dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie Ile prętów na zbrojenie stropu

    Mam taki problem.
    W projekcie strop terriva, a my będziemy mieli lany... Ile mam policzyć prętów i jakie na taki strop. Stropu będzie załóżmy około 100m2.
    Czy ktoś mi może pomóc tak mnięj więcej. Ile Wam zeszło.
    Teraz mam w kosztorysie fi12 - 1,6, fi8 - jakieś śladowe ilości, a fi6-115kg.

    POMOCY

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    a od czego masz kierownika budowy? I tak musi ci podpisać ten strop.
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Cytat Napisał retrofood
    a od czego masz kierownika budowy? I tak musi ci podpisać ten strop.
    Ale nie musi go projektować.

  4. #4

    Domyślnie

    Rysunki musi ci zrobić projektant i obliczenia a potem wyliczenie to nie problem.Mi wyszło na strop 115 m2 w lipcu(ceny były o wiele wyższe niż teraz) za stal na strop około 6 tys

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie Re: Ile prętów na zbrojenie stropu

    Cytat Napisał monikaa13
    Mam taki problem.
    W projekcie strop terriva, a my będziemy mieli lany... Ile mam policzyć prętów i jakie na taki strop. Stropu będzie załóżmy około 100m2.
    Czy ktoś mi może pomóc tak mnięj więcej. Ile Wam zeszło.
    Teraz mam w kosztorysie fi12 - 1,6, fi8 - jakieś śladowe ilości, a fi6-115kg.

    POMOCY
    Stropy się PROJEKTUJE tzn trzeba na podstawie projektu, rozmieszczenia ścian, zebrania obciążeń wyliczyć siły w płycie potem wyliczyć ile zbrojenie to przeniesie a potem wiedzieć gdzie, co ma być odgięte - powinien powstać rysunek zbrojenia i na podstawie rysunku robi się zestawienie. Wtedy dowiesz ile kupić zbrojenia.

    A tak to wróżenie z fusów.

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Ale ja się tylko pytam ile Wam poszło przy podobnej powierzchni.
    Kierownika nie mam, bo nawet pozowlenia jeszcze nie mam ale kupować już mogę, prawda?
    Architekta mam oczywiście ale jest w tej chwili niezdolny do kontaktu, bo leży w szpitalu. Pech co zrobić.
    Ceny są okazyjne więc chciałabym chociaż mnięj więcej wiedzieć ile tam może pójść.
    Będę naprawdę bardzo wdzięczna za jakieś konkrety.

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie Re: Ile prętów na zbrojenie stropu

    Cytat Napisał jajmar
    Cytat Napisał monikaa13
    Mam taki problem.
    W projekcie strop terriva, a my będziemy mieli lany... Ile mam policzyć prętów i jakie na taki strop. Stropu będzie załóżmy około 100m2.
    Czy ktoś mi może pomóc tak mnięj więcej. Ile Wam zeszło.
    Teraz mam w kosztorysie fi12 - 1,6, fi8 - jakieś śladowe ilości, a fi6-115kg.

    POMOCY
    Stropy się PROJEKTUJE tzn trzeba na podstawie projektu, rozmieszczenia ścian, zebrania obciążeń wyliczyć siły w płycie potem wyliczyć ile zbrojenie to przeniesie a potem wiedzieć gdzie, co ma być odgięte - powinien powstać rysunek zbrojenia i na podstawie rysunku robi się zestawienie. Wtedy dowiesz ile kupić zbrojenia.

    A tak to wróżenie z fusów.
    No ok.

    Ale choć tak mniej więcej czy to będzie wielkość 1 tony czy raczej 3 ton? Rozumiem, że głównym prętem będzie tam pręt fi12?

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie Re: Ile prętów na zbrojenie stropu

    Cytat Napisał monikaa13
    Rozumiem, że głównym prętem będzie tam pręt fi12?
    Pewnie będzie, a może głównym będzie fi8 może fi 10 a może fi 16.

    To zależy od ilości ścian.

  9. #9

    Domyślnie

    Ludzie spokojnie nie męczcie dziewczyny bo jak widzicie Ona chce tylko wcześniej zaopatrzyć się w stal póki jest tania a nie probować samowolki budowlanej

    ja na dom 140m2 ze stropem lanym o pow okolo 130m2 kupiłem 2.1 tony fi10 i 600 kilo fi 12. Myśle że spokojnie wystarczy. fi8/6 do wiazania kupie przed samą budową bo tak jak piszesz tego zawsze są minimalne ilości

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    No właśnie fi6 i 8 to ja sobie kupię później a teraz chcę kupić więcej bo jest tanio. No ale teraz nie wiem. Piszesz, że u ciebie zeszło więcej fi10, hmm to jednak pozsotaje mi się wstrzymać z zakupem do czasu rozmowy z architektem.
    Chyba kupię tylko na ławę ale dzięki za odp. przynajmniej bardziej konkretna

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał filip27
    Możesz kupić fi 12 , powiesz projektantowi że masz zakupione na przykład 2 tony takiego drutu bo ja bym gdzieś tyle kupił i niech liczy strop pod ten drut. Braknie dokupisz , zostanie wykorzystasz do innych celów.
    albo fi10 i powiedzieć tak samo jak radzi filip masz tu zesatwienie stali na mój strop 130m2.


  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Mąż coś pamięta, że architekt mówił o fi12. Spróbuję się skontaktować z architektem i zapytać, może będzie kojarzył. Dzięki za odpowiedzi.

  13. #13

    Domyślnie z grubsza tak

    A to ja w innej kwestii SORRY
    Johan

  14. #14

    Domyślnie Re: Ile prętów na zbrojenie stropu

    Cytat Napisał monikaa13
    Mam taki problem.
    W projekcie strop terriva, a my będziemy mieli lany... Ile mam policzyć prętów i jakie na taki strop. Stropu będzie załóżmy około 100m2.
    Czy ktoś mi może pomóc tak mnięj więcej. Ile Wam zeszło.
    Teraz mam w kosztorysie fi12 - 1,6, fi8 - jakieś śladowe ilości, a fi6-115kg.

    POMOCY
    Jeśli powierzchnia bez podparcia nie większa niż 6mx6m to kratki o boku 17cmx17cm z prętów fi 12 w jedną stronę i fi 10 w drugą stronę (tak mi policzył kierownik budowy), pod ścianami nośnymi i działowymi jeśli są z pełnej cegły (nie g/k) robisz podciągi (belki) 25cm x 25 cm.
    Ogólnie to musi ci policzyć kierownik budowy lub architekt.
    Napisałem poglądowo jak było u mnie.
    U mnie podobna powierzchnia poszło około 1,7 t stali.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał monikaa13
    Mąż coś pamięta, że architekt mówił o fi12. Spróbuję się skontaktować z architektem i zapytać, może będzie kojarzył. Dzięki za odpowiedzi.
    Czy mąż jeszcze pamięta jaka klasa stali?
    aedifico
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał monikaa13
    Mąż coś pamięta, że architekt mówił o fi12. Spróbuję się skontaktować z architektem i zapytać, może będzie kojarzył. Dzięki za odpowiedzi.
    Ojoj.....Jak architekt rzeczywiście jest architektem z wykształcenia i mówi o prętach zbrojeniowych to ............. no no ..... rzadkość..... mi się nie zdarzyło spotkać
    Jeżeli kogoś uraziłem...przepraszam, nie chciałem.

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał wykonawca SSO
    Cytat Napisał monikaa13
    Mąż coś pamięta, że architekt mówił o fi12. Spróbuję się skontaktować z architektem i zapytać, może będzie kojarzył. Dzięki za odpowiedzi.
    Ojoj.....Jak architekt rzeczywiście jest architektem z wykształcenia i mówi o prętach zbrojeniowych to ............. no no ..... rzadkość..... mi się nie zdarzyło spotkać
    to chyba powinien być pan konstruktor a nie architekt
    architekci wymyslają- a konstruktorzy ich wodą studzą i potem próbują to policzyć
    google: murator osek.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony