cytat Napisał EZS
    głos oddałam
    dom wybudowałam i mieszkam a teraz nagle poczułam się prawie jak kamikadze.
    Całe szczęście, że nie widziałam tej ankiety i komentarzy wcześniej. pewnie nie śmiałabym budować.

    Czasem jak czytam wpisy na tym forum przypomina mi się moja dawna koleżanka "wakacje w Polsce to nie są wcale wakacje" i drugi tekst "nie opłaca się kupować nic poniżej forda" w czasach, gdy ja wakacje spędzałam na działce a rodzice jeżdzili trabantem A dla mnie trabant to też samochód
    A my od czasu rozpoczęcia budowy każde wakacje spędzamy na MALCIE

    U nas "malta" to gwarowe określenie zaprawy


    No to musi być niezwykle komfortowo

    Owszem, owszem, aktywny wypoczynek z miotłą i szmatą, sortowanie różnych odpadów i adrenaliny jest sporo jak się poluje na majstra, żeby wreszcie przyszedł czyli zwiedzanie bliższej i dalszej okolicy w poszukiwaniu na której budowie aktualnie przebywa
    Bezcenne

  18. #38

    Domyślnie

    Kochani, jestem blokersem od zawsze. Jednak najszczęśliwsze chwile z dzieciństwa, które wspominam to te u mojej prababci na wsi (babcie i dziadkowie niestety też byli "blokersami", bo wysiedleni z Kresów, a na wsi nie chcieli lub nie mogli mieszkać z różnych powodów). Budowa domu to spełnienie marzeń. Mieszkanie w domu to inna jakość życia. Dlatego rozumiem doskonale wczasy przy domu (budowie). To po prostu człowieka cieszy (zwłaszcza blokersa). To jakby nie patrzeć kontakt z naturą większy niż na balkonie, czy w drodze do sklepu. Blokers chłonie takie rzeczy, bo człowiekowi jest potrzebne w życiu coś więcej niż kilka ścian i widok za oknem. I wyjazd na wczasy tu nie pomoże. Wczasy trwają 1-2 tygodnie, a później wraca się do swojej klatki. Najfajniej jest wracać z wczasów do domu. Jednak, jeśli już nie starczy na te wczasy, to ja wolę mieć ten dom i działkę cały rok, niż te wczasy w bloku - dwutygodniowe.
    Marzenia nadają życiu sens

  19. #39

    Domyślnie

    Ankieta po prostu pokazuje, że dom może budować zarówno pracownik budżetówki jak i zamożny przedsiębiorca. Jeden i drugi wybuduje tylko pierwszy skromne 100 m2 a drugi wypasione, ekskluzywne 500 m2.
    Mało tego - pierwszy nie raz wybuduje ze środków własnych, a drugi weźmie wielki kredyt

  20. #40
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Cytat Napisał majar69
    Ankieta po prostu pokazuje, że dom może budować zarówno pracownik budżetówki jak i zamożny przedsiębiorca. Jeden i drugi wybuduje tylko pierwszy skromne 100 m2 a drugi wypasione, ekskluzywne 500 m2.
    Mało tego - pierwszy nie raz wybuduje ze środków własnych, a drugi weźmie wielki kredyt
    To akurat wiem i bez ankiety

    Pozdrawiam
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony