dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 15
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 288
  1. #1

    Domyślnie Czy tata czyta cytaty Tacyta ?

    ...czyli aforyzmy, złote (i srebrne) myśli, cytaty, fragmenty ulubione mądrych dzieł...

    Do dzieła !

    Wszyscy mamy jakieś myśli, które są dla nas ważne, cenne, coś lub kogoś przypominają, sa życiowym drogowskazem lub tylko wspomnieniem chwili ulotnej...

    Proszę, podzielcie się cytatami....

  2. #2

    Domyślnie

    Znam mnóstwo pięknych, ale przypominają mi się tylko w tyczących ich sytuacjach... Na teraz najbardziej bawi mnie - przy oglądaniu niektórych projektów i elementów wyposażenia wnętrz: (niestety nie pamiętam czyje ):

    "I have the simplest tastes. I am always satisfied with the best."

    Po obserwacji niektórych ludzi: "Kineskopy telewizorów to prezerwatywy rzeczywistości." To Dieter Hildebrandt.

    Po obserwacji jedynego właściwego na dziś stylu życia, czyli trza być pięknym i młodym: "Lepiej być starą niż martwą." To Brigitte Bardot

    Po obserwacji naszych wielce fetowanych i czczonych Poetów i Twórców:
    "Poeta powinien być czytany, a nie oglądany." - Cecil Day-Lewis


    Poza tym - caaaaaały Kubuś Puchatek (zginęło mi dziś rano sprawozdanie i im bardziej go szukałam tym bardziej go nie było ) a w momentach szczególnego uniesienia - "Mały Książe"

    Pozdrawiam,
    M.

  3. #3

    Domyślnie

    "
    -Znalem prawdziwych alchemikow-podjal Alchemik.Zamykali sie w laboratoriachi i jak zloto,usilowali dojrzewac.Ci odkrywali Kamien Filozoficzny.Zrozumieli bowiem,ze kiedy dojrzewa jedna rzecz,dojrzewa tez wszystko wokol.Innym udawalo sie odkryc kamien przypadkiem.
    Ci otrzymywali dar,a ich dusza byla bardziej rozbudzona niz dusze innych.
    Ale oni sie nie licza,gdyz jest ich bardzo niewielu.
    Inni wreszcie szukali tylko zlota.Ci nigdy nie odkryli tajemnicy.
    Zapomnieli o tym,ze olow,miedz i zelazo tez maja Wlasne Legendy do spelnienia.
    A ten co przywlaszcza sobie Legende blizniego,nigdy nie odkryje swojej wlasnej"
    Paulo Coelho-"Alchemik"

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Złote myśli? Proszę bardzo:

    Jestem za a nawet przeciw - autor powszechnie znany

  5. #5

    Domyślnie

    "Pieniądze ma sie po to,aby ich nie mieć"

    "Gość ma zwykle wiecej czasu niz gospodarz"

    "Lepiej nie mówic nic, niz mówic o niczym."

    "Nudzić się może tylko ten,kto sam jest nudny."

    "Niech młodzież słucha starszych-to natury kolej, tak jeno, nie inaczej
    wpływa do głów olej"

    Tadeusz Kotarbiński

  6. #6

    Domyślnie

    Gdyby ludzie nie wzdychali, świat by się udusił [J. Tuwim]

    Mężczyźni zakochują się patrząc na kobiety, kobiety - słuchając mężczyzn

    Młodzieniec staje się mężczyzną, kiedy obchodzi kałużę dookoła, zamiast wejść w nią [Platon]

    Dżentelmen to mężczyzna, który umie opisać kobietę bez posługiwania się rękami

    Jeśli twój przyjaciel jest miodem, nie zjedz go całego [arabskie]

  7. #7

    Domyślnie

    Okryj ciało, by działało (J.Tuwim)

    Ranny ptaszek - w głowę (H.Steinhaus)

    Kobiety uwielbiają giełdę próżności - nie zawsze chcą się sprzedać, ale lubią znać kurs (chyba Steinhaus)

  8. #8

    Domyślnie

    Najbardziej zajęci ludzie,
    jakich poznałam w życiu,
    zawsze mieli czas na wszystko...

  9. #9

    Domyślnie

    Brzydkie kobiety są jak trudni pisarze: kto raz w nich zagustuje, ten tylko je pokocha [Emile Faguet]

    Nie ma brzydkich kobiet, są tylko kobiety, które nie wiedzą, że są ładne [Vivien Leigh]

    Brzydkie może być piękne, ale ładne - nigdy [Paul Gaugin]

    Najlepszym preparatem kosmetycznym jest miłość [Zsa Zsa Gabor]

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EDZIA

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    6.228

    Domyślnie

    Tłumaczenie jest jak kobieta...albo jest wierne, albo piękne...

  11. #11

    Domyślnie

    Jestem sobą, bo jestem sam. Jestem sam, bo jestem sobą

    Na Maćka wózku jedziesz - Maćka piosnkę śpiewaj

    Kobieta jest jak róża. Na to ma kolce, aby je owijać płatkami [Tuwim]

    Znajomi bywają tylko starzy i dobrzy. Nie słyszałem nigdy, aby kto powiedział: "Jest to mój młody, zły znajomy" [Tuwim]

    Voila, voila, bandits ! [Rimbaud]

  12. #12

    Domyślnie

    Gdy nie masz rady, troska jest daremną.
    Szekspir

  13. #13

    Domyślnie

    Tym bogatsze jest życie w domu, im bogatsze jest życie poza domem.[T.Kotarbiński]

  14. #14

    Domyślnie

    Kobieta wierzy, że 2 + 2 zmieni się w 5, jeśli będzie długo płakać i zrobi awanturę [Eliot]

    Kobieta dlatego mówi o sobie źle, by mężczyzna zaprzeczał jej słowom [Zuzanna Rabska]

    Kiedy kobieta przestaje mówić, mężczyzna zaczyna myśleć [Mieczysław Kozłowski]

    Mężczyzna, gdy nie ma nic do powiedzenia - milczy. Kobieta śmieje się [Tadeusz Breza]

    Czasem trzeba zamilknąć, żeby zostać wysłuchanym [Stanisław Jerzy Lec]

  15. #15

    Domyślnie

    Człowiek to jedyne zwierzę, które się rumieni. I jedyne, które ma za co
    [Mark Twain]

    Deklaracje są zawsze i wszędzie szybsze od czynów [Marian Brandys]

    Jest się zakochanym z powodu, kocha się pomimo [Francoise Giroud]

    Każda kobieta jest aniołem, tylko nie każda się z tym zdradza [Aleksander Kuma]

    Chuchaniem kobiety nie rozgrzejesz, a możesz ją zamrozić [Leopold R. Nowak]

  16. #16

    Domyślnie

    Małżeństwo, jak każda sztuka, nie może się obejść bez scen. [J. Jurandot}

    Nie wystarczy urodzić się człowiekiem, trzeba jeszcze być człowiekiem. [ks.kardynał Stefan Wyszyński]

  17. #17

    Domyślnie

    Miłości trzeba się uczyć i jeszcze raz uczyć; ten proces nie ma końca.

    Miłość bliźniego nie byłaby tak utrudniona, gdyby ten bliźni nie był tak blisko
    [Norman Mailer]

    Miłość ci wszystko wybaczy [Julian Tuwim]

    Miłość - dwie dusze w jednym zjednoczonym ciele. A przyjaźń - jedna dusza w dwóch ciałach ... Zaiste! [Tadeusz Kotarbiński]

    Miłość jak i szczęście nie jest to coś, co przychodzi z zewnątrz, one są w nas, one tkwią w nas i tylko od nas zależy, czy w sprzyjających momentach wyzwalają się
    [Zofia Kucówna]

    Miłość jako nasionko leśne z wiatrem szybko leci, ale gdy drzewem w sercu wyrośnie, to chyba tylko razem z sercem wyrwać można [Henryk Sienkiewicz]

    Miłość jest córką wiedzy, im głębsze poznanie, tym gorętsze ukochanie
    [Leonardo da Vinci]

    Miłość jest jak cień człowieka
    kiedy ją gonisz - ucieka,
    kiedy uciekasz - to goni [Calderon]

    Miłość jest tajemniczą drogą i rozkoszną potęgą, która nas porywa, gdzie sama chce.

    Miłość jest to wzajemna zależność, która opiera się na wzajemnej niezależności [John Chingsiun Wu]

  18. #18

    Domyślnie

    Nadzieja matką głupich? Przeciwnie, nadzieja to matka tych, którzy nie boją się rzucać myśli w daleką przyszłość [Ludwik Hirszfeld]

    Nadzieje uczonych są pewniejsze niż bogactwa nieuków [Demokryt]

    Nie należy ani okrętu przytwierdzać do jednej kotwicy, ani życia opierać na jednej nadziei [Epiktet z Hierapolis]

    Czym byłoby życie bez nadziei? Iskrą odrywającą się od rozpalonego węgla i gasnącą natychmiast [Friedrich Holderlin]

    Pomimo, że każda chwila radości trwa niezmiernie krótko, a później zanika, zawsze jednak zostawia za sobą trwałą nadzieję i jeszcze trwalsze wspomnienie [Jean Paul]

    Jak długo istnieje życie, tak długo istnieć będzie nadzieja. Tylko martwi nie mają nadziei [Teokryt]

  19. #19

    Domyślnie

    Wołają:kto pierwszy, ten lepszy- a powinno byc odwrotnie.[T. Kotarbiński]

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    Życie jest jak koszulka dziecka... krótkie i zas...e
    (Nie wiem kto)

Strona 1 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony