dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 54
  1. #1

    Domyślnie Piece kondensacyjne Dietrich

    Witam,
    Proszę was o opinie zwłaszcza tych, którzy ich używają do ogrzania swoich domków.
    Mam na myśli model MCR 24 z zasobnikiem od 100L do 150 L.
    Jak się sprawują , awaryjność dostęp do serwisu i części, jak z ekonomiką zużycia gazu itd.
    Mogę taki piec zakupić ale się waham gdyż jest na świecie kilka innych bardziej znanych marek niż ta . Ja się dowiedziałem o tym producencie przedwczoraj.
    Wszystkie uwagi i opinie mile widziane.
    Dziękuję i pozdrawiam
    Paweł

  2. #2

    Domyślnie

    no cóż nie mogę dużo o tym kotle powidzieć,bo grzejemy nim miesiac.Jak na razie bezawaryjnie i mam nadzieje że tak zostanie.Moja szwagierka kupiła w tym samym czasie i sklepie -Vissmana mercedesa wśród kotłów i jej nawalił.Myśle ze wyszstko zależy jak sie trafi i takich trafnych wyborów Ci życzę
    moja magnolia
    mama dw@jeczki

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie Re: Piece kondensacyjne Dietrich

    Cytat Napisał pawel7601
    Witam,
    Proszę was o opinie zwłaszcza tych, którzy ich używają do ogrzania swoich domków.
    Mam na myśli model MCR 24 z zasobnikiem od 100L do 150 L.
    Jak się sprawują , awaryjność dostęp do serwisu i części, jak z ekonomiką zużycia gazu itd.
    Mogę taki piec zakupić ale się waham gdyż jest na świecie kilka innych bardziej znanych marek niż ta . Ja się dowiedziałem o tym producencie przedwczoraj.
    Wszystkie uwagi i opinie mile widziane.
    Dziękuję i pozdrawiam
    Paweł
    to, że Ty dowiedziałeś się przedwczoraj, to wcale nie znaczy że producent jest nieznany,
    jest to jeden z największych producentów kotłów w Europie i na świecie,
    w niektórych krajach jest znany jako Remeha, gdzie indziej w tym i u nas jako De Dietrich,
    w dwóch nazwach występuje od paru lat, tj. od czasu fuzji z holenderską Remehą,
    po prostu tam gdzie jest bardziej znany De Dietrich, występują jako De Dietrich,
    gdzie bardziej znana jest Remeha, nie używają nazwy De Dietrich lecz Remeha,

  4. #4

    Domyślnie Re: Piece kondensacyjne Dietrich

    Cytat Napisał pawel7601
    Witam,
    Proszę was o opinie zwłaszcza tych, którzy ich używają do ogrzania swoich domków.
    Mam na myśli model MCR 24 z zasobnikiem od 100L do 150 L.
    Jak się sprawują , awaryjność dostęp do serwisu i części, jak z ekonomiką zużycia gazu itd.
    Mogę taki piec zakupić ale się waham gdyż jest na świecie kilka innych bardziej znanych marek niż ta . Ja się dowiedziałem o tym producencie przedwczoraj.
    Wszystkie uwagi i opinie mile widziane.
    Dziękuję i pozdrawiam
    Paweł
    Mamy MCR 24 z zasobnikiem 100L ACV. Piec chodzi od października , ale tak na maxa od grudnia. Słyszałam różnie opinie o tej firmie ( niestety już po zakupieniu tego pieca). Od serwisantów, którrzy u mnie byli ( dwaj panowie ), były to same superlatywy. A od osób związanych z branżą grzewczą już nie było tak słodko. My mamy duże zużycie 6m3/dobę. Mi się wydaje, że duże, ale serwisant, który był u nas dwa tygodnie temu tak nie sądził. Ciekawe co powie w piątek, bo mimo jego usilnych starań nic się nie zmieniło.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    jaki masz dom?
    kubatura, powierzchnia, ocieplenie?
    ile mieszkasz?
    z tego co piszesz, to najlepiej by było, żeby kocioł produkował nie tylko ciepło ale i gaz a gazownia dopłacała za produkcję gazu,
    6 m3 na dobę i jeszcze Ci źle
    poczytaj tutaj

  6. #6

    Domyślnie

    Mam dom wybudowany w 2007, wykończeniówka lato minionego roku. Kubatura jakieś 760, powierzchnia całkowita 210, w tym garaż i ponieszczenie gospodarcze nad garażem grzejnik zakręcony, czyli około 45 m2 " nieogrzewane" + spiżarnia 3m3. 17 grzejników z czego grzeje 6 w tym malutki w kotłowni ( reszta nastawiona na 16 stopni). Do tego ok 30 m2 podłogówki MIesięcznie spalamy około 1m3 derwna w kominku. Kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza do dwóch pokoi na górze.
    Ocieplenie: styro 12 cm, dach 20 cm( zimny stryszek też jest ocieplony 20 cm wełny).
    temperatura w domu 19-21 na dole, 17-19 na górze, woda nastawiona na 40st. KUchnia elektryczna.
    Mieszkamy 2+1 od początku grudnia, ale dom ogrzewany jest od początku października. Nie chcę, żeby gazownia mi dopłacała. Jednakże rachunki na poziomie 1300 PLN za miesiąc poważnie naruszają moją kieszeń!!!!

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    albo ja nie umiem liczyć,
    albo Ty coś nie tak podałaś,
    dla mnie 6 m3 x 30 dni daje 180 m3
    to po ile jest u Ciebie m3 gazu?
    wg mnie zużycie masz w normie,
    dużo zależy od ustawień automatyki,
    jaki masz sterownik?
    jakie ustawienia?
    czy masz pogodówkę?
    napisz,
    z tym, że odpowiem dopiero jak przyjadę,
    to może być w piątek, lub później

  8. #8

    Domyślnie

    Bardzo mnie pocieszyłeś, że zużycie mam w normie. Propan wychodzi nas 7,39 PLN za m3. W najbliższy piątek trzecie podejście robi u nas automatyk, mam sterownik eurostara, ale po zamontowaniu okazało się, że nie chodzi za dobrze, chyba jest niekompatybilny z podłogówką czy coś takiego. Mają to nam zmienić na AD 200 Dietricha. Pogodówki jeszcze nie mam, będzie w piątek. Przynajmniej mam taką nadzieję.

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    a jaki MCR jedynka czy dwójka?
    czym masz sterowaną podłogówkę?

  10. #10

    Domyślnie

    Nie znam się, ale chyba jedynka MCR 24 bez żadnych oznaczeń dalej.
    Przy podłogówce nam zawór trójdrożny, czy jakoś tak.

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    Cytat Napisał betisk-a
    Nie znam się, ale chyba jedynka MCR 24 bez żadnych oznaczeń dalej.
    Przy podłogówce nam zawór trójdrożny, czy jakoś tak.
    jeżeli masz wyświetlacz to masz jedynkę,

  12. #12

    Domyślnie Re: Piece kondensacyjne Dietrich

    Cytat Napisał pawel7601
    Witam,
    Jak się sprawują , awaryjność dostęp do serwisu i części, jak z ekonomiką zużycia gazu itd.
    Paweł
    Sam piec super - mam go pół roku - nie miał żadnej awarii.
    Natomiast sterowniki - makabra.
    Co do spalania -od 1 grudnia średnio 10,6 dziennie co+cwu; (17 grzejników +70 m podłogówki) ale widzę tu spore rezerwy w tych cholernych sterownikach.
    Pozdr
    M

  13. #13

    Domyślnie Re: Piece kondensacyjne Dietrich

    Cytat Napisał MAREK&KASIA
    Co do spalania -od 1 grudnia średnio 10,6 dziennie co+cwu; (17 grzejników +70 m podłogówki) ale widzę tu spore rezerwy w tych cholernych sterownikach.
    Masz gaz z sieci czy propan???

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1950
    Cytat Napisał betisk-a
    Nie znam się, ale chyba jedynka MCR 24 bez żadnych oznaczeń dalej.
    Przy podłogówce nam zawór trójdrożny, czy jakoś tak.
    jeżeli masz wyświetlacz to masz jedynkę,
    Chociaż w tych sprawch jestem lajkonik to wtrące swoje trzy grosze. Właśnie jestem na etapie wyboru kotła. Rozważam również MCRII, w innych krajach znany m.in. jako Remeha AvantaPlus, czy De Dietrich Vivadens MCR.
    Z tego co się dowiedziałem po lekturze manuali oba modele MCRI i MCRII mają wyswietlacze!
    Może należało napisać jeżeli masz duży wyświetlacz i 6 przycisków funkcyjnych to masz jedynkę, a jeżeli masz mały wyświetlacz i 4 przyciski funkcyjne to masz dwójkę.
    Do tych kotłów jest dedykowany regulator pogodowy VS 5000 plus, który powinien rozwiązac sprawę automatyki i sterowania. Regulator VS 5000 plus reguluje:
    • pogodowo jeden obieg grzewczy z mieszaczem (podłogówka),
    • pogodowo jeden obieg grzewczy bezpośredni (grzejniki),
    • przygotowywanie c.w.u. (cyrkulacja),
    • pracę kotła w sposób stopniowy.
    Zawór trójdrogowy przy podłogówce to właśnie jest obieg grzewczy z mieszaczem.
    Odpuść sobie sam AD 200, bo to prawie to samo co euroster, czyli programowalny termostat pokojowy. Powoduje on tylko włączenie, bąź wyłączenie kotła po osiągnięciu zadanej temperatury. Tylko regulator pogodowy z czujnikiem temperatury na zewnątrz wspomagany ewentualnie czujnikiem temperatury w pomieszczeniu rozwiąże w sposób kompleksowy sterowanie dwoma obiegami grzewczymi.

  15. #15

    Domyślnie

    Witam

    Chciałbym u siebie zastosowac dietricha, tylko nie wiem jeszcze jaki model. Poprzednio chciałem dać MCR 24/28BIC ze zintegrowanym zasobnikiem, ale przypadkiem rozmawiałem z hydraulikiem który namieszał mi w głowie. Jako że w całym domu bede miał podłogówke mowił cos ze jest dedykowana wersja dietricha dla ogrzewania podłogowego.

    Mógłby mi ktos rozjaśnić w głowie? Dom 140m2 pow. użytkowej

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    to może tak,
    jeżeli chodzi o kotły specjalnie dedykowane do podłogówki, to każdy z nich może pracować tylko zasilając podłogówkę,
    to o czym wspominał instalator, to rozwiązanie takie jak w Elidensie, Ecodensie czy też Solneo, gdzie można zabudować w kotle moduł hydrauliczny dla dwóch lub trzech obiegów grzewczych,
    w zasadzie zastosowanie BIC-a zależy od tego:
    czy masz twardą wodę?
    jeżeli tak, to nie polecam,
    czy masz wystarczająco dużo miejsca na kocioł z zasobnikiem stojącym?
    jeżeli tak, to pomyśl od zasobniku stojącym,
    czy zużywasz dużo ciepłej wody,
    jeżeli tak, to także pomyśl o zasobniku stojacym,


    sprawa druga,
    kwestia sterowników, tak jak kiedyś pisałem, stosowanie sterowników nie fabrycznych typu Euroster czy też Auraton, lub jakieś inne powoduje, że wprawdzie kocioł moduluje, ale jednocześnie rezygnuje się z wielu innych funkcji które mają wpływ na pracę kotła i bezpośrednio na zużycie gazu,

    betisk-a
    w sumie nie udzieliłaś odpowiedzi,

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał hala_k
    Odpuść sobie sam AD 200, bo to prawie to samo co euroster, czyli programowalny termostat pokojowy. Powoduje on tylko włączenie, bąź wyłączenie kotła po osiągnięciu zadanej temperatury. Tylko regulator pogodowy z czujnikiem temperatury na zewnątrz wspomagany ewentualnie czujnikiem temperatury w pomieszczeniu rozwiąże w sposób kompleksowy sterowanie dwoma obiegami grzewczymi.
    To mnie dobiłeś!!! Wyrzucam tysiaka w błoto

    Nasz hydraulik stwierdził, że AD 200 to dla nas najlepsze rozwiązane, po tym jak ponad dwa tygodnie temu zamontowali nam eurostara, który nie chodzi z naszą podłogówką. Czujnika pogodowego ostatnio nie zdążyli zamontować, ale mieli dobre chęci

    Może należało napisać jeżeli masz duży wyświetlacz i 6 przycisków funkcyjnych to masz jedynkę, a jeżeli masz mały wyświetlacz i 4 przyciski funkcyjne to masz dwójkę.
    Mam wyświetlacz i cztery przyciski...

    Dzisiaj miał przyjechać koleś zamontować nowy sterownik i czujnik pogodowy. I oczywiście nie przyjechał.

  18. #18

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    jaki sterownik? nie idź w nie firmowe,

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał betisk-a
    To mnie dobiłeś!!! Wyrzucam tysiaka w błoto

    Nasz hydraulik stwierdził, że AD 200 to dla nas najlepsze rozwiązane, po tym jak ponad dwa tygodnie temu zamontowali nam eurostara, który nie chodzi z naszą podłogówką. Czujnika pogodowego ostatnio nie zdążyli zamontować, ale mieli dobre chęci
    Zgadza się, to jest wyrzucenie pieniędzy w błoto. AD 200 niczym nie różni się w działaniu od eurostera czy innego programowalnego termostatu pokojowego. W instrukcji AD 200 pisze "Termostat reguluje zgodnie z programem temperaturę pomieszczenia i przesyła rozkaz ZAŁ/WYŁ do odbiornika zainstalowanego w pobliżu kotła." Czyli załącza lub wyłacza kocioł i nic innego nie robi. Tobie potrzebne jest sterowanie zaworem trójdrogowym inaczej zwanym mieszaczem w obiegu podłogówki. Ten zawór powinien być wyposażony w siłownik "sprzężony" z regulatorem pogodowym VS 5000. W sterowniku VS 5000 ustawisz wówczas niezależne krzywe grzewcze dla obiegu bezpośredniego (grzejniki) oraz dla obiegu z mieszaczem (podłogówka).

    Cytat Napisał betisk-a
    Mam wyświetlacz i cztery przyciski...

    Dzisiaj miał przyjechać koleś zamontować nowy sterownik i czujnik pogodowy. I oczywiście nie przyjechał.
    Masz MCRII, który sam w sobie ma sterowanie pogodowe (wystarczy podłączyć tylko czujnik temperatury zewnętrznej), ale funkcjonuje dobrze tylko dla jednego obiegu grzewczego np. w całym domu tylko podłogówka. Wystarczy "tylko" ustawić odpowiednią krzywą grzewczą.
    Masz dwa obiegi - grzejniki i podłogówka - zainwestuj w VS 5000 plus. Cena katalogowa to 1140 zł netto, ale po rabatach można go dostać nawet za ok. 850 zł brutto. Cena katalogowa AD 200 to 855 zł netto, dużo za dużo za coś co tylko włączy lub wyłączy kocioł! Każdy euroster, czy auraton to samo potrafi.

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony